Skocz do zawartości
Forum Burgmania
  • 0

Kymco G-Dink 125


Kamikaze

Pytanie

14 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Odświeżę troszkę temacik ponieważ G Dink bardzo przypadł Mi do gustu :) Płaska podłoga, fajny wygląd i chyba zgrabny sądząc po filmikach :)

Ogólnie Wygląda bardzo ładnie, jak by spojrzeć się głębiej to można dostrzec spore pokrewieństwo w Grand Dinkiem ale sądząc po nazwie "G Dink" jest to następca więc nic nowego nie odkryłem :)

Ale mam pytanie ponieważ Kymco na oficjalnej stronie piszę że będą dwa silniki 125cc i 300 cc ;) I teraz nie wiem czy Kymco nie popełniło błędu pod czas podawania Danych technicznych bo piszą że pojemność 300i (dokładnie 270cc) ma 13kw czyli po przeliczeniu wychodzi 17.6 koników.... co Mnie bardzo dziwi ponieważ Mój New Dink z pojemnością dokładną 170cc ma 15,5 konika.....

Czyżby Kymco popełniło błąd i podała moc 125cc ?

Bo rozumiem że obydwa silniki będą wzięte od Downtowna... czyli 300i powinna osiągać w granicach 32-34 koni co by było bardzo zadowalająca moc jak na taki skuter :)

Wyczytałem że ma ważyć w granicach 156kg... no ale nie wiem czy to też nie jest waga 125cc.

I wogóle co sądzicie o tym modelu?

I kiedy można się spodziewać w kraju? bo Ja jedynie znalazłem daty 2011/2012 ale czy są prawdziwe? Wątpię... Ledwo co wyszedł Downtown na Polski rynek :)

Odnośnik do komentarza
  • 0
  • Administrator

125-tka nie powinna mieć przynajmniej oficjalnie więcej niż 15 koni, gdyż ta moc stanowi próg kategorii praw jazdy A1.

Satelis 125 compressor K20 ma oficjalnie 20 kucy :)

Odnośnik do komentarza
  • 0
  • Sympatycy

Gdyby nie ta pseudoszyba i lusterka na kierownicy to patrząc z boku i przymrużając oczy widzimy starszego brata :) Mój kwang yang 2006r. 250cm3 wg producenta 19,7 KM. Wg mnie waga 156 kg to prędzej 125-tka, mój waży 163 lub 167 kg, dokładnie nie pamiętam. W tym nowym modelu jedna rzecz mi się nie podoba - umiejscowienie wlewu paliwa. A tak to fajny, ładny sprzęt na miasto.

Odnośnik do komentarza
  • 0

No fakt. Teraz się przyjrzałem że wlew paliwa nie jest zbyt dobrze umiejscowiony.

Heh zegary dali od NewDinka 200i.

A tak to fajny, ładny sprzęt na miasto.

Czy Ja wiem czy taki na miasto :) jeśli będzie to taki sam silnik jak w Downtownie to można pomyśleć o lekkiej turystyce :) Ja dałem radę Swoim polecieć pod Augustów z Warszawy:D to 300i tym bardziej się da :)

Odnośnik do komentarza
  • 0

No ja jakby z automatu :) jestem zainteresowany tym modelem.

Odbieram go jako następce naszego.

Ale obawiam się że z mocą 300i( tylko ta pojemnośc mogła by mnie interesować ) to już nie bedzie tak kolorowo ja w Downtownie.

Jesli dane mocy 300-setki są prawdziwe, to ja podziękuję :)

Odnośnik do komentarza
  • 0

Czy Ja wiem czy to następca naszego :D Bardziej powrót do starszego brata Grand Dinka ;) a może Kymco za rok zrobi jakąś niespodziankę i da prawdziwego następcę naszego :)

Też sądzę że to będzie Mój kolejny skuter, chciałem Downtowna ale ten tunel mnie odstrasza... jeśli moc będzie jak w Downtownie to napewno stanie w moim "Monster Garage"... bo jeśli nie będzie takiej mocy to okaże się że silniki w DT są tak wyżyłowane że mogą długo nie pojeździć i Kymco wycofuje się z takiej mocy w tym momencie... ale 17 koników... to naprawdę nie wiele jak na tą pojemność według Mnie.... Oby to była pomyłka w opisie... Wieczorkiem poszukam czy wogóle one są gdzieś na świecie już sprzedawane (Tłumacz Pana Google zadziała :msn-cry: )

Nie znam angielskiego bo z miłą chęcią bym napisał maila do oficjalnego Kymco... bo pewnie w Polsce jeszcze nikt nic nie wie.... Może ktoś inny był by chętny?

Odnośnik do komentarza
  • 0
  • Administrator

Hmm 10 koni mniej niż DT? Ciekawe czy to jest spowodowane

Tym, że jest to zupełnie inny motor. Ten w DT ma PRAWDZIWE 300 ccm.

Odnośnik do komentarza
  • 0

Tym, że jest to zupełnie inny motor. Ten w DT ma PRAWDZIWE 300 ccm.

A to Mój błąd że nie sprawdziłem, myślałem że też ma oszukaną pojemność. Dzieki za sprostowanie Mariusz :msn-cry:

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...