Skocz do zawartości
Forum Burgmania

Do Paryza skuterem - czy warto?


waflo

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

Zastanawiam sie wlasnie nad wyprawa do Paryza na swoim Nexusie i w zwiazku z tym chcialem zasiegnac jezyka u 'starych wyjadaczy'. Osobiscie uzywam skutera raczej 'lokalnie' smigajac po miescie lub po countryside w pogodne dni. Na dalsze wyprawy zawsze uzywalem auta, a moj najdluzszy dystans przejechany na Nexusie jednorazowo to jakies 250km. Do Paryza mam 500km wiec pewnie powiecie, ze to rzut beretem...i racja ;)

Wyprawa autem do miasta typu Paryz jest zawsze problematyczna ze wzgledu na parkingi przyhotelowe, a raczej ich brak. Jak sprawa ma sie w przypadku jednoslada? Czy z przenocowaniem Nexusa na ulicy nie bedzie problemu? Czy wogle warto zatroszczyc sie o hotel przed wyjazdem czy raczej nocleg ogarnia sie juz bedac na miejscu? Jak z ruchem ulicznym w Paryzu? Mozna skuterem objechac (oczywiscie z nawigacja) zelazne puknty turystyczne czy lepiej zostawic maszyne pod hotelem i na zwiedzanie udac sie komunikacja miejska?

Swiadom jestem, ze dla wiekszosci powyzsze pytania brzmia banalnie, ale dla kogos kto dotychcas nie uskutecznial tego typu wypraw sa to rzeczy istotne. Wszelkie uwagi i opinie mile widziane,

Dzieki,

T.

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Zapoznaj się z tym tematem może częściowo wprowadzi Cię w tematykę i pierwsze informacje pomogą w planowaniu wyjazdu. Potem będziesz już wiedział jakie jeszcze i komu zadawać pytania. ;) Jak to już wielokrotnie pisano na forum wszystkim można jechać w dłuższą trasę.

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy

Ja zawsze zatrzymuję się na kempingu w Lasku Bulońskim - Camping de Paris

Masz opcję bungalow, domek, namiot. O ile na namiot zawsze znajdowałem miejsce to bungalow trzeba rezerwować dużo wcześniej w sezonie.

Paryż raczej zwiedzam metrem lub autobusem, większość newralgicznych miejsc obejrzysz z zewnątrz w 2-3 dni. Jeśli będziesz chciał zwiedzać muzea to na sam Luwr będziesz potrzebował 2-3 dni. Z kempingu masz prywatny autobus do centrum, później raczej metro.

Paryż jest bardzo przyjazny dla 2oo ale nie wiem czy za parkowanie się płaci (raczej nie). Nigdy nie miałem skutera w Paryżu ale wydaje się to wyśmienita alternatywa dla komunikacji miejskiej.

Jazdo to walka, kto pierwszy ten lepszy, nawet LTeki i Gold Wingi przedzierają się w korkach !w00t

Sporo ulic jest z kostki brukowej więc jak popada może być ślisko.

Odnośnik do komentarza

Dzieki za info,

Camping fajna rzecz ale chyba nie na ta pore roku. Mysle jechac na wielkanocny weekend, a to za wczesnie na noce w namiocie.

Znalazlem natomiast piecogwiazdkowy hotel w cenie £130 za dwie noce (za pokoj dwuosobowy). Co prawda lokalizacja blisko obwodnicy E15 wiec dobre 8km od centrum ale z wlasnym srodkiem transportu dojazd do centrum nie powinien stanowic problemu.

Jeszcze raz dzieki, pozdrawiam.

T.

Odnośnik do komentarza

Paryz jest bardzo przyjazdy dla 2oo i zdecydowanie jest to najtansza opcja. Wszedzie dojedziesz gdzie chcesz bez wiekszych problemow. Rok temu bedac w Paryzu swoim 2oo mialem nawet wrazenie ze w niektorych miejscach jest zdecywanie wiecej 2oo niz 4oo.

- Miejsca parkingowe: w miescie sa specjalnie oznakowane i nie platne (obowiazuje rowniez odpowiednia kultura ustawiania pojazdow). Zalecam stosowanie sie do znakow

- Policja: bardzo zwracaja uwage na "czerwone swiatlo" i dopuszcalna predkosc. Zdarzaja sie cale brygaty tylko wylapujace motocyklistow

- Komunikacja miejsca: - jest dobra, ale jak jestes "zaprzyjazniony" z topologia miasta

- jezyk: - jesli bedziesz probowal sie komunikowac sie po angielsku mozesz dosc czesto zostac "olany" ale jest to wystarczajacy by dowiedziec sie czego trzeba

- Taksowki: Kierowcy zyczliwi, raczej 3majcy sie wyznaczonego miejsca, ale kurs nie mniej niz 20 euro (m.in. dzieki waskim uliczkom i gigantycznym korkom.

- Nocleg: mozesz skorzystac z taniej sieci hoteli - ceny zaczynaja sie od 22 Euro. Czesto tez jest parking zamykany - wiec pojazd bedzie bezpieczny - oczywiscie warto zarezrwowac wczesniej. (polecam wziac ze soba czajnik elektryczny lub minimum grzalke.... :-) )

Sam dojazd wawa - paryz rozlozylem sobie na dwa dni.

Podrozujac po Francji austostrady tez nie naleza do tanich - drogi maja dobre wiec mozna skorzystac z opcji drug krajowych

Wrazenia z wycieczki - bezcenne

Dla posiadaczy Garminow polecam zaopatrzyc sie w najnowsze mapy:

http://openmtbmap.org/download/

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Swoje wrażenia z Paryża opisałem TUTAJ. Generalnie miasto przychylne jednośladom i zawsze w pobliżu atrakcji turystycznych znajdzie się jakiś parking dla skutera. Ale uwaga, bo parkuje się tam ciasno jeden koło drugiego i lepiej nie stawiać na miejscach dla rowerów.

Po angielsku ciężko się dogadać, ale kartka, długopis i mapa twoimi przyjaciółmi. W małych sklepikach i małych barach lepiej na migi. Statystycznie, co któryś zagadnięty to turysta znający angielski. I im bliżej atrakcji to ich więcej.

Udanego zwiedzania i miłych wrażeń!

Odnośnik do komentarza

Dzieki, wasze opinie sa bardzo zachecajace...martwi mnie tylko pogoda bo kwiecien plecien przeciez. Jak nie wypali w tym terminie to pojade pozniej, w kazdym badz razie zdecydowany jestem na 100% -_-

Jeszcze raz dzieki.

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Warto -_-

Tak jak napisali poprzednicy, jazda na 200 to czysta przyjemność, przydaje się bardzo "Krzysiu H" ( nawigacja ), miejsce do parkowania dla motocykla znajdziesz zawsze. Jak jedziesz na dwa-trzy dni to lepiej hotel zarezerwować sobie wcześniej niż tracić czas na szukanie.

udanej wycieczki :D

Odnośnik do komentarza

Kolego nie panikuj, Paryż to jednak trochę inna strefa klimatyczna niż Wawa, w czasie Świąt powinno już być całkiem przyjemnie. Sam nie jeździłem skutem po mieście ale z ilości jednośladów wnoszę, że da radę -_- . Jeździłem natomiast po Wiedniu i było bardzo ok. Po Paryżu poruszałem się metrem, ichniejsza migawka to chyba carte orange.

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

Mieszkam w Paris 8 lat grzeje tu motorami, skuterkami i samochodem co dzien, fajnie sie jezdzi bo zadne prawo na drodze nie obowiazuje hehe :) jak sie bedziesz wybieral daj zanac oferuje sie jako przewodnik, dostaniesz w kosc :) martwi mnie ten twoj hotel 5 gwiazkowy :) zebys u arabow nie wyladowal, bo stracisz skuter i glowe.... polecam www.etap.fr , lub kamping na boulogne.

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Witam ponownie,

Zdecydowalem sie na wyjazd w nadchodzacy weekend. Przeprawa tunelem zakupiona, hotel zabookowany. Jako, ze lubie wszystko sprawdzic za wczasu, szukalem info na temat oplat za przejazdy autostradami. Troche mi to zajelo ale wreszcie wykopalem aktualny cennik. Zamieszczam linka to moze komus w przyszlosci sie rowniez przyda.

http://www.sanef.com/var/sanef/storage/pdf/sanef_tarifs-20120201_web.pdf

Jeszcze raz dzieki,

Pozdro

T.

Odnośnik do komentarza
  • 4 lata później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...