Skocz do zawartości
Forum Burgmania

Scarabeo


ortos

Który model Aprili Scarabeo Wam się bardziej podoba?  

62 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie lub wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

Jako miło?nik pojazdów ŁADNYCH inaczej chciałbym zaproponować udział w małej sondzie na temat Skarabeusza. Zdjęcia przedstawiam poniżej:

1.Stara Aprilia Skarabeo 500:

scarabeo500abss1299.jpg

2.Nowa Aprilia Skarabeo 500:

sca500u_ss01.jpg

pozdr...

ortos vel mr. c1

ps.

muszę wreszcie pomy?leć o maxi - ja zjawiłem się na tym forum, żeby kupić maxi, a nie po to by propagować C1 :blink:

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

trochę za mało możliwo?ci odpowiedzi :blink: szczególnie brakuje mi czego? o kierunkach :D:D:o

Gust jest każdego inny ale ja podejdę do tego od strony praktycznej stara ma lepsz? osłonę od wiatru zarówno dla tułowia jak i r?k co my?lę nie jest bez znaczenia przy dalszych podróżach do czego jest stworzony każdy maxi !YES !YES !YES

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

Wczoraj przegadali?my pół dnia o Scarabeo a ten jeszcze tu sondy zakłada !YES

Ortos... nie mam do Ciebie siły !YES . Powiedz lepiej, czy audio w C1 już działa !YES

A tak poważnie... Moje zdanie na temat nowego i starego Scarabeo już znasz.

Nowy ma jedn? zaletę- schowek pod kanap?. Nie ma za to standardowego kufra centralnego, który był w modelu 2003- 2005 (patrz nasz ostatni test na stronie głównej).

Stary miał charakter, klimat retro a nowy wygl?da jak kopia Beverly 500.

W nowym skarabeuszu nie ma ABS' u, obrotomierza i 17 litrowego zbiornika paliwa... no i ta mała szybka na dwóch pał?kach :blink: . Skuter spełnia za to normę spalin EURO 3.

Osobi?cie wybrałbym starego ale zależy też wszystko od ceny. Z tego co wiem nowy model ma być znacznie tańszy od poprzednika, jednak jest odchudzony z wielu praktycznych dodatków.

W nowym Scarabeo 500 poci?ga mnie tylko jedno- jest czym? nowym a ja lubię nowo?ci :D

Odnośnik do komentarza

Nowy(stary?) jest podobny do Beverly500 i to jest troche nie halo :blink: ...

Zas stary(nowy?) przypomina mi z przodu pociag lub tramwaj, jest taki brzydki ... ze az piekny !YES .

Odnośnik do komentarza

Plusy Nowego :

1. "Aprilia reklamuje go jako maxi-skuter o najlepszym stosunku mocy i wagi. Co prawda producent pozostawił silnik o pojemno?ci 500ccm, ale poprawiono przyspieszenie i rozkład mocy (39 KM) w całym zakresie obrotów. Przy wadze 189 kg uzyskano stosunek mocy do wagi na poziomie 6,55 kg na 1 Kw"

2. Jest VESPOPODOBNY / a to dla mnie ma znaczenie/ i podobny do całej rodziny Scarabeo /50,100 i 150/

3. Cena ma być ponoć 25 999,-

4.Schowek pod kanap?, więc mie trzeba jeżdzić z dużym tylnym kufrem na codzień.

pozdr...

ortos vel mr.c1

Odnośnik do komentarza
  • Administrator
Co prawda producent pozostawił silnik o pojemno?ci 500ccm,

Tak naprawdę to ma pojemno?ć 460 ccm... :blink:

4.Schowek pod kanap?, więc mie trzeba jeżdzić z dużym tylnym kufrem na codzień.

Kufra centralnego nie czuje się w codziennej eksploatacji i osobi?cie jestem już tak przyzwyczajony do jazdy z Top Case' em, że nie wyobrażam sobie żebym mógł ruszyć z domu bez niego !YES

Poza tym model 2005 miał super udogodnienie zwane: "elektrycznym wspomaganiem hamowania" no i sam ABS...

Je?li idzie o model 2006 Aprilia milczy na temat tych dodatków. St?d też różnica w masie własnej.

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

Jak narazie w sondzie id? łeb w łeb :blink:

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy

:blink: Wybrałem odpowiedĽ "2", czyli NOWEGO....

Jednak tak naprawdę to ciężko odpowiedzieć... gdyż Ja dla siebie nie kupiłbym ŻADNEGO z Nich, bo nie s? w moim typie...

Sprawa wygl?da tak, że Stara wersja jest BARDZIEJ Maxi... je?li chodzi o dalsze wyjazdy, traski itp. Lepiej poprostu jak już zauważyli?cie chroni przed wiatrem itd. Jest bardziej PRAKTYCZNIEJSZY w trasie...

Za? NOWY, to znów fajna alternatywa na miasto... Przy starej wersji, nowy wydaje się taki FILIGRAMOWY... Na trasę to już nie to samo... Ale na miasto ideał... Jednak JEDYNIE jako drugi skuter(obok. np. B650)...

Taka zabaweczka i nic więcej...

Także jest to wybór--> Do jazdy wszędzie, aby służył jako MAXISKUTER--> STARY model... Do jazdy po mie?cie, aby służył jako skuter miejski--> NOWY MODEL... I dla mnie to wygl?da tak...

Nie wyobrażam sobie po prostu wyjazdu na trase nowym modelem... !YES

Pozdrowienia |wi?teczne z Trzebini...Qbek

Odnośnik do komentarza
  • Administrator
Nie wyobrażam sobie po prostu wyjazdu na trase nowym modelem... :blink:

Kubo... czy ty aby nie przesadzasz? !YES

Ludzie na 50- tkach objeżdżaj? pół Europy a ty na Scarabeo 500 masz problem? !YES

Zakładasz większ? szybę, kufer centralny i lecisz.

Dla mnie akurat w jednym i drugim Scarabeo jest co? co uniemożliwiałoby dłuższ? jazdę- brak oparcia lędĽwi ! Niestety tak to jest w moim wieku !YES

Odnośnik do komentarza

Głos oddałem na Nr 2

Wszystko jest tu zależne od samego przeznaczenia pojazdu.

Nr 1 byłby lepszy na wypady za miasto <_<

Lecz Nr 2 ma co? w sobie i wizualnie mi się bardziej podoba.

Pozdrawiam

ciochin

Odnośnik do komentarza
Za? NOWY, to znów fajna alternatywa na miasto... Przy starej wersji, nowy wydaje się taki FILIGRAMOWY... Na trasę to już nie to samo... Ale na miasto ideał... Jednak JEDYNIE jako drugi skuter(obok. np. B650)...

Taka zabaweczka i nic więcej...

Tak w woli ?cisło?ci to NOWE Scarabeo ma wymiay prawie takie same jak B400, tylko jest trochę lżejsze.... <_<

A stosunek mocy do wagi ma gorszy tylko od B650, Hondy SilverWing i nieznacznie od T-maxa... !YES ot sportowiec!!!!!

pozdr...

ortos vel mr. c1

Odnośnik do komentarza

Nowy model podobny do beverly 500?? A w zyciu, jest conajmiej 20 razy ladniejszy od beverki <_<. A ze stylistycznie nawiazuje....no to inna para kaloszy !YES

Ja jestem za...

nombre dwa...

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

Obu skuterow bym nie kupil, ale z dwojga zlego wole juz stara wersje, ma cos w sobie i ciezko ja pomylic z innym modelem skutera, nie mowie o chinskich podrobkach !OKK nowa wersja nie jest w niczym oryginalna.

Odnośnik do komentarza

Ja tak samo jak Artix...nie kupil bzm yadnego ale jezeli mial bym cooos takiego dostac !tut to zdecydowanie starszy model ... jakis taki potezniejszy i wygodniejszy sie wydaje jak na maxi przystaje... !OKK

Oddalem glos na number one

Pozdrawiam

Kacza !NOT

Odnośnik do komentarza

A mnie się podoba starsza wersja. Ma swoj harakter i jest szalenie oryginalna - nie jak nowa wersja, któr? można pomylić z gównem z chin.

Przypominam sobie sytuacje na zlocie w Ryni, że z całego towarzystwa, które ogl?dało powystawiane maxi, tylko mnie podobał się scarabeo 500. !OKK

wszyscy za to pjali jaki to xciting ze swoimi tandetnymi plastikami - jest wspaniały. !tut

Dziwne do?ć, że głosy rozkładaj? się po połowie. Ale cóz, gusta mog? się zmieniac w czasie - to dobrze bo widać już, że połowie zapytanych o zdanie zacz?ł się scarabeo podobać.

oczywi?cie jako miło?nik pozycji za kierownic? prawdziwie skuterowej a nie jakiej?tam po której bol? plecy, zaznaczam starszego scarabeo. Moim marzeniem jest mieć go w garażu. Ceny nie komentuję.

ps:

Wogule dziwna sytuacja wyprawia się u Aprilli - co strzał to bubel.

stary atlantic ma udany design, pomimo paroletniej produkcji wci?ż bardzo na czasie - nie zestarzał się i jako? nie widziałem potrzeby odmładzania jego kształtów co roku, skoro s? udane. W burgmanach to to rozumiem ...

zarówno nowego scarabeo jak i atlantica niechciał bym za połowę ceny.

stare si nowe nie si.

Odnośnik do komentarza
A mnie się podoba starsza wersja. Ma swoj harakter i jest szalenie oryginalna - nie jak nowa wersja, któr? można pomylić z gównem z chin.

Akurat tu się nie zgadzam, bo to własnie nowy nawi?zuje do całej STAREJ lini Scarabeo:

250

scarabeo250gb1.jpg

czy 150:

scar150p1.jpg

pozdr...

ortos vel mr. c1

Odnośnik do komentarza

ale ja się zgadzam -faktycznie nawi?zuje do mniejszych pojemno?ci - co nie oznacza że muszę być z pogl?dami giętki jak trzcinka - zatem dopowiem ze jedyny scarabeo jaki mi sie podoba to ten z pojemno?ci? 500ccm który został tak sympatycznie przetestowany i opisany.

inne też s? ładne - ale nie dla mnie, !OKK

Odnośnik do komentarza

Stanowczo stary..!NOT

Nowy wygl?da może i stylowo ale na maxi się nie nadaje chocby niewiem jaki silnik miał.. !tut

Oba s? tak piękne,że aż ochydne..... !OKK

Wentyl

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...