Skocz do zawartości
Forum Burgmania

Pole Maxiskuter


Kisiel

Rekomendowane odpowiedzi

  • Sympatycy

Moim zdaniem w nowym polu Maksiskuter brakowało bardzo ważnej rzeczy ... mianowicie rocznika posiadanego skutera.Ten brak wydaje się bardzo frustrujący zwłaszcza jeżeli ktoś zadaje pytanie techniczne, które ewidentnie ma związek nie tylko z modelem ale i z rokiem modelowym skutera.

Więc dodałem pod polem "Maxiskuter" pole "Rocznik".

Do czasu wejścia w profil i wyboru rocznika pole jest niewidoczne. Po wybraniu rocznika staje się ono widoczne tak jak w np u mnie. Proszę o edycje profilu w wolnej chwili.

Koniec transmisji

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

Kisiel, nie można Cię na chwilę zostawić samego przy kompie !w00t

Faktycznie powyższa opcja była potrzebna. Teraz jest wszystko jasno i klarownie... lodzio- miodzio !OK

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Też już dopisałem.

Mam w związku z tym propozycję, żeby jak się da to zmienić kolejność sortowania dat na malejącą.

Niby nic takiego, ale jadąc od dzisiaj wstecz szybciej się trafia na swój rocznik skutera niż od 1945r.

No i może zmienić nazwę tego tematu na "Pole Rocznik".

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy

Nie dogodzi ....

Ile razy dziennie wpisujesz ten rocznik?

Oczywiście mogę zmienić, choć nie jest to tak oczywiste jak mogło by się wydawać. Problem polega na tym że osoby, które już dokonały wyboru daty produkcji musiałyby dokonać tego jeszcze raz. Z przyczyn technicznych powoduje to też większe zamieszanie przy dodawaniu nowych roczników w latach następnych (jak widać 2012 już dodałem ale i on strzeli jak z bicza)

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy

Zastanawiałem się pisząc ten skrypcik czy nie jest ponad siły umysłowe niektórych kolegów użycie - dla mojej własnej wygody - również przyszłorocznej daty.

Okazuje się że odpowiedź jednoznaczną dostaełm od kolegi, po którym nie koniecznie mogłem się tego spodziewać - gratuluje Marynarzu (jajka ogolić i do piaskownicy)

Marynarz.jpg

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Nie dogodzi ....

...Z przyczyn technicznych powoduje to też większe zamieszanie przy dodawaniu nowych roczników w latach następnych (jak widać 2012 już dodałem ale i on strzeli jak z bicza)

Domyślam się z tego co piszesz, że organizacja tego pola nie jest po wyświetlanej wartości tylko po indeksie wewnętrznym jej przypisanym. Wtedy rzeczywiście nawet dopisanie nowego roku z przodu powodowałoby, że wszystkim roczniki by się poprzesuwały.

No cóż, między innymi z tego powodu napisałem "jak się da".

a co sobie będę żałował :blink:

Marynarz! Ale tu nie chodziło o datę twoich urodzin! :lol:

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy

Z grubsza tak. Dlatego też rocznikowi 1945 nadałem index nie 1 a 10 dla ew. starszych roczników (nie przewiduje) a daty współczesne mają najwyższe indeksy więc dopisanie roku 2013 i dalszych będzie dziecinnie proste. Jeżeli teraz zmieniłbym organizację tych indeksów okazało by się na przykład że Orzech ma skuta z 1951 roku w00t.gif

Odnośnik do komentarza

no bo jeśli podchodzimy do użytkowania forum na serio, serio to trzeba by zmienić wpis facet/kobitka na Mężczyzna/Kobieta :blink: (skoro zaczynamy się czepiać już wszystkiego - pole miejscowość, skuter, rocznik... to co jeszcze ? może i do nicków też ??? )

Nie będę się rozwodził na ten temat ale kiedyś było inaczej... a teraz ;) (przypomina mi się takie przysłowie... "gdzie kucharek sześć..." ). crybaby.gif

pewno zaraz warna dostanę :lol:

Jeżeli Twoim zdaniem jest analogia pomiędzy pajacowaniem a użyciem w polu wyboru płci - sympatycznych skądinąt - zwrotów facet/kobitka (tylko w polu wyboru gdyż w profilu pojawia się Mężczyzna/Kobieta) to nie mamy o czym dyskutować.

Co do warna to proszę bardzo jest warn. W ramach promocji dołożę Ci urlop do czasu wpisania rzeczywistego rocznika Twojego skutera. Jeżeli uważasz że taka informacja jest niepotrzebna możesz usunąć tę informację w ogóle.

Kisiel

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Ty Marynarz nie gardłuj tak głośno bo masz miejscowość numeryczną.

Ja dajmy na to czasami nie wiem jak komuś coś poradzić, bo nie podał rocznika 2oo.

A wypisywanie litanii "if ... elseif ... else ... endif" nie leży w mojej leniwej naturze.

Z resztą wszyscy i tak wiedzą, że masz nowiutką maszynkę !YES to nie musisz jej aż tak odmładzać.

Odnośnik do komentarza

Marynarzu, ja rozumiem i bardzo sobie cenię twoje pogodne usposobienie ale przeczytaj raz jeszcze to co napisał Kisiel i zastanów się czy "fajna zabawa" subtelnie nie zmieni się w... śmietnik.

(...) zwłaszcza jeżeli ktoś zadaje pytanie techniczne, które ewidentnie ma związek nie tylko z modelem ale i z rokiem modelowym skutera. (...)

Odnośnik do komentarza

Marcinie, daj spokój, jest wszystko bardzo OK !OKK i bardzo fajnie, że się tym zająłeś.

PS. Wydaje mi się, że zmieniam skutery dość często, ale nawet dla mnie nie będzie żadnym problemem czy rok 1945 będzie na końcu, na początku, czy nawet w środku listy. Gdybym tą procedurę stosował każdego dnia lub np. raz w tygodniu... Ale prosze Was, raz na rok i już "stękanie" :blink: ?

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy

Sprawa sortowania listy została wyjaśniona. Może i można było odwrotnie ale teraz już nie będę robił z tata wariata.

Poza tym ja lubię po kolei - najpierw buzi potem ..... :)

Widzę, że nawet Marynarzowi udało się sprawdzić w DR rok produkcji.

A tak w ogóle tylko parę osób zauważyło pozytywne aspekty sprawy, czasem na prawdę ręce opadają ....

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

A tak w ogóle tylko parę osób zauważyło pozytywne aspekty sprawy, czasem na prawdę ręce opadają ....

Bo tak to już jest, że czasami to co Ty uważasz za dobre i słuszne, inni uważają za niepotrzebne :) .

Odnośnik do komentarza

(...)Ja mogę mieć jedynie drobne uczucie niedosytu jeśli chodzi o rocznik, bo np. Tmax z 2001, a Tmax z 2012 to dwa różne światy.(...)

Napisałem już wcześniej taki tekst, a jeśli ktoś dalej nie jest w stanie zrozumieć tego delikatnego "niuansu" dotyczącego rocznika danego modelu, to co tu więcej dodać :) ?

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy

I tym sposobem, moja delikatna sugestia z innego wątku, nie ma racji bytu.

Po roczniku z reguły wiadomo jaka wersja. W każdym razie jeśli chodzi o

X9 nie ma problemu :) Marcin -> reput poleciał :D

(...)Jedyna rzecz jaką widzę do małej korekty (jeśli łaska) to wprowadzenie

rozróżnienia X9 500 SL i Evolution.

pzdr

pzdr

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy

A tak w ogóle tylko parę osób zauważyło pozytywne aspekty sprawy, czasem na prawdę ręce opadają ....

Marcin, większość (a nie parę) osób uważa, że umożliwienie wpisu rocznika swojego skutera to pozytywne działanie z Twojej strony. Ale nie będziemy Ci ciągle słodzić :) , no może gdybyś nie był adminem...... Jak zrobisz jeszcze wyszukiwanie userów po marce skutera to dostaniesz reputka :Dtomato.gif

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...