Skocz do zawartości
Forum Burgmania

LML- słyszał ktoś o takiej marce?


ptaku_1

Rekomendowane odpowiedzi

Krój liter i ogólna stylistyka podchodzi pod Vespę :D ale kto to wie? Pierwszy raz widzę tą markę. Fakt, że się jakoś specjalnie nie tym interesuję. Pewnie jakiś włoski producent chce obudzić w narodzie sentymenty i trochę na tym zarobić. W Polsce zrobiono tak z Rometem. W sumie dość ładne. Przy takiej gamie kolorów, na pewno znajdzie się sporo chętnych. Widzę, ostatnio sporo dziewczyn na różnych pojazdach, raczej mniejszych, wiec pewnie ta do nich ta oferta !scooter .

Odnośnik do komentarza

"Skutery LML Star 4T 200 2012 mają kosztować w granicach 2670 €" wychodzi nie cale 12000 pln czyli wiecej niz chinczyk ale duzo mniej niz cos znanej marki.

Odnośnik do komentarza

"Skutery LML Star 4T 200 2012 mają kosztować w granicach 2670 €" wychodzi nie cale 12000 pln czyli wiecej niz chinczyk ale duzo mniej niz cos znanej marki.

No nie wiem. Właśnie przed chwilą na TVN Turbo widziałem nową Hondę PSX ( czy jakoś tak )za 12000pln i nie było to "50".

:D

Administracja

Odnośnik do komentarza

No nie wiem. Właśnie przed chwilą na TVN Turbo widziałem nową Hondę PSX ( czy jakoś tak )za 12000pln i nie było to "50".

A czy aby nie tą małą "zacną" widziałeś WDUŚ

Odnośnik do komentarza

LML Star 200 to nie Cosa, to PX :) .

Bigu Ty "śmigasz" po róznych zagramanicznych forach, co tam piszą na temat tych wyrobów made in India ?

Odnośnik do komentarza
Dnia 13.06.2011 o 08:05, Lucjan73 napisał:

Bigu Ty "śmigasz" po róznych zagramanicznych forach, co tam piszą na temat tych wyrobów made in India ?

Wiesz, skutery LML czy Vespy to juz bardziej "zjawiskowe" fora :) ... Nie za bardzo orientuje sie, jak wyglada sprawa z uzytkowaniem takiego LMLa, swojego czasu ogladalem krotko w ASO taki skuter, nie stwierdzilem jakiejs strasznej roznicy, no ale juz orginal PX skladany byl recznie, a co za tym idzie... hmmm... z jakoscia wykonania roznie to bywalo ;) .

Po prostu skuter klasy PX czy LML kupuje sie spogladajac na inne "atuty", nie tak, jak przecietny skuter pod wzgledem funkcjonalnosci czy innych "wymiernych" atrybutow ;) .

PXa nie kupuje sie jedynie do przejazdu z punktu A do B. Od tego jest np. PSX ? ...

Odnośnik do komentarza

Tu jeden z linkow jakby ktos chcial sobie kupic LMLa :)

http://www.vivoscooters.co.uk/lml_2t.html

Hindusi poprostu wyczili interes bo stary PX to juz skuter kultowy i wiele osob chce nim jezdzic a niekoniecznie ma czas ,umiejetnosci zeby bawic sie w restaurowanie starszych modeli.Stworzyli siec dilerska w Europie i sprzedaja LMLa.Podobno sa zadowoleni ze sprzedazy,moj kumpel mieszka w szkocji i mowi ze duzo mozna LMLa spotkac na ulicy .

Sam jestem zakochany w PXie ale narazie jest to jeszcze milosc niespelniona albo raczej platoniczna ale moze wkoncu sie nadarzy okazja ;)

Odnośnik do komentarza

Wiesz, skutery LML czy Vespy to juz bardziej "zjawiskowe" fora :) ... Nie za bardzo orientuje sie, jak wyglada sprawa z uzytkowaniem takiego LMLa, swojego czasu ogladalem krotko w ASO taki skuter, nie stwierdzilem jakiejs strasznej roznicy, no ale juz orginal PX skladany byl recznie, a co za tym idzie... hmmm... z jakoscia wykonania roznie to bywalo ;) .

Po prostu skuter klasy PX czy LML kupuje sie spogladajac na inne "atuty", nie tak, jak przecietny skuter pod wzgledem funkcjonalnosci czy innych "wymiernych" atrybutow ;) .

PXa nie kupuje sie jedynie do przejazdu z punktu A do B. Od tego jest np. PSX :) ...

Doskonale to rozumie, sam miałem weterany (K 750, M 72). Chodzi mi właśnie bardziej o detale, jakość wykonania, chromy, spasowanie całości. Nie wiem jak to się ma do wyrobów made in China.

Odnośnik do komentarza

Doskonale to rozumie, sam miałem weterany (K 750, M 72). Chodzi mi właśnie bardziej o detale, jakość wykonania, chromy, spasowanie całości. Nie wiem jak to się ma do wyrobów made in China.

Do chinskiej masowki ma sie to jak niebo do ziemi :)

Odnośnik do komentarza

Skutery LML cieszą się też od lat niezłym powodzeniem w US, więc obstawiam, że jakość wykonania jest bliższa motocyklom Royal Enfield niż chińskiej masówce. Poniżej fajny test LML Stella 150 z 2009 roku:

Najbardziej podobał mi się tekst: (...)If you can handle a two stroke with manual shift, there is nothing like that on the planet. :)

To jest świetny sprzęt dla tych, którzy chcą i lubią sobie podłubać przy moto mając podstawową wiedzę z zakresu mechaniki:

Odnośnik do komentarza

LML to dobrej jakości skutery, produkowane od lat. Cały czas produkowali odpowiedniki PXa Vespy. Unowocześniając je i poprawiając wady PXa. W cywilizowanych krajach jak Anglia dosyć popularne skutery. Dokupowywało się zestaw naklejek PX i miało nowego PXa :lol: W Polsce importerem jest firma z Marek cena sugerowana to chyba 11 400 zł za 2-setkę.(2 lata gwarancji). Inne hinduskie "kultowe" marki to Bajaj.

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

No i mamy do kupienia w Wawie pierwsze egzemplarze LML Star 2 w wersji 125 lub 150 :)

Macałem dziś replikę PX i powiem szczerze... mam mieszane uczucia :)

Tzn. tak: całość oczywiście blaszak, pojemność 125 ccm, dozownik oleju, rozrusznik elektryczny i z daleka wygląda naprawdę OK. Z bliska już trochę gorzej :( , ale nie czepiam się i cieszę :) , że ktoś odważył się zaryzykować i sprowadził choćby te kilka sztuk "Elemelka" do Polski.

20110803966.jpg

Cena ok 9400 pln. :)

PS. Dawno temu przejechałem się PX'em i nie mogę sobie przypomnieć po dzisiejszych "testach" LML... to "walenie się" na prawą w czasie jazdy to standard? :D Praktycznie cały czas trzeba jechać w kontrze whist

Odnośnik do komentarza

(...)PS. Dawno temu przejechałem się PX'em i nie mogę sobie przypomnieć po dzisiejszych "testach" LML... to "walenie się" na prawą w czasie jazdy to standard? :P Praktycznie cały czas trzeba jechać w kontrze :)

Ja w swoim PXsie tego nie zaobserwowałem :) ...

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

Ja w swoim PXsie tego nie zaobserwowałem :P ...

Bo miałeś malutki silniczek ;-)

OK... może uda się przeprowadzić pełny test drogowy tego skutera. Wtedy będzie można powiedzieć coś więcej :)

Odnośnik do komentarza

A ja jakis miesiac temu mialem okazje przejechac sie PXem 125 i tez sie "walil" myslalem ze cos z nim nietak ,ale "stary vespowicz" mowil ze to standart i taki lajf ,wszystko wina jednostronego wachacza .Powiem szczerze ze PX zawsze byl moim marzeniem ale po przejazdzce czar prysl ,owszem dalej uwazam ze jest piekny i z wygladu dalej budzi moje porzadanie ale nie dam kupe kasy za cos co ladnie wyglada ale jezdzi tak sobie. :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...