Skocz do zawartości
Forum Burgmania

Burgman 400 z 2003 r.


Konrad

Rekomendowane odpowiedzi

Bierz.

Jeżeli okaże się, że mina, ja go odkupię za te same $.

Możesz podjechać do MM Rider w Łodzi-to mój znajomy i poprosić o sprawdzenie, lub wzi??ć ze sob? mechanika z serwisu najlepiej suzuki(ode mnie) i niech on obejży "od ?rodka".

PodjedĽ jutro do mnie do firmy to pogadamy i wyja?nię ci gdzie szukać....

Dzięki Qwaki!

Postaram się dzisiaj po 15 zajechać do Sokoła.

Dzięki Wielkie dla Wszystkich za tak liczny odzew, wiedziałem że na Was można liczyć! :)

Widze że zrobiłem tym postem niezłe zamieszanie, aż dziwne że to ogłoszenie uchowało sie bez komentarza od poniedziałku. Detektywi się opuszcaj? w swojej robocie. :)

Postaram sie co? dzisiaj dowiedzieć czy nie widnieje w Krajowym Rejestrze Zastawów, mam nadzieje że nie. Cholernie sie na niego napaliłem :) , tak więc Panowie JESTEM PIERWSZY W KOLEJCE! :)

Odnośnik do komentarza

dokładnie zwróćcie szczególn? uwagę na stan prawny tego sqtera.

1. czy ma jakie? dokumenty zakupu (od nowo?ci)

2. na kogo jest zarejestrowany, (ksi?żka pojazdu i dowód rejestracyjny)

3. sprawdĽcie dobrze numery ramy i silnika.

4. czy sprzedaj?cy jest wła?cicielem (jeżeli nie to musi mieć upoważnienie notarialne - chyba że to rodzina. tak czy inaczej lepiej zadzwonić do faktycznego wła?ciciela i porozmawiać - sprawdzić go, namówić żeby przyjechał)

5. sprawdzić w urzędzie komunikacji (tam gdzie wydaj? tablice) czy nie ma na sqterze zastawu albo zastrzeżenia jakiego?.

6 jak go?ciu bedzie cwaniakowaty to spisałbym jego wszystkie dane z 2 dokumentów (dowód i prawo jazdy) dane sqtera no i sprawdziłbym na policji czy jest wszystko Si.

Odnośnik do komentarza

Staraj?c się pomóc, zadzwoniłem do Dziwaka i co usłyszałem:

skuter był w zeszłym roku wystawiany w Motomanii za 18 000

obtarta prawa płoza, pawęż i lusterko, skrzywiona dzwignia hamulca, ale do jazdy, bez poważniejszych usterek.

Skuter został zabrany z komisu ponad 2 miesi?ce temu.

Wystawiany jest czasem na giełdzie samochodowej.

Jak widać wła?cicielowi zależy na sprzedaży (albo jest zaminowany)

Należy więc zachować sapersk? czujno?ć i targować się do upadłego.

Pomoca służę, ale dzi? wyjeżdżam więc dopiero w poniedziałek 6-go jestem do usług.

Pozdrawiam

RobB. :lol:

Odnośnik do komentarza
  • Administrator
Postaram sie co? dzisiaj dowiedzieć czy nie widnieje w Krajowym Rejestrze Zastawów, mam nadzieje że nie. Cholernie sie na niego napaliłem :) , tak więc Panowie JESTEM PIERWSZY W KOLEJCE! :)

Chwilę mnie nie było ale postaram się co? jeszcze pomóc/ zasugerować:

Bardzo dobre posunięcie ze sprawdzeniem zastawu... Brak wpisu w dowodzie wcale nie oznacza, że pojazd nie ma faktycznego zastawu. Mógłbyć np. w trakcie eksploatacji brany pod niego kredyt.

Co do numerów VIN i możliwo?ci sprawdzenia czy faktycznie został sprzedany na terenie PL to proponuje zapoznać się np. z tym w?tkiem:

http://www.burgmania.net/forum/index.php?showtopic=911

Co do roku produkcji to na 99% jest to 2003 K3 bo tylko w tym roku wychodziły duo kolorki (dół srebrny, góra niebieski metalik). Żeby było ?mieszniej były wtedy droższe o jakie? 900 PLN- o ile dobrze pamiętam.

Ogl?daj?c dowód rejestracyjny sprawdĽ czy zgadza się nr. karty pojazdu z wpisem w dowodzie. Nie kupuj bez karty pojazdu... np. na zasadzie: "Ja panu j? do?lę bo nie mogę jej teraz znaleĽć"

Nie kupuj nie od wła?ciciela ! Umowę winien podpisać tylko i wył?cznie wła?ciciel pojazdu... żadne in blanco!

Warto bacznie obserwować zachowanie go?cia w trakcie zadawania pytań... w rozmowie wydawł się bardzo dziwny. Pozatym pomylił się w zeznaniach i zełgał. Mi powiedział, że jest pierwszym wła?cicielem i że to on odbierał go z salonu... Był tego bardzo pewien!

Doradzam oczywi?cie zachowanie zdrowego rozs?dku i nie napalanie się... podnieta jest złym doradc? :)

No i oczywi?cie życzę powodzenia w zakupie. Czekamy na dalsze informacje.

Ps. Napewno minusem jest fakt, że pojazd nie widział przez 3 lata serwisu oraz, że pół osiedla na nim jeĽdziło (dokładnie to usłyszałem w słuchawce). Napewno docieranie silnika też przebiegało w niezbyt ciekawych warunkach ale... co? za co?... Przy takiej cenie nie ma co wybrzydzać :lol:

Odnośnik do komentarza

Niestety, Burgi ma być jutro sprzedany do Warszawy. :lol: Mogłem sie szybciej decydawac. !scooter Gostek ma mi dać znać jakby kupiec nie dojechał lub zrezygnował, ale szczerze mówi?c dało by mi to jeszcze więcej do my?lenia że cos jednak z nim jest nie tak. Może to i lepiej że go nie kupię?! Po wizycie u Qwakiego zaczynam rozważać zakup Xcitinga, choć panowie z Sokoła u?wiadamiali mnie że Burgman 650 byłby odpowiedniejszy. :) Poczekamy - zobaczymy. Pierwszym zamiarem był zakup An 150 :) . Aż sie boje co bedzie dalej?! A mówi? że to kobieta zmięnn? jest. :)

Jeszcze raz Wszystkim Wielkie Dzięki za tak wielkie zaangażowanie!!!

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

Konrad... szczerze? Przewidywałem i taki przebieg wydarzeń !scooter .

12 ty?. PLN to kawał grosza ! Szkoda byłoby wsadzić się na mine w tak dziecinny sposób, więc nie pisz, że mogłe? się szybciej decydować... :huh:

Je?li się faktczynie sprzedał do Wawy to prędzej czy póĽniej gdzie? go w Wawce wykukamy ale moim skromnym zdaniem bardziej realne jest, że go?ć wrzucił wsteczny po tym jak zacz?łe? zadawać mu zbyt wiele dziwnych i niewygodnych pytań (zreszt? nie tylko ty- go?ć miał wczoraj hot line :lol: ).

Może liczył, że nagrzany kupiec przyjedzie z kas? w zębach i nawet numerów VIN nie sprawdzi? Nie wiem... gdybam ale moim zdaniem jest to realne.

Nie ma tego złego.... :lol:

Odnośnik do komentarza
Gość Svempas

Ja się w tym temacie nie odzywałem z prostego powodu, czekałem na rozwi?zanie sprawy...

Skończyło się tak jak my?lałem... nie ma "?więtych mikołajów" jak to kiedy? Mariusz napisał.

Ale tutaj widać było ciakw? sytuacje, najpierw wszyscy doszukiwali się uszkodzeń mechanicznych tego skutera, pisali że ciekawa może to być oferta. Ogólne napalenie na skuter... i dupa, w końcu kto? wpadł na pomysł zbadania dokładnie papierkologi tego skutera.

A co by było gdyby Konrad miał do go?cia powiedzmy 20km i pojechał pierwszego dnia, zwracałby uwagę głównie na sam skuter a nie na papiery?? Wlazłby w niezłe g....

Nie mam tu zamiaru nikogo obrażać, każdy z was chciał pomóc koledze w jak najlepszej wierze.

Nauczka na przyszło?ć, sprawdzać nie tylko sam skuter ale również papiery i to najwnikliwej jak się da. !scooter

Pozdrofka

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy

A póki co rezerwujemy srebrnego XTinga 500 z kuferkiem.

Apropos to doradĽcie jaki kuferek założyć do Kymcusia? Wiem, że czarny lub srebrny, ale...... jaki?

Odnośnik do komentarza
  • Administrator
A póki co rezerwujemy srebrnego XTinga 500 z kuferkiem.

Apropos to doradĽcie jaki kuferek założyć do Kymcusia? Wiem, że czarny lub srebrny, ale...... jaki?

Polecam zdecydowanie Givi V46 z panelem w kolorze skutera !scooter

Odnośnik do komentarza
A póki co rezerwujemy srebrnego XTinga 500 z kuferkiem.

Apropos to doradĽcie jaki kuferek założyć do Kymcusia? Wiem, że czarny lub srebrny, ale...... jaki?

No i się wydało. !TAZ A miała byc to niespodzianka. :D Qwaki musiałe? sie wygadać? :D Ale to nic, wcze?niej czy póĽniej i tak by?cie sie dowiedzieli. !scooter

Jeżeli chodzi o kuferek to zeby był w kolorze Xcitinga no i z oparciem dla Gosiaczka. Najważniejsze: w przystępnej cenie!!! :D

Sorki że odbiegam od tematu, ale to wy pierwsi zaczeli?cie !bicz

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

My?lę, że ten temat nadaje się do zamknięcia... chyba został wyczerpany a po jego lekturze sugestie niech każdy sam wyci?gnie .

Konrad... zapraszam do założenia nowego w?tku o nowym zakupie !scooter.

Zamykam.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...