Skocz do zawartości
Forum Burgmania

Tmax czy Burgman 650


Gość Kameleoon

Rekomendowane odpowiedzi

Nie ma na forum nikogo, kto posiadal zarowno Tmaxa na wtrysku jak i AN650 Exe.

Jako byly posiadacz wczesniejszej wersji Tmaxa gaznikowego jak i terazniejszy posiadacz AN650 moge tylko zadac kilka pytan: Czy zamierzasz uzywac skutera glownie w miescie? Jak zamierzasz kupic Tmaxa BlackMax? Czy zamierzasz jezdzic solo czy z pasazerka? Ile bagazu zamierzasz zabierac ze soba? Czy masz mozliwosc serwisu jednego i drugiego w swojej okolicy?

Poczytaj tez: http://www.burgmania.net/forum/index.php?s...=784&hl=na+psie

Odnośnik do komentarza

i jeszcze zalezy ile masz lat lub na ile sie czujesz !bicz

z tym pytaniem to troche jest tak jak by na forum hondy pytac co lepiej wybrac civca czy corolle !guns

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy

Na pocz?tku WITAM nowego forumowicza !bicz ...

Ale dobra nierozwalajmy się znów, do rzeczy...

Kubo, proooosze Cie :oBigu <-- Bigu Dla Ciebie wszystko :angry: (joke)

T-Max czy B650? Trochę dziwne pytanie...

To zalezy do czego będziesz sprzęta wykorzystywał...

1) Czy chcesz jeĽdzić sam, czy z plecaczkiem(t-max nie jest tak wygodny dla plecaczka jak B650)...

2) czy masz zamiar jeĽdzic tylko po mie?cie, czy może dalekie wyjazdy wchodza w grę...

3)czy nie przeszkadza Ci je?li prowadzony sprzęt będzie ?rednio wygodny...

Pytań możnaby wymy?lać wiele...

Ja osobi?cie wybrałbym b650, bo pozwala na więcej, jest jednak mocniejszy, wiekszy, wygodniejszy, bardziej pakowny itd.

T-max jest zgrabniejszy, mniejszy gabarytowo, jednak do?c wygodny... Silnik ma całkiem mocny i niezły, jest mniej pakowny od B650, ale jesli jeĽdzisz sam to Ci wystarczy...

Czekaj aż wypowiedz? się posiadacze wspomnianych skuterów, bo Oni mog? powiedzieć najwięcej o swoich sprzętach i porównywać...

Jednak przydałoby się, aby? napisał do czego jest Ci potrzebny maxi...

Pozdrawiam, Kuba :ph34r:

Cholerka ale?cie mnie wyprzedzili...wszystko przez rozwinięcie mojego postu !guns

Odnośnik do komentarza
Gość Kameleoon

Witam ponownie!

Szczerze mówi?c więcej więcej czasu spędzam jeżdż?c po mie?cie ale mam w planie troszkę popodróżować. Mam dzieci więc je?li jadę skuterem to głównie samotnie. Mieszkam w Łodzi i tutaj zdecydowanie milsza obsługa jest w salonie Yamahy.

Odnośnik do komentarza

Ciezko sie jednoznacznie okreslic, jesli Yamaha jest wogole zdolna sprowadzic BlackMaxa, teoretycznie jest to mozliwe, ale ile czasu potrwa taka akcja?

Dodatkowo dochodzi tutaj funkcja przecierania szlakow serwisowych, do tej pory nie ma chyba nikogo kto zamowilby wersje na wtrysku. Samych gaznikowcow sprzedano zaledwie pare sztuk na terenie calej Pl.

W miescie moga oba skutery konkurowac, chociaz w Lodzi slynacej z niezbyt rownych drog !guns , Burgman moze okazac sie bardziej komfortowy i odplacic sie w przyszlosci mniejszymi problemami z kregoslupem :o .

A tak na serio, osobiscie polecilbym raczej K5(6), ma wiecej extrasow, komfort jazdy wyzszy niz w XPku. Jesli zamierzasz troche podrozowac, to przepastny bagaznik pod kanapa oraz zaladowany kufer umieszczony blizej osi tylnego kola sa tu niewatpliwym atutem AN650. Odplaca sie to latwoscia prowadzenia.

Jedynym minusem dla indywidualistow moze byc fakt, ze K5-ek jezdzi troche po drogach, zas Tmax w wersji wtrysk, a do tego jeszcze BlackMax bedzie ewenementem na skale krajowa !bicz .

Tylko ze "wybryki natury" nie sa przyjazne w serwisowaniu :ph34r: ...

W moim odczuciu Burgman K5 jest w stanie punktowac dodatkowo: oswietleniem, el. regulowana szyba, wtyczka ladowarki(w tmaxie koszt ok.300zl, ale co to jest?), el. skladanymi lusterkami(pomocne w miescie), brakiem rolek, wariatora i paskow gumowych :angry: , trybem pracy skrzyni normal<->sport, no i jest bardziej atrakcyjny wizualnie.

Tmax punktuje: zuzycie opon, koszt opon, wytrzymalosc ukladu wydechowego na rdze, na pewno lepsze lozyska kol :o , waga skutera ... i jakos nic mi wiecej nie przychodzi do glowy :) ...

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

No wlasciwie wszystko zostalo powiedziane, prawie wszystko:

Na t-maxie masz wiecej miejsca na nogi

T-max wiecej pali

ma mniejszy bagaznik ale o tym mowiono,choc RobB rozwiazal ten problem mocujac kufry boczne i pakujac to co jeszcze sie nie zmiesci na siedzenie pasazera - uwiez mi to co zabieral ze soba RobB na wycieczki typu Grecja, Wlochy, Chorwacja jest poprostu przepastna iloscia.

Burgman: mniej pali, ma wiekszy bagaznik ale i wieksza wage wlasna

nie ma paska ani rolek co powoduje ze nie trzeba o tym myslec

tylnia opona konczy sie w nim dosyc szybko, a do tanich nie nalezy i wyboru tez wielkiego nie ma.

Oba prowadza sie swietnie, wizualnie ciezko powiedziec bo kazdy ma inny gust.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

Prawie wszystko już zostało powiedziane jednak mimo to polecam test, który powinien wiele pomóc... Co prawda w porównaniu nie brał udziału T- max Black Max injection tylko gaĽnikowy ale wszystko inne jest w sumie takie same:

TEST PORÓWNAWCZY: AN 650 vs FJS 600 vs XP 500

Jeszcze jedno: Wszystkie wskazówki s? naszymi prywatnymi, mniej lub bardziej obiektywnymi opiniami. Proponuje aby? przejechał się na Burgmanie 650 i.... no wła?nie- na T-maxie wtryskowym się nie przejedziesz bo jest to technicznie nie możlwe... Po prostu nie ma takowego w Polsce !bicz

Osobi?cie wybrałbym An 650 a powodów jest wiele... Nie oznacza to jednak, że T- Max jest zły... Jest bardzo dobry tylko zależy do czego będziemy go porównywać.

Odnośnik do komentarza
i jeszcze zalezy ile masz lat lub na ile sie czujesz :o

z tym pytaniem to troche jest tak jak by na forum hondy pytac co lepiej wybrac civca czy corolle :)

Mario, skoro juz uwazasz, ze bezpodstawnie holubimy Burgmana, to napisz cos o zaletach Tmaxa. Bo na razie, to jako jego wieloletni uzytkownik, nie podales zadnych konkretow :ph34r: .

PS. Wydaje mi sie, ze srednia wieku jezdzacych w Pl Tmaxami lezy powyzej tych jezdzacych na AN650 :angry: . Czy to miales na mysli :o ?

@Artix: Czy nowy Tmax wiecej pali tego tak naprawde nie wiadomo :) . Na pewno pali duzo mniej od gaznikowca. A miejsca na nogi faktycznie troche wiecej, moze byc ciekawe dla osob powyzej 1,85m wzrostu, bo ja raczej nie mam problemow na AN650.

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze
z tym pytaniem to troche jest tak jak by na forum hondy pytac co lepiej wybrac civca czy corolle :o

Troszkę zaczynasz kwasić Mario to jest forum użytkowników maxiskuterów a nie Suzuki(nic na to nie poradzimy że Burgmanów jeĽdzi u nas dużo więcej niż Tmaxuów co jest spowodowane polityk? cenow? Yamachy) więc nie wprowadzaj zamętu przynajmniej tym użytkownikom którzy s? nowi i dopiero poznaj? nas.

Co za? do wyboru skutera sam wybrał by? pewnie taki który ma zamontowan? umywalkę :ph34r::angry::o

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

Mario to ogólnie ostatnio jest nie z tego ?wiata :ph34r:

Nie wiem, obroże ma zbyt ciasn? czy bromu dostaje na noc? :o Ma chłopak swój ?wiat :) Wiesz mario co znaczy słowo "kontrargument"? No wła?nie :)

Wracaj?c do tematu.

Je?li idzie o T-max'a to w moim odczuciu bardzo dobrze się go prowadzi, gdyby tylko jeszcze nóżka centralna nie ocierała o podłoże w czasie składania się w winkle*. Może w nowym modelu zostało to poprawione ale niestety nie ma jak tego sprawdzić.

Kolejnym plusem T- maxa jest wcze?niej już wspomniana większa przestrzeń na nogi dla wielkoludów. Bierze się to z tego, że T-max nie ma pełnowymiarowego schowka na rękawiczki w kokpicie.

Je?li jeĽdziłe? dot?d X9, to moim skromnym zdaniem bardziej odnajdziesz się na kanapie An 650. T- max ma bardziej sportow? pozycję, porównywaln? z Xcitingiem. Dla mnie minusem s? gorzej podparte lędĽwie, co w efekcie w czasie dalszych podróży kończy się u mnie bólem pleców. W/ w zjawiska nie zauważyłem w An 650, Yp 250, Cn 250.

Napewno na pochwałe zasługuj? zegary w nowym modelu Xp 500. Przed restylingiem T-max miał zegary ala Majesty 250 pierwszej generacji :o

Dla mnie T-max 500 po 2004 roku ma jeszcze jedn? zaletę... Nie jeĽdziłem nim :) i to mnie w nim najbardziej poci?ga :angry:

*problem nie dotyczy Maria, który w zakrętach jeĽdzi pionowo i co ciekawe krzywo. :)

Odnośnik do komentarza

argumenty tak ale na priv, nie bede tu pisał ze Tmax lepszy to nieeleganckie. Ja ide jedynie słuszn? lini? :ph34r: nawróciłem sie na Suzuki :angry:

ps. I ty Maximusie przeciwko mnie.

Odnośnik do komentarza

Witam cię Kameleonie,

wszystko to co powiedzieli koledzy to prawda, ale ze sprzętami do jeżdżenia to jak z dziewczynami:

spotykasz bogat?, piekn?, zrównoważon? i z mieszkaniem, ale żenisz się ze zwariowan?, bez lokalu, nie najpiękniejsz? i nienajbogatsz?.

Ja w Tmaxie zakochałem się od pierwszego spojrzenia i mimo jego wad nie żałuję.

Fakt ma mały bagażnik, kufry pomogły i tyle to burgman nie weĽmie.

Fakt ?wieci 1 reflektor, ale całkiem nieĽle i my?lę że wystarczy.

Fakt ma rolki i pasek, ale na Boga nie za drogie i raz na 20 ty?. km wymiana mnie nie zrujnowała. Mario to nawet 30 przejechał.

Fakt pali iwęcej, ale zależy jak się jeĽdzi, był taki moment że spalił mniej niż Qwakiemu. Wiadomo że kuferki i duża V = wir w zbiorniku, normalnie w 5,5 ltr. się mie?ci. Max 7,5 na autostradzie z 3 kuframi i >140 na liczniku-dodam że miałem wymienione wariator i rolki.

Fakt nie ma gniazda 12v, ale ja poradziłem sobie z tym i za 10 zł mam dwa w bagażniku i moge ładować i ładować.

Fakt pasażer nie ma za wygodnie-siedzenie jego opada do przodu i się zsuwa na kierowcę, a i podnózki s? nieco za krótkie. Tyle ze do Grecji to Qwaki i Ola jechali na poduszkach więc chyba Tmax nie jest aż tak zły.

Co do ocierania centralk? - wyrzucenie odboju od niej załatwia radykalnie sprawę i można się kła?ć do woli.

Komfort tu mogę mówić tylko o Maxiu na gaĽnikach, który ma nieco inny widelec - jest najsympatyczniej nios?cym ze skuterów na których jeĽdziłem i pokazała to jazda po bruku w Ryni. Ma w końcu największy skok zawieszenia 120 mm (B650 tylko 100)

Ma przy tym mniejsz? masę więc i płynniej niesie.

Wtryskowiec ma podobno sztywniejsze, szkoda.

Miejsca dla kierowcy i możliwo?ci przybierania kolejnych pozycji jest na pewno wiecej jak w B650.

Widziałem wtryskowca w Grecji jak startował ze stacji (miał wydech Akrapovica), co? mi zatelepało w sercu po tym jak ładnie się zebrał :):ph34r:

Może kiedy? się przesi?dę :):)

Skłaniasz się do Black Matrixa, który ma krótk? szybkę więc widzę że raczej potrzebny ci on do rekreacji i do tego na pewno się nadaje, a jak sam jeĽdzisz to i do turystyki wystarczy.

Chcesz się przymierzyć - mieszkam w Konstantynowie, zapraszam na priva udostępnię :)

Co do obsługi w Motomani, mam podobne odczucia z chamusiami i nieużytkami z łódzkiego Suzuki nie chcę mieć doczynienia :angry:

A czę?ci ?ci?gaj? wystarczaj?co szybko więc tu "unikalno?ci? " bym sie nie przejmował. Suzuki na półce to tylko łożyska i stacyjki trzyma, resztę też sprowadza

:):o .

Wybór należy do Ciebie, ale my?lę że co by? nie wybrał to nie będziesz żałował :) .

Pozdrawiam

RobB. :o

I kurcze może by?cie zaczęli pisać w końcu gdzie jedziemy w lecie, bo moja Córa po wspólnym wypadzie do Stegny nabrała ochoty na większ? wyprawę . Mimo sko?nego siedzenia i krótkich podnóżków, martwi się tylko gdzie przyczepi swój, już czwarty kuferek na kosmetyki :):):):)

Odnośnik do komentarza
  • Administrator
Witam cię Kameleonie,

wszystko to co powiedzieli koledzy to prawda, ale ze sprzętami do jeżdżenia to jak z dziewczynami:

spotykasz bogat?, piekn?, zrównoważon? i z mieszkaniem, ale żenisz się ze zwariowan?, bez lokalu, nie najpiękniejsz? i nienajbogatsz?.

Oooo... i to jest własnie kontstruktywna dyskusja :)

Popieram Robie... |więta racja ! Tak bardzo często się dzieje :o

Można by tylko dodać, że "zwariowan?" w łóżku :ph34r:

Fakt ma mały bagażnik, kufry pomogły i tyle to burgman nie weĽmie.

Teoretycznie tak ale pomy?l ile zabierze na swój pokład Antek 650 je?li mu dołożymy jeszcze boczne kufry :) . Można wtedy otwierać now? działalno?ć "przeprowadzki- tanio, szybko, cały kraj" :)

Fakt ma rolki i pasek, ale na Boga nie za drogie i raz na 20 ty?. km wymiana mnie nie zrujnowała. Mario to nawet 30 przejechał.

A i tak łzy mu leciały ciurkiem, że musiał je wymieniać :)

Fakt pali iwęcej, ale zależy jak się jeĽdzi, był taki moment że spalił mniej niż Qwakiemu. Wiadomo że kuferki i duża V = wir w zbiorniku, normalnie w 5,5 ltr. się mie?ci. Max 7,5 na autostradzie z 3 kuframi i >140 na liczniku-dodam że miałem wymienione wariator i rolki.

Jad?c dwoma po autostradzie, tak samo obci?żonym z prędko?ci? np 140 km/h więcej spalimy mimo wszystko Yamah?... ale my?lę, że to jest detal.

Fakt nie ma gniazda 12v, ale ja poradziłem sobie z tym i za 10 zł mam dwa w bagażniku i moge ładować i ładować.

Wszystko się zgadza tylko Robercie... czy to nie obciach, żeby przy maxi- skuterze za 9000 EUR trzeba było dokładać jakie? gniazda 12V ? NIe ważne czy kosztuje to 10 czy 100 PLN... chodzi o sam fakt i taki niesmak :o

Co do ocierania centralk? - wyrzucenie odboju od niej załatwia radykalnie sprawę i można się kła?ć do woli.

Nie wiedziałem :) Widzę, że jest podobnie jak w Xcitingu :angry:

No cóż... zaczynam odrazu bardziej lubić Xp' eka :)

Tyle ze do Grecji to Qwaki i Ola jechali na poduszkach więc chyba Tmax nie jest aż tak zły.

Fakt... dupa i mnie bolała jak zbliżali?my się kiedy? do Dubrownika i też marzyłem wtedy o poduszce... Nie wiem czy jest to spowodowane twardo?ci? siedzenia czy bardziej uwarunkowaniami dupno- kostnymi :)

Wybór należy do Ciebie, ale my?lę że co by? nie wybrał to nie będziesz żałował

|więte słowa... oba maxi s? godne polecenia. My?lę jednak, że kupuj?c jednoslad za blisko 40 ty?. pln Kameleoon ma słuszne obawy. Chcę dokonać trafnego wyboru (patrz?c z własnego pkt widzenia) i dlatego się nas pyta.

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

Mario ale co to ma do tematu wyboru miedzy T-maxem a AN650? Placila ci za cos Polonia ze tak przezywasz? Dobrze ze RobB potrafi cos obiektywnie napisac, bo ty mogl bys sie czasem postarac stworzyc post ktory cos wnosi. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Gość Kameleoon

Bardzo wam dziękuje za podpowiedzi.

Wspaniały portal, naprawdę przyjemnie poczytać - do zobaczenia na którym? ze zlotów.

Bardzo mnie kusi Lwów - ale zobaczymy czy dam sobie radę z rodzink?.

Odnośnik do komentarza

No to jak nam sie tak dobrze gada:

Witam cię Kameleonie,

wszystko to co powiedzieli koledzy to prawda, ale ze sprzętami do jeżdżenia to jak z dziewczynami:

spotykasz bogat?, piekn?, zrównoważon? i z mieszkaniem, ale żenisz się ze zwariowan?, bez lokalu, nie najpiękniejsz? i nienajbogatsz?.

Oooo... i to jest własnie kontstruktywna dyskusja :)

Popieram Robie... |więta racja ! Tak bardzo często się dzieje ;)

Można by tylko dodać, że "zwariowan?" w łóżku :lol:

FAKT

Fakt ma mały bagażnik, kufry pomogły i tyle to burgman nie weĽmie.

Teoretycznie tak ale pomy?l ile zabierze na swój pokład Antek 650 je?li mu dołożymy jeszcze boczne kufry ;) . Można wtedy otwierać now? działalno?ć "przeprowadzki- tanio, szybko, cały kraj" :)

HE HE, a kto go wtedy na centralke postawi, chyba Pudzian,no moze jeszcze Maximus

Fakt ma rolki i pasek, ale na Boga nie za drogie i raz na 20 ty?. km wymiana mnie nie zrujnowała. Mario to nawet 30 przejechał.

A i tak łzy mu leciały ciurkiem, że musiał je wymieniać :D

A to już osobny temat, w końcu po 20 seansach u psychoanalityka prawie doszedł do siebie

Fakt pali iwęcej, ale zależy jak się jeĽdzi, był taki moment że spalił mniej niż Qwakiemu. Wiadomo że kuferki i duża V = wir w zbiorniku, normalnie w 5,5 ltr. się mie?ci. Max 7,5 na autostradzie z 3 kuframi i >140 na liczniku-dodam że miałem wymienione wariator i rolki.

Jad?c dwoma po autostradzie, tak samo obci?żonym z prędko?ci? np 140 km/h więcej spalimy mimo wszystko Yamah?... ale my?lę, że to jest detal.

No tak, tyle że normalnie to ja tak nie jeżdżę, to z Wami robię wyj?tek (to prawda o ile Córa tego nie czyta )

Fakt nie ma gniazda 12v, ale ja poradziłem sobie z tym i za 10 zł mam dwa w bagażniku i moge ładować i ładować.

Wszystko się zgadza tylko Robercie... czy to nie obciach, żeby przy maxi- skuterze za 9000 EUR trzeba było dokładać jakie? gniazda 12V ? NIe ważne czy kosztuje to 10 czy 100 PLN...

chodzi o sam fakt i taki niesmak ;)

Też mam

Co do ocierania centralk? - wyrzucenie odboju od niej załatwia radykalnie sprawę i można się kła?ć do woli.

Nie wiedziałem :) Widzę, że jest podobnie jak w Xcitingu :lol:

No cóż... zaczynam odrazu bardziej lubić Xp' eka :)

Bo jest za co

Tyle ze do Grecji to Qwaki i Ola jechali na poduszkach więc chyba Tmax nie jest aż tak zły.

Fakt... dupa i mnie bolała jak zbliżali?my się kiedy? do Dubrownika i też marzyłem wtedy o poduszce... Nie wiem czy jest to spowodowane twardo?ci? siedzenia czy bardziej uwarunkowaniami dupno- kostnymi :D

E tam, po prostu zdechlak byłe? na wykończeniu i bardziej ci pasował trawnik na stacji niż jazda

A uwarunkowania to faktycznie mam lepsze(czytaj większe)

Wybór należy do Ciebie, ale my?lę że co by? nie wybrał to nie będziesz żałował

|więte słowa... oba maxi s? godne polecenia. My?lę jednak, że kupuj?c jednoslad za blisko 40 ty?. pln Kameleoon ma słuszne obawy. Chcę dokonać trafnego wyboru (patrz?c z własnego pkt widzenia) i dlatego się nas pyta.

Dla tego odpowiadamy:

Rozum B650

Serce Tmax !!!

Przynajmniej u mnie

Pozdrawiam

RobB. :D

W końcu miło?ć jest ?lepa :)

Odnośnik do komentarza

Oj tam Artix jak kto? chce znać moja opinie to pisze na priv i tak robi wiele osób ktore sie o Tmaxa pytaja , a Rob wymienił tylko wady tmaxa a gdzie zalety :lol: Co ja zrobie, ze mi nazwa burgmania sie z burgmanem kojarzy , ja juz Mariuszowi trułem wiele razy zeby nazwe zmienił ,inna domene zarejestrował ( chodzi mi o nazwe bardziej ogóln?). A ze jestem troche taki w tym temacie zgyĽliwy co ja poradze ze mnie denerwuje to ze o awariach burgmanow nie pisze o ktorych wiemy ze były u naszych kolegów ( choc to troche rozumiem, kazdy chce sprzedać kiedy? sprzęta ) a jak o awariach tmaxa ktos gdzies tam przeczytał to juz pisze sie ze w tmaxach rozrzad moze pa?ć. Dlaczego jak ja miałem x9 i małe w porównaniu z przygodami burgmanów awarie to wszyscy orzekli ze X9 to najwieksze badziewie, i czemu tego o burgmanach teraz nie słychać.

ps. ja mam Tmaxa i w mojej "miło?ci" do niego nigdy nie bedę obiektywny a jak kto? ma o to pretensje to prosze o zazalenia do Mariusz bo on mi go znalazł :lol: A po drugie co to tylko Artix z Kub? moga zadymy na forum robic ja tez chcę ;)

Odnośnik do komentarza
W końcu miło?ć jest ?lepa  :lol:

Moze i slepa, ale nigdy nie jest wieczna :D .

@Mario: juz nie przesadzaj, jakie to awarie byly w tych AN650?

Ja mialem jedynie lozyska i rdze na kolankach wydechu, to co to za "awarie" :lol: ?

Acha i nie lubie pilki noznej, wiec tu tych smutkow offtopicowych nie wypisuj ;) . Bo napisze do Ciebie czerwonym pismem :D i bedziesz mogl tylko poczytac forum :D .

Odnośnik do komentarza

Bigu po tym w?tku nie mam wyboru choć by sie Tmax rozpadał i zgubiłbym silnik w drodze do Lwowa będę musiał byc wierny :lol:

Odnośnik do komentarza
Bigu po tym w?tku nie mam wyboru choć by sie Tmax rozpadał i zgubiłbym silnik(...)

Lepiej wypluj te slowa ;) , na forum Tmaxa jest chyba z 5 razy mniej uzytkownikow, a donoszono juz o 3 "Motorschaden" w XPkach. Na forum AN650 mozna za to poczytac o kilkudziesieciu przypadkach wymiany lozysk i rdzy na wydechu, ale za to jeszcze nikt nie musial robic kapitalki :lol: .

Wiesz, ja komplet lozysk SKF mam zawsze pod kanapa ANa, z zapasowym silnikiem moze byc troche gorzej :lol: .

Odnośnik do komentarza

Bigu na forum włoskim jest 5 tys Tmaxów i gigantyczne forum i najwieksza awaria to wymiana tej tulejki z zabkami do licznika bo zabki sie łamia co zreszta tez ma miejsce w burgmanach.

Bigu nie bede pisał o awariach bo być moze wla?ciciele tego nie chc?.

Odnośnik do komentarza

Mario, tez tam zagladam :D . To, ze pod buttonem "Problemi" opisany jest ten wlasnie drobiazg, niczego nie dowodzi. A tak swoja droga, posluchaj lepiej jak tam brzmi zepsuty napinacz :lol: . Niemieckie forum Tmaxa czytam "od deski do deski" od ponad 3 lat i jestem w stanie wylapac wszystkie niuansy. Wloski nie jest akurat mocna strona i jestem w stanie zrozumiec "piate przez dziesiate".

Problem "tulei z zabkami" przewijal sie na forum niemieckim zaledwie 2- 3 razy, no ale nie ma tam 5 tys osob jezdzacych Tmaxami. Czy moze pomyliles ich z 5tys uzytkownikami forum :lol: ? Bo w Klubie to bedzie jakies 2- 2,5 tys z czego 5 z Niemiec ;) .

PS. Nawet jest tam 31 BlackMaxow :D . TmaxClub: KLIK !

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

No gdzie tu znalazles same wady T-maxa, bo ja nie moge sie doczytac Mario. Co do awari Burgmanow, u mnie jeszcze zadna nie wystapila, a te ktore byly (czytaj awarie u Ravenki - immobilser) byly opisywane, ale to w AN400 oczywiscie. Przeciez tu nikt nic nie ukrywa ze cos jest swietne jak sie psuje, tylko ze wlasnie na zlosc nie chce sie psuc. Ja nawet wrzucilem foty po swoim spotkaniu z taxi i wcale nie ukrywam ze nic sie nie stalo, no ale tu nie zawinilo suzuki tylko debilny taxiarz ktory olewal przepisy ruchu drogowego. Mi zarowno XPpek nie pasuje jak i AN650 i oba z roznych powodow.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...