Skocz do zawartości
Forum Burgmania

Doskonalenie jazdy na motocyklu / skuterze


krzytro

masz ochotę udoskonalać technikę jazdy?  

81 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie lub wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 71
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

  • Kisiel

    5

  • rpp

    5

  • krzytro

    4

  • Corleone

    3

Top użytkownicy w tym temacie

  • Klubowicze

Także byłbym chętny.Po 20-latach znowu zaraziłem się motocyklami i straciłem technikę jazdy.Może ktoś byłby w stanie zrobić takie szkolenie w województwie boat.gifwarmińsko-mazurskim?

Odnośnik do komentarza

(...)Może ktoś byłby w stanie zrobić takie szkolenie w województwie boat.gifwarmińsko-mazurskim?

Temat pojawił się na forum ogólnym a nie regionalnym. Dlatego pewnie dotyczy jakiejś akcji ogólnopolskiej.

Odnośnik do komentarza

Temat pojawił się na forum ogólnym a nie regionalnym. Dlatego pewnie dotyczy jakiejś akcji ogólnopolskiej.

Zresztą. Sama przyjemność taka podróż z mazur do stolicy. Jak ostatnia podróż powrotna z Litwy przez Augustów !w00t

Przyjedziesz już z rozgrzanym silnikiem na szkolenie :D

Odnośnik do komentarza

Temat pojawił się na forum ogólnym a nie regionalnym. Dlatego pewnie dotyczy jakiejś akcji ogólnopolskiej.

Byłbym szczęśliwy, ale nie wierzę.

Odnośnik do komentarza

W szkole uczyć się nie lubiłem, ale nauki na !scooter nigdy nie za dużo.

Co racja to racja. Ale można przedobrzyć :lol:)))

Na każde kolejne 2 kółka wsiadałem bez żadnej obawy. Prędkość, manewrowanie, hamowanie w deszczu i czasami zastanowienie "ale o sssooo chodzi IM z tą ostrożnością?".

Kulałem się biegowcami, skuterkami zawsze na maxa i jak do tej pory- zero gleby, zero szlifu. Żadnych wcześniej treningów itp pierdół.

Nawet kiedy kupiłem Białą Strzałę - jedno kółko na placu zrobiłem i heeeja w drogę.

Aż do dzisiaj.

Tak mnie kurde naszło żeby sobie manewrowanie itepe pierdoły co to zaawansowani techniką jazdy zwą poćwiczyć na stare lata. Że to niby sprzęt nie najtańszy, że niby Rozum Mówi bezpieczniej poćwiczyć.

No i jeb...tnąłem szlifa przy 20 km/h kiedym na opuszczonym rondzie ćwiczył sobie wchodzenie na kolanko w zakręt. Żesz kurna - ten sam manewr przy większej prędkości wychodził mi jak trza a tu taki blamaż.

Wnioski z domorosłego treningu

Zalety

Downtown ma porządne plastiki, przy szlifie większość energii pochłania podnóżek pasażera. Zarysowany boczek i klamka to niewielka cena za lekcje pokory. Wniosek wtórny: Każdy sprzęt ma prędkość minimalną poniżej której jest jebudu.

Wady:

Nie ma czegoś takiego jak opuszczone (patrz rzadko używane) rondo. Prawo Murphiego - wstajesz po szlifie a tu od razu pojawiają się puszki, które chcą skorzystać z ronda. Wniosek wtórny: Jak żeś glebnął na drodze - od razu spiepszaj z jezdni.

Tak się rozpisałem żeby mi emocje opadły :lol:)

A jeśli chodzi o szkolenie - pomysł przedni. Ino ćwiczyć chyba powinno się na własnym sprzęcie coby przy każdej prękości wiedzieć jak się maszyna zachowa.

z podrowieniami

Tompas

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy

Jeśli będzie zainteresowanie przygotujemy terminy i plan spotkań

Krzysiek, jak widać zainteresowanych jest coraz większa grupa ludzi, a brak jakiejkolwiek informacji z Twojej strony. :lol:

Odnośnik do komentarza

Ino ćwiczyć chyba powinno się na własnym sprzęcie

po Twoim wyglebieniu wcale nie jestem przekonany, czy chcę poznawać takie możliwości mojego burgmana :lol:

Odnośnik do komentarza

Hehehe ja też :) Przyczyną była pewnie zbyt mała prędkość do takich akrobacji :rolleyes:

:) Jak sie nie wywrocis to sie nie naucys :)

IMHO, nauka kosztuje; a napisałem, że chyba na własnym sprzęcie się powinno ćwiczyć w sensie, że na tym modelu na którym się aktualnie nawija drogę. BTW jeśli szkolący nie mają nic przeciwko stratom w ich sprzęcie w cenie kursu to ja bym się w kolejce ustawił :)

pozdr

Tompas

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy

Jestem na tak. Mam sentyment do PROMOTORA ponieważ ukończyłem u nich kurs i w pierwszym podejściu udało się zdać egzamin na moto. Czekam cierpliwie na info o terminach i cenie

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

To kiedy , gdzie , i za ile ? Nauki nigdy za wiele , szczególnie jeśli chodzi o nasze bezpieczeństwo i zdrowie , więc wstępnie się piszę na takie cusik .

Odnośnik do komentarza

Witam jestem po pierwszych zajeciach (2 godz) w szkole http://paramoto.pl/ czyli dawne promoto.

Jestem zadowolony. Panowie mają profesjonalne podejście i nie ma tutaj czasu na zbedne rozmowy. Od razu poprawiona została moja pozycja na skuterze. Cwiczylem hamowanie awaryjne oraz manewrowanie miedzy słupkami juz w poprawionym modelu pozycji za kierownicą. Jestem w pełni zadowolony. Wiedziałem ze popełniam błedy a tutaj dowiedziałem sie jakie i jak je zmienic. Trochę teorii na temat fizyki i jak to wykorzystac w praktyce. Cenne uwagi i jestes sam na sam z prowadzącym. POLECAM!

Cena 405 zł za 3 spotkanie po 2 godziny kazde. promocja do końca czerwca. Rozmawiałem z instruktorem i powiedział ze zapraszają na szkolenia ludzi z Burgmanii. Jesli sie zbierze duzo osób i ktos to poprowadzi organizacyjnie tak jak Krzytro zaczynał na początku moze jeszcze większą zniżkę da się uzyskać.

Link do promocji http://paramoto.pl/techniki-jazdy-motocyklem/skuter/

Odnośnik do komentarza

Witam jestem po pierwszych zajeciach (2 godz) w szkole http://paramoto.pl/ czyli dawne promoto.

Aż z ciekawości sprawdziłem czy Pro-motor zniknął z rynku bo tak by wynikało z tej wypowiedzi - ale jednak nadal funkcjonuje.

Nie nazwałbym tego "dawny" Pro-motor tylko raczej 2 instruktorów odeszło z Pro-motora i założyło własną szkołę. Czyli podobna sytuacja jak z Tomkiem Kulikiem :-)

Co nie zmienia faktu, że zarówno Rafał jak i Paweł (czyli ekipa PARAmoto) nieźle uczą. Zresztą sam się właśnie uczyłem na kat. A pod ich okiem :-)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...