Skocz do zawartości
Forum Burgmania
  • 0

Mały dylemat


Gość Svempas

Pytanie

Witam.

Otórz jestem na rozdrożu. Jak ogólnie wiadomo mam Majesty 125 99'. Od samego pocz?tku planowałem j? udoskonalić, mechanicznie czyli vario, pasek, przełożenia. Oraz hmmm jakby to nazwać... doposażyć j? w pare "bajerów" w postaci dobrego alarmu, podrzewanych manetek, polerki felg i http://www.skutery.net/akcesoria-produkt.asp?id=80 takiego czego? :) . Nie chciałem kupować "po troszku" tylko ostro kase zbierałem żeby wszystko na raz kupić. Więc nazbierało się ponad 1600PLN na ten mój niby tuning.

Teraz maj?c t? kase w ręce zacz?łem się zastanawiać nad słuszno?ci? moich planów... Skuterem chcę jeĽdzić ten sezon i może pocz?tek następnego, bo w planach mam zmiane na "co?" większego. czy warto inwestować w mojego skutera, wiedz?c że przejade na nim około 12 tys. km w ci?gu tego roku. A puĽniej będe go chciał sprzedać, no wła?nie... w polskich realiach. Gdzie jak wiadomo liczy się cena i tylko ona dla większo?ci chc?cych kupić taki pojazd, mało kogo będzie interesować co dany egzemparz posiada i w jakim jest stanie. A zainwestować w skuter sporo kasy a póĽniej czekać aż kto? kto potrafi docenić go kupi???

Więc pytanie brzmi: Czy warto inwestować w moj? maszynke, czy lepiej dalej oszczędzać na następne 2oo ??

Pozdrofka :)

Odnośnik do komentarza

10 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0
  • Administrator

To dobre pytanie jak by powiedzial premier :) No coz ja bym jednak pozbieral ta kase na cos innego, chyba ze twoje samopoczucie na tyle mocno sie poprawi jak bedziesz jechal szybciej, czy grzal sie w rece. Manetki zakupilem jeszcze do YPki, potem w Burgerze mialem je zalozyc, teraz pewnie poczekam na nastepny sprzet. Co nie znaczy ze nie dodawalem roznych rzeczy do skuterow. YPka - wario Malossi i masa roznych dziwnych udoskonalen, Burger - swiatlo stopu do kufra, bagaznik na kufer i tez pare dodatkow za ktore oczywiscie nikt przy sprzedazy mi nie dolozy nawet zlotowki bo bedzie wolal kupic taniej bez tego wszystkiego niz dolozyc pare zl wiecej i miec juz wszystko udoskonalone. Oczywiscie latwiej sie sprzedaje wypasiony skuter za cene jak by tego nie bylo. Wybor jednak nalezy do ciebie. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
  • 0

Mnie ogólnie nie chodzi o to żeby skuter szybciej jechał bo będe go piłował... zazwyczaj jeżdżę w granicach 80km/h bo to najbepieczniej/najekonomiczniej i najlepiej się przy takich prędko?ciach czuje. Ale bardzo lubie mieć ?wiadomo?ć że mam co? jeszcze... co? czego mogę użyć w razie wyprzedzania, czy porostu do odreagowania stresów na mie?cie :) ale zaznaczam że sporadycznie :) . I tak już w skuter wpakowałem ponad 1000PLN żeby go do stanu bdb doprowadzić... więc czemu tego dalej nie ci?gn?ć?? No ale czy się opłaca :)

Odnośnik do komentarza
  • 0
No ale czy się opłaca

Tu nie można jasno odpowiedzieć na Twoje pytanie ... czy się to opłaca ....

Pieni?dze , które wsadzisz w skuter już raczej za rok nie odzyskasz .... ale rado?ć z tuningu i własnego samopoczucia ... BEZCENNA :)

Sama w tym roku do?ć mocno zainwestowałam w Ypke i zdaje sobie ?wietnie sprawe , że jak bym chciała j? sprzedać zaraz po zakończeniu tuningu to pieniędzy jakie w ni? wsadziłam raczej nie odzyskam . Sama my?l jednak o tuningu , rado?ć z kupowania czę?ci - stała się tak? namiastk? jazdy w zimowym czasie :)

Odnośnik do komentarza
  • 0
  • Administrator

Ja tuningowalem YPke bo poprostu zuzyly sie czesci, wario, ventilvar, sprezynki na sprzegle zmienilem tak juz w szale zmian skoro i tak zmienialem sprezyne centralna na sprzegle :) Dacja zmienia tez w sumie z radochy zmian. Coz ja kosztow dla swojego hobby az tak bardzo nie liczylem, ale sa rozne podejscia :) Wiec zastanow sie czy chcesz to robic bo jestes hobbysta zakreconym na maxa, czy jednak az tak bardzo liczysz kase ze moze przyda sie te pare stowek przy zakupie nowego sprzeta.

Odnośnik do komentarza
  • 0

Wiekszosc kupujacych nie chce nawet sluchac ile kasy wsadzilo sie w skuter(moto). A tych, ktorzy to docenia jest moze 10%.

Jesli chcesz przejezdzic tylko jeden sezon i kupic cos wiekszego, daj sobie spokoj, bo wlozonych pieniedzy raczej nie odzyskasz :) .

Co innego jesli chodzi o satysfakcje, bo patrzac od tej strony, w oryginalny skuter mozna wsadzic naprawde sporo kasy :) .

Odnośnik do komentarza
  • 0

daj sobie spokoj - zaoszczędzon? kasę trzymaj, jak zmienisz do wiekszej pojemno?ci. My?lę ,że kupisz używany sqter. Kasa przyda Ci się na nowe opony,klocki,?wiece i takie tam...

Madzia jak widze jak tuningujesz swoja ypke to cisna mi sie na usta tylko słowa uznania. Tak trzymaj bo masz dobry plan i brniesz w dobrym kierunku. koniecznie wproszę się latem na przejażdzkę na ukochanej Ypci.

powiem wam jeszcze ze niezły ma się dylemat jak sprzedało sie 250 - na co sie przesi??ć??? to strasznie mecz?ce wiedz?c ze poprzedni sprzęt był super. Ale trzeba sie rozwijać i i?ć do przodu.

Odnośnik do komentarza
  • 0

Hmmm

Miałem podobny dylemat z moj? super 9 :)

Nie wiedziałem czy truningować j? , skoro i tak po roku miałem się przesi?Ľć na cos wiekszego.

I wiesz co ... Ztuningowałem j? satysfakcja 100% :) a przed sprzedaża zamieniłem cze?ci na orginały (te onrginane były praktycznie nowe)

Tuningowe dodatki poszły jak swieze bułeczki fakt za jakies 60% ceny nowych.

Tylko jest małe ale, zapotrzebowanie na cze?ci tuningowe super 9 jest dosć duże, nie wiem jak to jest z majesty 125cc??

Odnośnik do komentarza
  • 0

Co do przemy?leń Ermiego !guns :

Narazie skutery ida w odstawkę :lol: ( nie bijcie :lol: ). Chciałem się troche biegami pobawić. Narazie mam duży rozrzut... napewno cos nadaj?cego się do turystyki, mam kilka typów: ST1100 Paneuropean, GSRX, CBR1000F dual,BMW 1200c. Ale najbardziej podoba mi się VL 1500 Intruder... poprostu na niego choruje, ale ta cena... choć może :lol: . Ostatnimi czasy bardzo polubiłem takie "spacery" w granicach 60-80km/h a VLka jest do tego stworzona. Ahhh... ten dĽwięk :lol:

Odnośnik do komentarza
  • 0

Moim skromnym zdaniem najlepszym wyjsciem bylo by zbierac kaske na nowy sprzecik...przekulaj sie jeszcze troche seryjna Majesty...naciesz sie jazda skuterem...i kup porzadny nowy sprzecik... :D

Pzdr

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...