Skocz do zawartości
Forum Burgmania

Cena cukru i zasady jego sprzedaży


Rekomendowane odpowiedzi

Sorry za OT ale moze mi ktos wytlumaczyc o co kaman z tym cukrem. W TV krzycza ze cukier drogi i ze sklepy sprzedaja go po max pare sztuk. A ja nie wiem o co kaman przecie to nie podstawowy srodek sporzywczy jak np maka, makaron, mieso czy ziemniaki.

Czyzby znowu na topie bylo pedzenie bimberku?

Odnośnik do komentarza
  • Odpowiedzi 59
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

  • dr.big

    12

  • 𝕄𝕒𝕣𝕚𝕦𝕤𝕫𝔹𝕦𝕣𝕘𝕚

    6

  • Lucjan73

    5

  • szorstki

    4

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

nic mi to nie powiedzialo dalej nie kumam szalenstwa z cukrem, przeciez cukru nie je sie na obiad ani nim sie nie jezdzi, nie wiem jak u was ale u mnie to produkt marginalny

Odnośnik do komentarza
nie wiem jak u was ale u mnie to produkt marginalny

1kg cukru na rok z żoną "jemy" - tylko sporadycznie do kawy, a i to ostatnio mniej bo przerzuciliśmy się na trzcinowy. jak widzę takie akcje albo o nich słyszę to mi się śmiać chce !scooter

Odnośnik do komentarza

Przecież wszystko tam wyjaśnili, co tu rozumieć?

Gdzieś spada produkcja, czy też eksport i zaczyna się spekulacja. Tu nie chodzi o kilogram kupiony przez ptaku_1 czy gumisia. Tu nawet nie chodzi o babcię, która do różnych przetworów potrzebuje 10 kg na miesiąc. To nie decyduje o popycie.

Tu chodzi o państwa, a nawet całe regiony. Cukier jest potrzebny przemysłowi i ma wpływ na całą gospodarkę... i tu mówimy o milionach ton.

A zupełnie przy okazji, cukier drożeje w Tesco, babcie dostają paniki i wykupują ile udźwigną, bo za tydzień będzie drożej. Dziś zapłacą 35 zł za 10 kg, a jutro może 50 zł. To dla emerytów różnica... dla mnie też, zresztą.

Odnośnik do komentarza

Minister Rolnictwa Pan Sawicki powiedział dzisiaj, że uzyskał zgodę na sprzedaż nadprodukcji, która wyniosła około 92% zapotrzebowania. Spowoduje to spadek cen. Także nie ma konieczności robienia zapasów.

Odnośnik do komentarza

Wczoraj jechałem obwodnicą Stargardu, to widziałem wielkie kolejki TIRów do cukrowni w Kluczewie !piwko Byłem w szoku ze 100 maszyn stało z naczepami w kolejce !scooter

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy

Zajefajne, lubię czytać takie newsy i komentarze...i "analizy"... !scooter

Najlepszy jest komentarz który znalazłem pod "artykulikiem":

DUŚ

Ale jaja, jak sobie przypomnę pewne archiwalne wątki i jedną taką debatę z

pytaniem o cene jabłek, etc... !vampire

Cuda panie...jak pod autostradą, zamiast tłucznia piach !OKK

pzdr

Odnośnik do komentarza
Najlepszy jest komentarz który znalazłem pod "artykulikiem":

DUŚ

Ja słyszałem z poważnego źródła, że Tusk stoi za zmianami pogodowymi w Brazylii i Australii, i podobno dokonał jakimś cudem nasunięcia płyt tektonicznych w Azji, przez co ma na sumieniu nie tylko blisko sto osob z prezydenckiego samolotu, ale też kilka tysięcy Bogu ducha winnych Japończyków... Szorstki, to chyba tak już jest, że jak się nie odwrócić, to d..pa z tyłu :lol:

A Kaczyński (ani jeden, ani drugi) raczej podwyżkom winni nie byli, co najwyżej braku porozumienia na polu międzynarodowym, oraz - na pewno - winni Giertycha w systemie edukacji i Leppera w "systemie" w ogóle. Gdyby nie to, że byli tacy "spięci", gdyby nie ta ich tromtadracja, pretensjonalność - to nawet bym uważał, że są Polsce potrzebni, choćby po to, by odchylać co jakiś czas zbyt liberalny kurs itp. itd.

Bardzo przepraszam za OT, z młodej piersi się wyrwało :lol::)

Co do cukru - zgadzam się, że ciężko to będzie za parę tygodni / miesięcy, jak zapasy tanszego cukru się skończą i wszystkie przetwory pójdą w górę, nie tylko czekoladki.

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy

Niezawodny Klaud i jego klasyczna demagogia...

Widze, ze w esemesie bylo o Brazylii i Japonii,

a jakims cudem przemilczeli piasek zamist tlucznia,

PKP, sluzbe zdrowia, OFE, podwyzki cen, czy jakies podatki...

Taa, jak sie nie odwrocisz...

pzdr

Odnośnik do komentarza

Sledze ruchy cen cukru na gieldzie, jest to bardzo wazny czynnik i monituje go na biezaco juz od kilku lat :lol: .

Dla mocno zainteresowanych tematem ruchow "w cukrze" podaje: KLIK

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

A ja myślę, że to ostatni moment aby kupić tanio zuckero... Chyba trza się ruszyć do biedry! :lol:

:lol:

Odnośnik do komentarza

Nie , nie!!! Analitycy mowia, zeby z zakupami w Biedrze sie jeszcze wstrzymac :lol: ...

Nie dajmy sie zwariowac, zakupom sluzacym "chomikowaniu" mowimy zdecydowanie NIE :lol::):) ...

Ja bym predzej zadal meczace nas wszystkich pytanie: ile jest cukru w tym cukrze z Biedry??? Czy go mieszaja?? Jakie skladniki sa tam dodawane??

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy

Jak patrzę na ludzi z dwoma zgrzewkami cukru w koszyku przychodzi mi do głowy taka refleksja ..... Jakże wiele zostało nam we krwi z tzw homo sovieticus :lol:

Ja na przykład herbaty nie słodzę (z wyjątkiem tej z cytryną) a kawę czarną pół łyżeczki - i będę tak czynił nawet jeżeli kilo cukru będzie kosztowało 30zł. Jeżeli te przyzwyczajenia zmienię to z przyczyn innych niż cena cukru (zdrowotne, światopoglądowe :lol: )

Cena cukru spadnie - bo musi - takie są prawa rynku - a wtedy ja będę kupował cukier po 2zł/kg a "przezorni" będą wyjadać ten z zapasów - kupiony okazyjnie po 4,50zł/kg :)

Odnośnik do komentarza
Niezawodny Klaud i jego klasyczna demagogia...

Widze, ze w esemesie bylo o Brazylii i Japonii,

a jakims cudem przemilczeli piasek zamist tlucznia,

PKP, sluzbe zdrowia, OFE, podwyzki cen, czy jakies podatki...

Taa, jak sie nie odwrocisz...

pzdr

Szorstki, jak wytaczasz armatki, to nie oczekuj, że nie będzie 'odłamkowym ładuj' :lol: Przecież to był temat o cukrze, a wrzucasz "fajne ciekawostki" z wpisów pod artykułem, które do sytuacji cukrowej właściwie nijak się mają.

P.S. Za PiS/LPR/Samoobrony to aż miło było wsiąść do pociągu byle jakiego, nie to, co teraz :lol:

A o jakim esemesie prawisz?

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

Cena cukru spadnie - bo musi - takie są prawa rynku - a wtedy ja będę kupował cukier po 2zł/kg a "przezorni" będą wyjadać ten z zapasów - kupiony okazyjnie po 4,50zł/kg :lol:

Ten po 4.50 inaczej smakuje... :lol:

Przemyśl to jeszcze... :)

Odnośnik do komentarza

Nie zapominajcie , ze biale krysztalki sa niezbedne do produkcji przezroczystego plynu (czesto spotykanego na zlotach i spotkaniach klubowych).Juz sie boje , ze koszty spotkan znacznie sie zwieksza.Dlatego szybko skikam bo Biedy po zapasy , zeby w Marlborku przy pustym stole nie biesiadowac. :lol:

p.s. Nasze "elity" Rzad,460+100 tez lubia ,a nawet lubieja :lol: wiec trzeba bedzie diety podniesc.

Murarze,piekarze,rolnicy itd. za cos trza pic.

Boj sie narodzie podwyzek cukru.

Jak wam sie podoba moja TEORIA SPISKOWA ?

Odnośnik do komentarza
(...)Jak wam sie podoba moja TEORIA SPISKOWA ?

Mi sie podoba, a najbardziej z tym podnoszeniem diet :lol: . I tak od dawna uwazam, ze politykom (wysoki procent tej zbieraniny przez male "p") nalezy sie podwyzka i to wcale nie mala. W koncu nie beda tyrali na niewdzieczny narod za grosze :lol: .

PS. Tak zeby byli sobie w stanie pare kilo tego nieszczesnego cukru kupic :) . Nawet po podwyzce :) . Jako, ze nie od dzisiaj wiadomo iz "cukier krzepi", doda im to sil w doprowadzaniu kraju nad Wisla do swietnosci :) .

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy

Orzech nie panikuj :)

A ja herbatę słodzę miodem. Pewnie też zdrożeje, bo pszczołom się cukier zimą

podsypuje (czy jakoś tak :D).

Pidżam, dobra teoria whist Myślisz, że jak % zdrożeją, to spożycie spadnie ? :)

pzdr

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Ja odwiedziłem Biedronkę , kupiłem 10 kg cukiera i do końca roku mam problem z bani . whist

Odnośnik do komentarza
whist Myślisz, że jak % zdrożeją, to spożycie spadnie ?  :D

Nieeee tylko bede mial mniej na chleb i Pijawka buciczkow nie dostanie.

Aha stalo sie.

Mimo starych zapasow zacieru w Polmosach ceny dwoch moich ulubionych smakow w Biedzie juz wzrosly.

Klątwa drogiego cukru zaczyna dzialac. :)

Odnośnik do komentarza

(...)Klątwa drogiego cukru zaczyna dzialac. :)

"Klatwe" drogiego cukru to ja mialem dzisiaj w Berlinie w sklepie, przy kasie...

Zakupy przedswiateczne, to do pelnego koszyka wrzucilem 5 paczek jednokilagramowego cukru...

Przy kasie wszystko w porzadku, do czasu kiedy kasjerka zaczyna przekladac cukier... Pani "z okienka" mowi mi, ze jeden cukier musi mi zabrac, bo... sprzedaja tylko 4 kg na raz :) ... podobno ludzie wykupuja cukier i handluja nim po wyzszych cenach w Polsce...

Na moje pytanie, czy sadzi, ze zaopatrujac sie w detalu po 5 kg, "uzbieram" taka ilosc zeby pojechac z tym do Polski handlowac odpowiedziala, ze ona nie wie, ale maja takie zalecenia. Nie sprzedawac wiecej jak 4 kg. Od slowa do slowa, tak mnie to wk......, ze w koncu zostawilem caly kosz wyladowany juz na lade i nie zwazajac na okrzyki kasjerki i kolejki wyszedlem ze sklepu...

Najgorszym jest fakt, ze w innej sieci musialem robic od nowa zakupy i tam tez bylo ograniczenie w sprzedazy cukru :D . Zwariowali z tym, czy co :huh: ?

I tak to "wariactwo cukrowe" dopadlo mnie w swoje szpony i to nawet poza granicami Polski :lol: ...

PS. Acha nie znam ceny w PL, ale tu to 0.65 Euro czyli jakies 2,60 PLN.

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

Miałbyć po 6, po 7... woww... a w/g pismaków może nawet po 8 złotych! a tak jak każdy mądry się domyślał, chodziło o spekulację i o to aby ktoś mocny zarobił na tej panice "kilka" złotych polskich whist

Dziś nabyłem sugar'a, bez łaski, pusty sklep, bez konieczności czytania kartek o limitach na osobę :lol: ...... po 3.90 za kg whist Nabyłem 1 paczkę bo więcej nie potrzebuje :)

Najbardziej mi szkoda mojego znajomego (wiek ok 80 lat). Kupił w marcu 5 zgrzewek po 4.50 a teraz........... chodzi do psychoanalityka :lol:

edit. Własnie dostałem info, ze przepłaciłem ;) Cukier mozna juz kupic za 3,40 pln :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...