Skocz do zawartości
Forum Burgmania
  • 0

Czy warto


Gość Krys

Pytanie

Witam wszystkich B)

Jestem pierwszy raz na tym forum i prosze o rade.

Mam okazje kupić italjeta formułe 125 z 98 roku. stan dobry ma mało przejechane 9 tys km. Wła?cicel przywiózł go z włoch. Twierdzi że jedzie 140 km/h.

Miałem już honde vision 50 a potem aprilie rs 50. Aprilka chodziła do?ć dobrze i nie wiem czy ten skuter zaspokoi moje wymagania. Pozatym jestem do?ć wyskoki 189cm i nie wiem czy będe normalnie wygl?dać na tym skuterze. Cena tp 3200zł i nie jest zarejestrowany. Warto ?? proszeo wszelkie rady na ten temat.

Odnośnik do komentarza

15 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0
  • Sympatycy

Po pierwsze witam...Choć nie powinno to być w tym dziale...(powitanie)...

Po drugie... Skuter z WŁOCH z 1998roku i 9000km?(słownie DZIEWIĘĆ TYSIĘCY?) hmmm ja w JEDEN SEZON zrobiłem więcej a we włoszech gdzie panuj? i?cie rewelacyjne warunki do jazdy kto? zrobiłby 9000 w 8 lat? Chyba sam temu nie wierzysz?

Poza tym cena... Która mówi nam, że za 3200zł NIEKUPIMY sprzeta w stanie dobrym, zdatnym do jady... owszem cena może być odpowiednia jak za ten skuter, ale wtedy musi On być padak? z przebiegiem 40-50tys. km...

Poza tym prędko?ć 140km/h jest NIEREALNA, nawet licznik, który kłamie tyle tam nie pokaże(nawet w nówce sztuce)...

Co? jeszcze?

Osi?gi... W sumie je?li miałe? SR'ke na wtrysku(Di-tech) to taka 125 niewiele będzie lepsza od 50ccm... je?li miałe? SR'ke na gaĽniku, to róznica będzie...

Pozatym wszystko zależy od tego czy celujesz w 125 2T czy 4T...(2T mocniejsza, 4T oszczędniejsza i bardziej bezawaryjna)...

Moja ogólna odpowiedĽ na pytania... NIEWARTO... Poza tym ciekawe ile masz ?rodków do przeznaczenia na maszynkę, bo to też sporo mówi, czego szukasz...

Ale za ok. 4000zł to proponowałbym choćby YP125 Majesty... Wygodna, dobry silnik i ogólnie OK...

Pozdrawiam, Kuba B)

Odnośnik do komentarza
  • 0

Witam serdecznie.

Italjet to "klon" yamahy yp 125 , malaguti madisona 125.

Maj? dokładnie tę sam? jednostkę napędow?.

Jedyne w co nie wierz to te 140 km/h ... owszem rekordzist? prędko?ci przy tym silniku jest malaguti z racji mniejszej wagi, ale to i tak 135 km/h LICZNIKOWE , prawda jest smutna- 135 km/h to relane max 110 km/h sprawdzane z GPS-em.

Cena jest atrakcyjna lecz czy warty tych pięniędzy???? tego nikt do końca nie wie.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
  • 0
  • Sympatycy
Witam serdecznie.

Italjet to "klon" yamahy yp 125 , malaguti madisona 125.

Maj? dokładnie tę sam? jednostkę napędow?.

B) Hehe kolega się troche pomylił chyba...

Italjet Formula 125 ma jako JEDYNA 125ccm jak? produkuj?(produkowali) DRUCYLINDROWˇ jednostkę 125ccm... I silnik jest ZUPEŁNIE inny niż w YP czy wspomnianym madisonie... Czy osi?gi lepsze od YP i maddy'ego? Niewiem, bo nie widziałem na .,zywo ani nie jechałem formulk?... Ale podobno s? żwawsze... Ale te 140 to i tak NIEMOŻLIWE...

Mój poprzedni post jest jak najbardziej poprawny :) ...

Pozdrowionka,Qbik

Odnośnik do komentarza
  • 0

Aha. Wsumie po obejżeniu skutera stwierdzili?my ze znajomym mechanikiem że jaest naprawde mało jeżdżony. tarcze w stanie prawie że idealnym lakier bez najmniejszych zarysowań silnik chodzi bardzo ładnie. jedyn? niepokoj?c? rzecz? jest dziwnie poskręcany licznik. wygl?da jak by był już rozkręcany. nie ma żadnych luzów. Twierdzi że jeĽdziła nim dziewczyna i że z przebiegiem nie było nic majstrowane w co nie wierze. pozatym ta kosmiczna prędko?ć jak na skuter. Chcę pojeĽdzić tylko 1 sezon. Aha i nie miałem SR tylko Rs B) Ifacet mówił jeszcze że go na koło wyrywa . Możliwe ? ja miałem rske i ciężko j?było wyrwać a co dopiero skuter. w kazdym razie dziękuje za rady będe musiał to jeszcze dokładnie przemy?leć .

Odnośnik do komentarza
  • 0
  • Sympatycy

1) lakier rzeczywi?cie wygl?da na oryginalny(choc na zdjęciu aż tak się tego nie dojrzy).

2) silnik(przynajmniej to co widać na zdjęciu) jest STRASZNIE usyfiony, a to ?wiadczy o tym, że niezbyt kto? dbał oto...(trzebaby Go zobaczyć po przygl?dnięciu się)

3) OPONY... tył łysy, przód na 100% NIEORYGINALNY... Czyli skuter ma MINIMUM 30000km(tył też napewno nie oryginalny, tylko wymieniany)...

Opony potrawi? sporo powiedzieć o przebiegu(na dobry pocz?tek).

4) tarcze... mówisz ze s? JAK nowe... A może One po prostu Sˇ nowe? Nie brałe? tego pod uwagę, że przed sprzedaż? mogły być wymienione?

5)poprzedni użytkownik--> dziewczyna... nie neguje tego, ani nie mówie że tak jest... Może być tak jak z maszynami w niemczech rej. na starych dziadków(kiedy tak naprawdę użytkuj? je młodzi), a może być to prawda czort wie...

6)Pompa wody napewno ruszana, ponieważ OPASKI s? 2 różne(1 stara i 1 nowa), oraz węże s? dziwnie nowe, w porównaniu do stanu reszty silnika i pompy(brud)...

3500zł... Hmmm ciężko powiedzieć na odległo?ć czy to kupa czy nie...napewno nie jest to sprzęt wyższych lotów...

Może się okazać, zę po zakupie przejeĽdzisz sezon bez awarii i sprzedasz... A moze się okazac, zę nie wyjedziesz Nim dalej jak poza swoje miasteczko, bo tak się będzie psuł...

WeĽ to wszystko pod uwage ogl?dnij Go CAŁEGO dokł?dnie...

Pozdrówka, kuba B)

POPRAWKA...Lukn?łem na zdjęcia innych Italjetów z tego roku... I opona przednia w każdym ma taki sam bierznik... Więc albo jest ona oryg. albo wymieniona na tak? sam? jak oryginał(musiałbys po numerach DOT... sprawdzić datę)...

Tył na 100% zmieniony i nieoryginalny, wiec skuter ma MINIMUM 15000-20000km(bo na tyle jest już CONAJMNIEj druga opona, która jest WYTARTA)...

Odnośnik do komentarza
  • 0

heheh. mały problem. jak się na te zdjęcia luknołem to na aukcji s? zdjęcia nie tego motora . podobnego w każdym razie. zaintrygowały mnie te opaski. jak go ogl?dałem to uszczelki były oryginalne i opaski. opony jeszcze miały frendzle pare ale były pozatym przygl?dałem się bierznikowi i jest taki jak w oryginałach. zobacze jeszcze numerki i będzie gitara.teraz gadałem z facetem i mówi że we włoskich papierach ma napisany przebieg i że jest oryginalny. Jeszcze się na mnie wydar że mam okazje kupić motor z małym przebiegiem to mam do niego pretensje. A i mówił że daje sobie uci?ć głowe że licznik 140 pokazywał . Kuba zrobie dokładne foty i prze?le mailem b?dĽ tak dobry i przyjżyj się im dokładnie. dzięki za Fachow? pomoc.

Odnośnik do komentarza
  • 0

Lepiej od razu skulić ogon i kupić.

Jak go?ć krzyczy, to nie można Go denerwować bo może podnie?ć cenę :) .

-je?li s? frendzelki na oponach - kupować

-jesli GO|Ć zapewnia - kupować

-je?li posiadaczem był emeryt lub kobieta/inwalida - kupować

-je?li musisz To kupuj. :)

sorry - czym więcej czytam - tym więcej się B)

ja-rek.

pssss...

zabrakło kilka ogonków przy a i e ......

Odnośnik do komentarza
  • 0
  • Klubowicze
heheh. mały problem. jak się na te zdjęcia luknołem to na aukcji s? zdjęcia nie tego motora .

Już rejestracja wskazuje że nie jest to ten skut - ten ma polsk? a podobnno prosto z Włoch sprowadzony B)

Odnośnik do komentarza
  • 0

Ogolnie, odradzam Italieta. Sa duze problemy z kupnem czesci. Czasami peka wal korbowy. Ale ogolnie skuter neci optyka i silnikiem dwucylindrowym. Rozejrzyj sie moze za Runnerem 125 lub 180 albo Hexagonem 125 czy 180, jesli koniecznie chcesz dwusuwa :lol: .

Odnośnik do komentarza
  • 0

Fotki to s? z pewnego komisu i sprzedaje sporo 125tek zarejestrowanych na motorower, ale to taki szczegół ... dla naprowadzenia, o który chodzi - bujali sie długo i chyba dalej bujaj? z prawie nowym wi?niowym Silverwingiem 2005 z Włoch.

Odnośnik do komentarza
  • 0

Jako posiadacz (były) Italjeta Formuły 125 mogę cosik o nim powiedzieć. Kupiłem go od Pana z Milicza z przebiegiem 7000km był sprowadzony z Niemiec kupiłem zarejestrowanego za 3500zł (więc ten co masz okazje kupić to jest masakrycznie drogi) Prędko?ć to jest troszkę przesadzona bo v-max jaki w nim otrzymałem to było 125km/h .Jednak miał rewelacyjne przyspieszenie i ł?dnie się zbierał. Praca silnika była rewelacyjna dzięki dwu cylindrowemu silniczkowi. Przejechałem nim ok. 7000km (przez sezon) i musze przyznać że skuter się sprawdził. Jednak jak pisz? że w tych modelach s? bardzo wadliwe wały, a wał do tego modelu kosztuje 1300zł. Sprzecik moge polecić, ale ten co masz do kupienia to jest żadna okazja ponieważ ZA DUZO GO CENI ! ! !

Odnośnik do komentarza
  • 0

IlataJet to fajny motór !! :lol: ............ na wystawach ...

dwucylindorwa jednostka ma zaje.... baaaaardzo duże kłopoty z wałem....

czę?ci do tej makaroniarskiej machiny szukać (nowych) trzeba w Pradze (tej czeskiej)

bo nigdzie bliżej nie ma ...

nie daj sie nabrać na teksty ze super i wogole ... bo sprzet ma sporo lat ...

włoski klimat pozwala na przebiegi 20 tys rocznie ...

a pamietaj ze GO|Ć musi na tym zarobic .. chyba ze to ten go?ć w czerwonym kubraku, co go pijany renifer, w saniach ci?ga ... ten podobno robi prezenty innym ...

wracaj?c do GO|CIA kupił go jeszcze taniej niż cena któr? Ci oferuje ... a cena jest (często) najlepszym zwierciadłem stanu technicznego pojazdu ...

Odnośnik do komentarza
  • 0

Dzi? ja robie za detektywa...

Wiem dokładnie co to za pojazd.

1. Zdjęcia nie s? prawdziwe, ponieważ jest to Ital od kolegi Remika (Gdynia). Zdjęcia s? wyrwane z bikepics bez wiedzy wła?ciciela. Ja widz?c wcze?niej t? aukcję poinformowałem o tym Remika a ten napisał do wystawiaj?cego aukcję który j? odwołał.

2 Pojazd nie został od razu sprowadzony z włoch tylko został od niejakiego SIVKA (kolego Remika) z zerwanym wałem (częsty problem italów). Wła?ciciel najprawdopodobniej (czytaj napewno) pospawał go i szuka jelenia). Jak dla mnie totalna kupa i bym za to nawet 1000 nie dał.

Co do sporu pomiędzy Kuby a Pablosem

Nast?piło pewne nieporozumienie, pablos ma racje że Itale maj? silniki te same co maja czy madison, chodzi jednak o model JUPITER a nie Formula. Tak to wygl?da

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=85606477

Jaki? miesi?c temu byłem strasznie napalony na Formule Twin (125) z powodu zbyt dużej ilo?ci kasy i miejsca w garażu :lol: . Ale sobie odpu?ciłem po wysłuchaniu opinii jak i po obejrzeniu konkretnej sztuki. Tutaj temat założony przezemnie na S-T

http://www.skutery-tuning.pl/modules.php?n...ewtopic&t=16447

Mam nadzieję że po przeczytaniu tego tematu również sobie odpu?cisz :lol:

Pozdrofka ;)

Odnośnik do komentarza
  • 0

Nom to motorka nie kupie już napewno. Chciałem tylko 1sezon pojeĽdzić ale znaj?c mojego pecha to by ten wał się rozleciał. Chyba dam sobie jednak spokój ze skuterami. zainwestuje w jak?? nsr albozostawie kase na samochód.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...