Skocz do zawartości
Forum Burgmania

Ranking firm ubezpieczeniowych


Gość majon

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Wrocilem do tematu dlatego ze doszly mnie sluch ze firmy ubezpieczeniowe podniosly stawki na ubezpieczenie jednosladow ;) Chce sie dowiedziec czy ktos z Was w ostatnim czasie oplacal ubezpieczenie i czy to jest prawda????

pozdr

majon

Odnośnik do komentarza
Gość elwood_blues

Patrzę w swoj? aktualn? polisę i widzę:

Yamaha Majesty 125, rok. prod. 2000, Inspektorat Gdynia, polisa ważna do 2006.08

Składki za cały rok:

1. OC: 60,00 PLN

Assistance PL, suma ubezp. 12.000 PLN

NW: 37,00 PLN

2. AC, suma ubezpieczenia 5.400,00 PLN - nawet nie protestowałem, kiedy pani wyci?gnęła tak? kwotę z tabeli.

Składka : 439,00 PLN

Razem ubezpieczenie:

AC (pełny zakres), OC, NW, Assistance: 60,00+37,00+439,00 = 536,00 PLN za cały rok.

To tyle wiadomo?ci z Gdyni,

pozdr.

Odnośnik do komentarza

Witajcie,

Nie dalej, jak w czwartek lub w pi?tek rozmawialem z Irkiem vel. IRO z Jaworzno's i rzekł był straszne rzeczy o składkach rocznych na 2006 rzędu + 40-50%..... (+- za płatno?ć 1 lub 1/2 kwoty składki (-10%),+- zawarte ulgi za bezszkodow? jazdę) warto?ci skutera na rok w PiZetjU ( "naiwnie" chciał ubezpieczyć sw? Maszynę tanio ). Brzmi to bardzo drastycznie i drogo...... np. za warto?ć: 20.000pln X 20%= 4.000 pln ( = jeden chińczyk 2oo gratis ;) ). Podobn? politykę serwowała w tamtym roku Warta - wycenili AC+OC na +- 4500 pln za AN 650 z 2002r. ( okolice pażdziernika ).

I co MY teraz zrobimy, jak nam się skończ? stare umowy...... ;) ?

Żle się dzieje w państwie duńskim .......... ;)

pzdr.

ja-rek. :

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy

Hej to niestety prawda...

Ja mam to pokazane na własnym przypadku...

Otóż w tamtym roku jak kupiłem Burga, dowiadywałem się ile może kosztować AC... Wtenczas(marzec 2005) babka wyliczyła Mi AC przy wyliczonej wart. skutera na 18000zł 1300zł na rok...

Nie wzi?łęm wtedy AC, bo stwierdziłem, że to troche za dużo jak na moje "dochody"...

W tym roku stwierdziłem, że jak Babka Mi wyliczy tyle samo, a może nawet nmiej, to się zdecyduję, bo "dochody" się zwiększyły...

Poszedłem i znów ta sama gadka co w tamtym roku, że mam już OC i NW i chciałbym dokupić AC(cały pakiet antykradzież i wypadki)...

W tym roku babka wyliczyłami AC przy warto?ci skutera 14000zł...

Iiii... Załamała Mnie... Stawka na skutery poszła DRASTYCZNIE w górę i w tym roku przy w/w wart. skutera babka wyliczyła Mi AC o wart. ok.(bo dokładnie już nie pamietam) 2200zł...(też cały pakiet AC)...

normalnie byłem w szoku... No i babka też... powiedziała Mi, że przedemn? był u niej go?ć który ubezpieczał VW Passata prawie nówkę o wart. 100000zł i zapłacił niewiele więcej za AC...

Normalnie SZOK, ale cóz na to poradzić...

Aktualnie po prostu NIEMA ubezpieczalni, która wołałaby NORMALNˇ kwotę za ubezpieczenie AC Jedno?ladów...

Nic na to nie poradzimy... ;)

Pozdrawiam, Kuba ;)

Odnośnik do komentarza

Przypadkiem byłem w firmie Unica. Podstawa za motocykl u nich jest 17%. A ja s?dziełm, że PZU tańsze !happybth

Pozdrówka

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Dlatego cieszę się że mam skuter w leasingu - OC AC NWW 1500 za nowkę sztukę w 2005 roku. Przy moim wieku i nie posiadaniu zniżek za bezszkodowo?ć byłoby dużo więcej. Poniżej 26 lat nie opłaca się brać na siebie żadnego ubezpieczenia, bo na dzień dobry s? same zwyżki. !happybth

Odnośnik do komentarza

Ja jestem bezpo?rednio przed akcj? "ubezpieczenie". Najtańsz? ofertę ma Allianz. YPka o ich ksi?żkowej warto?ci 13500 ubiezpiecza się w AC za 1500 zł (0% zniżek). OC paskudnie drogie bo 250 zł. Ale gdyby OC kupić w PZU a AC w Allianz to nie byłoby tak najgorzej, tylko czy tak można?????

Odnośnik do komentarza
Ale gdyby OC kupić w PZU a AC w Allianz to nie byłoby tak najgorzej, tylko czy tak można?????

Można. To wolny kraj (prawie wolny). Tylko, że za zakup AC u tego samego ubezpieczyciela jest dodatkowa zniżka (zwykle).

Pozdrówka

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...