Skocz do zawartości
Forum Burgmania

Ranking firm ubezpieczeniowych


Gość majon

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie do Was!!!

Jakie polecacie firmy ubezpieczeniowe mowie tu o pelnych pakietach ubezpieczeniowych i oczywiscie o jednosladach.

Jezeli macie jakiec ciekawe propozycje uwagi to podzielcie sie nimi.

Bo wylawianie ich z niektorych watkow jest klopotliwe. :unsure:

Na co warto zwracac uwage przy podpisywaniu umow i jakie mieliscie przejscia z naszymi ubezpieczycielami.

PS.Bo mi Cisnienie skoczylo jak sobie lawetke chcialem zawezwac.(JE....NE PiZetJU)

pozdr

majon

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy

każda z ubezpieczalnia to wielka kupa,ciężko trafić co? idealnego ja opłacam w pzu ale bardziej z przyzwyczjenia niż zjako?ci oferty.

ps kilka lat temu żli ludzie skubneli mi ukochanego masia nie miałem żadnych problemów z odszkodowaniem ,dostałem 100%sumy ubezpieczonej i to w ci?gu tygodnia po zakończeniu sprawy(31dni). kumpel w warcie miał juz poważne problemy z odzyskaniem swego.

pawel883

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy

Ja tak samo mam ubezp. w PZU i tak samo jak paweł raczej z zasady ubezpieczania u Nich, bo Rodzice tak samo wszystko tam ubezpieczali(choć 2 ostatnie samochody tata ubezpieczył w Warcie, zeby też staż wyrabiać jakby co...)

Je?li chodzi o OC to Mi przy zwyżkach(DO 26 roku życia) i 20% zniżkach babka w tamtym roku wyliczyła 1300zł za AC przy warto?ci 18000zł... Teraz s?dze, ze zeszłoby to w dół, ale nie widzi Mi się wykupywać AC...

Za to assistance na cały rok na polske wychodzi w PZU 35zł za motocykl...

Za? za OC i NW na rok płacę 104zł(79OC+25NW)...

pamiętam jak w tamtym(2005) roku, Scottie miał niezłe jaja z ubezpieczeniem atlantica... W której? z ubezpieczalni powiedziano Mu za kompletny pakiet 20000zł(hahahahahahhaha :unsure: ) Tak to było Marku? :) (bo mogłem trochę pomylić, ale suma była napewno MASAKRYCZNA)...

Tymczasem...Pozdrówki, Kuba :angry:

Odnośnik do komentarza

To dziwne ze Scottiemu tyle wyliczyli ja place jakies 1200zl i to w dwoch ratach w PZU.Okazuje sie ze co miasto to inne stawki hehehe.

Jedyny problem jaki mialem to to ze nie chcieli mi pszyslac lawety bo bylem za blisko Kielc jakies 28 km a ponoc z umowy wynika ze laweta przysluguje dopiero od 50km.Tylko Ciekawe ze laweciarz liczy w obie strony.Ale po spokojny przeanalizowaniu gdzie jest adres mojej firmy i tak ch.....e musieli mi go przewiesc na swoj koszt bo liczba km przekroczyla 90km.Wiec laweciarz przewiosl mi sqter do garazu w Kielcach a pozostale km sobie wpisal (90km).

Nie chceili po dobroci to niech placa :unsure:

PS.Wazne ze przy zamawianiu lawety zastrzeglem sobie ze jak przysla konowala ktory nie bedzie przygotowany do przewozu motocykli to go odesle(myslalem tu o przygodzie Ravenki).I dos c dlugo szukali goscia kytory sie zdecydowal nie ma to jak troche postresowac konsultantow w krawatach. :angry:

pozdr

majon

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

Wiesz Majon... Zależy o jakim ubezpieczeniu rozmawiamy.

Je?li idzie o samo OC to zawsze mówiłem, że mi osobi?cie to zwisa gdzie będę ubezpieczony ponieważ OC nie jest dla mnie tylko dla tego komu ewentualnie zrobie kuku (naszczę?cie nigdy nie musiałem nikomu pisać o?wiadczenia).

Je?li idzie o OC+ AC to sprawa wygl?ga w naszych realiach bardzo prosto... Je?li AC to TYLKO PZU ponieważ wszystkie inne firmy typu WARTA, Samopomoc, Alianz (nie wiem jak LINK4) maj? tak kosmiczne stawki, że można spa?ć z krzesła podczas wyliczania :unsure:

Jak w styczniu 2004 roku odbierałem nowego Burgmana 650 z salonu to przegl?dałem różne oferty i tylko PZU miało kwotę za pakiet do przełknięcia... Zapłaciłem wtedy 2500 PLN a podstaw? do wyliczenia była kwota netto z faktury zakupu (31000 PLN).

Warta chciała za takie samo ubezpieczenie ponad 6000 PLN a chyba Samopomoc krzyknęła mi 5200 PLN... tak więc wybór był jeden- PZU.

Niestety (albo na szczę?cie :) ) żadnych szkód nie zgłaszałem, więc i nie mam co napisać jesli idzie o współprace czy ewentualne problemy... Poprostu byłem dla nich idealnym klientem- Zapłacił i nic nie nabroił :angry:

W kolejnym roku użytkowania odpu?ciłem sobie AC.

PS. Dopiero teraz doczytałem, że chodzi Ci o samo zagadnienie pakietów jednak nie zmienia to faktu, że nie masz za bardzo innej opcji jak PZU.

Odnośnik do komentarza

Ale PZU tez juz zrezygnowalo z pakietow... i jest lipa...

Co do moich przezyc to jest to tak:

w Warcie mi wyliczyli faktycznie ok 10000zł za pelny pakiet :unsure: smiechu warte, ale sam agent mi powiedzial ze oni nie chca ubezpieczac motocykli - za duza szkodowosc...

PZU wycofuje sie powoli ze skladki od wypadkow i chca zostawic samo od kradziezy, ale i tak jest to dosc drogie.

Co do OC to wsio i to samo, jedni pare zlotych w ta inni w tamta...

A inna sprawa to miejsce zameldowania, mniejsze miasto nizsza skladka. Gdzie mniejsza szkodowosc taniej (Bieszczady podobno najtansze w Polsce) a Krakow i Wawa jedne z drozszych... taki nasz los. Ja i tak sie boje tylko kradziezy, ale na to tez sa sposoby inne niz ubezpieczenie...

Ogolnie to polski rynek to jeden wielki monopol PZU i tu jest pies pogrzebany niestety.

Odnośnik do komentarza

Link 4 nie ma ofert na jedno?lady , Ja ubezpieczałem niedawno Xcitinga bez żadnych zniżek koszt= 2069,00 PLN za wszystko , pytałem w innych i niestety... było tylko drożej.

Ogólnie wszystkie firmy to złodzieje ... patrz? jak tu Nas okra?ć z kasy, a jak przyjdzie co do czego ( jaki? wypadeczek) to zrobi? wszystko żeby obniżyć, zaniżyć , niewypłacić itp.

Pozdrtawiam

Odnośnik do komentarza
  • Administrator
Link 4 nie ma ofert na jedno?lady

A faktycznie... wyleciało mi ze łba :unsure:

w Warcie mi wyliczyli faktycznie ok 10000zł za pelny pakiet  smiechu warte, ale sam agent mi powiedzial ze oni nie chca ubezpieczac motocykli - za duza szkodowosc...

Dokładnie to samo słyszałem wła?nie na pocz?tku 2004 roku od agenta Warty.

Powód? W latach 2002- 2004 bardzo popularnym Ľrodłem dochodu w Warszawie (ale pewnie i całej Polsce) było "szlifowanie" nowych moto w celach zarobkowych.

Osobi?cie znam cał? masę ludzi, którzy wykonywali taki ruch:

Kupowali nowe R1' ki jeĽdzili pół sezonu, póĽniej dwa konkretne szlify, za każdy firma ubezpieczeniowa wypłacała 15000- 20000 PLN, naprawiali je po najniższych kosztach dzieki zakupom plastików z różnych ciekawych Ľródeł lub zabawom fajanisiarsko- klejarskim.

Pod koniec sezonu sprzedawali moto będ?c zarobionym o jakie? 10000- 15000 PLN :)

Wła?nie dlatego Warta wykonała taki ruch tylko niestety ucierpieli na tym także Ci użytkownicy jedno?ladów, którzy nie traktowali motocykla jako Ľrodła dochodów ze "szlifowania" :angry:

Ps. Jest wiele innych ciekawych tajemnic zwi?zanych z profesj? "szlifiersk?" ale to już nie temat na forum :)

Odnośnik do komentarza

No i miedzy innymi dzieki takim młotom mamy tak jak mamy... masakra :unsure:

Ja na ten sezon sam nie wiem co to bedzie z ubezpieczeniem, myslalem od kradziezy wziasc tylko na pol roku, ale sie zobaczy...

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Ps. Jest wiele innych ciekawych tajemnic zwi?zanych z profesj? "szlifiersk?" ale to już nie temat na forum :unsure:

U mnie to czysta amatorszczyzna nie w celach zarobkowych tylko poznawczych :angry:

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

Auto ubezpieczam w Allianz bo jest najtansze, moto w PZU bo tez jest najtansze, co roku sprawdzam oferty i PZU przebija je oczywiscie najbardziej, Link4 ubezpiecza moto ale ma stawki zaporowe jak mi powiedzieli bo nie chca motocykli, Warta w moim przypadku wyszla o 2 tys wiecej, Allianz o okolo 700 zl wiecej. W PZU za OC,AC,NW,KR assistance i wszystkie duperele place 1200 zl rozlozone na 3 raty po 400 zl nie oprocentowane. Wychodzi mi to 100 zl miesiecznie, od sumy 22 tys zl, ale mam 60 % znizki za bezwypadkowosc. Jak wiecie 4 mc krecilem wora PZU z OC sprawcy udalo sie wyszlo OK, ale ile musialem sie nabiegac. Na lawete rowniez z PZU czekalem okolo 2h, przyjechala przystosowana do przewozu motocykli, gosc sam jezdzil wiec wiedzial jak zabezpieczyc przy przewozie moto. AC wykupuje ot tak na wszelki wypadek, roznie w zyciu bywa ale odpukac znizki ciagle posiadam maksymalne. OC to grosze i tym bardziej jest mi to obojetne gdzie bym sie ubezpieczyl. Dziwi mnie tez Majon jedno ja przewozilem moto 12 km dalej i nie bylo problemow z przyjazdem, tym bardziej ze bylem 10 km od domu. Generalnie zostaje w sumie na moto tylko PZU, nie dlatego ze sa najlepsi ale najtansi niestety. Mam nadzieje ze w koncu Allianz ich przebije i dodatkowo dostane 5 % za ubezpieczenie 2 pojazdow w jednej firmie. Najbardziej wkurza mnie jedna rzecz, nie jezdze a place wlasnie dzis wplacilem 400 zl za 4 mc ktore faktycznie nie jezdzilem.

Odnośnik do komentarza

I jak sie okazalo temat byl bez sensu bo rankingu stworzyc sie nie da :lol: Zyjemy w kraju gdzie mamy zludne wrazenie ze mamy wybor tak naprawde na co dzien stykamy sie z sytuacjami gdzie nie mamy zadnego :lol:!!! Mozna mnozyc przyklady.....(Telekomuna,pradnicy,gazownicy itd.)

Oj smutne to.

pozdr

majon

Odnośnik do komentarza

to nie jest smutne tylko namacalne

żyjemy jako nieliczni w europie w kraju zdominowanym przez korporacje. pod tym względem przegonili?my francje i niemcy. popatrz dobrze kogo jest energetyka, kogo banki i kogo firmy ubezpieczeniowe a znajdziesz sam odpowiedz na pytanie dla czego płacimy tak dużo, dla czego dla 39mln. mieszkańców nie opłaca się produkować ŻADNEGO samochodu z rodzim? mark?, dla czego czesi maj? większ? flotę morsk? od polski, dla czego kłucimy się z rosja chociaz była naszym tradycyjnym i największy odbiorca exportowym, dla czego nie ma pracy dla inteligencji.

A teraz zanim skrytykuesz moje słowa to postaw się na miejscu takiego wła?ciciela korporacji, który do dyspozycji ma 10 budżetów polski i powiedz czy siedz?c i my?l?c co ci przeszkadza i uwiera, nie miał by? ochoty wycisn?ć "ich" znajać historię??? po co maj? szumiec przez wieki - niech się rozprosz? jako paroby po całym ?wiecie. Nektóre polityki sa obliczne na 100,200 lat a nie od wyboró do wyborów.

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

Qwaki policzylem i wychodzi mi o 100 zl wiecej niz obecnie place, no ale i tak oferta jest lepsza niz byla w zeszlym roku. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy

Generalnie chodzi o pakiety na nowe z naszych salonów.

Do tej pory było PZU i Lublin miał podstawowy pakiet 10,8%, a w Szczecinie nawet 15%

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

Sek w tym ze pakiety sa swietne dla ludzi ktorzy nie maja znizek, przy moich 60 % znizek ciagle oplaca mi sie nie brac pakietu, co jest oczywiscie dziwne bo co to za pakiet ktory wychodzi wiecej. Grunt ze jednak cos drgnelo i PZU moze kiedys wreszcie straci monopol na ubezpieczanie motocykli.

Odnośnik do komentarza

Wła?nie wróciłem z wyprawy zwanej "rejestrowanie Ypki" .

Umowę zakupu między mn? i Artem miałem z dat? 12.10.2005. Ponieważ jest to 5 miesięcy temu, bałem się że jaka? urzędniczka bedzie mi sapać że tak póĽno, ale nic z tych rzeczy. Pani grzecznie przyjęła dokumenty i po 15 minutach już było po bólu. następni byłem w PZU. OC na cały rok z pełnymi zniżkami zapłaciłem 41 zł, a ubezpieczenie od samej kradzieży przy ksi?żkowej warto?ci Ypki wynosz?cej 9000 zł wyniosło 527 zł na rok z możliwo?ci? rozłożenia na 4 raty.

Tak więc to wygl?da w Wielkopolsce....

A.... Muszę się przyznać że jeszcze nie zapłaciłem wzbogacenia w US i wg moich informacji za pięciomiesięczne opóĽnienie tutejszy US nalicza 100 zł grzywny.

Naj?mieszniejsze jest to,że kuzynka, która w tym urzędzie pracuje powiedziała mi po cichu, że na moim miejscu wogóle by tego nie płaciła, bo i po co :) . Stwierdziła, że US nie jest w stanie tego sprawdzić, do rejestracji w komunikacji nie jest to potrzebne tak jak było kiedy? i full ludzi to po prostu olewa. Lekko byłem w szoku i dla spokojnego snu raczej to zapłacę, ale tak tylko piszę jak to wygl?da od "kuchni"... NARKA

Odnośnik do komentarza

Czyli jednak można wykupić samo kradzieżowe???

Ja jak się pytałem (PZU) to pełne ubezpiecznie YP na 11 000 wyniosło 1100 zł czyli równo 10% przy zniżkach 0%. Nie wiem czy watro próbowac w takm razie oszczędno?ci i wykupować samo kradzieżowe.

Warto?ć ubezpieczenia okre?la się samemu, czy maj? jakie? tabele???

Pozdrowienia

EDIT

Dupa to nieaktualne 11000zł było w grudniu w tym roku złodzieje z PZU chc? z pełne ubezpieczenie ponad 2500zł!!!!!!!

Znalazłem co? takiego

http://www.ubezpieczenia-komunikacyjne.pl/...b222759532035cc

Odnośnik do komentarza

Ja wła?nie jestem ?wieżo o telefonie do PZU

warto?ć 11000 kradzieżowe 838zł

OC 120 zł (bez zniżek)

Razem 958 zł

k..... m..... trzeba było ubezpieczać w zeszłym roku.

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy

Hmmm...

Tak mnie nakręcili?cie, że zaraz idę do swojego PZU wykupić Assistance na PL...

A przy okazji zapytam babkę o AC(od kradzieży i pełne) i zobaczymy ile w małych mie?cinach może to teraz kosztować...

Tak więc, jak wrócę, to wyedytuję posta i będzie odpowiedĽ...

CU, Qbełek !TAZ

No więc jestem...

Wygl?da to tak... Przy warto?ci 15000zł:

Pełce AC-->2200zł na rok

AC Kradzież-->700zł

Assistance PL(to już bez warto?ci)-->40zł

Tak więc wcale nie ma chyba rewelacji...

Pozdrówkas... !sciana

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

Assistance w PZU dosotalem "za darmo" w pakiecie taki gratis na moj koszt ukryty

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...