Skocz do zawartości
Forum Burgmania

Honda Helix


Gość Gonzo2

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !

Jestem tutaj ?wieży i, niestety, nie mam maxiskuta ( narazie "plastik" 50-tka ), ale za maxi węszę. Bardzo przypadł mi do gustu Helix, mimo to, że model nie jest najnowocze?niejszy. W zwi?zku z tym, że szukam takiego egzemplarza poza granicami kraju ( używka, 250 ), a nie chciałbym wpu?cić się w kanał zwracam się do wszystkich byłych i obecnych użytkowników Helixa. Może w?ród Burgmaniaków jest kto?, kto tym jeĽdzi lub jeĽdził. Interesuje mnie eksploatacja, najczęstsze usterki, jak wygl?da sprawa z dostępem do czę?ci zamiennych. Je?li kto? ma takie informacje będę wdzięczny, jak da głos.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza

Wyglada na to, ze wlasciciele Helixow rzadko tu zagladaja :rolleyes: .

Odpowiem to co kilkakrotnie slyszalem od wlascicieli : Przy przestrzeganiu zasad serwisowania, Hele sa prawie niezniszczalne...

Najlepiej gdyby odezwal sie w temacie Kris, ma on opanowanego Hela w jednym palcu.

Ogolnie jest w klubie kilku uzytkownikow, ktorzy jezdza(lub jezdzili) Helixem.

Co do zakupu, to jedyna mozliwoscia jest sprowadzenie. Trafiaja sie czasami idealne sztuki o ktore w kraju ciezko.

Odnośnik do komentarza
Wyglada na to, ze wlasciciele Helixow rzadko tu zagladaja :) .

Odpowiem to co kilkakrotnie slyszalem od wlascicieli : Przy przestrzeganiu zasad serwisowania, Hele sa prawie niezniszczalne...

Najlepiej gdyby odezwal sie w temacie Kris, ma on opanowanego Hela w jednym palcu.

Ogolnie jest w klubie kilku uzytkownikow, ktorzy jezdza(lub jezdzili) Helixem.

Co do zakupu, to jedyna mozliwoscia jest sprowadzenie. Trafiaja sie czasami idealne sztuki o ktore w kraju ciezko.

To fakt - trudno jest znależć Helusia w idealnym stanie - ale za to łatwo można znależć w do?c dobrym stanie na niemieckim ebayu .

Co do eksploatacjii - może nie ma rewelacyjnych osi?gów , ale za to rekompensuje to do?ć duż? wygoda podróżowania .

Jak masz jakie? pytanka to ?miało pisz na GG - chętnie odpowiem :lol: .

dużo o tym skuterze znajdziesz na stronie http://www.berlin-helix.de/CN_250/cn_250.html

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

WITAM

Wpadłem sie pochwalić.

Oficjalnie dzisiaj przyjechał do mnie HELIX.

Bede informowal co i jak sie dzieje z moim nowym nabytkiem.

POZDRAWIAM

MONTER307 --> SKUTERY "GRUPA UĆ"

Odnośnik do komentarza

Cze?ć !

Dziękuję Wam za to, że się odezwali?cie. Może jeszcze kto? jeszcze co? napisze na interesuj?cy mnie temat. Do Krzycha ! - wprawdzie mam GG na prywatnym kompie, ale korzystam z niego niezbyt często, bo póĽno wracam do domu i wtedy marzę o tym , żeby waln?ć jakie? ze dwa, trzy browary i ...spać. Wy?lę Ci zaraz na Twoj? "emalię" swój adres biurowy, więc je?li będziesz miał chwilę dla mnie to zadam Ci parę pytań, OK ?

Poza tym, kiedy dorobię się maxiskuterka to będ? miał większy zasięg poruszania się, a wtedy, kto wie, może zobaczymy się gdzie? na trasie lub jakim? zlocie.

Pozdrawiam wszystkich "maxi" i .... gumowych drzew !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Zenek ostanio wspominal ze moze swojego sprzeda.

pozdro

majon

Może by się odezwał, a może masz z nim jaki? kontakt ? Ile lat ma jego Hela, jaki przebieg i najważniejsze: cena, za któr? chciałby pędzidełko wystawić ?

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy

http://www.burgmania.net/forum/index.php?s...ic=249&hl=helix link do tematu z ogłoszeniem...

Kontakt z Zenkiem znajdziesz w Jego profilu, nick: "Zenek24"...

Skontaktuj się z Nim i będzie wiadomo co i jak...

Ja osobi?cie jego helix'a moge polecić... Widziałem, jeĽdziłem i nie jest to kupa...

Dojechał do Lęborka(ponad 500km, bo jechał okrężn? drog?) i nie było problemów...

Jedyny problemik mały jaki był, to wyciekaj?cy płyn chłodzacy...Jednak Piotrek przyjechał z tym do Naszego serwisu i problem został wyeliminowany... !OK

Pozdrawiam, Kuba !w00t

Odnośnik do komentarza

No więc sprawa wygl?da tak. Znalazłem Helę za 4 koła. 96 rok produkcji, 20 tys przebiegu. Facet mówi, że jest w bardzo dobrym stanie, bez wypadku i szlifu. Na zdjęciu wygl?da całkiem dobrze. Co o tym my?licie ? Chcę jechać jutro j? obejrzeć.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Co o tym my?licie ?

Bez dokładnych oględzin to nic nie da się my?leć. Obejrzyj dokładnie, skrupulatnie itd... WsadĽ łepetynę w KAŻDˇ dziurę. Było już conieco na temat jedno?ladów uzywanych i ich ogl?dania. Poczytaj starsze tematy. Choćby ten http://www.burgmania.net/forum/index.php?showtopic=1074

Pozdrówka

Odnośnik do komentarza

witam,

zaliczam sie do bylych posiadaczy Hela, i nadal mam sentyment do tego skutera. Nakrecilem na nim ok 25 tys km.

Moja sugestia:

Nie sugeruj sie przebiegiem tylko rocznikiem!Niech bedzie jak najmlodszy!

W przypadku Helixa jest gdzie wtykac glowe - wydech, silnik, plastiki. Jezeli sprzet mial dzwona to rozponasz od razu, bo plastiki beda zle spasowane - w Helixie to bardzo delikatna sprawa i wszystkie uszkodzenia widac jak na dloni. I jeszcze jedna wazna sprawa - olej. Jezeli na pytanie o jego wymiane i stan wlasciciel zacznie cos bredzic to odpusc. Prawidlowy poziom oleju i regularna wymiana to gwarancja zywotnosci tego silnika.

Odnośnik do komentarza

No, akurat sprawa oleju ważna jest we wszystkich pojazdach mechanicznych. Ale dziękuję Zaba, że dałe? mi parę cennych wskazówek. Napisałe? o roczniku. Ten egzemplarz ma 10 lat więc co Ty na to ? Wiadomo, że za takie pieni?dze raczej nic młodszego nie kupię. Przebieg 20 tys. faktycznie może być trefny, chociaż ten magik mówi, że bardzo niewiele nim jeĽdził ( a skuter został sprowadzony z Włoch ). Oczywi?cie jest zarejestrowany w kraju więc odpada mi też bujanie się z załatwianiem polskich papierów. A może jest kto? z Was z Krakowa lub okolic ? Skuter jest do wzięcia w Proszowicach ( z Krakowa kierunek na Busko Zdrój ). Może kto? zechciałby dosi??ć się po drodze do mojej furmanki i "bzykn?łby" się ze mn? do faceta ? Browary oczywi?cie stawiam !

Odnośnik do komentarza
Gość slawek_jaro

Witam!

Pozdrowienia dla klubowiczów Burgmani a szczególnie użytkowników Helixów.

Kilka moich uwag w tym temacie.

Helix - kultowy skuter , bardzo dobre recenzje , wygl? - rzecz gustu mi się podoba.

Dlatego zdecydowałem się na jego zakup.

Jak słusznie zauważył Bigu i Krzychu trudno w kraju o dobry egzemplarz ,

zdecydowałem się na sprowadzenie z Niemiec.

Znalazłem "super ofertę" dobra cena , mały przebieg , pierwszy wła?ciciel, rok 97.

Na mijscu okazało się , że jest jedno " ale " - skuter jeżdz?cy , uszkodzony

alternator i dekiel alternatora zostałem uprzedzony przez wła?ciciela.

Zdecydowałem się na zakup.

1. Cena zakupu 800 Euro.

2. Koszt transport własny + rejstracja pojazdu importowanego ok. 2000 PLN.

3. Naprawa + serwis ok. 4000 PLN.

Dekiel alternatora i alternator ( nowy Honda 2500 PLN !!! ) po długich staraniach

kupiłem używany , wymiana kompletne przeniesienie napędu , rozrz?d , klocki,

?wieca, filtry, płyny,pełny przegl? dobry warsztat ( czytaj drogi ) - czę?ci orginalne.

Ł?czny koszt prawie 10000 PLN !!! - cena rynkowa połowę.

Skuter kupiłem dla siebie nie na handel tylko dlatego zdecydowałem się na takie

inewstycje.Teraz jest OK przejechałem ok. 400 km koniec sezonu.

Chciałem Cię przestrzec przed "super ofertami " i dobr? cen?.

Skorzystaj z porady do?wiadczonego fachowca jeżeli nie chcesz ponie?ć dużych

kosztów.Moje uwagi dotycz? wszystkich skuterów nie tylko Helixa.

Pozdrawiam Slawek

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy

Hej...

Lukn?łem gdzie te proszowice się mieszcz?...

Sprawa wygl?da tak, że je?li jechałby? w tygodniu, to mógłbym się z Tob? zabrać, je?li podjechałby? po mnie do Trzebini(30km od Krakowa, w stronę katowic)...

Co? nieco? się raczej napewno znam, wiec s?dzę, że mółbym pomóc...

Ew. czekam na sygnały...

Pozdrówka, Kuba !w00t

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

Jesli skuteer byl sprowadzony z Wloch to przebieg faktyczny ma na 99% bardzo duzy, choc Helixy sa dlugowieczne czego dowodem jest Helix Krisa ktory mimo 70 tys przebiegu jezdzi jak by dopiero co wyjechal z fabryki i zapewne spokojnie zrobi kolejne 70 tys km. Pamietaj tylko ze Wlosi jezdza duzo i przebiegi rzedu 15-20 tys rocznie uznawane sa tam za male. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

W tym Helu za 4tys zastanawia mnie jedno zdjecie: Helix

Wyglada to na jakies uszczerbki w lakierowaniu...

Widac tez ze slinik sie poci, troche zastanawia tez spasowanie plastikow.

Moim zdaniem ma tez przejechane wiecej !w00t ...

PS. Tak jak napisal Slawek_jaro, Hele to juz klasyka i nawet za granicami trzymaja cene. A znam minimum 2 osoby, ktore chetnie zakupilby idealnego Hela do kolekcji :lol: .

PS2. Przy okazji, ciekawostka do Hela, widze cos takiego pierwszy raz !OK : http://cgi.ebay.de/Honda-Helix-Ruecklichte...1QQcmdZViewItem

Odnośnik do komentarza

Do Kubo !

Jadę jutro, w czwartek. Jade z Wrocławia, więc w Trzebini mogę być ok. 10.30. Dam Ci na Twojego meila mój komórkowy. Je?li miałby? czas i chęć ze mn? pojechać i rzucić okiem znawcy będę wdzięczny.

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy

Nono... Nie podejrzewałem że tak szybko będziesz jechał...

Ale zapytam mamy czy jutro mnie pu?ci...(mam zapalenie ucha...) W sumie już przechodzi, więc s?dzę, że nie będzie jakich? przeciwskazań...

Jak co? to moja koma: 505034467 daj znać a ja dzi? jak rodzice wróc? z firmy się odezwę z potwierdzeniem na 100%...

Pozdrówka i tymczasem...Qbełkov !w00t

Odnośnik do komentarza
Jesli skuteer byl sprowadzony z Wloch to przebieg faktyczny ma na 99% bardzo duzy, choc Helixy sa dlugowieczne czego dowodem jest Helix Krisa ktory mimo 70 tys przebiegu jezdzi jak by dopiero co wyjechal z fabryki i zapewne spokojnie zrobi kolejne 70 tys km. Pamietaj tylko ze Wlosi jezdza duzo i przebiegi rzedu 15-20 tys rocznie uznawane sa tam za male. Pozdrawiam

Masz rację. W zeszłym roku byłem w Calabrii i Catanii ( Sycylia ). Fakt, makaroniarze jeżdż? intensywnie. Oczywi?cie to s? jazdy lokalne, nie trasy, ale przebiegi maj?. Tak więc może zachodzić podejrzenie, że licznik był kręcony. Chyba że, jak to widziałem we Włoszech, s? użytkownicy starsi wiekiem i ci jeżdż? wła?ciwie od ?więta.

Odnośnik do komentarza

Kubo ! Trzebinia to nie antypody, żeby jechać dobę. A co do ucha ... wlej w nie ze 250 gram spirytusu. Tzn. 10 gram do ucha, a resztę w gardło. Efekt bankowy. Z uchem może lepiej nie będzie, ale z Twoim nastrojem - na pewno ! !OK !w00t

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy

Dobra dobra...

Jak już mówiłem...Lepiej "nie próbujcie tego w domach" i sam się do tego zastosuje bo jeszcze by mnie wyrzucili z chaupki !w00t PO "leczeniu"...

Jechać mogę, więc się umawiamy na telefon jutro jak będziesz dojeżdzał, to Ciępoprowadzę pod firmę taty(tam łatwiej dojechać, nie Kuba? !OK )...

Pozdrawiam i do zobaczenia, Kuba(jak masz miejsce to zagadam do Scottiego, czy by czasem się z nami nie zabrał...Co 2 speców to nie 1..) :lol:

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy

Tomkowi gratulujemy spoczkowego helixa...

Ogólnie miło było poznać w realu i towarzyszyć w wyjeĽdzie...

Czekamy na rezultaty doprowadzenia Helki do stanu IDEANEGO(tylko parę szczegułów) i oczywiscie do ZOBACZENIA...

Z pozdrówkami z Trzebini, Qbełek !w00t

Odnośnik do komentarza
Gość MaciekStepol

!w00t

Bałem się kupować swojego HELUSIA. Kompletnie nie znałem się.

Ja swoim HELIXEM przejezdziłem cały jeden zezon.

Pierwsze co zrobiłem to wymiana oleju w silniku i w przekładni.

Nastepnie pasek i rolki, szczeki. Silniczek suchutki!!! Nigdzie sie nie pocił.

Ogólnie byłem BARDZO zadowolony z mojego HELIXA.

Mam znajomka w niemczech co już nie jednego HELIXA miał.

Sporo mi doradził. Teraz mój helixik poszedł w DOBRE ręce. A ja przesiadłem się na ENDURO.

Odnośnik do komentarza

No więc z pomoc? Kuby kupiłem t? Helę. Do chaty dojechałem w cało?ci ( info dla Kuby - jeszcze raz podziękowania dla Ciebie za towarzystwo i pomoc ). Hela nie jest taka najgorsza. Po wstawieniu do garażu odpaliła bez problemu. Silniczek na moje ucho pracuje ładnie. Oczywi?cie trzeba wszstko posprawdzać i dokonać ewentualnych wymian: pasek, rolki, klocki na 100%, opony, olej itd. Jest też troche robót typowo kosmetycznych. Jeszcze pytanko na gor?co: gdzie znajduj? się spust i wlew oleju. No i jaki olej wlać i ile ?

W sumie jestem na dzień dzisiejszy zadowolony. Oby tylko nie było co? ukrytego ( tfu, tfu ).

No to dobranoc, bo padam na ryj !

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...