Skocz do zawartości
Forum Burgmania

Aprilia Atlantic 250


Slavequs

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

kolejne z moich pytań dotycz?cych udzielonych gwarancji na skutery.

Czy skorzystanie z nieautoryzowanego serwisu wi?że się z utrat? gwarancji?

Mam na my?li sytuację, gdy ewentualne naprawy po?więcam w ręcę fachowców z innych zakładów, natomiast wszystkie obowi?zkowe przegl?dy załatwiam już w serwisie.

Czy wtedy tracę gwarancję?

Nie jestem pewny, czy jasno wyja?niłem o co mi chodzi... !TAZ

Odnośnik do komentarza

I kolejna porcja pytań dotycz?cych Aprili Atlantic 250:

1) Czy s? jakie? różnice pomiędzy modelami z 2004 roku a póĽniejszymi?

2) Czy hamulce s? zintegrowane?

3) Jakie s? ceny serwisu Aprili w porównaniu z japońsk? konkurencj??

To na razie tyle. Z góry dziękuję za odpowiedzi. !w00t

Odnośnik do komentarza

Witaj Slavequs!

E-mail dotarł, ale byłem nieco zajęty :)

Spieszę z informacjami:

Starsze roczniki niż 2005 znam tylko ze zdjęć i instrukcji. Nie zauważyłem różnic pomiędzy 2004 a 2005 z wyj?tkiem umieszczenia na plastikach różnych elementów identyfikacyjnych np. pojemno?ci (w moim Atlanticu jest on na przednich plastikach a w wydaniu 2004 go nie ma) lub znaczkach APRILIA. S? też zapewne różnice co do zastosowanego osprzętu (można to wnioskować czytaj?c informacje o danych technicznych z różnych lat) np. ?wiec, cewek czy opon.

A :) jest jedna różnica: w instrukcjach z 2004 jest z przodu lampa pozycyjna (pomiędzy reflektorami), której w 2005 roku już nie ma.

Hamulce s? zintegrowane - lewa klamka uruchamia przód i tył równocze?nie natomiast prawa tylko przód.

W porównywanie cen się nie bawiłem. Za obowi?zkowy przegl?d gwarancyjny po 1tys.km zapłaciłem 250,00zł (brutto).

Pozdrawiam. :)

Odnośnik do komentarza
A widziałes może tego Atlantica ?

Różnice do mojego:

na przednim plastiku (owiewce) nie ma oznaczenia pojemno?ci,

ma błyszcz?ce nakładki na kierownicy (ja mam matowe),

błyszcz?ca obudowa budzika (u mnie jest matowa),

ma zamontowany jaki? alarm ( do kluczyka przypięty pilot ze sterowaniem).

Na bagażniku brak nakładki maskuj?cej elementy konstrukcyjne do montażu podstawy do kufra. Zmarszcenia na przedniej czę?ci kanapy takie same jak w kanapie mojego 2oo.

Sprzedaj?cy pisze tylko o zbitym prawym szkle reflektora, jednak na zdjęciach widać więcej uszkodzeń :lol: :

- nie pasuj?ce plastiki obudowy szyby i obudowy reflektorów zarówno po prawej stronie (poniżej reflektora) jak i po lewej (powyżej leflektora),

- uszkodzona szyba po lewej stronie w dolnym lewym narożniku (jest to chyba pęknięcie).

Po za tym niby wszystko z wygl?du :rolleyes: (wszystkie naklejki fabryczne s? na miejscu).

Pozdrawiam

DAREK

Odnośnik do komentarza

Darek, dziękuję , że odpisałe?. !bicz

Niestety nie zakupię już Aprili. Po pierwsze dlatego, że została sprzedana sztuka w promocyjnej cenie, a po drugie to w Łodzi salon Sym'a w tej chwili jeszcze nie współpracuje z Aprili? (mimo takich planów) i doszedłem do wniosku, że kupno nowego skutera bez możliwo?ci serwisowania w ASO i przedłużania gwarancji nie ma sensu.

Cały czas czego? jednak szukam...

Odnośnik do komentarza

Koledzy nie dawno kupiłem atlantica 250 2004r i po paru dniach dojazdow do pracy wychodzi spalanie 5,4/100 wydaje mi się że to zbyt dużo. Druga sprawa to zimny pali od strzała, jak się nagrzeje to z 3-4s trzeba zakręcić, co może za to odpowiadać? Jeszcze nigdzie w nim nie zaglądałem.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...