Skocz do zawartości
Forum Burgmania

Aprilia Atlantic 250


Slavequs

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Proszę o wszelkie opinie na temat APRILI ATLANTIC 250.

Awaryjno?ć, dostęp do czę?ci, serwis, wykonanie, komfort jazdy, prędko?ć podróżna i maksymalna... itd. Czy opłaca się jej zakup za 12 tys. zł?

Pozdrawiam. :ph34r:

Odnośnik do komentarza

Ciekawy wybór, znajomy Ziper posiada taki model co prawda o poj. 125 c.

JeĽdzi już drugi sezon, do tej pory nie miał ze skuterkiem problemów.

Bardzo wygodny sprzęcik , rewelacyjnie duży schowek pod kanap?, idealny sprzęt na dłuższe trasy.

Trochę osi?gi mogły by być lepsze ale no coż waga skutera duża więc ... może to go trochę hamuje.

Bardzo niskie spalanie.

Osobi?cie mocno kiedy? zastanawiałem się nad zakupem ... więc polecam.

Odnośnik do komentarza

Ciachu, miałem na my?li dokładnie ten egzemplarz. :ph34r:

Poszperałem trochę w archiwum forum oraz w necie i znalazłem niepokoj?ce informacje o Aprili, a więc:

- słaba jako?ć wykonania

- duża awaryjno?ć w porównaniu z japońskimi skuterami

- trudny dostęp do czę?ci, nawet poprzez autoryzowane serwisy

- prędko?ć 250-tki podobno jest mocno ograniczona, zalecane jest m.in. usunięcie katalizatora.

Czy kto? mógłby potwierdzić lub zdementować powyższe informacje?

Odnośnik do komentarza

Tak defakto prędko?ć maksymalna ... licznikowa 250-tki to tylko ok. 5 km/h więcej od 125 -tki i wynosi koło 125 km/h- 130 km/h.

Co do jako?ci wykonania bym polemizował.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

od zawsze zdanie co do makaraniarskich skuterów było jedno ....

zaprojektowane s? dobrze, wręcz SUPER ... ale wykonanie powinni zostawic Japońcom ...

jest to już stereotyp, od którego trudno będzie uciec Włochom....

aczkolwiek Majon, Scottie i kilka innych osób jeżdza, i twierdz?, że dotykaj? ich większo?ci standardowe awarie ...

12 tys uwazam za BARDZO dobr? okazje ...w praktyce predkosc 250'tki Ci wystarczy, jedynym problemem bedzie drobna zadyszka przy wprzedzaniu przy większych prędko?ciach ...

Odnośnik do komentarza

Jestem użytkownikiem takiego skutera. Zakupiony nowy z salonu rocznik 2005.

Nabyłem go 02.09.2005 i jeszcze w sezonie 2005 zd?żyłem przejechać 3tys km. Przebieg ten uzyskałem w większo?ci w mie?cie i w kilku wyjazdach na dłuższych trasach (najdłuższa to jednorazowo około 230km !TAZ ).

Przejazdy samodzielne i z plecaczkiem (wszystkie trasy pozamiejskie)

Moja opinia:

- ładny wygl?d

- proste ale fukcjonalne zegary i dobrze widoczne w czasie jazdy, dobre pod?wietlenie w nocy

- wygodna pozycja za kierownic? nie powodowała zmęczenia zarówno w ruchu miejskim jak i na trasie, kanapa wygodna, mogę wyprostować nogi (nie jestem wysokiego wzrostu)

- siedzenie jest wysoko i z powodu jak wyżej na postoju nie mogę postawić całej stopy na podłożu !w00t

- szyba jest niska i przy prędko?ciach powyżej 110 wzrasta hałas w kasku i napór wiatru na głowę kieruj?cego jak i plecaczka

- bagażnik pod siedzeniem jest ?redniej wielko?ci (nie mogę schować w nim dwóch kasków Caberg Downtown a to z powodu umieszczenia w przedniej czę?ci bagażnika obudowy z akumulatorem)

- schowek przedni jest raczej mały - dwukomorowy ale z jedn? klap? zamykan? na klucz co jest nieco niewygodne gdyż aby jaki? drobiazg włożyć lub wyj?ć trzeba zgasić silnik by użyć klucza - sam zamek jest raczej symboliczny !YES

- plastiki spasowane dobrze, jednak te nielakierowane wygladaj? jak wykonane z bardzo ekologicznego materiału - nie najlepiej

- jazda przyjemna, prowadzi się lekko, bardo dobre przyspieszenie równe w całym zakresie prędko?ci, v-max na razie tylko licznikowe (dopiero planuję sprawdzenie z GPS) to około 140, manewry wykonuje spokojnie i precyzyjnie, duża zwrotno?ć co ważne w mie?cie

- zużycie paliwa ?rednie z całego dotychczasowego przebiegu to 3.45 l/100km, przydał by się troche większy zbiornik paliwa - 10,5l to tak na granicy przejechania 300km i nie wiadomo czy przejedzie się 300 czy trochę mniej a te trochę mniej psuje komfort psychiczny

- drgania jednostki napędowej niewielkie

- ogólne wrażenie osłuchowe dobre - brak nieprzyjemnych dĽwięków, tłumik nie brzmi tuningowo ale też nie pyrkocze, poziom gło?no?ci w sam raz

Awarii nie było.

Po przeczytaniu postów o niskiej jako?ci montażu włoszczyzny, zrobiłem sam przegl?d całego sprzętu i wła?ciwie dokręcałem prawie wszystkie ?ruby i wkręty. Jednego wkrętu od mocowania plastików brakowało. Nie wiedzieć dlaczego użyto wkrętów z wieloma różnymi rodzajami nacięć od najpopularniejszych po specjalistyczne (te specjalistyczne nawet w miejscach niezbyt odpowiedzialnych).

Dodatkowo dopasażyłem Aprilię w kufer Kappa 42l i wymieniłem ?wiecę na irydow?.

Jak na razie jestem zadowolony z zakupu i użytkowania.

Odnośnik do komentarza

Witam,

dziękuję za wszystkie wypowiedzi. Darek, zapisałem Twój numer gg, ale albo rzadko masz wł?czony ten program, albo jeste? "niewidoczny", więc fajnie, że odezwałe? się tutaj. !TAZ

Z tego co napisałe? rozumiem , że nie muszę obawiać się niskiej prędko?ci maksymalnej. Sprzedawca twierdził, że skuter nie wyci?gnie więcej niż 110 km/h, ale bardziej ufam wła?cielowi pojazdu. !w00t

Największym problemem dla mnie jest brak autoryzowanego serwisu w województwie łódzkim. Naprawy gwarancyjne musiałbym realizować w Warszawie. Tutaj pojawia się kolejne pytanie: jakie s? okresy międzyprzegl?dowe Atlantica 250?

I ogólnie w sprawie gwarancji: czy w przypadku unieruchomienia skutera, za jego dostarczenie do serwisu odpowiedzialny jest importer Aprili czy odbywa się to na mój koszt?

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza

Ze względów zawodowych jestem widoczny tylko dla ?cisłej grupy użytkowników GG.

Ja korzystam z serwisu RAPID-MOTOCYKLE sp.j w Poznaniu u nich też nabyłem Aprilię - ich strona http://www.rapid-motocykle.pl/index.php

Podany V-max uzyskałem jad?c solo, natomiast z plecaczkiem na szafie było 120 i stukanie w ramię oznaczało zwolnij :) . Plecaczek ma również bardzo dobry wgl?d w zegary.

Okresy miedzyprzegl?dowe zgodnie z instrukcj? podzielone s? na dwie tabele:

TABELA OKRESOWYCH CZYNNO|CI KONTROLNYCH

CZYNNOSI WYKONYWANE PRZEZ OFICJALNEGO DEALERA APRILII (MOGˇ BYĆ WYKONANE PRZEZ UŻYTKOWNIKA)

Po dotarciu (1000 km) Co 6000 km lub co 8 miesięcy Co 12000 km lub co 16 miesięcy

CZYNNOSI WYKONYWANE PRZEZ OFICJALNEGO DEALERA APRILII

Po dotarciu (1000 km) Co 6000 km lub co 8 miesięcy Co 12000 km lub co 16 miesięcy

Niestety tabelki nie chc? się w sposób czytelny wkleić :) , wkleiłem zatem same nagłówki.

Natomiast gwarancja jest udzielona 24miesi?ce po wypełnieniu przez sprzedawcę "AKTYWACJI GWARANCJI".

Odpowiedzi? na aktywację był list jaki otrzymałem od samego producenta z Noale wraz ze specjalnym numerem rejestracyjnym i dat? rejestracji w bazie producenta. :)

W gwarancji jest specjalna strona na przeniesienie praw gwarancyjnych na następnego wła?ciela, któr? po wypełnieniu należy dostarczyć do Autoryzowanego Przedstawiciela Aprilia.

Co do kosztów transportu w gwarancji jest tylko takie zdanie:

"Wszelkie koszty zwi?zane z diagnoz? w placówce innej niż Autoryzowany Serwis Aprilia oraz koszty transportu uszkodzonego pojazdu nie będ? pokrywane przez Aprilia" :) nie bardzo rozumiem to zdanie. Muszę to sam wyja?nić.

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza

Uwaga uwaga

Krakusy w szczegulnosci to do Was jest duze prawdopodobienstwo ze na waszych ulicach pojawi sie nowa Aprilia 250.Musiscie goscia wylowic.Napewno jest z Kielc ale bedzie pomykal po Karkowie.Jak bede cos wiedzial wiecej Scotty dam znac.

pozdro

majon

Odnośnik do komentarza

Dawaj znać. Kolczatki już gotowe, drogówka powiadomiona, straż pożarna czuwa (nie wiem po co ale sie chlopaki napalily)

Po Krakowie jezdzi slownie 3 Aprilie o ktorych nie mam pojecia, ale chlopaki sa malo towarzyskie, nie udalo mi sie z zadnym pogadac w tamtym sezonie a gonilem ich pare razy :) (ale ciezko dogonic jak ktos jedzie w przeciwna strone a po srodku jest murek)... ten sezon poswiece na lapanie zabł?kanych maxów w Grodzie Kraka...

Odnośnik do komentarza
jasne że poznamy, nikt sie nie uchroni przed kolczatkami w Krakowie ...

Hehe ...Panowie uzywac tak drastycznych srodkow nie wypada ... :) w koncu ludzie przestana kupowac maxi...albo nie beda sie nimi pokazywali w Krakowie...:)

Ps. Dee a czy u nas w 3miescie tez stosujemy takie metody .. ?? :)

Pozdroo

Odnośnik do komentarza

Przeczytałem po raz kolejny wszystkie posty i muszę jeszcze o jedn? rzecz spytać. :unsure:

Jak wygl?da ogólnie serwis Aprili w Polsce i dostępno?ć czę?ci?

Odnośnik do komentarza

Jak narazie nie moge narzekac bo i nic powazniejszego sie nie stalo.Powinienes tylko znac liste rzeczy do wymiany w czasie przegladow i odpowiednio wczesniej zamawic je u serwisanta.(lub importera)

dla przykladu podam ze na pasek czekalem 1 tydzien.

pozdr

majon

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy

Cze?ć

Będ?c z IREM jesieni? na sobotniej przejażdżce na trasie WISŁA-SZCZYRKnamierzony został ATLANTIC500 na numerach SB....niestety kolczatki nie mieli?my a go?ć był nie kumaty poprostu pitnoł.

ps .sorry że sie wcinam w temacik .

pozdrawiam pawel883

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...