Skocz do zawartości
Forum Burgmania

Majowy weekend we Lwowie


Mario

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Kameleoon

Witam je?li zdołam do tego czasu kupić nowy skuter to z przyjemno?ci? się wybiorę.

Byłem raz we Lwowie miasto jest super ludzie s? ok - a po "Pomarańczowej rewolucji" podobno przepadaj? za Polakami.

Mam jedno tylko pytanie czy ubezpieczenie autocasco tam obowi?zuje?. Szkoda stracić pojazd bez otrzymania pieniędzy z ubezpieczenia.

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

Niestety, zadne ubezpieczenie nie obowiazuje, no moze z wyjatkiem zielonej karty, ale o kradzierzowym czy AC zapomnij, niestety

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy

Warszawa-Lublin-Lwów.... Lublin czeka z otwartymi ramionami..

Popatrzyłem dzi? na Burgusia i widzę, że dziwnie ustawił się przodem na wschód, czyżby go ci?gneło w tamt? stronę? -zobaczymy na koniec kwietnia...

Przej?cie Hrebenne???

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy

Stała też na wschód, a teraz przestawiła się na południe, a Ravenkoburger na zachód.... ale możemy to szybko zmienić...

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze
Ravenkoburger na zachód.... ale możemy to szybko zmienić...

Na wschód (Ukraina) nie wpuszcz? mnie leasingowym:) Sprawdzane w zeszłymn roku podczas bieszczadzkich wojarzy. Zachód - hmm ta bestia wie lepiej ode mnie gdzie pojechać - decyzja ostateczna nie została jeszcze podjęta, bo jak patrze na pogodę to odechciewa mi się wychodzić z łóżeczka :D

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy

CIeszcie się, że nie robię Wam tego, czego do?wiadcza B650 Black z nickiem Qwaki pod tabliczk? - wkrótce zdjęcia przygotowywanego do sezonu skuterka.

Ja też mam leasingowy, ale dostałem z Kredyt Lease pisemko zezwalaj?ce na wojaże zagraniczne jeszcze w tamtym roku :D

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze
Ja też mam leasingowy, ale dostałem z Kredyt Lease pisemko zezwalaj?ce na wojaże zagraniczne jeszcze w tamtym roku :P

Ja też mam tak? karteczkę - jednak jak się dowiedziałam przejazd przez granicę ukraińsk? nie swoim pojazdem wi?że się z łapówk?, gdyby po drodze patrol milicji zatrzymał kolejna łapówka - w sumie więcej niż wycieczka autokarowa dla 2 osób. B)

Po co mam się pchać skuterem gdzie? gdzie za wszystko trzeba dawać w łapę? Zdecydowanie wolę cywilizację, a Ukrainie do tego jeszcze daleko. B)

Jednak o gustach się nie dyskutuje. Życzę ekipie która się tam wybiera dużo szczę?cia przy konaktach z "władz?". Jechać tam warto, bo we Lwowie jest naprawdę wiele do zobaczenia.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

Oj Ravenka o Bialorusi slyszalem gorsze rzeczy niz o Ukrainie i bylo super. Ty poprostu nie chcesz jechac i tyle, ale przeciez na sile nikt nikogo nie ciagnie. Zawsze im wiecej malkontentow tym wypad udaje sie najlepiej. :P Podobnie bylo z Grecja i Wlochami, Bialorusia, Albania, Litwa. O Bulgarii slyszalem ze dzicz a tak sympatycznych ludzie ciezko spotkac u nas jak tam, gdzie bezinteresownie pomagaja obcy ludzie z ulicy. Ehh niech tylko ten sezon sie juz zacznie.

Odnośnik do komentarza

To ten zlot?

"Lions MC Ukraine

zaprasza

II Motorock Festival West Wind

5-7 maja 2006

m. Lwów, ul. Stryjska, Ipodrom konny

Krotki program:

5.05.- wiazd, reestracja, piwo, dobra zabawa

6.05- utro (ok. 11-00) parada w miasto,

ok 14-00 raid po okolicznym zamkam

17-00 Powrot na Ipodroom, poczatek koncertu, zabaw, i td

7.06- Rozjazd

Oferuemy:

- Pole namiotowe

- Parking strzerzony

- Gorace jedzenie

- Wielke namioty na wypade deszcu

- Rezerwacja w hotelu (musi byc omawione zaraney) Jest trzy hoteli bardzo blizko od ipodromu (ok 1,5-2 km)

Lions MC zostawia za sobow prawo korektowac program zlotu w zaeznosci od pogody!

Kontakt:

+380676743781 Sasha

+380979074696,+380662267600 Roman"

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

Jako ze do wyjazdu zostalo juz malo czasu, chcial bym wiedziec ile osob sie deklaruje na wyjazd, bo ciezko szukac noclegu nie wiedzac na ile osob. Jesli mam jechac sam to nie widze sensu specjalnego przygotowania na forum i prowadzenia dyskusji. Wiec prosze o ostateczna deklaracje plus zaznaczenie miejsca noclegu jaki najbardziej odpowiada.

1. hotel

2.motel

3.kwatera

Odnośnik do komentarza

Cię bardzo proszę:

RobB.:P

Hotel, Motel, Kwatera wsio rawno byle ciepło z łazienk? na miejscu i bez karaluchów, jedynka lub dwójka.

Chyba najłatwiej o to w tych dwu pierwszch.

Arti czy trzeba jak?? papierkologię załatwiać na tę okoliczno?ć, po za oczywi?cie ubezpieczeniami i jak z wymian? my?lisz że karta wystarczy czy też co? zakupić?!

Pozdrowionka dla BTC

Już się cieszę na wyprawę w starym składzie :P

RobB. :)

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

Papierologia typu wiza czy nawet ubezpieczenie zdrowotne nie jest juz potrzebne. Zielona Karta a i owszem i pamietaj RobB ze lepsze jej miejsce w kieszeni niz na komininku :P Strasznie sie ciesze ze zdecydowales sie jechac. Noclegowni szukam oczywiscie z parkingiem strzezonym. Zwyczajowo jest to okolo 10 hrywien za dobe to jest okolo 6,4 zl

1 hrn = 0,64 zl

Bankomaty sa i owszem ale wiekszosc osob z jakimi rozmawialem poleca zabranie rowniez w malych nominalach (10-20 euro) troche gotowki. W granicach 50-60 euro. Mozna oczywiscie wiecej :) jesli nie chce sie szukac "sciany gdzie wypadaja pieniadze" Platnosc karta jest utrudniona ze wzgledu na molo miejsc gdzie mozna to zrobic, choc na pewno stacje benzynowe akceptuja karty.

Jako przejscie graniczne proponuje Hrebenne. Z Warszawy to DK17 a potem na Ukrainie A256 i w miejscowosci Zowka zmiana na A257. Z Lodzi wychodzi mi glownie DK12 i w miejscowosci Kurow na skrzyzowaniu DK12 i DK17 polaczenie sil. Z Wawy planowany wyjazd to sobota godzina 9 rano (nie pytajcie dlaczego 9 a nie 8 :P RobB juz wie dlaczego) Z Warszawy to 376 km wiec naprawde rzut beretem. Z Lodzi to 471 km.

Cenowo jak wyglada Ukraina, wiec tak Piwo w miastach to wydatek 1,5 zl w knajpiach nawet dochodzi do 3 zl, wodka 0,5 litra zaczyna sie cena od 4 zl ale te z gorlnej polki kosztuja juz 7 zl :) Zarcie to juz roznie, ceny w sklepach za jedzenie to okolo 80 % ceny naszej, w knajpach mozna zjesc np miche pierogow za 2,7 hrn czyli za 1,8 zl sa oczywiscie i drogie restauracje. Sredni koszt obiadu to okolo 10-20 zl w zaleznosci od kategorii knajpy.

Dochodzi oczywiscie zmiana czasu o 2 h. Co do benzyny to srednia cena za litr to 2 zl.

kwatery kosztuja od 3 do 5 $ za leb

znalazlem hotel za w sumie nie duza kase w samym centrum Lwowa

jedynka 100 hrn

dwojka 140 hrn

mozliwe ze sa to ceny za pokoje z lazienkami bo na roznych forach ceny byly mniejsze (dwojka 90 hrn, jedynka 50 hrn)

Hotel nazywa sie Lwiw. pr. Czornowoła 7

obok hotelu jest platny parking

Jednym z najbardziej "wypasionych" hoteli w centrum miasta za ceny

2-nd class double - 37 USD

single - 31 USD

Pytanie tylko czy szukamy noclegu czy apartamentu :)

lobby1.jpgsemilux_170.jpg

semilux5_.jpg

ciag dalszy nastapi .....

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy

Chciałbym poinformować szanownych Kolegów podróżników iż w dniu 28/29 kwietnia wylatuję do Afryki północnej i podóżować tam będę czterokopytnym pojazdem pustynnym* do 7 maja.

Życzę zatem udanej wycieczki po wschodnich landach Europy.

*mam nadzieję, że "bydle" kapcia nie złapie bo podobno WielbladAsistsance jest mało skuteczne, a autoryzowanych WielbladService jest jak na lekarstwo - nie to co u nas serwisów Burgmanowych mamy bez liku(12):P

Odnośnik do komentarza
Chciałbym poinformować szanownych Kolegów podróżników iż w dniu 29 kwietnia wylatuję do Afryki północnej i podóżować tam będę czterokopytnym pojazdem pustynnym do 7 maja.

Życzę zatem udanej wycieczki po wschodnich landach Europy.

Szkoda że się po?pieszyłe? :P bo po maturach by?my się tam spotkali.

No chyba że masz czas to poczekaj na nas :)

Szkoda że się wymigałe? tak to będzie tylko 1/2 BTC :)

Jak by nie patrzeć udanego pobytu, uważaj podczas jazdy ichnimi autobusami - siadajcie z tyłu :)

Może już lepiej na wielbł?dach, one w przeciwieństwie do egipskiego kierowcy przynajmniej maj? rozum :P

Pozdrawiam

RobB. :)

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Może już lepiej na wielbł?dach, one w przeciwieństwie do egipskiego kierowcy przynajmniej maj? rozum :lol:

My?lę że też mniej spożywaj? ichniejszego kumysu czy innego rozweselacza % B):DB)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...