Skocz do zawartości
Forum Burgmania

Nowy podatek od 1.1.2006 na sprowadzane moto


𝕄𝕒𝕣𝕚𝕦𝕤𝕫𝔹𝕦𝕣𝕘𝕚

Rekomendowane odpowiedzi

  • Administrator

Najprawdopodobniej od 1 stycznia 2006 roku wejdzie nowa, dodatkowa opłata za sprowadzane motocykle !guns

Będzie się to nazywać podatek recycling' owy i będzie kosztować dodatkowe 500 pln przy pierwszej rejestracji w kraju. Oczywi?cie karta pojazdu+ rejestracja nadal będzie kosztować 650 PLN + tłumaczenia, pierwszy przegl?d i zwolnienie z Vatu.

Teraz cały koszt rejestracji wynosił ok 1000 PLN.

Je?li podatek wejdzie, tak jak mówi? tajemne Ľrodła, rejestracja sprowadzanego motocykla podrożeje o 50 % !!!

Czy mi się wydaje czy nowy prezydent RP obiecywał niedawno sukcesywne zmniejszanie różnych podatków?? Nieeee, chyba się przesłyszałem ... !yeah

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Jeszcze przy droższych 2oo nie odczuje się tej różnicy zbytnio ale przy moto o warto?ci bliskiej 5000 pln robi się to 10% !yeah

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy

Hmmm a ja znów słyszałem, że JEST TAKA MOŻLIWO|Ć, że od nowego roku nie będzie na motocyklach "karty pojazdu", wiec przy sprowadzanbiu moto, oszczędzaliby?my 500zł...

Jednak jest to informacja NIEPEWNA...Przekonamy sie od noego roku...

Je?li znó to co pisze Mariusz jest faktem, to będzie RZE?NIA...

Heh non commentato po prostu...

Bigu chyba będzie musiał się szybciej przeprowadzić, żeby?my mogli od Niego kupować Skuterki hehe po niższej cenie !guns .

A tak serio to NIEWIEM co to będzie... Ale mimo to, dalej bardziej opłacalne będzie kupowanie w Niemczech 2oo, gdyż jak wiadomo, lepiej tam trafić DOBRˇ sztukę... U nas taka DOBRˇ sztukę można kupić jedynie od klubowicza...

Niestety...

Jak się to potoczy, sami odczujemy po prostu...

Pozdrawiam i dzięki za wcze?niejsze info-->Qbiszon !yeah

Odnośnik do komentarza

Ja także słyszałem ostatnio bodajże w programie Biznes na TVN 24 o owym podatku, i wiem, że jest to sprawa pewna, tyle, że byłem przekonany, że dotyczy to jedynie samochodów, a nie motocykli... !guns Widocznie nowy prezydent musi zacz?ć spełniać swe obietnice qrcze, tylko dlaczego czyni na odwrót !yeah Pamiętajmy też, że to było wiadome jeszcze przed zaprzysiężeniem!

Niemniej jednak pokładam nadzieję, że w miarę czasu opłaty przy sprowadzaniu nie będ? rosły - może z tej karty pojazdu zrezygnuj??

Odnośnik do komentarza

Słyszałem także o wej?ciu podatku od czarnych pasków przy spodniach i wody płyn?cej w górskich potokach z nurtem większym niż 5 m3 na dobę.

Reasumuj?c- w tym temacie nic mnie nie Ľdziwi. Toć jeste?my bogaci i można Nam zabierać kasę.

Odnośnik do komentarza

Hm, podatek recyclingowy od np. bezwypadkowego AN650 z przejechanymi niecalymi 2000 km i gwarancja na 22 miesiace? Czegos tu nie rozumiem !yeah ...

Odnośnik do komentarza

Ha 2000km czas najwyzszy pomyslec o utylizacji smiecia.

P.s.Teraz to palnalem Bigu mnie zabije , cale szczescie ,ze ida swieta i jest czas przebaczania.

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze
Hm, podatek recyclingowy od np. bezwypadkowego AN650 z przejechanymi niecalymi 2000 km i gwarancja na 22 miesiace? Czegos tu nie rozumiem :blink: ...

Tego nikt nie rozumie bo za recycling pojazdu który chce się wyrejestrować trzeba zapłacić w firmie ,która się tym zajmuje i przedstawić kwity w wydziale komunikacji.

Więc po co pobierać opłatę recyclingow? już przy kupnie pojazdu !guns

Nie wiem jak jest to w Niemczech ale u nas w kraju co? tu ?mierdzi !yeah

Odnośnik do komentarza
Hm, podatek recyclingowy od np. bezwypadkowego AN650 z przejechanymi niecalymi 2000 km i gwarancja na 22 miesiace? Czegos tu nie rozumiem :blink: ...

Tego nikt nie rozumie bo za recycling pojazdu który chce się wyrejestrować trzeba zapłacić w firmie ,która się tym zajmuje i przedstawić kwity w wydziale komunikacji.

Więc po co pobierać opłatę recyclingow? już przy kupnie pojazdu !guns

Nie wiem jak jest to w Niemczech ale u nas w kraju co? tu ?mierdzi !yeah

Zgadza sie, masz racje, samochod ktory zostal mi w "PL" na placu, musialem odstawic na zlom i jeszcze placic na zlomowisku... za papier do wydzialu komunikacji :) . A na zlomie nie mogli sie nadziwic ze odstawiam kompletny samochod.

W "D" trzeba bylo placic za utylizacje, na poczatku cos kolo 150 euro, ale teraz, ze wzgledu na wysokie ceny zlomu, fimy odbieraja nawet za darmo z pod domu i jeszcze sie ciesza ze moga zarobic :) .

Tak wiec w Polsce jest jakos inaczej niz na swiecie :) ...

Przy dzisiejszym trendzie i popycie na surowce wtorne, wydaje sie to byc lekkim przegieciem. W koncu nawet jesli ktos sprowadza kompletnego gniota, to na teren kraju wjezdza wysokogatunkowa stal oraz np. aluminium :) .

Najpewniej maczali w tej nowej ustawie palce oficjalni "sprowadzacze" jednosladow, ktorych najwieksza konkurencja sa prywatni importerzy :) ...

Celowo napisalem "sprowadzacze", bo wydaje mi sie, ze prywatni importerzy wprowadzaja jednak wiecej sztuk na polski rynek :) ...

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

W "D" trzeba bylo placic za utylizacje, na poczatku cos kolo 150 euro, ale teraz, ze wzgledu na wysokie ceny zlomu, fimy odbieraja nawet za darmo spod domu i jeszcze sie ciesza ze moga zarobic :) .

Tak wiec w Polsce jest jakos inaczej niz na swiecie !guns ...

Widocznie do nas jeszcze dochodz? "wiatry" ze wschodu a te z zachodu nie maj? siły przebicia.

Co do pieniędzy pobieranych przy rejestracji za utylizację pojazdu jako? nie chcę mi się wierzyć że będ? trafiały w cało?ci lub chociaż w większo?ci na ten cel :blink: , a za przykład mamy podatek drogowy (kiedy? płacony nawet za samochody osobowe) który tylko (o ile dobrze pamiętam) w jaki? 30% trafiał na te cele co zreszt? bardzo dobrze widać po jako?ci naszych dróg !yeah

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

Ja nawet może byłbym w stanie zrozumieć te frycowe gdyby np. firmy zajmuj?ce się złomowaniem zwracały póĽniej te 500 PLN, kiedy zdecydujemy się swój pojazd oddać na złom. Każdy miałby chociaż motywację, żeby nie porzucać wraka na ulicy, tylko zawiózł by go na złom aby dostać te kiedy? zapłacone pieni?dze. Złomiarze by się cieszyli z odzysku materiałów odzyskiwalnych, państwo by się cieszyło bo wraki nie stały by po ulicach porzucane a wła?ciciel sztotha dostawał by spowrotem kase... teoretycznie wszyscy by byli :)

Pozatym pytanie czy w jakimkolwiek kraju jest wprowadzony taki podatek bo np. w Niemczech chyba nie ma :)

Niestety przemy?lenia o których napiasłem nie maj? odniesienia w przypadku motocykli ponieważ jak narazie, nawet najgorszy złom lepiej sprzedać z papierami za np. 1000 PLN (zawsze się kto? znajdzie) aniżeli oddawać go na złom.

Co do karty pojazdu to wszelkie Ľródła jakie znam mówi?, że opłata za karte pojazdu w wysoko?ci 500 PLN nie zostanie wycofana po nowym roku... tak więc je?li co? się zmieni to tylko na nasz? niekorzy?ć... :blink:

Odnośnik do komentarza

Mam 15 lat (już trzecie) na karku. Z do?wiadczeń mego życia wynika jasno, że w naszym kraju władza jeszcze nikomu nic nie darowała. Władza to nie |więty Mikołaj. Co najwyżej zamieniała co? jedbnego na innego co?. Taka zamiana siekierki na kijek....

Z Bożonarodzeniowym pozdrowiem :blink:

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

No i niestety potwierdziły się moje informacje :lol:

Przy każdej pierwszej rejestracji w PL, czy to samochodu czy motocykla zapłacimy dodatkowe 500 PLN więcej niz w roku 2005.

Mi tam osobi?cie zwisa jak to się nazywa bo czy to recycling, czy podatek za cichy chód po ulicy czy też podatek od padatku naliczony od podstawy rachunku to ważnym jest jedno... Do kosztów nowo sprowadzanego pojazdu doszło nam dodatkowo, extra, w bonusie pięć paczek !

Dla mnie bomba :D

Odnośnik do komentarza

Normalne.... a sk?d wł?dza weĽmie na becikowe i inne takie?? Najłtwiej sięgać do kieszenie tych, co co? maj? (na przykład jakikolwiek pojazd).

Pozdrówka

Odnośnik do komentarza

Witam wszytkich i mam pro?bę, skoro jest to w?tek o podatkach i opłatach to czy mogliby?cie mi podpowiedzieć i upewnić mnie jakie konkretnie będ? opłaty przy sprowadzaniu skutera z niemiec.

1.Koszt skutera 5000 Euro

2.Opłata rejestracyjna 650 zł

3.Koszty przegl?du

4.Tłumaczenie

5.Podatek recyclingowy

Czy co? jeszce? Akcyza, podatki od warto?ci skutera ?

Chodzi oczywiscie o pojazd z 2004 r i z przebiegiwem powyżej 6000 km.

Jeżeli ten temat był gdzie? już powtórzony to proszę wykasować moje zapytanie.

Odnośnik do komentarza

tak .. jeszcze akcyza ...

ale dzi? w telewizorni powiedzieli, że zaraz potem jak zapłacimy akcyze mozemy się ubiegać o jej zwrot - ze wzgl na to ze jestesmy w UE :rolleyes:

Odnośnik do komentarza

W takim razie jaka bedzie akcyza od skutera wartego 5000 Euro czy bedzie to 65 % warto?ci rynkowej czy moze jaka? inna stawka.

Za wszelk? pomoc w tym temacie wszystkim z góry dziekuję.

Odnośnik do komentarza
  • Administrator
tak .. jeszcze akcyza ...

ale dzi? w telewizorni powiedzieli, że zaraz potem jak zapłacimy akcyze mozemy się ubiegać o jej zwrot - ze wzgl na to ze jestesmy w UE :rolleyes:

Dee Jay...! Jaka akcyza? Na moto nie ma żadnej akcyzy!

Załatwiasz zwolninie z vatu (150 zł), robisz pierwszy przegl?d, tłumaczenia papierów, karta pojazdu+ koszty rejestracji oraz płacisz najnowszy podatek recycklingowy 500 zł i masz zarejestrowany motocykl.

Akcyza obowi?zuje tylko na samochody.

Odnośnik do komentarza

Do końca kwietnia tego roku import samochodu osobowego spoza kraju wi?zał się z zapłat? podatku akcyzowego na granicy. Obecnie, mimo że nie ma granic, obowi?zek zapłaty akcyzy od używanego samochodu osobowego sprowadzonego z państw UE nadal istnieje, tyle że sami musimy złożyć deklarację podatkow? i opłacić akcyzę.

Co do zasady stawka akcyzy na wyroby akcyzowe niezharmonizowane wynosi 65 proc. podstawy opodatkowania, z wyj?tkiem stawki na energię elektryczn?. Jednak w rozporz?dzeniu ministra finansów z dnia 22 kwietnia 2004 r. w sprawie obniżenia stawek podatku akcyzowego (Dz.U. nr 87, poz. 825 z póĽn. zm.) w przypadku sprzedaży samochodów osobowych, dostawy wewn?trzwspólnotowej, nabycia wewn?trzwspólnotowego lub ich importu, dokonywanych po upływie 2 lat kalendarzowych od ich produkcji, wliczaj?c rok produkcji jako pierwszy rok kalendarzowy, stosuje się procentowe stawki akcyzy obliczone według odpowiedniego wzoru. Jednocze?nie w rozporz?dzeniu okre?lono, że zmniejszone stawki akcyzy na pojazdy samochodowe i inne pojazdy mechaniczne przeznaczone zasadniczo do przewozu osób wł?cznie z samochodami osobowo-towarowymi (kombi) oraz samochodami wy?cigowymi o pojemno?ci silnika powyżej 2000 ccm wynios? – 13,6 proc., a dla pozostałych 3,1 proc ...

z tym, że to jest wypowiedz nieformalna ... szperaj?c po necie zauważyłem że uzywany jest też termin pojazd samochodowy ...

w każdym wypadku jezeli nie trzeba płacic za motocykle to GITes ... a jezeli trzeba, to MOŻNA się zwracać o zwrot tej kwoty :rolleyes:

Odnośnik do komentarza

Widzę że troszkę zamieszania narobiłem pytaniem o opłaty.Czyli rozumiem z tego co opisali?cie że przy kupnie skutera w polsce będę musiał ponie?ć koszty w granicach 2 tys. zł. (rejestracja, przegl?dy, tłumaczenia, zwolnienie z vatu oraz nowy podatek 500 zł) :rolleyes:

Odnośnik do komentarza

Tak, jakies 1500- 2000zl, jesli faktycznie sprawdzi sie pogloska o 500zl na recycling :rolleyes: . Chyba w zeszlym roku juz byla taka oplata, ale obejmowala tylko przywozone autobusy i pojazdy do transportu osob (czy jakos tak :P )?

Odnośnik do komentarza

A czy samochodom tez dowalili te 500zl ?

Dlaczego zwolnienie z VATu kosztuje 150zl ?

Inna sprawa podobno w Niemczech ubzepieczenie na moto oplaca sie za pol roku-no bo tyle sie jezdzi , u nas takiej opcji nie ma nawet jak trzymasz w pokoju sprzet pod werslaka, a jest zarejestrowany musisz placic!

Nic najlepiej nie miec, olac ich wszystkich i spierdxxxx z tego kraju..

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...