Skocz do zawartości
Forum Burgmania

Honda Deauville 1999


drogowiec

Rekomendowane odpowiedzi

Od prawie 20 lat nie jeĽdziłem jedno?ladami. Zaczynam coraz realniej robić przymiarki do własnych 2oo. Znalazłem na allegro Hondę Deauville z roku 1999. Okazało się, że stoi 12 kilosków od mojego miejsca pracy, więc umówiłem się z handlarzem na ogl?dactwo. Go?ć ?ci?ga jedno?lady z Niemiec od lat. Popatrzyłem na ni? i spodobał? mnie się. S?dz?c po oponach, tarczach hamulcowych i innych pierdółkach, to licznikowe 23 tysi?ce przebiegu jest realne. Miał? 3 wła?cicieli w Niemczech:

1-szy to salon, który j? po 3 miesi?cach sprzedał (wła?cicel chciał się pokulać sprzętem, czy może egzemplarz testowy????)

2-gi go?ciu rocznik 1957. Eksploatował j? do roku 2004 i sprzedła 3-ciemu

3-ci rocznik 1966. Pewniikiem on j? przeszlifował i pozbył się jej.

Co to za sztymple na ostatniej stronie brifu? Ostatni jest datowany na czerwiec 2005.

Traz konkretniej. Link do aukcji allegro :

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=77528340

Fotki zrobione przez mnie dzi?:

przód baku (strona od główki ramy)

12424945ay.jpg

Chłodnica i kolanko wydechu

12424959et.jpg

Miejsce, gdzie kierowca smaży jaja....

12424970ea.jpg

lewa klamka i manetka

12424987jt.jpg

prawa klamka i manetka

12424992xp.jpg

szafa

12425007ln.jpg

moje odbicie w tłumiku

12525043iu.jpg

Ciekawym Waszych głosów w sprawie

Pozdrówka

Odnośnik do komentarza
Witam!

Drogowiec to nie jest skuter.

Po co Tobie 200km/h

1 Listopad za 11miesięcy.

a Plecaczek co nato? :lol:

Pozdrawiam Mareczek

Hehe u mnie podobne warunki sa

moto nie bo baba niewsiadze

200km/H w Polsce tez sie niewykorzysta - no chyba ze sie wybiera ktos na cmentarz

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze
Od prawie 20 lat nie jeĽdziłem jedno?ladami. Zaczynam coraz realniej robić przymiarki do własnych 2oo. Znalazłem na allegro Hondę Deauville z roku 1999.

Widzę że z Ermim macie podobne gusta i zainteresowania : nalewki , ga?nice i do tego podobne sprzęty wam po głowie chodz? :lol:

Odnośnik do komentarza
Widzę że z Ermim macie podobne gusta i zainteresowania : nalewki , ga?nice i do tego podobne sprzęty wam po głowie chodz? :lol:

MAXIMUS zapomniałe? o fotografii jeszcze ;)

Mareczek 200 km/h nie jest mi potrzebne. zwłaszcza na polskich drogach. "Devilka" idzie tylko 180 ;)

Szczerze mówi?c, to liczyłem, że w moich oczach ja pogrzebiecie jako kupę albo cio. A tak, to nadal mam o czym mysleć.

Pozdrówka

Odnośnik do komentarza

A czemu kolanko tak wysoko wgniecione, i co to za plama na chlodnicy? Sadzac po nalepce losia na zbiorniku :lol: , ktorys z wlascicieli jezdzil tez po Skandynawii, a tu zaczyna sie robic dziwnie z przebiegiem. Motocykl turystyczny, 22Tkm w 6 lat? Wez pod uwage, ze czasami mozna zrobic w urlop 10Tkm, pozniej cofnac licznik i z powodzeniem udawac ze moto ma 1,5 Tkm. Poznac mozna jedynie po oponach, ale te czasami sie zmienia ;) . Jesli nie ma ksiazki serisowej albo jakis rachunkow, nie wierzylbym zbytnio w te 22Tkm ;) . Niemcy trzymaja takie dokumenty nawet przez 10- 15lat i przy sprzedazy przekazuja dalej...

PS. Zreszta licznik pokazuje 23121,3. W sumie powinna juz przynajmniej 2 ale i 1 wskoczyc "porzadnie", a nie stac do pewnego stopnia przekrzywiona... No chyba ze Honda ma takie luzy w mechanizmie tacho.

Odnośnik do komentarza

neeee ... skuter jest lepszy :lol:

chociaz jezeli chcesz sprobowac powachlować nog? to bierz ... bo jazda motocyklem na prawde różni sie od tej skuterowej ;)

niemniej jednak ... w porównaniu skuter dla mnie wypada lepiej ;)

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

Wgniecione kolanko to maly pikus, ale chlodnica jak dla mnie jest uszkodzona, bo wydaje mi sie ze to jest dziura na chlodnicy, a byle szlif nie zrobil by takich zniszczen. Generalnie nie wyglada zle, choc widac ze lazal na obu stronach. Co prawda jak na turystyk ma maly przebieg, ale w sumie podajac wiek poprzednich wlascicieli to jestem sklonny w to uwierzyc. Przyjrzyj sie kluczykowi on tez potrafi powiedziec o przebiegu :lol: Najlepiej jak bys mial do wgladu ksiazke przegladow, tam widac jak na dloni kto ile jezdzil. Bo jesli przeglady byly robione na poczatku czesto a potem dlugo dlugo nic to wiadomo ze nagle ktos nie przestal jezdzic bo mu sie znudzil motocykl. Los co prawda sugeruje wypad do Skandynawi, ale tez wcale nie musi jej oznaczac. No coz wizualnie nie jest zla, pytanie tylko czy ty chcesz mieszac biegami. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

kolanko to nie pikus, bo na tej wysokosci moze swiadczyc, ze centralnie lagi wpadly do srodka, zreszta dziura w chlodnicy by to potwierdzala.

obie klamki zdarte, wiec chyba sie strasznie bujal

trzeba zdjac obie oslony gmoli i zobaczyc co i jak.

jezeli lezal na boku to latwo stwierdzic czy rama jest krzywa bo uderzenie ktroyms z kufrow krzywi bardzo latwo tyl ramy i nastepuje przesunieciw gory wzgledem wachacza i kola.

generalnie w tej cenie mial burzliwa historie

moja opinia, nie dotykac, ale kto zabroni jak sie chlop uprze...

dudimarudi & HMajesty DV'03

wolno pisze, bo wiem, ze wolno czytasz

______________________________

prmpraga mailing list

prmpraga@mailman.riders.pl

http://mailman.riders.pl/mailman/listinfo/prmpraga

Odnośnik do komentarza
kolanko to nie pikus, bo na tej wysokosci moze swiadczyc, ze centralnie lagi wpadly do srodka, zreszta dziura w chlodnicy by to potwierdzala.

Dokladnie to mialem na mysli zadajac wczesniej pytanie :) . Wysokosc wgniecen sugeruje jedno i na pewno nie byl to uslizg na bok :) ...

EDIT: Dodatkowo, gdyby byla naprawde bez zadnych przejsc i miala 23Tkm to w "D" poszlaby za duzo wiecej :) ...

Odnośnik do komentarza
Gość elwood_blues

Zgadzam sie z przedmówcami. Sam miałem wypadek na motocyklu - uderzyłem w dupę samochodu osobowego i koło przednie walnęło w kolanko wydechu i w dodatku lagi przebiły zbiornik paliwa.

Moim zdaniem - ten motocykl jest po niezłych przej?ciach. Odradzam kupno tego sprzętu.

W/g mnie spaw na główce ramy nie wygl?da profesjonalnie. To może być spawanie na kolanie.

Dr.Big mnie przebił - ja nie zwróciłem uwagi na te nierówne cyferki licznika kilometrów :)

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

Tym razem wstrzymałem się od głosu, żeby nie było, że tylko ja marudzę i zniechęcam od okazyjnych zakupów.

W zasadzie już wczoraj chciałem napisać dokładnie to co dudi ale że wszystko jest już jasne posłuże się bardziej obrazowym argumentem przeciw kupnie tej kupy :) .

Oto ceny podobnych Deauvillek w Niemczech>

Kilka ofert Hondy Deaville z 1999 roku i o podobnym przebiegu

Czy s? jeszcze jakie? pytania? :)

IdĽmy dalej>>

Ta któr? ogl?dałe? jest pewnie do wzięcia (okazyjnie :):) ) za jakie? 8000 PLN. Za ile została zakupiona w Niemczech i w jakim stanie można sobie samemu dopowiedzieć...

Ja widzę taki realny scenariusz>> Handlarz z Sieradza (w tym mie?cie jest zagłębie handlików moto) kupił j? za ok. 1000 EUR po dzwonie... Obstawiam, że na przodzie zamiast lag były kły mamuta :) .

Potem j? poklecił najniższym kosztem i teraz z zyskiem ok. 500 EUR chce j? sprzedać.

Uważam, że taki scenariusz jest bardzo realny bo Niemcy rzadko chc? się bawić w naprawy powypadkowe (szczególnie te poważniejsze) i sprzedaj? za byle ile a Polak jak to Polak... okazje zawsze wyszuka :)

Odnośnik do komentarza

Mariusz, a po kiego nie chciałe? się wypowiadać? W końcu prosiłem o wypowiedzi kolegów z forum.

Wasze wypowiedzi potwierdziły moje podejrzenia. W końcu widać, że zwróciłem uwagę na to, czy tamto. Inaczej nie byłoby tych fotek. W końcu pokazuj? detale, które wzbudziły moje w?tpliwo?ci. Dzięki Wam wszystkim za nauki, których nigdy za wiele. Zwłaszcza, że moje moto-do?wiadczenie jest niemal zerowe.

Dauville'ka czeka na następnego zainteresowanego. Ja nadal pieszo...

Pozdrówka

Odnośnik do komentarza

Jeszcze ja co? dodam.

Ten pan ma na koncie np kręcenie liczników w słynnym srebrnym burgu 650.

To już chyba 4 czy 5 jego nick na allegro.

Pojazdami u niego zakupionymi jeĽdz? Szpak - T-max i Kolega Zibi - Silver 600.

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze
Jeszcze ja co? dodam.

Ten pan ma na koncie np kręcenie liczników w słynnym srebrnym burgu 650.

To już chyba 4 czy 5 jego nick na allegro.

Pojazdami u niego zakupionymi jeĽdz? Szpak - T-max i Kolega Zibi - Silver 600.

No wreszcie czołowy dedektyw Burgmanii się wypowiedział !guns :blink::)

Kto jak kto ale nasz człowiek wszystko wy?ledzi !yeah

Odnośnik do komentarza
  • Administrator
Pojazdami u niego zakupionymi jeĽdz? Szpak - T-max i Kolega Zibi - Silver 600.

Dokładnie tak...

Zibi wiem, że sprzedaje już jaki? czas swojego Silvera ale bez skutku... i to mimo bardzo atrakcyjnej ceny !yeah

Odnośnik do komentarza

Ja pierdziele Rudy pracujesz na wywózkę do lasu hehehe, na zlocie szykuj sie na palenie na stosie - niestety to Ty bedziesz głównym bohaterem hehehe !guns

ale chlopie tak trzymaj jakby co ruszam z odsieczx? a kuba z "ga?nic?"

No to Kuba dostał potwierdzenie tego co mu powiedziałem 3 dni wcze?niej na temat ów egzemplaża. (od egzemy)

!yeah

Odnośnik do komentarza

Chyba na najbliższy zlot znów pojadę PKP/PKS i inne srodki lokomocji (za przeproszeniem) publicznej. Za to gasnica będzie musiał być większa :blink:

Pozdrówka

Odnośnik do komentarza

Co do Silvera Zibiego, tylko wybitnie ciekawa oferta K3, która teraz jeżdze odci?gneła mnie od zakupu własnie jego skuterka.

Wywiózka do lasu hehe mam nadzieje, że jakby co wszyscy stoicie za mn? murem :blink:

Odnośnik do komentarza

Jeżeli jeste? zainteresowany Hond? Deauville to mogę chyba co? ci podsun?ć. Mam kumpla Biznesmena Starej Daty, który kupił motocykl, bo wypadało mieć i jego wspólnik podobnie strzelił sobie moto dla prestiżu. Praktycznie wogóle na nim nie jeĽdzi a z rozmowy z tym moim znajomym wydaje mi się, że może to być Deauville. Nie widziałem i nie znam go?cia ale podobno mu się Honda znudziła. Jak chcesz to mogę się popytać.

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

No coz, pewnie znajdzie nowy dom i losia ktory bedzie ja rownie szybko sprzedawal jak kupil. No coz zycie jest brutalne. :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...