Skocz do zawartości
Forum Burgmania

Leasing


Pavulon

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie

Czas szybko biegnie i juz niedlugo wiosna

wiec trzeba zagescic ruchy i powaznie zabrac sie za kupno skuta

Bede bral w leasing

Jesli ktos ma jakies doswiadczenie ( a wierze ze tak jest ) , konkretne firmy do polecenia , a moze i odradzic to bede wdzieczny

Pozdrawiam wszystkich i przy okazji Wesolych , Spokojnych i Sytych !w00t |wi?t

Odnośnik do komentarza

Moje do?wiadczenia w leasingu pojazdów s? ZDECYDOWANIE NEGATYWNE. Na pojęcie leasingu pojazdu reaguję wręcz alergicznie gonię wszystkich leasingowych natrętów telefonicznych w niewybredny oraz stanowczy sposób.

Uzasadnienie:

Leasing jako forma dzierżawy długoterminowej (z ewentualn? możliwo?ci? wykupu przedmiotu leasingu) stanowi w efekcie finalnym NAJDROŻSZY z możliwych sposób nabycia czegokolwiek. Może to stanowić niezły interes jedynie w przypadku, kiedy JEDNOCZE|NIE da się spełnić obydwa poniższe warunki:

1/ Przedmiot leasingu da się "wrzucić" w koszty jakiejkolwiek działalno?ci gospodarczej przynosz?ce spore dochody, które to dochody spadłyby znacznie, gdyby wycofać z rzeczonej działalno?ci kapitał obrotowy przeznaczony na zakup przedmiotu leasingu.

2/ Uda się doprowadzić do końca rzeczony leasing ( nie utracimy przedmiotu leasingu jak?kolwiek drog?, czyli nie rozbijemy doszczętnie pojazdu i go nam nie ukradn?).

Przykł?d z mojego życia.

Wzi?łem w leasing samochód dostawczy Ctroen Jumpy. PojeĽdziłęm nim 13 miesięcy i nagle znikn?ł bez ?ladów i mojej zgody. Policja oczywi?cie nie znalazła pojazdu i ?ledztwo zostało umorzone przez prokuraturę. Ubezpieczalnia wypłaciła kwotę ubezpieczenia wła?cicielowi pojazdu, czyli firmie leasingowej. Firma leasingowa wystawiła faktóry na resztę rat leasingowych "hurtem" i oddała reszte kasy z ubezpieczenia. Otrzymałem kwotę około 2 tysi?ce złowych.

Odliczyłem VAT oraz niezapł?cony podatek dochodowy z tytułu leasingu i podliczyłem koszty kapitałowe rocznej eksploatacji poazdu. Wyniosły one 46 tysięcy złotych.

Warto?ć pojazdu w stanie nowym wynosiła 96 tysięcy złotych brutto.

Jak z powyższego wynika, wystarczyło niespełnienie jednego z warunków i byłem w plecy kupę kasy. Nigdy więcej leasingu pojazdu. W przypadku kredytu jestem przynajmnije wła?cicielem pojazdu i odzyskuję to, co spłaciłem.

Pozdrówka

Odnośnik do komentarza

Widzę, że masz złe do?wiadczenia. W chwili obecnej w?ród firm leasingowych jest spora konkurencja i nie pozwalaj? sobie na takie numery. Chc? utrzymać klienta. Na pewno zdarzaj? się przykre sytuacje ale nie można z tego robić ogółu. Ja póki co jestem z leasingów zadowolony. Przy finansowaniu skutera polecam Raiffeisen Leasing ( www.rl.com.pl ) Jak kupowałem skuta ich oferta była zdecydowanie najlepsza i jako nieliczna miała tanie ubezpieczenie. Póki co nie mam problemów (chociaż dziwnie się płaci leasing (wynajem) jak skut zimuje w garażu !w00t

pozdro all

Odnośnik do komentarza

Je?li chodzi o leasing to podzielam zdanie Drogowca tzn. je?li Ci pojazd ukradn? albo rozbij? to masz problem...duży problem /takie sytuacje miał mój kumpel i mój te?ć/!w00t

Ale jesli wszystko jest ok, to Cappo ma rację. !TAZ

pozdr...

ortos vel mr.c1

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze
Je?li chodzi o leasing to podzielam zdanie Drogowca tzn. je?li Ci pojazd ukradn? albo rozbij? to masz problem...duży problem /takie sytuacje miał mój kumpel i mój te?ć/!w00t

Tak jest w przypadku kasacji całkowitej pojazdu lub kradzieży - ale tylko w niektórych firmach leasingowych z tego co pamiętam na pewno tak jest w EFL-u.

Dlatego trzeba uważnie przegl?dać umowy przed zawarciem leasingu , a najlepiej poradzić się brockera na temat tego zjawiska w różnych firmach.

W dobie dużej konkurencji na rynku firmy id? coraz bardziej na rękę klientowi i przedstawiaj? coraz atrakcyjniejsze oferty (jednak nie cena jest najważniejsza jak się o tym przekonał Drogowiec).co prawda nie mam do?wiadczenia z lesingowania skutera ale z samochodami jest identyczna sprawa.

Odnośnik do komentarza

Jeżeli chodzi o Leasing sqtera to jest to trochę dla mnie niezrozumiałe. A to z powodu paru przekonań.

1.Jeżeli biorę co? w leasing to MUSI to na mnie zarabiać. Czyli dokładnie tak jak mówił Drogowiec - firma musi przynosić dochód a form? "robienia sobie kosztów" jest - comiesięczna faktura od leasingodawcy.

2. Pojazd który biorę w leasing MUSI się amortyzować wraz kosztami exploatacyjnymi (żeby był sens jego trzymania) - więc ZAROBIĆ MUSI na siebie więcej niż wynosi kwota na fakturze comiesięcznej.

3. Mało tego "opłacać" się musi spadek warto?ci pojazdu (przecież pojazd po 2-3 latach nie kosztuje tyle samo co w dniu zakupu).

Dla mnie i dla większo?ci predsiębiorców - leasing służy wła?nie temu aby NOWY niepsuj?cy się pojazd, zarabiał na siebie (choć niekoniecznie ma przynosić dochód). A poo przejeżdzeniu 3 lat i 300 000km (przebiegi s? zastrzegane przez firmy leasingowe) bez szkody dla kieszeni wła?ciciela firmy, był oddany dla leasingodawcy.

Mam nadzieję ze nie zagmatwałem - w końcu i tak każdy intuicyjnie czuje o co chodzi.

!sciana

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Dla mnie i dla większo?ci predsiębiorców - leasing służy wła?nie temu aby NOWY niepsuj?cy się pojazd, zarabiał na siebie (choć niekoniecznie ma przynosić dochód).  A poo przejeżdzeniu 3 lat i 300 000km (przebiegi s? zastrzegane przez firmy leasingowe)  bez szkody dla kieszeni wła?ciciela firmy, był oddany dla leasingodawcy.

Mam nadzieję ze nie zagmatwałem - w końcu i tak każdy intuicyjnie czuje o co chodzi.

!bicz

Leasing w wielu przypadkach służy temu żeby nie mrozić własnej gotówki na zakup za ni? ?rodków trwałych co dla wielu przedsiębiorców jest spraw? bardzo ważn? - np za dużo mniejsze pieni?dze możesz posiadać 5 samochodów w leasingu niż jeden za gotówkę. Co do kosztów leasing opłaca się ludziom którzy maj? dochody - faktóra leasingowa jest kosztem , więc żeby płacić mniejsze podatki trzeba mieć więcej kosztów. Za? co do ceny różnie to wychodzi , gdyż większo?ć firm leasingowych ma duże upusty u producentów motoryzacyjnych(nie wiem jak ze skuterami, ale Simon zdaje się o tym wspominał jak brał 650) jak i u ubezpieczycieli komunikacyjnych(pojazd w leasingu posiada full ubezpieczenie za połowę tej kasy któr? my by?my musieli zapłacić). Poza tym zakup skutera na firmę b?dż jego leasingo wi?że się z największym plusem- można w pełnii odliczyć podatek VAT od zakupu jak i od tankowanego paliwa, a jeszcze wspomnę że wszelkie zakupy odzieży na moto, kasków rękawic itp wchodzi w koszty i odliczanie Vat też jest z tego powodu.

Podsumowywuj?c leasing ma swoje plusy i minusy i każdy musi podej?ć do tego tematu w zależno?ci od swojej sytuacji finansowej i firmy(kalkulator w dłoń i do liczenia !sciana )

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

W naszym duecie Rudy swoj? sztukę miał w leasingu (nota bene została już sprzedana) i brana była w VW Bank Leasing w sierpniu 2003.

Nie będę się zagłębiał tutaj w tajniki bo musiałbym napisać poemat. Napiszę tylko, że leasing ma jaki? sens ale firma musi przynosić konkretne dochody... wtedy nie boli przepłacana kasa w ratach bo masz j? od czego odliczać (duże obroty= duży podatek).

Aktualnie leasingowy Burgman został sprzedany (po zapłaceniu wykupu) i je?li Rudy będzie brał kolejnego to napewno nie będzie to już leasing.

1.Jeżeli biorę co? w leasing to MUSI to na mnie zarabiać. Czyli dokładnie tak jak mówił Drogowiec - firma musi przynosić dochód a form? "robienia sobie kosztów" jest - comiesięczna faktura od leasingodawcy.

Je?li masz duża firmę skuter, jako Ľródło hobby, wcale nie musi generować kosztów (no może poza kosztami serwisów, paliwa czy dodatkowych akcesoriów)... może stać w garażu przykryty plandek?.

Koszty można robić zupełnie gdzie indziej a od zarabiania s? samochody dostawcze !sciana

Skuter moze Ci służyć jako pojazd dowoż?cy faktury vat do księgowej albo dojazdy do US !bicz

Odnośnik do komentarza
Gość elwood_blues

Hmmmm, moje do?wiadczenia w porównaniu z Drogowcem s? zupełnie inne.

Być może dlatego, że jeszcze nikt nie ukradł mi samochodu będ?cego w leasingu.

Przerabiałem zarówno kredyt jak i leasing.

W tej chwili mam samochód ciężarowy w leasingu operacyjnym i jak na razie bardzo sobie chwalę współpracę z firma leasingow?, któr? jest japoński gigant leasingowy: firma ORIX.

Zanim zdecydowałem się na leasing odwiedziłem około DZIESIĘCIU największych i podobno najlepszych firm leasingowych i dopiero Orix przedstawił mi umowę, któr? uznałem za najlepsz? ze wszystkich.

Moja współpraca z t? firm? przebiega po prostu idealnie - zero problemów, ?pię spokojnie, ponieważ umowa jest skontruowana w sposób przyjazny dla leasingobiorcy.

Jedna tylko uwaga: w przypadku leasingu w walucie obcej trzeba uważać, ponieważ po zakupie samochodu/skutera, firma leasingowa Orix przy?le pierwsz? fakturę koryguj?c?, która uwzględnia inny kurs waluty (oczywi?cie wyższy) i następnie będzie naliczać wyższe raty w zwi?zku z przeliczonym (wyższym) kursem w banku Mitsubishi Polska.

Poza tym jednym haczykiem - dosłownie nie ma o co się przyczepić.

Co do kradzieży - ten temat ?ledziłem w umowie ze szczególn? uwag?, bo miałem bardzo niemiłe do?wiadczenia z motocyklem - skradziono mi go zaledwie po miesi?cu użytkowania ( chyba za bardzo rzucał się w oczy swoim zielonym kolorem ). Tutaj też nie ma się do czego przyczepić - umowa wygasa natychmiast a dlasza procedura jest jasno sprecyzowana.

Trzeba wzi?ć oczywi?cie pod uwagę, że leasing to zupełnie inna sprawa niż kredyt. Skuter nie będzie należał do Ciebie, tylko do firmy leasingowej.

Jeżeli masz własn? firmę - polecam leasing. Generuje koszty w firmie.

Jeżeli nie masz działalno?ci - polecam kredyt. Tańszy od leasingu, skuter jest Twoj? własno?ci?. W razie kłopotów finansowych bank może jedynie odebrać pojazd, ponieważ zwykle stanowi on zabezpieczenie spłaty kredytu. Można też ubezpieczyć się od takiej ewentualno?ci i wówczas masz totalny zwis na wszystko.

P.S. Motocykl kupiłem na firmę i po złożeniu pierwszej deklaracji VAT-7, od razu miałem niezapowiedziana wizytę urzędników z US. Sprawdzili faktury i rejestr VAT, spisali co trzeba i nie mieli się do czego przyczepić, chociaż moja działalno?ć (branża okrętowa) w ich przekonaniu nie wymagała zakupu motocykla. Ale tłumaczyłem urzędnikom, że motocykl też jest ?rodkiem transportu i to znacznie lepszym od samochodu. No i mam spokój.

P.S. Ostatnia rada: Zanim wyleasingowałem samochód, negocjowałem wysoko?ć opłat przez kilka dni. Kursowałem między trzema firmami pokazuj?c ostatni? ofertę od konkurencji - aż w końcu został tylko Orix.

Odnośnik do komentarza

ale zrobiło się kompendum wiedzy.

Każdy się podopisywał i nie powiem ze nie ma czego czytać. chyba będzie najm?drzejszy w?tek !sciana

Mariusz- oczywi?cie, tak też można ale zaznaczyłem że dla mnie. Ale tak jak napisałe? większo?ć przedsiębiorców jest w stanie zrobić i tak koszta gdzie indziej. :lol: a jeżeli chodzi o duuuże molochy - faktycznie przypomniałem sobie , że jak pracowałem w duuużej fabryce to tak był wła?ciciel którego hobby były auta BMW. I to każde nowe - hehehe ;)

Oczywi?cie Maximus - ;) najpierw kalkulator. Ale pozostaje jeszcze wła?nie to co pisał Mariusz czyli wykup - a z tym jest różnie i w takim momencie licz?c spadek warto?ci pojazdu (wiek, przebieg) może się już nie kalkulować brn?ć w wyexploatowany sprzęt i lepiej jest wzi?ć nowy.

Elwood - jestem zaskoczony

W razie kłopotów finansowych bank może jedynie odebrać pojazd, ponieważ zwykle stanowi on zabezpieczenie spłaty kredytu.
- przecież przedmiot umowy lesingowej nigdy nie stanowi twojej własno?ci (do wykupu)- tylko jest własno?ci? lisingodawcy a oddany jest tobie w użytkowanie - dlatego w umowie zastrzegaj? że pojazd nie może być ponadnormatywnie exploatowany, musi być serwisowany itp. (przy braniu kredytu celowego - wła?nie np: na auto - to tak, bo bank ustanawia cesję, któr? masz wbit? w dowodzie rejestracyjnym pojazdu i dopuszczalne jest aby pojazd stanowił zabezpieczenie maj?tkowe - oczywi?cie obowi?zkowe AC OC)

Głowy sobie uci?ć nie dam, jak wygl?da sprawa zabezpieczenia warto?ci umowy leasingowej ale pare lat temu było tak, że trzeba było wykupić ubezpieczenie - czyli tzw. zabezpieczenie długu w TU a to ż?dało zabezpieczenia w nieruchomo?ci, ale w to nie wnikajmy.

Zaskoczyłe? mnie również tym, że maj? ubezpieczenia AC OC aż o tak wiele tańsze niż indywidualne.

Temat ciekawy podr?żenia bo suma sumarum moze faktycznie wyj?ć taka "konkretnie dobra" oferta taniej niż niejeden kredyt. !bicz

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Wykup to teraz symboliczne kwoty wahaj? się między 5 a 10 % więc ile by? nie eksploatował pojazdu nie warto go zostawiać w firmie leasingowej(ostatnio Fiata Ducato wykupywałem za 660pln netto:))

Odnośnik do komentarza

"Poza tym zakup skutera na firmę b?dż jego leasingo wi?że się z największym plusem- można w pełnii odliczyć podatek VAT od zakupu jak i od tankowanego paliwa"

Maximus to ty idz na kolanach do Czestochowy zeby u ciebie w firmie nie bylo kontroli z US. Niech tylko panie zobacza jak paliwko z burgiego odliczasz i ten pełny vat !sciana

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Maximus to ty idz na kolanach do Czestochowy zeby u ciebie w firmie nie bylo kontroli z US. Niech tylko panie zobacza jak paliwko z burgiego odliczasz.

Spokojnie odliczam vat od paliwa zgodnie z obowi?zuj?cym prawem gdyż nie jest to samochód i nie podlega tym samym przepisom co samochody "ciężarowe" z kratk?. Zreszt? tak samo jak z odliczeniem VAT od zakupu (już mam dawno zwrócony na konto przez US !sciana w którym pisałem o?wiadczenie do czego potrzebny mi motorek w firmie) gdzie w przypadku motoru możesz odliczyć go 100% a nie jak w przypadku samochodu osobowego 50% i nie więcej niż 5000 pln.

Jeżeli masz jakie? w?tpliwo?ci jeszcze podejrzewam że koledzy którzy maj? pojazdy swoje na firmę wyłuszcz? Ci to samo !bicz

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Ja też mam skuter w leasingu, w Kredyt Lease. Podstawowym plusem jest ubezpieczenie, które (szczególnie AC) od nowego pojazdu jest wysokie, do tego dochodzi u mnie zwyżka za wiek. No i możliwo?ć odliczenia kosztów od dochodów.

Wszystko zależy od sytuacji firmy i ofety leasingu. Najlepiej na spokojnie przeanalizować. Nie da się jednoznacznie powiedzieć, że leasing jest bee a kredyt cacy.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

oj wydaje mi sie, ze sie mylisz kolego :lol: juz pare artykułów na ten temat bylo w prasie podatkowej i tu nie ma ze cos jest nie jasne. Nie odbieraj poleconych z US ;)

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze
oj wydaje mi sie, ze sie mylisz kolego :lol:

Myli to się Bill Gates że jego system operacyjny jest najlepszy ;) , a ja mam wykładnię podpisan? przez naczelnika US w Pruszkowie i zwrócony przez niego Vat co jest dla mnie równoznaczne z zaakceptowaniem skutera jako mojego ?rodka trwałego. A stało się to po tym jak od Mariusza dowiedziałem się o możliwo?ci odliczania Vatu z paliwa do moto i wyst?piłem do US o wykładnię prawa w tej kwestii , bo sam nie byłem przekonany co do tego.

Odnośnik do komentarza
  • Administrator
oj wydaje mi sie, ze sie mylisz kolego  juz pare artykułów na ten temat bylo w prasie podatkowej i tu nie ma ze cos jest nie jasne. Nie odbieraj poleconych z US 

Krzywy... ile to ja już razy Ci tłumaczyłem, że Vat odliczali?my od paliwa (zarówno ja jak i Rudy) i nie było najmniejszego w tym problemu... zreszt? nie tylko paliwo.

Ty zawsze miałe? jakie? problemy z tym odliczaniem ale jest to spowodowane tym, że zaangażowałe? się zbyt mocno w zwi?zek ze swoj? księgow? i jak do niej przyjeżdzasz (jak to kiedy? było kiedy pojechali?my grup? razem z tob?) to my?licie zupełnie o czym innym aniżeli o sprawach papierkowych :lol:;);)

Tak było ale przepisy skarbowe zmieniaj? się czę?ciej niż pogoda na dworzu więc nie wiem jak jest teraz...z tego co widzę Maximus to sprawdzał.

Wykup to teraz symboliczne kwoty wahaj? się między 5 a 10 % więc ile by? nie eksploatował pojazdu nie warto go zostawiać w firmie leasingowej(ostatnio Fiata Ducato wykupywałem za 660pln netto:))

Oj ... nie tak kolorowo. Za skuter Rudego wykup wynosił 5000 PLN! Wszystko zależy od firmy i danej oferty leasingowej...

Odnośnik do komentarza
Gość elwood_blues
ale zrobiło się kompendum wiedzy.

Każdy się podopisywał i nie powiem ze nie ma czego czytać. chyba będzie najm?drzejszy w?tek ;)

Mariusz- oczywi?cie, tak też można ale zaznaczyłem że dla mnie. Ale tak jak napisałe? większo?ć przedsiębiorców jest w stanie zrobić i tak koszta gdzie indziej.  :lol: a jeżeli chodzi o duuuże molochy - faktycznie przypomniałem sobie , że jak pracowałem w duuużej fabryce to tak był wła?ciciel którego hobby były auta BMW. I to każde nowe - hehehe ;)

Oczywi?cie Maximus -  :) najpierw kalkulator. Ale pozostaje jeszcze wła?nie to co pisał Mariusz czyli wykup - a z tym jest różnie i w takim momencie licz?c spadek warto?ci pojazdu (wiek, przebieg) może się już nie kalkulować brn?ć w wyexploatowany sprzęt i lepiej jest wzi?ć nowy.

Elwood - jestem zaskoczony

W razie kłopotów finansowych bank może jedynie odebrać pojazd, ponieważ zwykle stanowi on zabezpieczenie spłaty kredytu.
- przecież przedmiot umowy lesingowej nigdy nie stanowi twojej własno?ci (do wykupu)- tylko jest własno?ci? lisingodawcy a oddany jest tobie w użytkowanie - dlatego w umowie zastrzegaj? że pojazd nie może być ponadnormatywnie exploatowany, musi być serwisowany itp. (przy braniu kredytu celowego - wła?nie np: na auto - to tak, bo bank ustanawia cesję, któr? masz wbit? w dowodzie rejestracyjnym pojazdu i dopuszczalne jest aby pojazd stanowił zabezpieczenie maj?tkowe - oczywi?cie obowi?zkowe AC OC)

Głowy sobie uci?ć nie dam, jak wygl?da sprawa zabezpieczenia warto?ci umowy leasingowej ale pare lat temu było tak, że trzeba było wykupić ubezpieczenie - czyli tzw. zabezpieczenie długu w TU a to ż?dało zabezpieczenia w nieruchomo?ci, ale w to nie wnikajmy.

Zaskoczyłe? mnie również tym, że maj? ubezpieczenia AC OC aż o tak wiele tańsze niż indywidualne.

Temat ciekawy podr?żenia bo suma sumarum moze faktycznie wyj?ć taka "konkretnie dobra" oferta taniej niż niejeden kredyt. :)

Jest dokładnie tak jak napisałe? - informuj?c Pavulona o zabezpieczeniu tzw. zastawem rejestrowym miałem na my?li wła?nie kredyt samochodowy.

A co do zastrzeżeń w umowie leasingowej - to akurat w Orixie nie maj? specjalnych ograniczeń, poza tym, żeby auto posiadało ?lady normalnej eskploatacji.

Z zabezpieczeniem umowy leasingowej faktycznie jest kłopot - bo w zasadzie to z definicji nie ma czego zabezpieczyć (pojazd należy do firmy leasingowej).

Jeżeli kto? nie płaci czynszów leasingowych to wtedy zaczynaj? się kłopoty - umowa zostaje zerwana, zabieraj? pojazd i jeszcze trzeba zapłacić za pozostałe, niespłacone czynsze.

To chyba nie ja pisałem o tanim ubezpieczeniu, chociaż np 4% warto?ci pojazdu to moim zdaniem niewiele.

Maximus:

W sprawie odliczania VATU od paliwa w skuterach - to w/g mojej wiedzy, po wej?ciu w życie nowej ustawy o VAT nie ma możliwo?ci odliczenia pełnego VATU od zakupu skutera oraz paliwa do tego typu pojazdów.

Mój samochód ciężarowy stał się (po wej?ciu w życie nowych przepisów) samochodem osobowym i już nie mogę odliczać VATU od paliwa, niestety.

P.S. W sprawie wykupu, to Orix też jest elastyczny. U mnie wykup wynosi 4%

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze
.

Maximus:

W sprawie odliczania VATU od paliwa w skuterach - to w/g mojej wiedzy, po wej?ciu w życie nowej ustawy o VAT nie ma możliwo?ci odliczenia pełnego VATU od zakupu skutera oraz paliwa do tego typu pojazdów.

Mój samochód ciężarowy stał się (po wej?ciu w życie nowych przepisów) samochodem osobowym i już nie mogę odliczać VATU od paliwa, niestety.

Tez posiadam taki samochód i kupuj?c paliwo na niego tak to wygl?da ale moto nie podlegaja tej ustawie bo jak by podlegały to już nawet całego Vatu od zakupu nie mógł bym odliczyć. Prawdopodobnie ustawodawca przeoczył moto w swoich rozważaniach za co chwała mu :lol:

Odnośnik do komentarza
Gość elwood_blues

Walcz dalej - po paru dniach udało mi się wynegocjować bez żadnych wstępnych prowizji i ukrytych opłat zaledwie 104% sumy wszystkich opłat + pełne OC i AC za 4% warto?ci netto. Na rynku panuje ogromna konkurencja, więc opłaca sie troszkę przy tym pochodzić. Będziesz miał dzieki temu naprawdę niskie czynsze leasingowe.

Pamiętaj, że zanim kupisz cokolwiek, masz ogromn? przewagę nad leasingodawc? - można nawet negocjować poszczególne punkty w umowie (tak zrobiłem z Reiffeisen Leasing).

Jeszcze jedno: kiedy szukałem porz?dnej firmy, to na placu boju pozostały tylko 3 najlepsze (oczywi?cie w/g mnie): Orix Polska, Reiffeisen Leasing i BRE Leasing.

Reszta firm,wraz z osławionym EFL odpadła w przedbiegach :lol:

Ostatnia rada: BARDZO UWAŻNIE CZYTAJ UMOWĘ LEASINGOWˇ. Jeżeli co? wydaje Ci sie podejrzane - nie podpisuj umowy.

P.S. Maximus: Pytałem wiele osób o interpretację przepisów w zakresie odliczania VATU od zakupu motocykli/skuterów i zakupu paliw do tego typu pojazdów.

Osobi?cie nie odliczam VATU ze względu na zapis w ustawie o VAT, mówi?cy o pojazdach samochodowych - a w/g Prawa o ruchu drogowym, takimi pojazdami sa również motocykle i skutery. Dlatego wolę nie odliczać VATU.

Odnośnik do komentarza

To może by tak kto? zamie?cił tre?ć orzeczenia naczelnika US-u o tym odliczaniu vatu. :lol: Maximus please... jak?? wykładnie i interpretacje. ;)

Elwood mógłby? rozwin?ć w?tek tych 104% - czy to wraz z kwot? wykupu?

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze
To może by tak kto? zamie?cił tre?ć orzeczenia naczelnika US-u o tym odliczaniu vatu.  :lol: Maximus please... jak?? wykładnie i interpretacje. ;)

Niestety cał? dokumentację posiada US ja nawet nie mogłem zrobić ksera tego dokumentu tylko zostało to zał?czone do mojej teczki z dokumentacj?, do której musiałem także napisać o?wiadczenie do czego potrzebny mi taki pojazd i czy będzie wpisany do rejestru ?rodków trwałych.

Osobi?cie nie odliczam VATU ze względu na zapis w ustawie o VAT, mówi?cy o pojazdach samochodowych - a w/g Prawa o ruchu drogowym, takimi pojazdami sa również motocykle i skutery. Dlatego wolę nie odliczać VATU

Co do definicji pojazdu inna jest w Us a inna w komunikacji , zreszt? chyba prawo o ruchu drogowym także rozróżnia te pojazdy gdyż niektóre znaki i przepisy s? inne dla katamaranów i inne dla 2oo jedyna ich wspólna cecha to silnik.

Odnośnik do komentarza
Gość elwood_blues

Oczywi?cie Ermi: 104% to suma wszystkich opłat wraz z wykupem. Miałem nawet niższ? ofertę od BRE leasing (nieznacznie poniżej 104% oraz ubezpieczenie poniżej 4% warto?ci netto), ale wybrałem Orix, bo umowa była znacznie korzystniejsza (chodziło wła?nie o to, czy nie będ? ż?dać ode mnie jakichkolwiek pieniędzy w przypadku utraty samochodu).

Maximus:

Wła?nie powęszyłem w przepisach:

1. Sprawa odliczania VATU w/g nowej ustawy o VAT: Art.86 Ust. 3

Ustawa w tym punkcie mówi o samochodach osobowych oraz INNYCH POJAZDACH SAMOCHODOWYCH (dalej podany jest tzw. wzór Lisaka, którego ani skutery ani większo?ć samochodów nie spełnia).

Odliczanie VATU od zakupów paliwa: Art. 88 Ust. 1 Pkt. 3

2. Definicja pojazdu samochodowego w/g Prawa o Ruchu Drogowym:

Art.2 Ust. 33.

Pojazd samochodowy: pojazd silnikowy, którego konstrukcja umożliwia jazdę z prędko?ci? przekraczaj?c? 25 km/h; okre?lenie to nie obejmuje ci?gnika rolniczego.

Dlatego wolę nie ryzykować i nie odliczam VAtu od zakupu paliwa.

Miałem już kontrolę przed wej?ciem w życie nowych przepisów (wówczas odliczałem pełny VAT) ale teraz nie odważyłbym się tego zrobić.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...