Skocz do zawartości
Forum Burgmania

Sym Maxsym 400/600


mxmichal

Rekomendowane odpowiedzi

Utrata wartosci nie jest problemem,sprawdzilem na otomoto jest SW400 z 2009r w cenie 12999pln, co oznacza ze po pieciu latach wlasciciel traci 21000pln.Ja za swojego maxyma zaplacilem po negocjacjach 19000pln,wiec jesli za 2 lata sprzedam go za 1000pln to i tak moja strata bedzie mniejsza niz wlasciciela SW.Problemem nie jest tez serwis,przecież nie jest to jakaś skomplikowana konstrukcja kazdy mechanik naprawi.Problemem jest importer który istnieje tylko na papierze,co niestety w przypadku utrzymania gwarancji zmusza nas do ew.napraw w ASO i oczekiwaniu jak łaskawie zechcą przysłać części.Do dnia dzisiejszego tj. ponad dwa lata nie otrzymałem właściwej książki przeglądów,a od 2 miesiecy czekam na sondę która ma być wymieniona w ramach gwarancji(na szczęście sezon zaczyna się za kilka niesięcy).

Odnośnik do komentarza

Utrata wartosci nie jest problemem,sprawdzilem na otomoto jest SW400 z 2009r w cenie 12999pln, co oznacza ze po pieciu latach wlasciciel traci 21000pln.Ja za swojego maxyma zaplacilem po negocjacjach 19000pln,wiec jesli za 2 lata sprzedam go za 1000pln to i tak moja strata bedzie mniejsza niz wlasciciela SW.

Masz rację za 1000 pln sprzedasz bez problemu. Obawiam się jednak że jak wystawisz za 10000 pln to nie znajdziesz chętnych. Marka znana tylko wąskiemu gronu pasjonatów. Większość woli mocno używane markowe Suzuki lub Hondę a nawet solidne Kymco - niestety taki mamy klimat....

Odnośnik do komentarza

(...) sprawdzilem na otomoto jest SW400 z 2009r w cenie 12999pln (...)

Dla mnie nie jest argumentem w rozmowie stwierdzenie typu, że na otomoto lub olx: "ktoś tam, za ileś, coś oferuje" ...

Jechać, oglądać i wtedy przytaczać jako argument, a nie wirtualnie wyszukiwać "super" oferty, a na miejscu krótko stwierdzić- ale to trup, nawet szkoda go oglądać i tracić czas na dojazd. Albo jeszcze lepiej, "nigeryjczyk"... A tak się zazwyczaj historia tych "super ofert" kończy...

Bo wierzyć na słowo, to mogę ASO, jak kupuję nowy skuter- a i to bywa czasami złudne.

Skuter "okazja z olx" może wygląda na ładny, a po kilku dniach okazuje się, że był np. "lekko" naprawiany, bo takich historii przewinęło się przez lata na forum full. Kupił super "igiełkę z otomoto", a okazała się po paru dniach, albo jak doświadczeni koledzy spojrzeli, bardziej "odchodami zapakowanymi w sreberko". Ale świecila się i cena była czasami wręcz mocno okazyjna ;) ... Znając życie, to jeden i drugi o tym powie, ale 80% "pacjentów" przemilczy te "doznania".

I powtórzę to jeszcze raz, jak mantrę: używany towar dobry i tani rozchodzi się przede wszystkim w kręgu rodziny lub znajomych (sąsiadów, kumpli z pracy, itd.). W dzisiejszych czasach prawie każdy z nas jest na jakimś forum tematycznym (lub kilku) swoich hobby. A one zazwyczaj mają działy sprzedaży.

Edit: Zrobienie błędu pierwszy raz w danym zagadnieniu jest ludzkie (w końcu uczymy się na błędach innych lub swoich), ale zrobienie takiego błędu po raz drugi często wskazuje na... hmmm... pewną "niekompatybilność" ;) ...

Jeden dmucha na zimne, a drugi łapie za pręt rozgrzany do czerwoności. Ludzie są po prostu różni.

Odnośnik do komentarza

Oczywiście mamy chęć porównywać Syma do Yamahy, Hondy, Suzuki. Nie mam pewności, czy to dobry tok myślenia. Byłoby to trochę tak, jakbyśmy porównywali Dacię do VW. Znajdą się tacy, co się z jakiś przyczyn przesiadają w obie stony. Myślę, że każdy z nich ma jakieś powody i większość świadomie podejmuje decyzję.

Zatem może warto spojrzeć na ten model inaczej, np. jako konkurencja do używek markowych tzw. sprawdzonych „igiełek z otomoto” i „pewniaków od forumowych chłopaków”? I w tym kontekście rozpatrywać Maxsyma jako alternatywną ofertę rynkową?

Jak w każdej modelowej rozkmince skuterowej pojawiają się konkretne pytania na jakie moim zdaniem warto poszukać odpowiedzi.

  1. Jaki jest rzeczywisty przewidywany na podstawie jakiś danych (np. z rynków sąsiednich) spadek wartości % i kwotowy Maxsyma? Można porównać z innymi.
  2. Jak wygląda serwis? Tu już troche wiemy, że kiepsko. Ciekawy głos pojawił się wyżej, że "jak nie przypilnujesz to nie masz", nawet w ASO, przykładów nie brakuje. Sam spażyłem się w ASO 3x z rzędu...
  3. Jakie są koszty eksploatacji, zużycie paliwa, osiągi, ochy i achy codziennego użytkowania.
  4. Jakie przewidujemy plusy i minusy tego modelu? Może ktoś jeszcze coś zauważy. Swoje przemyśłenia już opisałem wyżej.
  5. Jaka jest dostępność akcesoriów do tego modelu? Ukłon w stronę fanów skuterowego tuningu.
  6. Jakie są doświadczenia osób, które miały bliżej do czynienia z tą marką ogólnie?
  7. Argumenty i wolne wnioski skuterowej wioski ;)

Odnośnik do komentarza

Mam odpowiedz na twoje pytanie - wielkość sprzedaży tego modelu w Polsce i na świecie. Rynek sam daje odpowiedź. Podobnie w Kymco MY 700 miał być alternatywą dla markowych i drogich maxiskuterów a rynek to zweryfikował.

Odnośnik do komentarza

Taa…, prawdopodobnie bierze się to stąd że społeczeństwo dzieli się na bogatych i biednych – brak klasy średniej.

Bogaty bez wahania dołoży 10 czy 15 tysięcy i kupi nowy markowy sprzęt.

A biedny raczej rozgląda się za czymś używanym i rzadko weźmie pod uwagę sprzęt za 25 tysięcy.

Odnośnik do komentarza

Dr.big spawdził na mobile ,a ja na otomoto.Dlaczego moje sprawdzenie jest tak niewłaściwe?Utrata wartości nie jest problemem,dane katalogowe mówią ,że w po dwóch latach sprzęt traci ok 35% wartości(bez względu na markę). Było by lepiej gdybym porównał do B400,ponieważ to bardzo podobne sprzęty,Honda faktycznie jest lepsza.Lecz wszystko zaczyna się od ceny,w 2012r Sym kupiony za 19000,Suzuki miało cenę 29000,a Honda 34000 pln.A to że jest podobny do Suzuki to nie problem przynajmniej dla mnie,przecież stylistyka oparta na królu nie jest zła.I żeby nie było że jestem uparty i chwalę swoje,Sym nie jest THE BES,jest wiele fajnych i lepszych skuterów.Wybrałem dlatego że chciałem nowy,a nie zajechany w idealnym stanie(to opisałem 2 lata temu na tym forum).Z tą propozycją sprzedaży za 1000 pln to mnie poniosło,jest wart znacznie więcej i pewnie gdybym chciał się go pozbyć to ew. moja strata była by znacznie mniejsza niz w przypadku renomowanych marek.

Odnośnik do komentarza

Kolego Zygmek , myślę ,że nie powinieneś się przejmować tymi dyskusjami na temat Twojej fajnej maszyny . Najważniejsze , że Tobie się podoba i jesteś zadowolony . Wszyscy co mają Yamaszki i Hondy , Suzuki nie są osobami które tu Tobie napiszą że Sym 400 jest zajefajny . Jak ktoś jeździ szczególnie T-max 500/530 to i tak wie że ma najlepszy skuter na świecie i pewnie ma racje . Każdy z nas wybiera to na co na stać oraz to na czym czujemy się najlepiej .

Mi Sym też się podobał :-))))

Odnośnik do komentarza

Dr.big spawdził na mobile ,a ja na otomoto.Dlaczego moje sprawdzenie jest tak niewłaściwe?(...)

Ja zerknąłem jedynie na cenę nowych i takie można określić w 100% ... Określanie cen używanych jest niezbyt precyzyjne, bo widełki cenowe ogłoszeniowych używek z tego samego rocznika wahają się czasami w granicach ~10 tysi PLN. I ciężko, siedząc przed kompem, określić ich stan.

O sprawdzanie cen używek nawet bym się, bez oględzin, nie pokusił. Bo w ogłoszeniach są wypisywane różne, często nieprawdziwe przymioty oferowanego towaru, łącznie z podawaniem mocno zaniżonego przebiegu. Po drugie bazując na najtańszym ogłoszeniu danej jednostki (to już jakaś tam "demagogia"), nie mamy pełnego obrazu dotyczącego całej palety oferowanego produktu.

Odnośnik do komentarza

Mamy tu bardzo doświadczonych W bojach Maximaniaków, może wiosną udałoby się komuś wbić na jazdę próbną i podzielić się doświadczeniami na forum? Bo z tego co czytam to tylko moja skromna osoba jeździła 600tka przez całe 3 kwadranse (sic!), no wiadomo Zygmek jako wlasciciel ujeżdża na codzień 400tke.

Odnośnik do komentarza

Smarciu a gdzie znajdziesz dilera w Polsce który udostępni Ci do testów Syma ? Obawiam się że będzie kłopot, chyba że ktoś wybierze się za granice.

Odnośnik do komentarza

Koledzy jak wiosna sie pojawi to i sezon (mój pierwszy życiowy) sie otworzy to dam znać co wart jest sym joymax 300i.kupilem go właśnie w Warszawie w grudniu 2014. Na razie po 50 km!! Sprzet niezły.moze to nie maksym ale moze coś pomogę w temacie marki Sym.

Odnośnik do komentarza

Witam. Proszę o opinie o Maxisym-e 600i. Podobno mają być od przyszłego tygodnia w sieci sprzedaży za ok. 25000. Jak by nie było jest to 4-6 tys mniej niż burgman 400 bo o dużym to nie ma co mówić.Testy jedynie czytałem na zachodnich stronach i tyle co mi się udało wydukać to podobno niezły sprzęt za tą kasę.Z ciekawostek to części silnika narożone na wysokie temperatury pokryte ceramiką i ABS bosha 9.1 generacji pozwalający na hamowanie w zakrętach oraz japonski układ wtryskowy chyba Nikein http://www.sym.pl/maxsym-600i-abs

Odnośnik do komentarza

Na dzień dzisiejszy myślę że choroby wieku dziecięcego maxsym ma za sobą.W tym modelu 600 roznica pomiedzy 400 jest tylko w silniku ,nie mówie o detalach takich jak np.lusterka czy wyglad wydechu.Problemy które miałem tutaj na forum opisałem,a pewnie producent je po kilku latach produkcji poprawił.Jeżeli masz w pobliżu autoryzowany serwis myslę że warto za taka cenę zakupić.A jeśli już to zrobisz to chwal się i opisuj swoje wrażenia.

Odnośnik do komentarza

Jestem na etapie poszukiwania. Rozsądek mówi bież Symka a serce nawet używanego Burka najlepiej 650 .Ale czy jest sens wydawać aż tyle kasy jeżdżąc od swięta .Na dzień dzisiejszy mam jeździć nim dłługooo. Fajnie by było jakby ktoś z forum go przetestował z chłodną głową.

Brać! Byle się nie popsuł.

Według mnie, sprzęt bardzo fajny, subiektywnie — podoba mi się. Serwisu praktycznie nie ma. Może będzie.

Minus (duży) — jeden cylinderek.

Oj jakby miał dwa cylindry to bym się nie zastanawiał.

Odnośnik do komentarza

Witam. Byłem wczoraj w Krakowie i mimo wcześniejszych zapowiedzi sprzedawcy że będą nadal maxisyma 600 brak w sklepie. Może za tydzień padła odpowiedz. Coś importer nie wyrabia

Odnośnik do komentarza

Jeśli któryś z kolegów ma ochotę na SYMa to dzisiaj rozmawiałem z przedstawicielem tych sprzętów w Poznaniu Auto Wache Poznań (dealer wielu marek 2 oo i 4oo - sam kupowałem u nich burka) i potwierdził że obecnie ma na stanie kilka sztuk 125 i 300 - co się tyczy to w przyszłym tygodniu ma dostać kolejną partię 10 sztuk i w śród nich 600i ABS.

Jeśli ktoś ma ochotę obejrzeć czy kupić ten sprzęt to proszę kontaktować się osobiście z Mikołajem Wache (783 000 022) i zapytać czy sprzęt dotarł.

Odnośnik do komentarza

W Berlinie widziałem stojące 600i ABS za 6700€ czyli ok. 27900 PLN... (Cena na stronie SYMa to 7259 euro).

PS. Zeby 6500 euro dać za Syma, to musiałbym chyba kompletnie "zsymieć" ;) ...

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

Ogólnie sprzedaż skuterów tej marki w PL rodzi się w bólach. Następowały mocne "wejścia" i za moment zapał sprzedawców był studzony... studzony dość mizerną sprzedażą. Może brakuje lepszej reklamy, poprawy wizerunku marki? Brakuje tego nad czym Kymco niestrudzenie pracuje i osiąga wyniki.

Nie bez znaczenia jest tu obsługa po-sprzedażna, która pozostawia sporo do życzenia.

Maxsym 600 byłby w tej cenie bardzo ciekawą propozycją gdyby nie monocylinder.

Marka ma szanse mocniej zaistnieć na naszym rynku ale bardziej w segmencie "125". W przypadku dużych skuterów lekko nie będzie.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...