Skocz do zawartości
Forum Burgmania

Sym Maxsym 400/600


mxmichal

Rekomendowane odpowiedzi

Dzieląc optycznie widok !scooter z boku na kilka lini: /poziomo (na wysokości kierownicy lub zadupka plecaczka), pionowo przez środek i jeszcze na dwie linie pod kątem 45 st. w lewo i w prawo /w dół/, wychodzi mi... że 50% pojazdu jest prawie jak z Majesty 250 i po 25% prawie z Burgmana 650 (przód) i prawie Suzuki SW 600 (tył).

Ogólnie koncepcja stylistyczna bardzo mi się podoba. Na razie nie w nikam w szczegóły techniczne.

Przejechałem SYM'em /nie takim oczywiście/ trochę kilometrów w warunkach raczej niesprzyjających tym pojazdom... i mnie ANI RAZU NIE ZAWIÓDŁ.

Uważam, że marka całkiem O.K. ale mało znana w Polsce.

Myślę, że idą w dobrym kierunku.

Warto by się zastanowić.

Odnośnik do komentarza

no z profilu to mi B650 bardzo przypomina whist

hm.. ciekawe jak "to" będzie stało cenowo ?? jak na razie nie ma konkurencji dla 500 kymco !scooter

Jeśli 300 SYM'a kosztuje tyle co 500 KYMCO to ten wynalazek będzie gdzieś bujał się cenowo koło Majki 400 lub B650 więc niezbyt ciekawa alternatywa !OKK

czekam z niecierpliwością :P

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy

Stylistycznie to jakieś dziwne skrzyżowanie Burgmana 400, 650, Silvera i jeszcze czegoś !scooter .

Dotyczczasowe produkty Syma, a przynajmniej 250-ka są przynajmniej dość charakterystyczne, czy ładne czy nie to już inna sprawa.

W przypaku omawianego skutera pierwsze wrażenie jest takie, że mam doczynienia z chińską podróbką Burgmanów.

Ale to tylko wygląd, jeżeli jakość będzie dobra, a cena atrakcyjna to może próbować być jakąś alternatywą dla japończyków i włochów !OKK .

Odnośnik do komentarza

Dla mnie z wyglądu OK, choć to oczywiście subiektywne.

Fajnie, że pojawi się jakaś alternatywa w segmencie 600... Zawsze trochę zazdrościłem, że motocykli jest wybór naprawdę szeroki, a w maxi tak naprawdę albo AN albo Silver...

Odnośnik do komentarza

Jak dla mnie to taki przykurczony AN 650. Oferta może być ciekawa pod warunkiem, że zejdą na ziemię z cenami, bo obecny poziom jest, powiedzmy delikatnie, mało konkurencyjny w porównaniu z Hondą i Yamahą.

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Nic tu nie pomoże rozpływanie się na odcieniem koloru plastików jeżeli pod siedzeniem nie będzie odpowiedniej (znaczy dużej) przestrzeni bagażowej.

Nie wydaje się wam, że zaplecnik plecaczka jest jakiś przykurczony?

pzdr

Odnośnik do komentarza

Zrobiłem swoim SYMem już prawie 3000km i złego słowa powiedzieć nie mogę. Jeśli będę zmieniał maszynę to na 100% ten model znajdzie się na liście do poważnego rozważenia. Bałem się początkowo strasznie "egzotycznej" marki SYM ale już mi przeszło. Podoba mi się oświetlenie. Mój GTS też jest jak choinka :-)

Pisze tam że "monocylindrate" czy ktoś znający makaroński mógłby powiedzieć czy dotyczy to też 600cm3 ?

Odnośnik do komentarza
Pisze tam że "monocylindrate" czy ktoś znający makaroński mógłby powiedzieć czy dotyczy to też 600cm3 ?

Nie jestem poliglotą ale wydaje mi się, że na początku jest mowa o dwóch cylindrach, później o 4-ro suwie i na końcu, że na jeden cylinder są 4 zawory. :D (...)Si chiamerà Maxsym e sarà proposto in due cilindrate, 400cc e 600cc, entrambe mosse probabilmente da un motore 4 tempi monocilindrico a 4 valvole.

Odnośnik do komentarza

No już mogli się postarać o coś bardziej oryginalnego. Co prawda linia burgiego brzydka nie jest... ale już jest, więc po co robić "podobną".

Poszli choopaki na skróty.

Co do importera czy dotrzyma czy nie: wypowiadał się nie będę.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Nie jestem poliglotą ale wydaje mi się, że na początku jest mowa o dwóch cylindrach, później o 4-ro suwie i na końcu, że na jeden cylinder są 4 zawory. :) (...)Si chiamerà Maxsym e sarà proposto in due cilindrate, 400cc e 600cc, entrambe mosse probabilmente da un motore 4 tempi monocilindrico a 4 valvole.

:) Nie sposób się nie zgodzić :) Ale tylko z pierwszą częścią wypowiedzi :);) .

Po naszemu będzie mniej więcej tak: [sYM] Nazywający się się Maksym będzie proponowany w dwóch pojemnościach, 400 ccm i 600 ccm, wyposażonych w silnik czterosuwowy, jednocylindrowy, czterozaworowy.

Odnośnik do komentarza
Nie jestem poliglotą ale wydaje mi się, że na początku jest mowa o dwóch cylindrach, później o 4-ro suwie i na końcu, że na jeden cylinder są 4 zawory. :) (...)Si chiamerà Maxsym e sarà proposto in due cilindrate, 400cc e 600cc, entrambe mosse probabilmente da un motore 4 tempi monocilindrico a 4 valvole.

!TAZ Nie sposób się nie zgodzić !OKK Ale tylko z pierwszą częścią wypowiedzi :(;) .

Po naszemu będzie mniej więcej tak: [sYM] Nazywający się się Maksym będzie proponowany w dwóch pojemnościach, 400 ccm i 600 ccm, wyposażonych w silnik czterosuwowy, jednocylindrowy, czterozaworowy.

Witam!

Sorki za dłuższą nieobecność.

Mareczku, na pewno jesteś lepszy w j. włoskim i na pewno masz rację, że "in due cilindrate" nie znaczy to samo, co bicilindrico... ale zaznaczyłem w mojej wypowiedzi, że:

Uno/Primo: nie jestem poliglotą ,

Due/Secondo: ale wydaje mi się, że...

niejako z marszu... ponieważ... cylinderate/cylindrico/cylinder logicznie kojarzy mi się z cylindrem /niekoniecznie z tym czarnym, na głowie kominiarza albo tym z Kabaretu Starszych Panów/. ;)

Biorąc pod uwagę powyższe, wcale nie zdziwiło mnie to, że niektórzy tłumacze anglojęzyczni również pomylili się w swoich tłumaczeniach i zapodali, że są to silniki DWUcylindrowe. :P

np. TUTAJ: http://future-motorcycles.com/2010-sym-maxsym/#more-1046

A, i jeszcze jedno, Mareczku: (...)Jak ktoś jest dla mnie miły to ja mu vis a vis.(...) /to nie są moje słowa/. :P

A teraz już całkiem na poważnie. Nie wyobrażam sobie !sciana z jednym tłuczkiem o gabarytach/pojemności silnika 600 ccm /dokładnie: 565 ccm/! :blink:

Junak, przy 350 ccm pojemności i jednym cylindrze miał swoją klasę, wagę, osiągi i tzw. gang. Chociaż, technologia nie dzisiejsza ale jazda... nieziemska. ;)

!w00t, z tak wielkim monocylindrem w wydaniu SYMa jest dla mnie (osobiście) porażką.

Sądziłem, że Maxsym będzie PRAWDZIWYM połączeniem MaxSYM'a i Maxsym'a ( http://www.maxsym.com ) w wersji skuterowej.:)

A tu... dupa. :P

Pozdrawiam

Agnus

Odnośnik do komentarza

To że ma jeden cylinder o niczym akurat nie świadczy. Większość skuterów 500cm ma jeden cylinder a jeżdżą fantastycznie - trzeba by się przejechać i obadać sprawę...

Odnośnik do komentarza
(...)Nie wyobrażam sobie !NOT z jednym tłuczkiem o gabarytach/pojemności silnika 600 ccm /dokładnie: 565 ccm(...)

Spoko, da sie ;) , przejechalem pare kilometrow najwiekszym produkowanym seryjnie singlem o pojemnosci 778 ccm... Na tyle mi sie to spodobalo, ze po jakims czasie kupilem drugiego takiego singla :) . 2 walki tlumiace drgania zalatwialy sprawe :blink: .

Odnośnik do komentarza
(...)Nie wyobrażam sobie  !NOT z jednym tłuczkiem o gabarytach/pojemności silnika 600 ccm /dokładnie: 565 ccm(...)

Spoko, da sie :) , przejechalem pare kilometrow najwiekszym produkowanym seryjnie singlem o pojemnosci 778 ccm... Na tyle mi sie to spodobalo, ze po jakims czasie kupilem drugiego takiego singla :) . 2 walki tlumiace drgania zalatwialy sprawe :) .

suzuki dr 800 big - znany rowniez jako dr.big , tez tym latalem kilka miesiecy i wrazenia nie zapomniane ( Bigu zbieznosc z Twoim nickiem przypadkowa?)

ps. sorka za OT

Odnośnik do komentarza

temat kiedyś założyłem , więc go odświeżam , jednak SYM MAXSYM żyje !w00t , tylko w wersji 400 ale jednak , tutaj teścik

ale szukajcie to znjadziecie więcej!
Odnośnik do komentarza
Ustalono już ceny nowych skuterów na zachodnich rynkach: Maxsym 400 ma kosztować 5050 euro(19 842 zł; 1 EUR - 3,92 PLN),

źródło

Tutaj jego specyfikacja maxsym 400

Silnik jednocylindrowy 399ccm, masa własna 224kg, koła 15 z przodu i 14 z tyłu, zbiornik paliwa 14,7L, regulowane zawieszenie tylne w 5 pozycjach, dostępny w 4 kolorach.

Na polskiej stronie brak jakichkolwiek informacji o modelu.

Mnie się podoba. Fajny patent z czerwoną obwódką dookoła obrotomierza. Ciekaw jestem jakie ma osiągi i zużycie paliwa.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...