Skocz do zawartości
Forum Burgmania

Przesiadka z motoru na skuter - pomocy


infer

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie.

Mam na imię Kuba, mieszkam w Łodzi. W swojej historii jednośladowej jeżdziłem 3 lata Hayabusą, następnie 4 lata Kawasaki ZZR1400.

Jednoślady były kupowane nowe, ponieważ nie znam się na tym i po obejrzeniu kilku używanych sztuk zacząłem bać się o życie.

W zeszłym roku sprzedałem Kawasaki i teraz rozglądam się za skuterem, którym mógłbym komfortowo i w miarę sprawnie dojeżdzać przez całe miasto do pracy.

Panie i Panowie, nie mam pojęcia co kupić. WIem , że mogę wydać do 7000zł m nistety tym razem nie mogę sobie pozwolić absolutnie na nowy sprzęt, chciałbym chyba skuter na wtrysku żeby nie bawić się w ustawienia gaźnika. Ważę 85kg, 182cm wzrostu. Kwota nie jest niestety porażająca wieć im mocniejszy skuter tym będzie starszy. Ofert wcale nie ma dużo, więkoszośc od handlarzy.

Wizualnie podoba mi się AA 500 , X9 500 , ale bardzo poważnie biorę pod uwagę 125 lub 250 cm3.

W łodzi niestety ze skuterami bida i nie mam za bardzo możliwości się przejechać . Może ktoś z szanownych forumowiczów ma do sprzedania pewny sprzęt, ewnetualnie miał podobne dylematy do moich i może coś zadugerować.

Odnośnik do komentarza
  • Odpowiedzi 91
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

  • infer

    21

  • krzys-68

    5

  • RONIN

    4

  • marek_m

    4

Top użytkownicy w tym temacie

Nowa Hayabusa, potem Kawa ZZR 1400 Kuba dla ciebie jeszcze skutera nie wymyślili 01icon_lol2.gif

A tak poważnie, sam ci nie doradzę ale jak już coś kupisz, to bardzo bym chciał poczytać o twoich pierwszych wrażeniach.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Dla pikanterii mogę napisąć, że Hajka to był mój pierwszy motor na jaki wsiadłem po zrobieniu prawka. Jak widać jestem chodzącym przykładem , że pomimo 200 koni między nogami nie trzeba się zabić.

A co do skutera... wpadło mi w oko takie coś:

http://otomoto.pl/aprilia-atlantic-duzy-wygodny-skuter-M3642456.html

http://allegro.pl/aprilia-atlantic-500-i3302275841.html

http://allegro.pl/aprilia-atlantic-500-i3299275806.html#tabsAnchor

http://allegro.pl/aprilia-atlantic-500-i3290171820.html

http://otomoto.pl/aprilia-atlantic-biala-perla-matt-M3683273.html

Czy te arpilki to nie jest technicznie to samo co piaggio X9?

Odnośnik do komentarza

Ciężko ci będzie chłopie się przestawić, tak jak mi zapomnieć przejażdżki na tym potworze.

A wracając do tematu, to ja Ci nie odpowiem ale rano jak chłopaki wstaną to coś poradzą.

Odnośnik do komentarza

Hayabusa nowa - 60 tys zł

ZZR 1400 nowa - 60 tys zł

i skuter za 7000 tys ???? dziwne ale jeśli liczy się wiek skutera to tylko niewielka pojemność z zaznaczeniem nie mniej niż 200-250

Odnośnik do komentarza

pozwól, że Ciebie zacytuję:

którym mógłbym komfortowo i w miarę sprawnie dojeżdzać przez całe miasto do pracy. Czyli potrzebujesz skutera, który jest użytkowy do miasta (w rozumieniu mobilny) i jednocześnie dostatecznie mocny, aby na ulicach z ograniczeniem do 70 tki mieć jeszcze zapas na odejście w razie problemów. Doradzę Ci kolego jak bratu. Jestem człowiekiem, który miał taki sam problem. Miałem skutery od wszystkich przedziałów- od małych 50-tek do T maxa. Obecnie mam PCX 125.Zatem- optymalnym wyborem do miasta (przez całe miasto powiadasz) jest 250. Nie więcej- traci się na mobilności, nie mniej (mnie trochę brakuje mocy). Czyli 250 tka- idealna? hm miejska ma być - poszukaj Kolego x maxa 250 yamahy, albo burka 200 (prawie ideał, dostatecznie mocny) (tutaj ukłon w stronę forum, ale nie fałszywy. Pomiędzy nimi jest jeszcze sporo innych 250 tek (burek ma mniej, ale to umowna klasa). Dodatkowo popytaj się na forum w swoim mieście o najbardziej przyjazne ceny serwisowania i jego jakość u danej marki, mam wrażenie, że w moim mieście serwisowanie yamahy jest utrudnione i cenowo mało korzystne- może u Ciebie jest inaczej. ja zacząłem jeżdzić skuterem użytkowo do pracy i na tym skończyłem, co nie wyklucza przyjemności z jazdy, turystyki jednak nie ruszam a mimo wszystko większe skutery to już turystyka nie miasto (można- można po mieście jeżdzić nawet burkiem 650 tylko po co) wysokie ceny serwisów bo większe silniki, większe spalanie itd- złoty środek- tak jak powiedziałem. Dodatkowo za 7.000,00 zł w tym przedziale z pewnością znajdziesz coś fajnego

Odnośnik do komentarza

Patrzac na Twoje potrzeby

idealem by byl Kymco Downtown 300

Niestety nie dopniesz budzetu.

Zapraszamy dzisiaj (jak w kazdy pogodny czwartek) o 18 na parking Manu

Przy magazynie (Karskiego)

Masz pewnie milon pytan a i obejrzysz kilka wozidelek :)

Hayabusa nowa - 60 tys zł

ZZR 1400 nowa - 60 tys zł

i skuter za 7000 tys ????...

Czytam i wlasnym czom nie wierze.

Do garnka bedziesz mu kolego tak samo zagladal jak do portfela ???

Napisal dokladnie czym jezdzil

Napisal dokladnie czego szuka

Prosciej sie nie da.

Odnośnik do komentarza

Skutera używam od kilku tygodni, wcześniej motocykle (m.in. Honda Blackbird XX), więc podzielę się taką refleksją:

Cokolwiek kupisz, lepiej żeby było mega praktyczne, ponieważ o ekscytację osiągami będzie bardzo trudno. :)

Odnośnik do komentarza

Hayabusa nowa - 60 tys zł

ZZR 1400 nowa - 60 tys zł

i skuter za 7000 tys ???? dziwne ale jeśli liczy się wiek skutera to tylko niewielka pojemność z zaznaczeniem nie mniej niż 200-250

Ograniczę się do skromnego komentarza , ponieważ zaglądanie komuś pod kołdrę jest po prostu nieeleganckie.

Takie czasy kolege przyszły , że zamiast motoru za XX tyś muszę mieć tańsze auto i tani skuter.

Troszkę przestrzeliłeś ceny:

Za Haykę zapłaciłem 41500 z alarmem ( wyprzedaż rocznika ) - salon jelenia góra

Za Kawę zapłaciłem 46200 z alarmem , kufrem i xenonami ( wyprzedaż rocznika ) - salon starowa góra

Zapraszamy dzisiaj (jak w kazdy pogodny czwartek) o 18 na parking Manu

Przy magazynie (Karskiego)

Dzięki śliczne za zaproszenie, chyba do 18 nie wyjdę z pracy ale w razie czegoś zawitam .

Odnośnik do komentarza

Posiadałem jeszcze rok temu hondę hornet 600. Zamieniłem na Kymco Downtown 300 i powiem Ci że nie żałuję. Co prawda osiągów nie ma co porównywać, ale ze startu (stawiając mnie obok mnie na tych dwóch maszynach) skuter będzie zawsze pierwszy do ok 20 - 30 m.

Odnośnik do komentarza

Widzę, że Koledzy skupili się raczej na aspekcie finansowym a temat dotyczy skuterów :) . Z tych ofert dotyczących tylko Atlantica warte uwagi są wszystkie. Mogę się jedynie czepiać propozycji drugiej i czwartej bo widać pewne zmiany w wyposarzeniu skuterów. Inne niż fabryczne wydechy czy lusterka no i ten biały kolor. Ale to nic złego, że ktoś pomalował cały skuter czy wymienił uszkodzone lusterka. Przez kilkanaście lat eksploatacji , zwłaszcza w dużej aglomeracji może przynieść różne efekty. Co do wyboru, ja , z racji sentymentu wybrał bym Atlantica 500. Bo miałem już taki, bo sprzęt to prosty jak szpadel mimo, że bogato wyposarzony, bo ma wystarczająco duzo mocy aby zawstydzić kilku gości pod światłami i na trasie :) . Skoro śmigałeś na takich motocyklach to wykonujesz raczej przesiadkę na żółwia, w porównaniu. Ale taka przesiadka nie musi być kategoryczna. Wubierz raczej "500ccm" niż coś miejszego bo za chwilę będziesz szukał mocy. To stary dylemat i mowa była o tym już wiele razy. Czyli kup Atlantica bo duży, wygodny, sprawny i ładny. Fajny dylemat :)

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

@Infer: ta pierwsza Aprilka wygląda porządnie i jeżeli rzeczywiście nie jest sprowadzana to powinieneś się jej przyjrzeć.

Odnośnik do komentarza

Tak, zadzownie dzisaij do sprzedającego i podpytam. Powiedzcie mi proszę, jak wygląda sprawa z interkomem/radiem ? Jest coś takiego ?

Odnośnik do komentarza

Aprilia Atlantic 500 ma dedykowany zestaw audio ale cena tego zestawu to połowa tego co zapłacisz za skuter. Proponuję poszukać bo temat interkomu był wielokrotnie wałkowany. Wszystko już Koledzy na ten temat napisali. O montowaniu nawigacji też( do AA500 ), nawet ze zdjęciami. :)

Odnośnik do komentarza

na miasto:

TYLKO VESPA GTS 250 lub 300

w budżecie się zmieści

:)

no i na trasie 110-120 przelotowa prędkość

własnie sobie ruszam w trasę 200 km

:)

Odnośnik do komentarza

Vespa mi się podoba, ale z moją "wagą" wyglądałbym raczej jak na psie . Z tego też powodu szukałem duzego moto , a niestety nie robią dużych gabarytowo ale z małymi silnikami,

Odnośnik do komentarza

Tomkumajesty, ja rozumiem "przywiązanie" do marki, ale wypisywanie głupot w stylu "na miasto tylko Vespa" czy "Vespa jest najlepsza" zakrawa na kpinę. Z takimi tekstami to możesz wyjeżdżać na forum Vespy, a i tam szybko dostałbyś ostrzeżenie...

Tak więc proszę, powstrzymaj swoje oderwane od rzeczywistości komentarze na temat "wspaniałej i niezastąpionej Vespy". W innym wypadku urlopik, a ja ich przecież tak nie lubię dawać :) .

Odnośnik do komentarza

Ja Ci kolego mogę polecić Xcitinga 500i i to nie dlatego, że mam taki na sprzedaż, tylko że ja moje doświadczenia z MOTOryzacją przemierzam w dokładnie przeciwnym kierunku. Mam na oku teraz motocykl z automatem więc przesiadka jest skuter->moto, ale z pierwszych jazd próbnych praktyczność moto jest nieporównywalnie niższa (brak schowków, kufer który mam obecnie wyglądałby komicznie, ochrona przed wiatrem itp), ale od 500cm3 jeśli wyjedzie się na trasie nie czuje się, że jest się zawalidrogą i bliżej do osiągami do motocykla, aczkolwiek cytowany tu downtown do 60km/h xcitingowi nie daje szans przy starcie. W kwestii budżetu 2-3 koła więcej daje IMO nieporównywalnie większe możliwości wyboru maszyn, a także ich stanu.

Odnośnik do komentarza

widziałem Twoje ogłoszenie w necie, ale nie chce przeginać pały, zaczynałem od 5.000 , chciałbym postawić sobie granicę nieprzekraczalną. Pamiętajmy że nie jeździłem nigdy skuterem, więc jak będzie super to może za rok pomyśle o czymś ciekawszym. Także 7000 i basta ( no może 7500 ).

Moje poprzednie wozidełka:

Hayka z kuzynem:

p1000486l.jpg

Kawa pod sklepem z rancza:

img0124ej.jpg

Odnośnik do komentarza

klauzero dobrze gada.

tak jak wiem, ale tak jest zawsze. Przecież mając 10.000 można dołożyć tego tysiaka i kupić coś lepszego i tak możemy pociągnąć w nieskończoność.

Założyłem budżet 5000 + 2000 i to jest max.

Odnośnik do komentarza

możesz też przymierzyć się do piaggio beverly 500 lub aprili scarabeo 500, nie są tak komfortowe jak atlantic ale mają stylowy wygląd retro Ala vespa a silnik to ten sam master 500. Możesz moją obejrzeć ale w Łodzi będzie jak wrócimy z wyprawy po południu Europy 1 lipca.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...