Skocz do zawartości
Forum Burgmania

Jakiego oleju używasz przy okresowych wymianach


dr.big

Jakiej firmy oleju silnikowego uzywasz w skuterze?  

279 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie lub wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

Jakiego producenta oleju silnikowego używasz najchętniej w skuterze? Czy jest ten fakt dla Ciebie ważny? Jeśli olej inny, to jaki?

Odnośnik do komentarza
  • Odpowiedzi 124
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

  • dr.big

    6

  • EndriuBis

    5

  • Tomii

    5

  • MARCVS

    4

  • Administrator

Nie ma to większego znaczenia (wybierając między olejami markowymi), ważne aby była zachowana odpowiednia norma a interval zgodny z terminem/przebiegiem.

Ostatnio w !OKK preferuje Repsola ;)

Odnośnik do komentarza
Gość Przemo84

Ja Castrol. W samochodach go mam to i !OKK nim smaruje.

Uważam go za dobry olejek bo np w samochodzie przy wymianie oleju a dzieje sie to u mnie co 12.000km olej wydaje sie byc mało zużyty (kolor, konsystencja). To świadczy o jakości oleju. Dlatego do niego jestem przekonany. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

Przewaznie castrol bo jest latwo dostepny, ale jak mam czas podjechac i dam rade przed zamknieciem kupic to Motul !OKK

Odnośnik do komentarza

Właściwie większa różnica kryłaby się pod pytaniem, jakiego rodzaju olej stosujesz w 2oo i wybór pomiędzy olejem mineralnym, półsyntetycznym i syntetycznym. Kwestia wyboru producenta jest tak naprawdę drugorzędna i wynika z ekspansji danego producenta na rynku. Ostatnio wszędzie jest pełno Castrola, a właściwie olejów kryjących się pod tym "brandem", bo z tego, co wyczytałem wynikało, że Castrol nie ma na rynek europejski własnej produkcji.

Odnośnik do komentarza

Jak napisal Mariusz:

Nie ma to większego znaczenia (wybierając między olejami markowymi), ważne aby była zachowana odpowiednia norma a interval zgodny z terminem/przebiegiem.

Obecnie Majka jezdzi na Valvoline

Odnośnik do komentarza
Właściwie większa różnica kryłaby się pod pytaniem, jakiego rodzaju olej stosujesz w 2oo i wybór pomiędzy olejem mineralnym, półsyntetycznym i syntetycznym.(...)

Zakladaj sonde !YES ...

Odnośnik do komentarza

Castrol. Lałem taki (i dalej leję) do 2T i nie narzekam. W porównaniu do syntetyka jakiegoś nie-markowego - różnica słyszalna bardzo wyraźnie w pracy dwusuwa. Zakładam, że i do Xcitinga też będzie ok !YES Oczywiście nie PowerRacing2T, a jakiś stosowny do 4t o parametrach wg instrukcji do skutera :)

Odnośnik do komentarza
Zakladaj sonde  ...

Ja tam techniczne z zakładaniem jestem nie za dobry.

Na twoje ręce muszę złożyć dr.big takie karkołomne zadania.

Aczkolwiek zgaduję wynik:

75% olej półsyntetyczny, 20% olej syntetyczny, 5% olej mineralny.

Sam parafrazując posłankę Rokitę stoję w tzw. rozkroku !YES pomiędzy stosowaniem full syntetyku, a półsyntetyku (gdzie te pół, to tak naprawdę do 30%, albo i mniej bazy syntetycznej).

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy

Wszelkie smarowidła i inny moturowy szuwaks kupuje z Motula. Ale jak napisali przedmówcy jeżeli wybór pada na sprawdzoną firmę - nie ma to większego znaczenia.

P.S.

Bigu - do Morphousa na razie lejesz Motula !YES

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy
Tak jest !OKK , rozumiem: Motul syntetyk :) .

Czy to syntetyk, to nie jestem pewien. Jakiś taki ciemny był, jak go Kisiel@ zlewał z T-maxa. :)

Mój poprzedni !YES smarował się Motulem. Teraźniejszy jest zalany Castrolem.

Odnośnik do komentarza

W Hexagonie i Kymco Super 9 używam Castrola, w SW nie wiem.

Edit: Przez przypadek wpadłem na fakturę od Honda Pomirski i wynika z niej, że do SW leją mi Motula :)

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy

Gdzieś kiedyś na forum wyczytałem że MOTUL więc zalewam motulem silnik i przekładnie.Za każdym razem trzy rodzaje oleju jednej marki.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...