Skocz do zawartości
Forum Burgmania

Nie jeździsz? - Poczytaj


eMKa

Rekomendowane odpowiedzi

Zima nam nie sprzyja. Nie ma jak wyjechać przez zwały śniegu i ślizgawicę. Możemy najwyżej posłuchać słodkiego brzmienia pracującego silnika gdy robimy mu zimową "przebieżkę na stojaka". Jest jeszcze jedno zajęcie, która pomoże nam nie zwariować do reszty z tęsknoty za przyjemnością "skuterzenia" po Polsce i po świecie.

Zachęcam do podzielenia się z Kolegami swoimi doświadczeniami z... lekturą.

Rozpocznę od wydawnictwa, których nie trzeba rekomendować i zachwalać bo to niewątpliwie lektura obowiązkowa. Mam tu na myśli Motocyklistę doskonałego Davida L. Hougha. To książka, która jest swego rodzaju rozwinięciem Strategii ulicznych tegoż autora. Zawierają tę samą niemal treść, a różnią się formą: Strategie... to zbiór krótkich porad i przestróg, które "żyją własnym życiem". Motocyklista doskonały przedstawia te same treści w nieco bardziej rozbudowanej formie systematyzując je w rozdziały tematyczne.

Nie ma żadnego problemu z ich nabyciem. Widziałem je ostatnio w Empiku, są też dostępne w księgarniach wysyłkowych np. "Wysyłkowa.pl".

Miłej lektury

398200593458aa3d8f058ep.jpg

strategieuliczne.jpg

Odnośnik do komentarza

Przyłączam się do Marka - bardzo fajne pozycje! Odświeżam to co roku, warto!

Poza radami o bezpieczeństwie są tam fajne pozycje dotyczące np. jazdy w grupie. Na pewno przyda się podczas parady na Burgmanii!

Odnośnik do komentarza

Pozycję pierwszą posiadam dzięki klubowemu koledze, ale drugiej "Stategie uliczne" NIE!

Niedługo mam imieniny i urodziny (o zaległych nie wspomnę) więc jeśli ktoś jeszcze nie, to ...... ;) !scooter !piwko

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

No to podrzucę inny tytuł:

Technika jazdy motocyklem - ilustrowany poradnik

Rene Degelmann

mam, przeczytałem i uważam, że warte polecenia

pzdr

Odnośnik do komentarza

Wstyd się przyznać ale moja biblioteczka na tematy motocyklowo skuterowe jest żadna. Czytałem strategie uliczne i uważam, że powinni to rozdawać na kursach razem z podręcznikiem. Co do innych tytułów to w kwietniu mam imieniny więc będzie okazja podnieść uksiążkowienie motoryzacyjne.

Odnośnik do komentarza

Strategie uliczne są jakby wyciągiem z Motocyklisty doskonałego. No i podane w nieco innej formie (dwustronicowych ściągawek-historyjek). Generalnie sposób przekazu uprawiany przez Autora jest bardzo "amerykański": nie wiem, czy nie jesteś przypadkiem głąbem, więc będę mówił jak do głąba. Trzeba zatem włączyć filtr usuwający nadmiarową informację. Ale za to jesteś pewien, że Autor nie zrobił żadnych niedomówień i że nie założył, że wiesz coś, czego jednak naprawdę nie wiesz.

Powiedziawszy to spokojnie się przyznam, że z chęcią wracam do obu tych pozycji.

A np. Przyspieszenie (A Twist of the Wrist) przeczytałem i sprzedałem. Nie pasowała mi zupełnie.

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze
(...) Generalnie sposób przekazu uprawiany przez Autora jest bardzo "amerykański": nie wiem, czy nie jesteś przypadkiem głąbem, więc będę mówił jak do głąba. Trzeba zatem włączyć filtr usuwający nadmiarową informację. Ale za to jesteś pewien, że Autor nie zrobił żadnych niedomówień i że nie założył, że wiesz coś, czego jednak naprawdę nie wiesz.

(...)

Kaper, wyjąłeś mi to z ust (z klawiatury?) Ja założyłem zbyt słaby filtr na Motocyklistę Doskonałego i dość ciężko mi się przedzierało przez tę książkę. Pomimo naprawdę wielkiej merytoryki i starań polskiego wydawcy, żeby dostosować tekst do naszych realiów (a i nawet spora część zdjęć jest z Polski), książka jest amerykańska. A ja mam rodzaj alergii na "amerykanizmy", które są dość odległe od naszej kultury.

I to chyba jej jedyna wada (żeby mi ktoś nie zarzucił, że się "wymandrzam") :D Autor porusza chyba wszystkie ważne z naszego punktu widzenia sprawy: od pokonywania zakrętów, hamowania w deszczu i dostosowania szybkości, aż do dywagacji nt. stroju i dostosowania go do warunków, w których przyszło nam jechać oraz zachowania się podczas jazdy w zespole motocykli. Przypomina również, aby myśleć na drodze nie tylko za siebie, ale i za innych użytkowników drogi (zwłaszcza 4oo i dużych 12oo). !OK

Odnośnik do komentarza
  • 7 miesięcy temu...

penakontrola4c387b6d52a.jpg

Tak wygląda okładka książki, którą ostatnio zanabyłem drogą kupna. Polecam, bo warto ją postudiować. Autor w przystępny sposób (nie za długo i bez mądrowania się !YES) opisuje nie tylko technikę jazdy, ale także porusza problematykę psychiki, kondycji i takich tam różnych tem podobnych.

Można ją znaleźć wprost w wydawnictwie. Mają tam też inne ciekawe książki: NADUŚ a dowiesz się jakie.

Miłej i pouczającej lektury.

Odnośnik do komentarza

A ja polece te ksiazke Dawca jest to zbior opowiadan o tematyce motocyklowej, fajna proza do poczytania do poduszki, na kibelku, przy kawie !YES Napisane przez motocykliste.

P.S. jak ktos chce moge pozyczyc, ja ja zawze czytam w okresie wegetacji (taka namiastka jazdy w czasie zimy)

Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące temu...
  • Klubowicze

Niedawno ukazała się druga część bestsellera motocyklowego "Motocyklista doskonały - droga do mistrzostwa" autorstwa Davda L. Hougha. Polecam na zimowe wieczory.

motocyklista-doskonaly-droga-do-mistrzostwa-pprod58400253.jpg

Może też być pomysłem pod choinkę :D

Odnośnik do komentarza
Niedawno ukazała się

Dokładniej dostępna jest od 1 września. Mówiłem o niej w tym temacie. Mogę również śmiało polecić, a nawet jak ktoś by chciał to chętnie pożyczę.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...