Skocz do zawartości
Forum Burgmania

Nawigacja - updaty mapy


Rekomendowane odpowiedzi

Jako że moje stare urządzenie do nawigacji postanowiło dłużej ze mna nie współpracować - padł moduł GPS i naprawa za 200 zł wydaje sie bezcelowa - postanowiłem dołożyć parę złotych i kupić coś nowego.

I tu mam problem z wyborem nie tyle samego urządzenia, ile oprogramowania. Zależy mi na tym abym mogł aktualizować mapy dosyć często a jednocześnie najlepiej bezpłatnie. Do tej pory używałem oprogramowania Navigo. Sprawdzało sie bardzo dobrze, a aktualizacje dostępne sa za darmo do pobrania ze strony wydawcy. Jedynym (na szczęście dla mnie niewielkim) minusem było to, iż dostępna jest tylko mapa Polski.

Ciekawi mnie jak to jest w przypadku innych map, gdyż słyszałem/czytałem iż za niektóre updaty trzeba płacić a za niektóre nie... !happybth

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

Po zakupie auto mapy masz na rok abonament na aktualizacje, po roku musisz zaplacic cos w okolicach 100 zl. NT Navigator aktualizacje sa ale moze raz na rok i do tego kiepskie tez platne ale mniej.

Odnośnik do komentarza

Dodam tylko, że możesz potem przedłużyć subskrypcję na nastepny rok i koszt jest zależny od posiadanej wersji:

AutoMapa Polska XL 79.00 PLN

AutoMapa Europe 149.00 PLN

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Zdecydowanie polecam Automapę.

Używam już kilka lat i aktualizuję systematycznie. Jeśli chodzi o mape Polski jest chyba najdokładniejsza. Na Europę też się dobrze sprawdza, chociaż słyszałem opinie, że niektóre zachodnie programy mają lepsze pokrycie od automapy. Dodatkowo można skorzystać z programu uzupełniającego do automapy www.miplo.pl gdzie masz uzupełniane punkty POI nanoszone przez uczestników.

Odnośnik do komentarza

A ja nie kupię więcej urządzenia nawigacyjnego na bazie Windows.... Takie mam doświadczenia z moimi poprzednimi urządzeniami. Wybrałem Garmina i jestem zadowolony. Faktem jest, że są ustrojstwa tańsze.

Pozdrówka

Odnośnik do komentarza

I ja wtrącę swoje pięć groszy,od dawien dawna używam nawigacji na urządzeniach z Windows Mobile,powiem szczerze że nie zamienił bym tego rozwiązania na żadne inne. Zawsze mam przy sobie tylko jedno urządzenie w którym mam telefon,nawigację,muzykę,czy filmy.Tak ktoś zaraz powie że jak coś jest do wszystkiego,to jest do niczego,to odrazu powiem że nie.Nie muszę nosić kilku urządzeń,bo poprostu wszystko mam w jednym,i nadmienię że można mieć tyle różnych nawigacji,ile się chce,i człowiek po pewnym czasie już wie na 100 % z jakiego programu chce korzystać. !yeah A jeżeli chodzi o mnie to najlepiej korzysta mi się z TOM TOMa,choć fakt jest taki że AUTOMAPA ma faktycznie lepsze pokrycie Polski.Co do aktualizacji,to na dzień dzisiejszy to tak naprawdę co sprzedawca to inna bajka.

Pozdrawiam Tomek

Odnośnik do komentarza

Chyba wybiorę Automapę. 79 zl na rok to niedużo, a jak widzę wszyscy użytkownicy chwalą. Zastanawiałem się jeszcze nad mapą MapaMap, ale przyznam się że nigdy jej nie widziałem na oczy !happybth. Co do urządzenia to decydowałem się na Larka. Ma dobre opinie i niewygórowaną cenę, a po odblokowaniu zawsze można będzie wgrać kilka map - może nawet uda sie z Navigo !OK

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
(...). Zastanawiałem się jeszcze nad mapą MapaMap, (...)

Olej to. Nie widziałem gorszej mapy Polski. Jes ładowana jako deafultowa do MIO i bawiłem się tym ze dwa tygodnie.... !OK

Pozdrówka

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze
(...). Zastanawiałem się jeszcze nad mapą MapaMap, (...)

Olej to. Nie widziałem gorszej mapy Polski. Jes ładowana jako deafultowa do MIO i bawiłem się tym ze dwa tygodnie.... !happybth

Pozdrówka

Ostatnia wersja mapymap jest nawet ok (dobre wyszukiwanie punktów POI i dobra baza adresowa np. hotele z adresami i telefonami itp. lepsze niż w automapie), ale nie warto się w to wpuszczać jak się ma automapę bo koszty podobne i aktualizacja obemuje tylko 4 pobrania.

Odnośnik do komentarza
Olej to. Nie widziałem gorszej mapy Polski. Jes ładowana jako deafultowa do MIO i bawiłem się tym ze dwa tygodnie.... thumbdown.gif

O kurcze to aż tak źle z tym jest??!! Właśnie zauważyłem że w większości powiedzmy "tańszych" nawigacji defaultowo ładowana jest MapaMap.

...ale nie warto się w to wpuszczać jak się ma automapę bo koszty podobne i aktualizacja obemuje tylko 4 pobrania.
:)

Wrzonio jak to tylko 4 pobrania?

Jestem już raczej na 100% zdecydowany na Automapę....

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze
Olej to. Nie widziałem gorszej mapy Polski. Jes ładowana jako deafultowa do MIO i bawiłem się tym ze dwa tygodnie.... thumbdown.gif

O kurcze to aż tak źle z tym jest??!! Właśnie zauważyłem że w większości powiedzmy "tańszych" nawigacji defaultowo ładowana jest MapaMap.

...ale nie warto się w to wpuszczać jak się ma automapę bo koszty podobne i aktualizacja obemuje tylko 4 pobrania.
:)

Wrzonio jak to tylko 4 pobrania?

Jestem już raczej na 100% zdecydowany na Automapę....

Po wykupieniu abonamentu lub zalogowaniu pobierasz cztery kolejne aktualizacje (niezależnie od czasu wydania aktualizacji) i musisz znów wykupić abonament. W automapie po upływie roku wykupienie abonamentu, ale nowy abonament liczy się od zakończenia poprzedniego a nie od momentu zakupu.

Odnośnik do komentarza

Co prawda trochę OT, ale co sądzicie o tym urządzeniu TU. Jak patrzę na urządzenia dedykowane do motocykla to zazwyczaj jest garmin (ceny poniżej 2tys pln nie spotkałem). Cena konkurencyjna, pytanie jak z jakością/funkcjonalnością urządzeń "becker" ?

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy

Becker to bardzo znana firma. Kiedś wszystkie mercedesy fabrycznie wychodziły z radiem Beckera.

Jedyny minus to mapa, polecam z nową mapą, mapa z 2006 roku jest mocno ... stara.

Moim zdaniem "krokodylek" to świetna alternatywa dla Garmina i Tom Toma !OKK

Edit: Chyba był opis Beckera w ŚM z sierpnia '09

Odnośnik do komentarza

No tak, ale z tego co widzę to Becker "pracuje" na produkcie MapaMap - a z tego co tu czytam to raczej produkt nie powala swoją jakością. I weź tu chłopie bądź mądry !w00t

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...