Skocz do zawartości
Forum Burgmania

poszukiwany wąski skuter na wtrysku >200


Gość malina666

Rekomendowane odpowiedzi

Gość malina666

Witam, posiadam Burgmana 150 UH ale juz po tygodniu uzytkowania czuję ze mi potrzeba coś więcej...więcej mocy. Skutera używam dojezdzajac głownei do pracy więc zależy mi na tym aby był wąski. Moj ma 72 cm i jest idealny gdyby nie pojemność. Pytanie brzmi które modele polecilibyście w pojemnościa 200 i wiecej. Najlepiej na wtrysku bo chodiz o oszczednosc. Sam duzo szukałem i znalazłęm Honde Pantheon ale ona ma tylko 150 cc. Co wy byście polecali z wąskich na wtrysku i z minimum 200 cc pojemnosci? A jakie sa wasze doswiadczenia w przeciskaniu sie między samochodami?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy
A jakie sa wasze doswiadczenia w przeciskaniu sie między samochodami?

To nie kwestia maszyny tylko kierownika !happybth Mnie tak się lux przeciska moim >200.

Przymierz sie do X-Maxa/X-City pojemność 250 a i wtrysk ma.

Odnośnik do komentarza
Gość malina666

Kisiel słusznie X max 250 jest prawie idealny, teraz to on jest obiektem moich marzeń !happybth a co do przeciskania sie w korkach to wiadomo, ze dłuzsze i szersze maszyny maja wiekszy problem niż węższe. Po przesiadce z Kymco super 8 na Burgmana 150 mam minimalne wieksze obawy ale to kwestia wyczucia itd. Będzie dobrze. A teraz zaczynam sie dowiadywać o Yamaha X max 250i Spalanie rzędu 3.3 l/100 km to ideał przy moim 3,5 w 150cc - gaźnik:/

Dzięki za podpowiedź.

Odnośnik do komentarza

Jak chcesz "mieszczucha" ekonomicznego, niezawodnego i bardzo żwawego - przyjrzyj się Hondzie SH150 i SH300 (300 to diabeł wcielony !happybth, 150 "idzie" lepiej od nie jednej 250ccm ).

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

Najbardziej waski znany mi skuter to Kymco Agility 125 tam ogranicznikiem jest szerokosc twoich barkow. No ale ty nie szukasz 125tki. Tak jak Kisiel napisal, kwestia wprawy, ja SW600 wciskam sie tam gdzie rowerzysci !happybth

Odnośnik do komentarza

Kymco B&W250 może się też sprawdzić.

Artix na Ciebie przeciętny obywatel nie powinien patrzeć, bo Ty byś się i Goldą 1800 przeciskał !happybth nawet gdyby miała przyczepkę bagażową z tyłu i wydechy ala amerykański truck.

Odnośnik do komentarza
Gość malina666

Dziekuję za odpowiedzi! zachorowałem od dzis na yamaha X max 250i. Bede szukał i obserwował takie od rocznika 2005-2006. Macie może namiary na znanego na forum Chrissa (krissa) z ochoty który robi przeglady skuterom Maxi? Polceany był jako fachowiec.Z góry dziekuję.

Odnośnik do komentarza

Pozwolę sobie wtrącić się do rozmowy ze względu na to,iż też od jakiegos czasu poszukuję jakiegoś skuterka do miasta.Najchętniej właśnie 250,ze względu na stosunek mocy do spalania.Właśnie takim idealnym rozwiązaniem byłaby X-max 250i,tylko jedna rzecz-strasznie to brzydkie,zresztą jak większość skuterów.Moim zdaniem jeśli chodzi o estetykę lini to jest tylko kilka modeli zasługujących na uwagę-T-max,burgman650,burgman400,Xciting500[kolejność przypadkowa].Podkreślam .że jest to moja prywatna opinia i nie zamierzam podważać czyjś gust. :lol:

Odnośnik do komentarza

Rongers ,

jak zdecydujesz się na zakup x-maxa to zajrzyj do działu "Serwisowanie" tam założyłem temat o akcji serwisowej tego skuta. ;) ( znaczy admin tam go "przesadził" :lol: )

Odnośnik do komentarza

W ramach informacji o X-maxie, zarzucam link do testu, którego jestem autorem. Miłej lektury!

X-MAX

Ogólnie sprzęcik jest niesamowity! Naprawdę godny polecenia. Oczywiście nie jest ideałem, ale jazda z nim dostarcza sporo adrealinki!

Odnośnik do komentarza
Gość malina666

SimonWarka Test z prawdziwego zdarzenia, informacje techniczne jak i praktyczne potrzebne zwyklemu smiertelnikowi o użytkowaniu skutera. Brawo! Czytałem z wielkim zainteresowaniem. Za rok lub dwa będę zmieniał skuter z Burgmana 150 na cos innego i wtedy Yamaha 250i będzie brana powaznie pod uwagę. a z wziązku z ociepleniem można juz jezdzić i czerpać przyjemność z jazdy:) Dziękuję wszytkim za zainteresownaie tematem. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Na zasadzie "każda sroczka swój ogonek ..." też pochwalę ćwierćlitrowego Xmaxa. Nie odnotowałem trudniejszego "parcia do przodu w korku" po przesiadce z 50tki (Aerox). Zwłaszcza na szerokości - czyli przy przeciskaniu się na wprost. Przy przepychance slalomem między stojącymi pojazdami zauważa się większy rozstaw osi.

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Gość malina666
A czytales ten, juz troche starszy test zamieszczony na Burgmanii !happybth ? KLIK

Tak dziękuję, tez był mocno przydatny i ciekawy. Pozostaje mi zbierać pieniądze i wyszukać odpowiednią sztukę. A teraz napawam sie Burgmanem 150 UH !happybth

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...