Skocz do zawartości
Forum Burgmania

yamaha mayesty 250


Gość przemek

Rekomendowane odpowiedzi

MBK to skuterki na licencji Yamahy produkowane w francji. Z tego co sie orientuje to jedyna roznica miedzy Yamaha Majesty a MBK Skyliner to paleta kolorow, majac MBK w polsce u ASO Yamahy nie dobierzesz plasticzka w swoim kolorku.

Majesty w 2000r miala lifting tak wiec sprzety z 2001 powinny byc juz w nowej budzie, ale z 2000r tez mozesz trafic na modele po lifcie.

W 2003 Majka dostala nowe zegary (ale tego nie jestem pewien).

Odnośnik do komentarza
Lifan to dla mnie jakaś podrópka ze wschodu . :)

i to jakaś dziwna podróbka "...Lifan 150 – kopia Yamahy Majesty 250…identyczna z oryginałem. Informacje dodatkowe: Moc 15 KM, bardzo oszczędny i szybki (120 km/h)..."

Bo jak wiadomo orginał (i MBK) mają silniczek 250 ccm o mocy 21 HP, a tutaj jakiś chiński wynalazek co ma chyba 150 ccm i 15 HP !!

Ja bym nawet na to spojrzeć nie chciał nawet jako dawca plastików !! szkoda gadać !

Odnośnik do komentarza

Nie przesadzajcie. Jak się nie ma co się lubi, to się lubi co się ma...

Ja takim wynalazkiem się bujam już dwa sezony i jeszcze mnie nie zawiódł...

No, bo pomyślę że jesteście zmanierowani... whist

P.S.

Oczywiście gdybym miał teraz wybierać czy roczny taki wynalazek czy paroletnia Majka to oczywiście nie podlega dyskusji że to drugie :D

Odnośnik do komentarza
Nie przesadzajcie. Jak się nie ma co się lubi, to się lubi co się ma...

Ja takim wynalazkiem się bujam już dwa sezony i jeszcze mnie nie zawiódł...

No, bo pomyślę że jesteście zmanierowani... whist

P.S.

Oczywiście gdybym miał teraz wybierać czy roczny taki wynalazek czy paroletnia Majka to oczywiście nie podlega dyskusji że to drugie :D

A,że tak odbiegnę od tematu ile kolega nakręcił km. przez te dwa sezony?

Odnośnik do komentarza

Wiem, wiem... ile bym nie napisał to zawsze dla kogoś będzie za mało i usłyszę: "...poczekaj jak zrobisz tyle a tyle co ja to pogadamy o wytrzymałości..."

Nie zachwalam, bo ma swoje wady... o, taak... tylko nie przesadzajmy z tą niechęcią patrzenia... ja tam patrzę na wszystko co ma silnik i dwa koła.

;)

Odnośnik do komentarza
witam mam takie pytanko jak rozpoznać modele majesty 250 chodzi mi o roczniki bo przeglądając ogłoszenia ciężko jest mi odróżnić. a dodatkowo są jeszcze jakieś podrubki typu http://moto.allegro.pl/item906065920_lifan...ajesty_250.html

albo skuterki MBK

Jezeli chcesz kupic majke przez allegro to raczej w opisie bedzie czy to yamaha czy to inna jakas podroba.Podroby bym ci nie polecal-bo wogole tego nie znam.

Roznice miedzy Majesty stara a nowa buda - zewnetrzne sa takie:

inne swiatla i kierunkowskazy , inna kanapa

wewnetrze:

zbiornik paliwa stara 8l. nowa bodajze 12l.

schowek pod kanapa stara miesci 1 kaska nowa 2 kaski

Odnośnik do komentarza
zbiornik paliwa stara 8l. nowa bodajze 12l.

hm.. coś nie halo ! do mojej Majki '98 (stara buda) max udało mi się wlać 9,5 L. więc jakim cudem skoro zbiornik 8 L. ?

Odnośnik do komentarza
W 2003 Majka dostala nowe zegary (ale tego nie jestem pewien).

Po za zegarami jest inna kolorystycznie tylna lampa- kierunki są barwione na czerwono, kanapa ma przetłoczenia a nie jest gładka jak w modelach przed 2003r, zegary są z wyglądu bardzo nowoczesne,mają obrotomierz, termometr itp, plastik pod przednią szybą jest lakierowany.

Odnośnik do komentarza
zbiornik paliwa stara 8l. nowa bodajze 12l.

hm.. coś nie halo ! do mojej Majki '98 (stara buda) max udało mi się wlać 9,5 L. więc jakim cudem skoro zbiornik 8 L. ?

jezeli tak to sorry. U mnie najwiecej wlalem 7,5 po sam korek-to myslalem ze 8l ma zbiornik.

P.s.Ale to dobrze wiedziec:)

Czyli jak ja myslalem ze tam juz paliwa nie ma(no moze 0,5l wskaznik na zero) tzn. ze bylo jeszcze ze 2 l.!scooter

Odnośnik do komentarza

sam nie wiem ile ma zbiornik, ale podejrzewam że na pewno 10 L jak nie 11 L (bo i takie opinie słyszałem).

Żyję ze świadomością zbiornika 10 L i jest mi z tym dobrze... rekord na jednym tankowaniu to prawie 380 kaemów !piwko

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

Dakota a ja naprawde jestem ciekawy rzetelnego opisu chinskiej YPki. Bez zachwalania i marudzenia, suche fakty. Przebieg,awarie, problemy czy wlasnie zaskakujace rzeczy oczywiscie pozytywne.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...