Skocz do zawartości
Forum Burgmania

galopujące ceny


Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj zacząłem poszukiwania oferty ubezpieczenia dla Czarnej na kolejny rok. Wysłałem zapytanie i nadeszła odpowiedź - niby nic w tym dziwnego, ale jakież było moje zdziwienie, że moją Zacną wycenili po roku wyżej niż było na fakturze !sciana !sciana . Jest ktoś chętny - prawie nówka, 10 tys na budziku, bez szlifów (poza małym wylegiwaniem na śniegu - ale wszystko w całości), regularne przeglądy w ASO !sciana:):huh: ??? (Oczywiście to jest żart). Odnośnie wartości Zacnej przypomniało mi się jak w filmie "Piłkarski poker" wyjeżdzali "Poldkami" z fabryki po 5 tys za sztukę i jechali odrazu na giełdę i sprzedawali od ręki za 10 tys/szt :PB).

A tak BTW ktoś kupował ostatnio pasek do Zacnej ? W hondzie plaza zapytałem z ciekawości i "krzyknęli" 470 złociszy.

Odnośnik do komentarza

W Allianzie powiedzieli mi, że z każdym rokiem pakiet (ac/on/nw) jest droższy z powodu zwyżki za wiek motocykla. Czyli dostajesz zniżkę z racji roku bezwypadkowego i bonus zwyżkę za kolejną wiosnę 2oo. Wyśmienicie, nic jak tylko zacząć sikać z radości..

Od wielu osób słyszałem, że najkorzystniej nachapać się zniżek u łgaczo-pijawek a'la link4 a potem przejść do pzu. Przynajmniej jakieś namiastki ludzkiego/logicznego traktowania.

Odnośnik do komentarza

To nic nowego z 4oo tak samo jest czym starsze auto tym AC procentowo drozsze. Swoja droga AC za 2oo jak dla mnie to masakryczne pieniazki.

Odnośnik do komentarza

Witam, właśnie przerabiam ten temat. W tamtym roku przy ubezpieczeniu Alianz brał pod uwagę wartość z faktury. W tej chwili ich kalkulator obliczył że moja SW po roku jest droższa o 6 tyś zł :huh: i dlatego stawka jest wyższa jak rok wcześniej. Niby wszystko się zgadza ale co będzi w przypadku szkody całkowitej, wypłacą kase zgodnie z wartością ubezpieczenia ? Ma ktoś jakieś doświadczenia w tej kwestii ?

Odnośnik do komentarza

Jak przyjdzie do wypłaty odszkodowania to się okaże, że sprzęt i części jednak nie są nowe i tak cenne jak to im wyszło przy obliczaniu składki ubezpieczenia i trzeba kwotę odszkodowania pomniejszyć o amortyzacje, wycenę zrobić na zamiennikach, uwzględnić udział własny (jeśli wcześniej się na ta ewentualność nie zabezpieczyliśmy) etc ...

Pozdr.

Pisklak

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...