Skocz do zawartości
Forum Burgmania

18-tka W.O.Ś.P.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jak wszystkim wiadomo w dniu wczorajszy odbył się XVIII finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Jak zwykle publiczność dopisała oraz zostanie ustanowiony nowy rekord jeśli chodzio zbiórkę pieniędzy, na tą porę jest już ponad 36 000 000 PLN !!!

Atmosfera była niesamowita, KLIK ZDJĘCIA.

Sam pokaz sztucznych ogni "Światełko do nieba" no cóż, oceńcie sami...

Pozdrawiam, i do zobaczenia już za rok.

Odnośnik do komentarza

Zaiste ipreza przednia i warto by na koncie Jurka O. zaistnieć jako całość czyli BURGMANIA. Można by wystawić na Allegro np. Pierwszy plakat lub jego projekt pierwszego zlotu MAXISQTEROMANIAKÓW.

Poddaję do dyskusji J.D. :P:P:P

Odnośnik do komentarza

W wiadomościach było, że w zeszłym roku kupiono sprzęt dla jakiegos tam szpitala, który powiedział, że nie chce tego sprzętu, bo wiąże się to z założeniem nowego oddziału, zatrudnieniu odpowiednich specjalistów co w porównaniu z ceną tego jednego sprzętu jest nieporównywalne. Mogą jednak dla niego znaleźć inne miejsce w szpitalu. To WOŚP się nie zgodził mówiąc, że albo sprzęt trafi do danego oddziału, albo wogóle go nie zobaczą. Wiadomo także, że tego sprzętu nie dostał inny szpital.

Poza tym mam pytanie? Czy na przykład te wszystkie "światełka do nieba" są charytatywnie?

Osobiście uważam, że WOŚP to nie jest zła impreza, ale ma pełno niedoskonałości przez co do szpitali/przychodni trafia z jedynie niewielka część zebranej gotówki.

Odnośnik do komentarza

Coś czuje, że może się wywiązać mała bitwa zwolenników i przeciwników WOŚP.

Zajrzyj kolego w sprawozdania finansowe WOŚP będziesz widział jak się rozkładają wydatki.

Wrzucając 1 czy 2 zł nie zbiedniejesz, a zawsze jest to pomoc dla chorych dzieciaków! nawet jeśli połowa poszłaby na konto Jurasa - a tak nie jest.

Przejrzyj sobie te sprawozdania finansowe, a wiele stanie się dla Ciebie jasne :P

Odnośnik do komentarza

Nie jestem przeciwnikiem WOŚP, tylko sądzę, że to i owo można poprawić, bo np. zakup sprzętu nie jest konsultowany ze szpitalami, przez co przepada on na korzyść sponsora.

Co roku się uczielam wrzucając przy tym za każdym razem coś nie coś.

Ale skusiłeś mnie na popatrzenie na dochody/wydatki XVI finału (nowszych jeszcze nie ma) i czegoś nie rozumiem.

Z kwoty 32.147.538,63 zł wynikającej z rozliczenia zbiórki publicznej

w ramach XVI Finału zrealizowaliśmy następujące cele:

Podsumowanie wydatków:

aparatura i sprzęt medyczny: 15.242.964,66 zł

pomoc indywidualna: 1.501.230,83 zł

RUR: 2.371.611,83 zł

okulistyka: 40.533 zł

cukrzyca: 4.257.918,61 zł

Infant Flow: 3.790.659,52 zł

słuch: 4.996.255,13 zł

RAZEM: 32.201.173,58 zł

Więcej wydali niż dostali? :lol:

Odnośnik do komentarza
Nie jestem przeciwnikiem WOŚP, tylko sądzę, że to i owo można poprawić (...)

Skoro tak sądzisz, to czemu tylko piszesz a nic z tym nie robisz? To już 18 finał, miałeś sporo czasu i wiele jeszcze przed Tobą. Każda para rąk jest potrzebna. :lol: Powodzenia :D

Odnośnik do komentarza

Ja tam na stronie WOŚP znalazłem takie sprawozdanie z 2008:

1.PRZYCHODY z działalności statutowej

Razem: 41.817.349,83

składają się na nie wpłaty od darczyńców w ramach :

-XVI Finał WOŚP 33.708.793,99

-przychody pozostałe z darowizn celowych 4.100.255,47

- wartość darów rzeczowych 797.179,91

przychody z działalności statutowej po4ytku publicznego :

- 1% podatku dochodowego 3.211.120,46

4. KOSZTY realizacji zadań statutowych i po/ytku publicznego

Razem 37.022.345,54

Na koszty składają się następujące wydatki:

- Zaopatrzenie rzeczowe placówek słu4by zdrowia i grup ratownictwa 24.092.694,56

- Pomoc indywidualna w zakresie ratowania 4ycia 1.536.630,79

- Koszty realizacji kontraktów 195.813,31

- Koszty realizacji zadań poza finałowych według poni4szego zestawienia kosztów:

• Ogólnopolski Powszechny Program Badań Przesiewowych Słuchu 1.733.284,08

• Infant flow 124.658,58

• Leczenie pompami insulinowymi 3.030.319,03

( w tym 2.918.000,00 zł realizacja zakupów ze środków1%)

• Szkolenia w zakresie udzielania pierwszej pomocy:

przeszkolenie wolontariuszy udzielania pierwszej pomocy 2.266274,18

utrzymanie ośrodka szkoleniowego 99.044,03

• Działalność pożytku publicznego

- przeprowadzenie zbiórka 1% 293.896,78

• Działania propagatorskie i informacyjne

- organizacja finałów:

XVI Finał 1.716.537,45

- organizacja koncertu Przystanek Woodstock 1.933.192,75

5. Koszty finansowe

Pozostałe koszty finansowe- strata na wykupionych jednostkach uczestnictwa w funduszach

inwestycyjnych – 1.612.259,89 złotych

Odnośnik do komentarza
......

Atmosfera była niesamowita,

.......

Oj na pewno Atmosfera , przepraszam Sebek ale nie mogłem się powstrzymać .

Impreza jak impreza , robią coś dobrego co zawsze powoduje że zawsze znajdą się niezadowoleni , to tylko tako typowa polska zawiść.

Odnośnik do komentarza
to tylko tako typowa polska zawiść.

A ja jestem zdania, że skoro ktoś wyciąga rękę po pieniądze to powinien się liczyć z tym że ofiarodawca będzie chciał wiedzieć dokładnie na co ta kasa będzie przeznaczona, tym bardziej że to kasa na słuszny cel. I nie doszukiwał bym się w tym żadnej zawiści.

Odnośnik do komentarza

No i przecież jest wszystko podane na tacy, na co i ile wydają, jednak na większości z użytkowanych przeze mnie for znajdzie się przeciwnik WOŚP.

Osobiście uważam, że każda pomoc (nawet najmniejsza) w tym kalekim kraju jest lepsza niż nic nie robienie i oskarżanie albo narzekanie.

Odnośnik do komentarza

popieram twoje zdanie Michał, szkoda że ci negujący jedyne co robią to gadają -

jakoś w Polsce przyjął się głownie schemat narzekania i biadolenia zamiast działania.

tego nikt nie zabrania a tak niewielu robi

Odnośnik do komentarza

Zawsze znajdzie sie ktoś ,co będzie miał jakieś B) ale ,lecz jeżeli zachodzi potrzeba co nie życze nikomu to właśnie sprzet W.O.Ś.P nas ratuje B)

ALE,-ALE może mieć każdy ;)

SZACUN DLA JURKA ŻE ROZKRĘCIŁ TĄ KARUZELE whist

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy
popieram twoje zdanie Michał, szkoda że ci negujący jedyne co robią to gadają -

jakoś w Polsce przyjął się głownie schemat narzekania i biadolenia zamiast działania.

tego nikt nie zabrania a tak niewielu robi

Pozwolę sobie polemizować z taką opinią.

W Polsce jest bardzo dużo różnych organizacji, które przez cały rok niosą pomoc i robią bardzo wiele dobrego nie czyniąc wokół tego tyle szumu. Ciężko pracują na codzień niosąc pomoc i wsparcie tym, którzy tego potrzebują i robią to przy wsparciu finansowym, materialnym i z udziałem setek tysięcy Polaków.

Starają się przy tym nikogo na siłę nieuszczęśliwiać (patrz wspomniana wyżej historia szpitala w Warszawie), nie obrażają się gdy ktoś nie podziela ich entuzjamu i nie chce wyłożyć kilkuset tysięcy złotych na zorganizowanie im "finału" i uzgadniają swoje działania np. z instytucjami czy urzędami państwowymi żeby unikać zbędnego zamieszania.

Każda umiejętnie zorganizowana forma pomocy jest bardzo dobra, potrzebna i prawie każdy sposób na uaktywnienie społeczeństwa jest mile widziany, ale może lepiej pozwolić każdemu udzielać się harytatywnie tak jak sam uzna za stosowne i nie zmuszać nikogo do podzielania entuzjazmu zwiazanego z konkretnym pomaganiem.

Odnośnik do komentarza
(...)może lepiej pozwolić każdemu udzielać się harytatywnie tak jak sam uzna za stosowne i nie zmuszać nikogo do podzielania entuzjazmu zwiazanego z konkretnym pomaganiem.

W momencie takich dyskusji przypominaja mi sie WOSP z przed kilku lat... Na istniejacej jeszcze granicy, celnicy (czyli jakby nie spojrzec urzednicy) DOMAGALI sie od wjezdzajacych do i wyjezdzajacych z kraju, aby ci wrzucili do ich puszek jakies kwoty majace zasilic kase WOSP. Zastanawiam sie, czy Policja jezdzila wtedy na interwencje z puszkami, a Pogotowie udzielalo pomocy jedynie po "zrzutce co laska" !happybth ...

PS. Tak jak napisal Arecki, dobrowolnie tak, ale presja wywierana dodatkowo pod plaszczykiem wykonywanej funkcji zdecydowanie NIE.

Zastanawiam sie, jak czuli sie obcokrajowcy, ktorzy o WOSP nie mieli wogole pojecia, kiedy celnik mocno lamanym angielskim albo niemieckim naklanial ich do "wyskoczenia z kasy" na powitanie lub pozegnanie kraju !happybth ...

Odnośnik do komentarza

Pozwolę sobie polemizować z taką opinią.

W Polsce jest bardzo dużo różnych organizacji, które przez cały rok niosą pomoc i robią bardzo wiele dobrego nie czyniąc wokół tego tyle szumu. Ciężko pracują na codzień niosąc pomoc i wsparcie tym, którzy tego potrzebują i robią to przy wsparciu finansowym, materialnym i z udziałem setek tysięcy Polaków.

Starają się przy tym nikogo na siłę nieuszczęśliwiać (patrz wspomniana wyżej historia szpitala w Warszawie), nie obrażają się gdy ktoś nie podziela ich entuzjamu i nie chce wyłożyć kilkuset tysięcy złotych na zorganizowanie im "finału" i uzgadniają swoje działania np. z instytucjami czy urzędami państwowymi żeby unikać zbędnego zamieszania.

Każda umiejętnie zorganizowana forma pomocy jest bardzo dobra, potrzebna i prawie każdy sposób na uaktywnienie społeczeństwa jest mile widziany, ale może lepiej pozwolić każdemu udzielać się harytatywnie tak jak sam uzna za stosowne i nie zmuszać nikogo do podzielania entuzjazmu zwiazanego z konkretnym pomaganiem.

chyba sie nie zrozumieliśmy - ja nie pisałem o tych którzy pomagaja innym

nie rozgłaszajac tego faktu wszem i wobec a o tych którzy maja dużo do

powiedzenia / najczęściej, jak wskazalem przywarę naszych rodaków, negując

co sie da/ poza gadaniem nic nie robiąc.

CHWAŁA wszystkim którzy pomagają potrzebującym a szczególnie tym robiacym to z serca a nie na pokaz.

mozna polemizować czemu WOSP robi to tak "hucznie i efektownie" ale też osiagniecia są chyba proporcjonalne.

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy
mozna polemizować czemu WOSP robi to tak "hucznie i efektownie" ale też osiagniecia są chyba proporcjonalne.

Nie chcę wdawać się w polemikę kto jest większym dobroczyńcą i dlaczego, skoro wspomniałeś o proporcjach to zachęcam do lektury sprawozdania Caritasu za 2008 rok, gdyby ktoś nie chciał za długo szukać to szczegóły są na stronie 50-tej.

I jeszcze w wersji dla "bardziej leniwych":

- wydatki Caritas Polska na projekty krajowe i zagraniczne - 113 146 941,91 zł.

- wydatki Caritas diecezjalnych w Polsce na projekty krajowe i zagraniczne - 271 407 443,15 zł.

Raz jeszcze podkreślam, że nie chcę rozpoczynać licytowania się kto jest lepszy, ale dobrze mieć świadomość, że WOŚP nie jest jedynym dobroczyńcą w Polsce choć bardzo dobrze, że jest i wyzwala tyle pozytywnej energii.

Odnośnik do komentarza

Raz jeszcze podkreślam, że nie chcę rozpoczynać licytowania się kto jest lepszy, ale dobrze mieć świadomość, że WOŚP nie jest jedynym dobroczyńcą w Polsce choć bardzo dobrze, że jest i wyzwala tyle pozytywnej energii.

myślę że to jest dobrym podsumowaniem - popierajmy przedsięwzięcia które podsuwa,

każdemu jego intuicja i przekonania, hej.

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy
wydatki Caritas Polska na projekty krajowe i zagraniczne - 113 146 941,91 zł.

- wydatki Caritas diecezjalnych w Polsce na projekty krajowe i zagraniczne - 271 407 443,15 zł.

Dokładnie Arek, chciałem podobnie powiedzieć. Nie chodzi o licytowanie się,

ale o to że Owsik, zupełnie inaczej postrzega ideę pomocy ubogim i potrzebującym wg. np Św. Franciszka.

Pomagamy, ale się tym nie chełpimy, takie jest moje odczucie.

Problem jest taki,

że WOŚP wszedł juz do kanonów "politycznej poprawności", i teraz, wygląda,

jakby była jedyną "dobrodziejką" w naszym kraju, więc każda, najmniej krytyczna nawet opinia o tym przedsięwzięciu, spotyka się z nabożnym potępieniem

bezrefleksyjnych lemingów...

A rządy kolejne, w budżecie Ministerstwa olewania zdrowia, uwzględniają jako

inwestycje w "SłużbęZdrowia" to,

co wośp zakupi. Oczywiście wośp zakupi, jak odsetki z lokaty, pozwolą na swobodną pracę fundacji... whist

pzdr

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy
ten kraj się nie zmienia

"Ten kraj" - miłe okreśłenie własnej ojczyzny...

emigruj whist są takie co się zmieniają.

Oczywiście dobrze, że pieniądze wpłacane przez NAS na WOŚP dają perspektywy

w szpitalach ! bo każda pomoc potrzebującym jest potrzebna.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...