Skocz do zawartości
Forum Burgmania

trasa do Innsbrucka


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

wybieram się na narty w okolice Innsbrucka lub kawałek dalej do Włoch, tak czy siak trasa przez Innsbruck. Czy ktoś z Was ma doświadczenia z trasy w tamte okolice ? Z tego co widziałem to 3 trasy wchodzą w rachubę:

1) Wawa-Brno-Wiedeń-Innsbruck

2) Wawa-Wrocław-Drezno-Monachium-Innsbruck

3) Wawa-Wrocław-Praga-Monachium-Innsbruck

Z góry dzięki za info/sugestie.

Odnośnik do komentarza

Wawa - Wrocław to tragedia. Co kilka kilometrów jakaś wioska i ograniczenia do 50km/h + multum fotoradarów... Proponuję ominąć tę możliwość całkowicie z ekonomicznego (paliwo i czas!) punktu widzenia.

Jednak zapraszam w me rejony - herbatką ugoszczę, a i ciasteczka się znajdą ;)

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy

Wielokrotnie jechałem trasą nr.1 i osobiście polecam.Do granicy 2-pasmówka,przez Czechy też dobry przejazd,od granicy do Wiednia kawałek drogą szybkiego ruchu a dalej to już autostrada.

Wydaje mi się,że wariant 1 jest najlepszym rozwiązaniem.

Odnośnik do komentarza

Hej,

Ja przejechałem praktycznie wszystkie warianty i zdecydowanie polecam opcje nr 1.

Na co musisz zwrócić uwagę? Winiety - czeska i austriacka. Potwierdzam to co koledzy, że ta traska jest najfajniejsza i najlepsza. Jedyny fatalny moim zdaniem odcinek na tej trasie to przejazd od Salzburga do Rosenheim, gdzie są tylko 2 pasy i mnóstwo samochodów. Tam jak nagle blokuje się droga to korek na prawie całym tym odcinku. Dalej jest już tylko fajnie...

Odnośnik do komentarza

Zdecydowanie nr 2. Poza odcinkiem Warszawa-Wrocław droga jest perfekcyjna.

Omijaj godziny szczytowe w okolicach Insbrucka , często korki zaczynają się kilka(naście) kilometrów od zjazdu na Zillertal a gęsto przestaje być za przełęczą Brenner. No i po drodze mija się Alianz Arenę pod Monachium - jeśli jest mecz to może się okolica przypchać. Oczywiście w sezonie sobota 10-17 to zdecydowanie punkt szczytowego ruchu turystycznego.

Odnośnik do komentarza
....gdzie są tylko 2 pasy....

Uuuuu! To lipa. Nie jedź tam !bicz

Miałem na myśli, że bez pasa awaryjnego i jazda tym odcinkiem nie należy do przyjemnych...

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy

Trasa 1,jechałem nią kilkadziesiąt razy.Jedyna niespodzianka może być na zjezdzie pod Monahium(może ale nie musi).

ps.dokad jedziesz ,podaj miejsce.

ps.polecam kronplatz.it

Odnośnik do komentarza
Trasa 1,jechałem nią kilkadziesiąt razy.Jedyna niespodzianka może być na zjezdzie pod Monahium(może ale nie musi).

ps.dokad jedziesz ,podaj miejsce.

@pawel883 - plany jeszcze nie sprecyzowne. Któraś z miejscowości narciarskich w Austrii w okolicach Kaprum lub Włochy (Bormio, Livigno).

Dzięki Wszystkim za komentarz

Odnośnik do komentarza

oplaca sie nawet isc na kolanach do Wrocka ale za to pozniej masz droge do nieba- i najwazniejsze ze jedziesz po nizinach praktycznie bez strachu ze atostrada zostanie zasypana pamietaj tylko o winecie A czychaja skubani i jeszcze jak bedziesz jechal do IT na Brenero to pod mostem zawsze zaoszczedzisz 20€ trasa wolniejsza o 1h ale widokowa i mila (uwaga w sobote i niedziele zatloczona)

Odnośnik do komentarza
- plany jeszcze nie sprecyzowne. Któraś z miejscowości narciarskich w Austrii w okolicach Kaprum

jeśli Kaprun to przez Brno i Salzburg

Odnośnik do komentarza

Ja zawsze jeżdżę przez Brno. Unikać należy trasy przez Mikulov. Z trasy na Brno trzeba kierować się na znojmo a następnie Krems i St. Polten (nie na Wiedeń). Trasa ta ma tą zaletę, że omija się Wiedeń i wjeżdża na autostradę na Linz. Potem kawałek przez Niemcy i prosto na Innsbruck

95264320.jpg

Odnośnik do komentarza

ja dokładnie jak poprzednik, czasami przy połączeniu z monachium niestety korki - ale dotyczy to obu kierunków / z północy i od wiednia/. extra jazdy - i autem i na nartach!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...