Skocz do zawartości
Forum Burgmania

Router WiFi - z Neo do kablowki


Rekomendowane odpowiedzi

Posiadam router D-link DSL-2640B

Wykorzystywany on byl do tej pory jako punkt dostepowy domowej sieci bezprzewodowej z Neostrada. Zmienilem jednak dostawce i obecnie mam kablowke i co za tym idzie internet bezposrednio z kabla sieciowego. Pytanie czy mozna posiadane przeze mnie urzadzenie wykorzystac tak jak to bylo w przypadku Neostrady czy musze nabyc nowy sprzet o innej specyfikacji ?

Z gory bardzo dziekuje za pomoc.

Zeby nie bylo, ze off topic, to jak nie bede mial internetu nie bede mogl czytac Burgmanii :-)

Pozdr.

Pisklak

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy

Niestety Kolego. Ten delink to urządzenie ADSL, czyli WAN masz z sieci można

powiedzieć telefonicznej (RJ-11)...

Kup sobie porządną rzecz: LinkSys WRT 54 GL, tylko wcześniej zapytaj nowego providera,

czy w ich regulaminie możliwy jest routing do Twojej sieci domowej.

Jeśłi tak to pewnie będziesz musiał podać im MAC Adres interfejsu sieciowego

nowego routerka. Później wrzucasz na niego Tomato i konfigurujesz

sieć domową !happybth

Trochę wiedzy masz tu --> KLIK

pzdr

Odnośnik do komentarza

Jak pisze szorstki - kup LINKSYS WRT 54GL i wtedy daj znać - pomożemy i hula jak głupi !happybth Mam od 3 lat, spisuje się wyśmienicie (oczywiście soft opensourcowy wgrany ;P )

Odnośnik do komentarza

Dziękuję za zainteresowanie tematem :-)

A co powiecie o Linksys WRTU54G ? Znalazłem dobrą ofertę cenową (99 zł) i zastanawiam się czy warto ?

Pozdr.

Pisklak

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy

Szukaj GL, nowszy, większa moc WiFi (65mW), silniejszy procesor i (chyba) więcej pamięci. Jak będziesz używał alternatywnego softu (Tomato) to masz pewność

że wszystko będzie działało O.K.

Ale jak chcesz ekonomicznie to G też w domu wystarczy, tylko sprawdź jaka

wersja tego G, jeśli powyżej 4 to praktycznie to samo co GL tyle, że nie

ma pewności co do używania innego niż fabryczne oprogramowania...

pzdr

Odnośnik do komentarza

jeżeli potrzebujesz net w promnieniu kilkunastu metrów to nie ma co przepłacać. a i nie wiem czy warto pytać dostawce o routing bo niektóre firmy liczą sobie kasę za dostęp wifi a tak zakładasz i masz

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy

Piro, f-my które nie pozwalają na routing do sieci domowej mają

prosty mechanizm kontroli tego typu kombinacji (TTL w IP),

chociaż np. Tomato potrafi ten mechanizm ominąć... :D;)

Ale trzeba trochę o tym wiedzieć i sprawdzić czy pozwalają czy

nie w regulaminie...

pzdr

Odnośnik do komentarza

Trzeba zerknąć w umowę - jak jest "O świadczenie dostępu do internetu w lokalu ..." to można i kupę mogą co najwyżej na wycieraczce pod drzwiami zrobić. Jak jest jasno w umowie, że dostęp do internetu dla jednego stanowiska... Wtedy teoretycznie nie powinno się dzielić.

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy

Jak masz ofertę UPC Student1, to robisz to !OK !happybth . Pozostałe oferty UPC

dają możliwości stworzenia legalnej sieci domowej od 3(FiberPower8)

do 5 komputerów(FiberPower50).

pzdr

Odnośnik do komentarza

skoro umowa określa ilość komputerów to wszystko jest ok !OK bo komp jest jeden.

Edit sprawdziłem i jest fiberpower8 tak czy inaczej wcześniej chodziło i nikt nie miał pretensji.

Odnośnik do komentarza

Te wrtu54g za 99zł są jakieś dziwne - piszą "nowe OEM" a mnie one wyglądają na sprzęt refurbished (czyli np. po naprawach serwisowych) - gwarancja tylko 6 mies. i obudowy mogą być "porysowane w transporcie". Ja bym tego nie kupił. Wolę jak ktoś otwarcie pisze, że sprzęt jest używany.

W ciemno natomiast można kupować modele z tej listy: Tomato FAQ a tutaj modele opisane mniej szczegółowo, ale po polsku: Tomato Wiki.

A umową z operatorem się nie przejmuj - MAC address zawsze można sklonować a na sofcie Tomato to i z blokadą routingu sobie poradzimy - tak jak szorstki to opisał. Nawet jeśli operator by wykrył wiele systemów operacyjnych pracujących jednocześnie to przy dzisiejszych możliwościach wirtualizacji powiesz, że to wszystko na jednym PC chodzi.

Edit: zapomniałem dodać, że wrtu54g to nie to samo co wrt54g, czyli na wrtu Tomato prawdopodobnie nie będzie działać.

Odnośnik do komentarza

Nie chcąc zakładać nowego tematu napisze tu mój problem

Dziś się przeprowadzam do nowego domu

Facet za oknem montuje satelite, a ja się zajmuje internetem.

Ponieważ tp nie ma tu jeszcze swojej lini możliwy jest tylko przez wifi (ktoś udostępnia w pobliżu za 30zł/m-c)

Sprawdzając jaki mam zasięg do tej osoby przez laptop + airline usb + panel 18dbi zobaczyłem, że dookoła jest 70% niezabezpieczonych sieci.

Połączyłem się z jedną z nich osiągając sybnał bardzo dobry (80%) i transfer prawie 1Mb/s.

Skonfigurowałem router (linksys wrt54gl) i podłączyłem końcówke od anteny do niego (wejście było inne więc musiałem zastosować przejściówke).

Wszystko by było idealnie gdyby nie jakość sygnału. Linksys wykrywa mi tyle samo sieci co laptop (8-9), ale sygnał rzadnej z sieci nie jest większy niż 15%. Przy tym sygnale przez 2h jeden raz udało mi się otworzyć google.

Jak moge wzocnić ten sygnał? A może musze zarobić nową końcówkę zamiast tej przejściówki.

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy

Rozumiem, że interesuje Cię jedynie techniczny a nie etyczny aspekt tego

typu podejścia. Może zapytaj właścicieli niezabezpieczonych sieci, czy nie

mogliby zwiększyć mocy swoich access pointów, bo u Ciebie słabo sieć chodzi...

:lol:

Co za czasy !sciana

W każdym razie stawiałbym na przejściówkę. Każdy taki element wytłumia sygnał,

a jak masz jakieś badziewie to może i o 60 % obciąć.

pzdr

Odnośnik do komentarza

Dokładnie wywal przejściówkę - najlepiej kup antenkę z odpowiednią końcówkę. A co do etyki to sorry ale ja traktuje niezabezpieczone sieci jak jak hot spot bo niczym nie szkodzę a brak zabezpieczeń znaczy że ktoś nie ma nic przeciwko.

Odnośnik do komentarza

Właśnie próbując coś osiągnąć doszło do tego, że po wpisaniu adresu routera loginu i hasła (admin/admin) wyskoczył mi nie mój router !sciana

Zrobiłem zdjęcie tego...

z.jpg

Mi to wygląda na jakieś pozłacane, także dużych strat nie powinno być.

Orginalnego kabla od anteny nie chcę zabardzo ruszać, bo orginalnie zaciśniety, zgrzany folią itd.

Można jakoś sprawdzić czy to napewno jest to?

Odnośnik do komentarza

tak logicznie jeśli antena zbiera na innym urządzeniu bez przejściówki a na tym nie chce zbierać z przejściówką to a przejścówka gubi sygnał b router z jakiegoś powodu słabo łapie

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...