Skocz do zawartości
Forum Burgmania

jakie buty kupić,żeby pochodzić po górach


Rekomendowane odpowiedzi

Witam ,jak w temacie.Szukam dobrych butów do kostki albo lekko za kostkę dla mnie i dla żony,żeby połazić po górach :lol: Pułap cenowy 600 pln za pare.proszę Was o opinię :lol:

ps. uściślam pytanie- chodzi mi o buty trekingowe,z ,membrana,dobrze trzymające się na śniegu,błotku i mokrych kamieniach...Może nawet nadawały by się na skuter..?

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

A napisz do jakiego rodzaju chodzenia po górach je potrzebujesz. Lato czy raczej śnieg, więcej skałek, czy raczej po równym, błoto?

Nie podam Ci nazw, ale myślę, że warto zwrócić uwagę na podeszwę (sądzę, że najlepiej Vibram) oraz na materiał zewnętrzny i wewnętrzny (czy tkanina oddychająca, czy skóra lub coś skóropodobnego). Podeszwa raczej twarda i z dobrym bieżnikiem? Jak podeszwa przechodzi w resztę buta (czy nie będzie się odklejać nad palcami) albo będzie się moczyć? Pamiętaj o miejscu na grubszą skarpetę (but nie może być za mały, ale jak będzie za duży to też nie dobrze). Warto dokupić jakiś środek impregnujący (są różne w zależności od materiału, z którego zrobiono but).

PS

Właściwie jest to odpowiedź na pytanie "jakie". Być może to są banalne porady, ale nie wiem z jakiego poziomu wiedzy startujemy. ;)

Sam mam coś o nazwie Lytos Hydrotec (chyba skóra, albo nubuk) i na lato są trochę za ciepłe. Za kostkę i dość ciężkie, podeszwa Vibram. Kupiłem już dość dawno temu, ale de facto korzystam z nich może przez 3 tygodnie w roku. Wygodne, dobry bieżnik, nie ślizgają się, dobrze trzymają kostkę. Moja żona ma Raichle - te są mieszanką różnych materiałów, a guma podeszwy dochodzi na wysokość paznokci, co ładnie chroni przed zamoczeniem. Latem chodzę w czymś, co przypomina adidasy - do kostki. Zapomniałem nazwy... whist

O, tu znalazłem moje buty. Właśnie takie: Moje buty. Moja żona ma chyba takie: buty żony

Być może na tym portalu znajdziesz coś ciekawego.

Odnośnik do komentarza

salewa robi fajne butki - to jest firma która robi sprzęt wspinaczkowy więc powinno być ok. Poszukaj w sklepach ze sprzetem wspinaczowym tam zwykle można znaleźć coś fajnego Tak czy inaczej musisz przymierzyć i zobaczyć czy Ci pasują a przed wyjazdem porządnie rozchodzić żeby na wyprawce nie było jakiejś nieprzyjemniej sytuacji

Odnośnik do komentarza

Temat zamykam, proponuje zadac to pytanie na forum "wedrownikow po gorach". Ja chce kupic nowa lodowke. I co z tego?

To jest forum skuterowe.

Edit: Ze wzgledu na zagadnienia dzialu OT, temat zostaje odblokowany !scooter ...

Odnośnik do komentarza
Temat zamykam, proponuje zadac to pytanie na forum "wedrownikow po gorach". Ja chce kupic nowa lodowke. I co z tego?

To jest forum skuterowe.

Edit: Ze wzgledu na zagadnienia dzialu OT, temat zostaje odblokowany B) ...

Powiedz coś więcej jakiej lodówki szukasz?

;);):blink:żart , ale nie mogłem sie powstrzymać hi hi

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...