Skocz do zawartości
Forum Burgmania

gdzie dorobic pilota do bramy/szlabanu


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Czy moze szanowne towarzystwo zna jakas firme gdzie mozna dorobic pilota do bramy/szlabanu wjazdowego. Niestety moja spoldzielnia mieszkaniowa zyje jeszcze w PRL-u i twierdzi ze nie moge dostac nastepnego pilota (mam 2) bo w mieszkaniu jest zameldowana tylko jedna osoba.

Bede wdzieczny za jakies namiary.

Odnośnik do komentarza

Sam pilot to zwykle jeszcze za mało.

Trzeba "nauczyć" centralkę, że sygnał z tego ma być traktowany jako "swój".

Moje dwie propozycje:

- wybrać się do zarządu (a nie administracji) i przedstawić swoją sytuacje (np. mam 4oo, 2oo i !sciana - potrzebuję trzeciego pilota, jestem skłonny za niego zapłacić, itd.)

- zorientować się, kto (na 99,99% jest to firma zewnętrzna) serwisuje bramę/szlaban i udać się do nich/zadzwonić w sprawie zakupu kolejnego pilota do tej zapory.

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy

Zadzwoń do jakiegoś REP'a firmy CAME - może jest jakaś możliwość nauczyć pilota od drugiego - tak jak np. w NICE.

Jeżeli nie - kup nowego pilota tego samego typu i zgłoś że nie działa. Przypal głupa że chyba się rozprogramował czy coś :lol: Dla lepszego efektu przełóż flaki z nowego do starej obudowy.

Sposób z firmą konserwującą jest też niezły.

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

Kisiel... ja nie wiedziałem, że ty taki kombinator jesteś :lol::lol:

Z pilotami do bramy nie zawsze jest tak łatwo jak z Nice'em.

Np. takie Fadini jeszcze jakiś czas temu (nie wiem czy coś się teraz zmieniło) miało jedno przedstawicielstwo na PL a za dorobienie pilota wołali sobie jak cygan za matkę :lol: .

W Wawie nikt nie był w stanie skopiować tego pilota... przynajmniej ja na nikogo takiego nie trafiłem.

Edit: właśnie sprawdziłem: Fadini ma już pkt w Wawie :lol:

Odnośnik do komentarza

Kisiel ten patent może nie przejść z prostego powodu - u mnie np. przy szlabanie są pętle indukcyjne i rejestrowany jest w systemie wjazd/wyjazd (pilot taki właśnie z napisem "Neo").

Nie da się na jednego pilota 2 razy wjechać bez wcześniejszego wyjazdu z garażu.

Kiedyś rozmawiałem z administratorką i powiedziała, że jak się nawet dorobi kolejnego pilota to jest przypisywany do określonego miejsca i nadal będzie możliwy tylko wjazd<>wyjazd w "poprawnej" kolejności czyli jak ktoś wjedzie na 1-szym pilocie to drugim uda się tylko wyjechać.

Skoro tak to działa to oznacza, że dowolnego pilota można wyrejestrować z systemu więc pójście z niby-uszkodzonym pilotem nic nie da (poza niepotrzebnymi kosztami).

A jak system jest bez takich "bajerów" to po co kombinować z kupowaniem pilota, przekładaniem bebechów - prościej byłoby pójść i powiedzieć, że się zgubiło pilota i chce się nowy. Przecież nikt nie zabroni gubienia rzeczy :-)

EDIT: a swoją drogą beznadziejna administracja :-( Ja na drugim lokum poszedłem do administratorki i powiedziałem, że chcę dodatkowego pilota bo Babcia z wózkiem dziecięcym nie będzie kombinowała jak go przetransportować pół piętra po schodach do klatki, a przez garaż będzie mogła dojść bezpośrednio do windy - administratorka od ręki dała nowego pilota (oczywiście musiałem zapłacić ale to akurat nie dziwi).

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy

Jak twoim zdaniem zareaguje administratorka gdy oto ten sam gość, który wczoraj chciał dodatkowego pilota i dostał "czarna polewkę" następnego dnia go zgubił :lol:

W jednej kwestii masz rację - gdyby był normalny administrator ..... :lol:

@ptaku_1 spróbuj inaczej - napisz pismo do administracji z jakoś logicznie umotywowaną prośbą - na piśmie będzie im o wiele trudniej odmówić. Mam wrażenie że to jest tylko zła wola i lenistwo pani administratorki. Zamęczyc babę a co ..... :lol::lol:

Kisiel... ja nie wiedziałem, że ty taki kombinator jesteś  :lol:  ;)

To jeszcze nic .... poczekaj bratku ..... już kombinuje jak Cię wysadzić z fotela O.Dyrektora :lol::lol::lol:

Odnośnik do komentarza
  • Administrator
Kisiel... ja nie wiedziałem, że ty taki kombinator jesteś  :lol:  :lol:

To jeszcze nic .... poczekaj bratku ..... już kombinuje jak Cię wysadzić z fotela O.Dyrektora :lol::lol::lol:

Widzę, że jesteś taki piroman Józek Kombinerek... :lol:

Damy radę :lol:

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...