Skocz do zawartości
Forum Burgmania

Ubezpieczenie AC OC


ZYBEX

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 89
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

  • marcin62

    7

  • misioooo

    6

  • SimonWarka

    4

  • snap84

    3

Top użytkownicy w tym temacie

W sierpniu ubezpieczałem mojego Burego. model k7 ex;

w sierpniu przebieg jakieś 8 000

Compensa wyceniła mi skuta na 22 000 plnów tak więc z twoim przebiegiem to niezła wycena się mi wydaje :D

Odnośnik do komentarza

Mnie PZU tez nieźle podliczyło, mino, że zgłosiłem skuter tylko w cenie detalicznej, bez akcesoriów . - OC+AC wyszlo prawie 2000 PLN.

Odnośnik do komentarza

Allianz i PZU zaśpiewało mi ok 1000-1100 zł za Burgera 650 K3.

Z ciekawości powiem, że Interrisk zaoferował AC i OC za..... 4200 zł....

Odnośnik do komentarza

Dla informacji za OC i czesciowe AC placilem Allianzowi rocznie za Tmaxa ok. 150 euro (stawka 30%), z tego samo OC to ok. 50 euro (przy 70% znizki).

Odnośnik do komentarza

Jako ciekawostkę zapodam /tylko OC i NW/, dzisiaj opłacone. Sorry, wczoraj.

Za Majesty DX 250 z 1998 r. (po dwóch latach bez wypadku) zapłaciłem w "WARcIE " 131 PLN! !sciana

Odnośnik do komentarza

Z wyceną lepiej uważać. Może i wycenią za dużo, ale radość się skończy w razie "W". Wtedy rzeczoznawca raz jeszcze wyceni pojazd i jak jego wartość będzie wtedy niższa niż pierwsza wycena to odszkodowanie dadzą wg tej niższej kwoty - a buliliśmy $$$ za większą wartość.

Jak niedoubezpieczymy pojazd (czyli ubezpieczymy na kwotę niższą niż realna wartość) to tego problemu nie powinno być. Najlepiej oczywiście trafić dokładnie w wartość pojazdu, ale jest to nierealne.

Odnośnik do komentarza

Z ubezpieczeniami zawsze jest ostro jazda.

Pomimo, iż płacimy składki za wartość w dniu zawarcia umowy X, to wycena odszkodowania po Y czasie i ewentualnej szkodzie 100% jest ponownie przeliczana na czas Y.

Po prostu jesteśmy świadomie okradani i co gorsze nie jesteśmy w stanie temu się przeciwstawić.

Można czysto teoretycznie wykupić nadubezpieczenie, które zwróci nam kwotę z okresu zawarcia w pełnej wysokości, aczkolwiek podejrzewam, że koszt składki przyćmi nam ten pomysł, a po drugie ilośc takich ofert też nie jest liczna.

Ubezpieczenia to cwany wytwór TU :lol:

Odnośnik do komentarza
  • 3 miesiące temu...

Jako że nadszedł czas ubezpieczenia skutera zrobiłem przegląd ubezpieczycieli (w zasadzie nie ja, ale zaprzyjaźniony broker). Może się komuś przyda taka mała analiza.

Skuter Honda SH300i z 2008roku wartość ubezpieczenia brutto 15000zł, składka płacona jednorazowo:

Mam takie oto propozycje:

Alianz: OC 250zł, AC 899zł, NW 50zł, ASS bezskładkowo -suma: 1199zł

PZU: OC 205zł, AC 1160zł, NW 31 zł, ASS bezskładkowo -suma:1396zł

PTU S.A.: OC, AC, NW, Assistance brak -suma: 1095zł,

Uniqa: OC:73zł, AC 1505zł, NW 40zł, Assistance brak -suma: 1618zł

HDI: OC 162zł, AC brak, NW 50zł, ASS 32zł -suma: 244 (bez AC)

T.U. ALLIANZ S.A. Obowiązuje zasada proporcji. Assistance standard holowanie tylko wskutek wypadku.

T.U PTU S.A. Nie ponosi odpowiedzialności za szkody powstałe w pojeździe wskutek zalania, które nastąpiło w wyniku kontynuowania jazdy w warunkach stwarzających zagrożenie zalania lub zassania wody do silnika. Brak możliwości wykupienia Assistance na motocykle.

W T.U. UNIQA S.A. nie ponosi odpowiedzialności za szkody powstałe wskutek uszkodzenia silnika w wyniku zassania do niego wody w pojeździe będącym w ruchu, obowiązuje zasada proporcji; Do zawarcia ubezpieczenia w zakresie AC wymagana jest zgoda Centrali. T.U. Brak możliwości wykupienia Assistance na motocykle.

T.U. HDI Asekuracja nie przyjmie pojazdu do ubezpieczenia w zakresie AC. Możliwość wykupienia Assistance w szerszym zakresie za kwotę 144 zł.

Ciekawe są różnice w składkach za OC. Prawdopodobnie będę kontynuował ubezpieczenie Alianz chyba, że dostanę jeszcze jakąś lepsza ofertę, a może coś podpowiecie.

Odnośnik do komentarza

witam, mi najlepiej wychodzi opcja AC Alianz + OC NNW Assistnce Link4. Na stronie Alianz jest kalkulator dla motocykli kalkulator

Ja praktycznie AC na dwie raty (sezonowo !OK )

Odnośnik do komentarza

weź poprawkę na strasznie liczoną utrate wartosci moto w Alianz.

Chyba ze wybierasz opcję full serwis i sie nie martwisz !OK

Odnośnik do komentarza

Burgman 250 składka OC 57zł / rok bo mi zniżki przeszły po poprzednim właścicielu a widział ktoś z was może internetowy kalkulator składki moto - taki jak są dla samochodów jest ich dużo ale żadnego dla moto nie widziałem

Odnośnik do komentarza

Ja w Ergo Hestia na jawe 50 AC + NW płaiłem na początku 200zł, ale od 2 lat tylko 93zł.

Gilerką jeżdzę na ubezpieczeniu poprzedniego właściciela (samo OC w PZU za 50-60zł, ale nie pamiętam dokładnie).

Odnośnik do komentarza

W zeszłym roku za 5ccm płaciłem (OC) 71pln z 20% zniżką.

Za Xcitinga nowego (wartść 19900) OC/AC/NNW/Assistance i wszystko co tam mają w Allianz zapłaciłem 2300 (bez zniżek na AC, promocyjnie -10% za ubezpieczenie NW nie pojazdu, tylko w życiu prywatnym - wyszło taniej niż bez tego NW extra sam motur.

Odnośnik do komentarza

Ja bede za miesiac musial wykupic nowe OC. Do tej pory jezdze na ubezpieczeniu poprzedniego wlasciciela - Allianz za 150 zl.

Odnośnik do komentarza

Wszytko fajnie i za samo OC w PZU zapłaciłbym ok 60zł. Jeżeli jednak chce się mieć w pakiecie z AC to niestety cena jest inna. Taka polityka i już.

Odnośnik do komentarza

Ja nadal nie mogę pozbierać się po tym, jaka kase musiałem zostawić w PZU celem pelnego ubezpieczenia sprzetu tj OC AC i chyba NW - w sumie za Nexa wyszło 1024zł ... boli !piwko

Odnośnik do komentarza

W WMC, które jest obecnie na półkach, znajduje się szczegółowe porównanie ubezpieczeń OC, w kolejnym numerze, który wychodzi w najbliższy piątek- kompleksowe porównanie AC :-)

W skrócie

OC - bezkompromisowe zwycięstwo PZU

AC - zacięta walka, szczególnie Allianz vs. PTU

szczegóły w WMC (www.wmc.media.pl)

jak jakieś pytania to na priv proszę :D

żeby przygotować materiał musiałem posiedzieć w temacie dość grubo więc póki co jestem na bieżąco- mogę pomóc w wyborze :lol:

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...