Skocz do zawartości
Forum Burgmania

No to jazda...


Piro

Rekomendowane odpowiedzi

  • Klubowicze

No fakt dzisiaj sobota, więc trzeba pisać w tym wątku.

Po wstępnej umowie na czwartkowym spocie, Ewik, Mak, Valdi, Wojtecki i ja spotkaliśmy się w Jankach, a następnie ruszyliśmy do Otrębus pooglądać stare samochody motocykle i czołgi, (Tu opuścił nas Mak, bo nie wyłączył telefonu i musiał wracać !tut ), a potem dalej w okolice Żyrardowa do Waldiego na rancho. tam czekał na nas rozpalony gril i niebawem na stole znalazły się pyszne kiełbaski i herbatka. Posiedzieliśmy, pogadaliśmy, a potem ruszyliśmy do Mszczonowa stestować termy, ale nie chcieli nas wpuścić w strojach motocyklowych do basenu !tut . Potem już tylko powrót do domu. !tut

Podziękowania dla Valdiego i jego przesympatycznych rodziców za gościnę :rolleyes: , a dla kolegów za wspólny wypadzik i mile spędzony czas. :(

Ewik i Wrzonio

Odnośnik do komentarza

No to pięknie fajny mieliście wypadzik !tut U nas też się działo objechaliśmy zalew do okoła gubiąc się przy tym troszkę - mały offroad !tut momentami krowy zastawiały nam drogi mjaliśmy też "drogę do nieba" !piwko A wracając kikkadziesiat km od wawki zerwałem pasek napędowy :rolleyes: i dalej ciągnąc się najpierw na kablach potem na lince kupionej na stacji dojechaliśmy do warszawki. linka rwała się często i w różnych dziwnych miejscach. Wielkie dzięki dla kolego Philla za cierpliwość do jazdy 40kmh na drodze szybkiego ruchu i to przez parę ładnych km !tut. zrewanżuję się jak będe mógł :(

Odnośnik do komentarza

Hehe!!! No wycieczka przednia... z tego co wiem trafiliśmy do Popowa a później to już komplet nie wiedziałem gdzie jesteśmy aż do wyszkowa... powrót :( no ciekawy Skuter ciągnący skuter na drodze ekspresowej :rolleyes: Były momenty grozy bo jak zwykle 4oo na drodze z Wyszkowa do Wawy wolno nie jeżdżą. Mam nadzieje, że ze skutem będzie wszystko ok. Pozdrawiam i do następnego.

Odnośnik do komentarza

No przygoda jak by nie patrzeć byłą :lol: i tak fart że pasek padł 200m od... zatoczki autobusowej... i parę ładnych km od czegokolwiek innego :P pasek już w poniedziałek mi wyślą :lol: a zaraz konstruuję klucz agnusa :)

Phill - dzięki jeszcze raz i do następnego ale mam nadzieję że nie :) ---- :):)

Odnośnik do komentarza
A jak mu się mogło nie udać jak z tyłu miał przyczepione dodatkowe 200kg :P i jeszcze do tego hamujące jak kotwica :D

A z ciekawości - trzymałeś linkę w ręku? Czy mieliście inną taktykę?

Kiedyś kilka km ciągnąłem elyseo (wariator się rozkręcił). I zaliczyłem glebę :D Szyba i owiewki skutecznie uniemożliwiają równe (czytaj w osi pojazdu) ciągnięcie skutera...

Pzdr.

M.

Odnośnik do komentarza

najpierw ciągneliśmy na kablach rozruchowych po stacji już kupiłem taśmę taką do mocowania bagażu (z takim metalowym czymś które i tak się nie przydało) miałem też w skucie 2 linki do mocowania bagażu (takie rozciągliwe) i technicznie wyglądało to tak phill miał przyczepioną taśmę do uchwytu pasażera a ja miałem założoną pętle z tej gumy dookoła lag ( nie każda z osobna tylko razem) do tej gumy przywiązana była taśma węzłem zabezpieczonym (to znaczy takim ze zrywką) koniec taśmy miałem w ręku. cały patent uważam za dość bezpieczny taśma ma wystarczającą wytrzymałość żeby ciągnąć :( z kolei linka gumowa dawała trochę amortyzacji a kiedy szarpnięcie było zbyt duże zrywała się ( to jest też wada bo potrafiła strzelić sama z siebie ) supełek też jest ważny bo jak by co to szarpiesz za linke i już jedziecie osobno. to co bym zmienił w naszym patęncie to mocowanie do skutera holującego bo jak linka jest z jednej strony to widziałem że phillem potrafiło nieźle zachwiać np na starcie !w00t

Ale swoją drogą :( ---- :) to naprawdę hadrdkor

PS czy da się holować skuter który ma sprawny pasek a wqalneło coś np w silinku (czy sprzęgło w końcu nie załapie??)

Odnośnik do komentarza
PS czy da się holować skuter który ma sprawny pasek a wqalneło coś np w silinku (czy sprzęgło w końcu nie załapie??)

Da się. To, co dociska, jest na osi napędzającej, a dzwon na osi koła (no, nie dokładnie, na osi przekładni zdawczej). Więc obraca się dzwon, sprzęgło stoi.

Dzięki za opis.

Pzdr.

M.

Odnośnik do komentarza

Tylko pasek :( nowy już do mnie jedzie !w00t jak go pomierzyłem to teoretycznie jeszcze powinien sporo wytrzymać bo miałem 1mm zapasu do wymiany :( przy holowaniu pasek stracił sporo zębów a poza tym wszystko jest w najlepszym porządku :) no może poza mną bo jak patrzę na pogodę to aż żal że :( stoi pod domem

Odnośnik do komentarza

Gratuluję wypadów.

Ostatnio nie mam w co ręce włożyć, więc moja aktywność skuterowo-forumowa spadła - przepraszam i obiecuję poprawę :P Ale najbliższa sobota pomału mi się klaruje. Przewietrzył bym moją czerwoną skarpetę :lol: Ktoś chętny?

Odnośnik do komentarza

Ja zawsze !w00t No chyba że deszcz ze śniegiem i gradobicie podczas burzy z piorunami !w00t Ale do soboty jeszcze daleko a prognoze na czwartek już mam :lol: i wygląda na to że z wieczora można by się pokręcić po mieście i okolicach :P

Odnośnik do komentarza

Heheh.. nie z okazji urodzin mojej lubej zabralem ja na objazd Czech. Jutro do Pragi dotrzemy... co do niedzieli to nie wiem o ktorej bede wiec sie nie zapowiadam z gory. Jak widzisz codziennie mam wifi :D Kurde czemu w polsce nie jest to mozliwe ?!?!

Odnośnik do komentarza

A już myślałem że jakaś dłuższa trasa byłaB)

żebyś mógł się wyleczyć z uzależnienia od netu i strony burgmanii !OKK

No to jak jutro(sobota) o 10 pod r66?? !jump Pogoda ma być podobna jak dzisiaj więc !placz1

Odnośnik do komentarza

Kto się pisze na jutrzejszy wypad?

Proponuję wyjazd w formie przewietrzenia kości, stawów i oczywiście naszych maszyn !scooter

Gdańską->Cybulice Małe->Julinek i do Warszawy (po drodze można gdzieś podjechć do lasu na kiełbaski =))

Czyli wypad spokojny nie za ługi !scooter

Piro, Wookash coWy na to?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...