Skocz do zawartości
Forum Burgmania

Grudzień 2009 w zach-pom.


eMKa

Rekomendowane odpowiedzi

Jak już słychać w różnych postach i tematach 6 XII Trójmiasto zaczerwieni się... nie ze wstydu ale z dumy - na motocyklach wyruszą MIKOŁAJE.

Szczegóły akcji można znaleźć TUTAJ.

Na razie jest nas dwóch zachodniopomorzaków: Damianibeata i ja (to chyba nawet osoby trzy B)).

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Dzisiaj miałem odwiedziny, Hubert przyjechał swoim SW, miło było zobaczyć kolegę. Dzięki, jutro wreszcie ruszam swoim sprzętem do pracy. hura.

Odnośnik do komentarza

jak bilety wspomnial mialem okazje sie z nim spotkac przy okazji wizyty w szczecinie i nawinac okolo 200 km przy 5 stopniach C, banan znowu na twarz wrocil :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Co tam słychać w waszym regionie czy ktoś się wybiera na motomikołaje?

Ależ oczywiście. Z tego co wiem to Damianibeata oraz moja skromna osobistość !scooter. W "regionalnych - pomorskie" zasadniczo w tym temacie działamy.

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Jako że ja nie mogłem śmignąć na mikołaje nad czym ubolewam, mam prośbę chociaż o jakieś foto z imprezy. Jak ja wam zazdroszczę. ;)

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Foty SUPER szkoda że nie mogłem podjechać. Pogoda nas teraz nie rozpieszcza czekam teraz na temp. około 0 stopni i ruszam znów :P

Odnośnik do komentarza
Kto chętny dzisiaj pojeździć ???  whist

He he... chyba masz już naprawiony skut!!

No brakuje mi tylko małej kropki nad i w kwestii finansowej !OK

Ale pogoda skłoniła mnie do złożenia wizyty w garażu i ku mojej radości za 2 obrotem wału odpalił :) A stoi przygotowany do zimy od połowy listopada whist

Mam nadzieję, że na Trzebiatowskim rozpoczęcie sezonu pogoda dopisze :)

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Trochę się na nich obraziłem. Mieli do mnie zadzwonić przed otwarciem i nic... !scooter A gdzie właściwie teraz się mieszczą?

Odnośnik do komentarza

Teraz mają na Dworcu PKP - Turzyn, za Węglobudem, koło komisów samochodowych.

A teraz będą mieli na skrzyżowaniu Studziennej z Retry !w00t

Razem ze szkołą Nauki Jazdy Cieślak (sie wie, bo się tam prawko robiło i trasa egzaminacyjna i jest blisko) !scooter

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Jako że mieszkam przy Retry to oczywiście ostatni się dowiaduje że mam teraz pod noskiem serwis !scooter

Odnośnik do komentarza

Dokładnie o tutaj !w00t http://img194.imageshack.us/img194/7686/cccna.jpg

Jak jeszcze przed egzaminem tam byłem (połowa października) to malowane były pomieszczenia. Tam ma być m.in. serwis, salon Kawasaki, sala wykładowa nauki jazdy z prawdziwego zdarzenia i plac manewrowy.

Swoją drogą Motomar będzie miał dużą konkurencję pod nosem i może w końcu opuszcza ceny i będą solidni !scooter

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Czyli już się przenieśli z Turzyna? Dla mnie trochę niedobrze, bo tam gdzie mieszka Bilety to koniec świata... :lol:

A miałem mieszkać w tej plombie na Robotniczej, na I piętrze nad wjazdem na podwórko wewnętrzne. Jak dobrze pamiętam były to plany w 1994r. Miałbym bliżej. !sciana

A tak przy okazji to jest nas coraz więcej! Fajnie. Trzeba przeczekać zimę. Przymierzam się powoli do Burgmanii, ale jak dla mnie jest to bardzo odległy termin i pewnie decyzja będzie na ostatnią chwilę. No i pracuję nad małżonką. :lol:

Sent, mówisz, że zdawałeś w październiku. A gdzie "się kursowałeś"? Nie u Cieślaka przypadkiem?

Odnośnik do komentarza
Czyli już się przenieśli z Turzyna? Dla mnie trochę niedobrze, bo tam gdzie mieszka Bilety to koniec świata... :lol:

A tak przy okazji to jest nas coraz więcej! Fajnie. Trzeba przeczekać zimę. Przymierzam się powoli do Burgmanii, ale jak dla mnie jest to bardzo odległy termin i pewnie decyzja będzie na ostatnią chwilę. No i pracuję nad małżonką. !sciana

Sent, mówisz, że zdawałeś w październiku. A gdzie "się kursowałeś"? Nie u Cieślaka przypadkiem?

Właśnie tam, a wszystko przez tatę. Był na doszkalaniu w Kluczewie w 2008r. jakoś latem i on właśnie prowadził te zajęcia, które dały tacie bardzo wiele. I zapadła właśnie decyzja, że tam będę robił A+B. Cena była super, zacząłem pod koniec czerwca najszybciej jak się dało, najpierw wyjeździłem A, potem B.

27 września 18-tka, 28 września zdana kat. A, 27 października zdana kat. B :lol:

Ogólnie jestem bardzo zadowolony, bo nie było bezsensownego jeżdżenia po placu, jeździliśmy w okolice Dobrej i doszkalaliśmy jazdę po zakrętach poza terenem zabudowanym. Jestem bardzo zadowolony :lol:

A Garaż motor jeszcze się nie przeniósł :D Ale już wiem gdzie będzie nowa siedziba :lol:

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

To super. :lol: Ja też uczyłem się u Cieślaka i to właśnie w czasie minionych wakacji. Egzamin miałem we wrześniu. Wprawdzie B zrobiłem w 1994r. ale jakoś nie było bodźca, żeby zrobić A. I tak jakoś na wiosnę mnie "hyciło". !sciana

Sam się zaszczepiłem i też trochę zaszczepiłem motoryzacji mojemu 14-letniemu synowi - zdał na kartę motorowerową i trochę pojeździliśmy razem: on na małym ja na dużym (gdzieś tam na forum są zdjęcia). W sumie mój awatar to mój synciu na moim dużym rumaku :lol:

Prawdę mówiąc myślę o doszkalaniu u Cieślaka, ale najpierw chcę trochę pojeździć, nabrać własnego doświadczenia i zdania. W przypadku samochodu (a jeżdżę bardzo dużo), po pierwszych 100 tys. zacząłem dojrzewać. Teraz mam na karku jakieś 800-900 tys. (przestałem już liczyć) i ciągle odkrywam coś nowego... :lol:

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze
... bo tam gdzie mieszka Bilety to koniec świata...

Nie żebym się obruszył !sciana ale ty chyba mieszkasz na końcu świata :lol::lol: , ale tak na poważnie co masz do Motomar-u i oczywiście nie pytam o ceny tylko o solidność

Odnośnik do komentarza
... bo tam gdzie mieszka Bilety to koniec świata...

Nie żebym się obruszył !piwko ale ty chyba mieszkasz na końcu świata :lol::lol: , ale tak na poważnie co masz do Motomar-u i oczywiście nie pytam o ceny tylko o solidność

Znam ich ze swoich i cudzych doświadczeń.

Rok temu tata miał Virago 535 i się lekko zepsuła, a mianowicie rozrusznik zaiwaniał jak młynek do kawy, a silnik ani drgnął. Na pych z górki palił bez problemu. Pojechał do Motomaru i pokazuje co się dzieje. Oni, że to sprzęgiełko rozrusznika, że to będzie coś ok. 1800 zł !piwko Motor warty 6000 zł. W Moto 46, jeszcze wtedy samodzielny salon Yamahy, no to będzie 1500 zł. O nie, to za drogo i wszyscy pewni, że to sprzęgiełko rozrusznika, bo ten typ tak ma. Z neta ściągnięte schematy i dawaj do garażu. A tam rolki rozrusznika zamiast okrągłych zrobiły się kanciaste i i sprężynki które je dociskały zrobiły się jak sprężynka w długopisie, a powinny być 4 x dłuższe. Zestaw naprawczy z Larsona, cena 56 zł z przesyłką kurierską !piwko

A jest zachodnio-pomorska strona dla motocyklistów www.motofanatyk.pl (jest tam zalogowany Adam i Madi :lol: ) i tam mówili o przypadku, gdzie motor poszedł na regulację zaworów i czyszczenie zaworów, a motor chodził bardzo nie równo i było jeszcze gorzej niż przed. Nie mówiąc, że jak spytałem się o regulację zaworów do Burga to usłyszałem: "to ten taki plastikowy zabudowany? No 300 zł". Gdzie Moto 46 jak byłem na darmowym przeglądzie to zawołali z regulacją i czyszczeniem gaźnika 380 zł !tut Ale nie ma ludzi nie omylnych

ArtCho, pewnie byłeś grupę po mnie, bo ja motor wyjeździłem do połowy lipca :D

Ale Adam w zeszłym roku organizował doszkalanie na lotnisku w Kluczewie i mam nadzieje, że i w 2010r. coś takiego zrobi, a jak nie on to Madi. Fajna sprawa i na pewno pożyteczna, ale i kosztowna. Tutaj są fotki z tego szkolenia: http://picasaweb.google.com/madi1977/Klucz...fgl=true&pli=1#

Wesołych Świąt oraz długich, bezawaryjnych i bezpiecznych wypraw w 2010r. :lol: !tut

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze
ador0003.gifSkładamy Wam wszystkim Najserdeczniejsze Życzenia z okazji Bożego Narodzenia ador0004.gif Sławka i Włodek noel0020.gif
Odnośnik do komentarza

A ja ja to co !piwko . Dla tych Państwa których znam osobiście i nie tylko , składam serdeczne życzenia z okazji Bożego Narodzenia no i bogatego gwiazdora :) !piwko :) .

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...