Skocz do zawartości
Forum Burgmania

Peugeot Satelis- Blizniacze podobieństwo z X9


𝕄𝕒𝕣𝕚𝕦𝕤𝕫𝔹𝕦𝕣𝕘𝕚

Rekomendowane odpowiedzi

  • Administrator

|wieżo zaprezentowany Peugeot Satelis w moim odczuciu jest pojazdem ciekawym stylistycznie ale po głębszym przyjrzeniu się dwóm fotkom, obok siebie odnoszę wrażenie, że Peugeot zapożyczaj?c od Piaggio silniki do nowego Satelisa zapożyczył także rame a nawet wzorował się na X9- tce. Spójrzcie i oceńcie sami.

Peugeot Satelis 2006

satelis7po.jpg

Piaggio X9 2000

x91mi.jpg

Jak dla mnie podobieństwo jest wręcz bliĽniacze !OKK .

Moim zdaniem nie jest to dobrze... Nie to żebym uważał, że X9 jest brzydki ale każda firma wprowadzaj?c na rynek nowy model powinna się starać zachować indywidualno?ć własnej konstrukcji i własnego pomysłu linii karoserii.

Podejrzewam, że Peugeot poszedł na łatwiznę id?c w zmiejszenie kosztów, ł?cz?c siły z Piaggio i wykorzystuj?c jego ramę oraz niektóre elementy jak np. lagi, które już na pierwszy rzut oka s? poprostu identyczne.

Dobrze to czy Ľle? Pewnie klienci sami to oceni? a wyniki sprzedaży będ? najlepszym dowodem czy Satelis zdobędzie rynki europejskie czy zostanie tylko rzadkim modelem na ulicy... podobnie jak stało się z Elystarem.

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy

Peugeot Satelis 2006

satelis7po.jpg

Piaggio X9 2000

x91mi.jpg

Heja, ja troszkę tylko namieszam szyki...

Ponieważ pomimo małych podobieństw do X9'tki, uważam iż nowy peugeot bardziej przypomina lini? nadwozia Piaggio X8, oceńcie sami...

Piaggio X8 2004

art_4184_7_X8_05.jpg

Pozdrówka, Kuba

Odnośnik do komentarza

Kubo? Fielmann... :angry: !OKK

Od razu rzucilo mi sie w oczy podobienstwo X9 i Peugeota. Lekkie zmiany, inna szata zewnetrzna i ten sam tlumik podgiety "sportowo" do gory...

Podejrzewam ze po zdjeciu plastikow zostaje 80% Piaggio :( ...

Odnośnik do komentarza
Podejrzewam, że Peugeot poszedł na łatwiznę id?c w zmiejszenie kosztów, ł?cz?c siły z Piaggio i wykorzystuj?c jego ramę oraz niektóre elementy jak np. lagi, które już na pierwszy rzut oka s? poprostu identyczne.

I to się wła?nie nazywa globalizacja.

niedługo posuna sie zapewnie do tego że do fabryk włoskich będ? dostarczane jedynie emblematy różnych marek.

Już widze dialog 2 go?ci

- czym jeĽdzisz bo ja X9

- no ja Satelisem, heh no stary to ja mam lepszy sqter bo francuski a nie jakie? tam włoskie tandeciarstwo

!OKK

Odnośnik do komentarza
  • Administrator
Na takiej zasadzie burg 400 i maja 400 tez dwa identyczne skutery.

Yp 400 i An 400 s? zupełnie inne co widać na pierwszy (drugi też) rzut oka.

Pozatym Satelis nie skonstruował do swojego nowego modelu żadnego silnika własnej produkcji... jedynie co to zainplantował serce małego Jet Forca 125 compresor. Pozostałe jednostki napędowe, jak wynika ze wszystkich dostępnych mi informacji, s? zapożyczone wła?nie od Piaggio.

Zreszt? jako ciekawostkę powiem Wam, że wła?nie przed chwil? przegl?dałem forum francuskie o maxi- skuterach i tam dokładnie to samo zauważono w?ród userów.

Skoro żabojad to zauważył i marudzi to faktycznie musi co? w tym być.

Na plus powiem, że co by nie mówić cieszy mnie fakt pojawienia się nowego maxi na rynku... Szkoda tylko, że poza ładnymi liniami karoserii nie dostrzegam w nim niczego specjalnie xcytuj?cego !OKK

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy
Podejrzewam ze po zdjeciu plastikow zostaje 80% Piaggio :P ...

A po zdjęciu plastików z An650/50kkm zostaje 50 % rdzy... :) - bez urazy oczywi?cie... !OKK ;)

Nie wiem czemu tak jedziecie po "włoszczyĽnie", o ile wiem to np. Minarelli robi silniczki do np. małych Yamaszek i wszyscy sobie chwal?...

Ale na bok OT, mnie osobi?cie satelis bardziej przypomina X8, o ile się nie mylę,

posiada klapę bagażnika poł?czon? z kanap?, więc będzie miał takie same problemy jak X8 ze stelarzem pod kufer... Swoj? drog? oba skuterki s? ładne bo mi się podobaj?. :(

pzdr

Odnośnik do komentarza
  • Administrator
A p zdjęciu plastików z An650 zostaje 50 % rdzy... :P - bez urazy oczywi?cie... !OKK  ;)

Nie wiem czemu tak jedziecie po "włoszczyĽnie", o ile wiem to np. Minarelli robi silniczki do np. małych Yamaszek i wszyscy sobie chwal?...

Ale na bok OT, mnie osobi?cie satelis bardziej przypomina X8, o ile się nie mylę,

posiada klapę bagażnika poł?czon? z kanap?, więc będzie miał takie same problemy jak X8 ze stelarzem pod kufer...

Powiem Ci, że aktaulnie mam An 650 z 2002 roku i po zdjęciu plastików przy seriwsie w ASO nie znlazłem nawet grama korozji na ramie a wierz mi... jestem na tym pkt. wyj?tkowo przewrażliwiony. Oczywi?cie nie oznacza to, że Suzuki produkuje pojazdy idealne... Ależ sk?d ! Ich trwało?ć jednak stawiam osobi?cie zdecydowanie wyżej aniżeli produkty Piaggio, Gilery czy Aprilii.

Pozatym Bigu napisał tylko, że po zdjęciu plastików Satelisa ukaże się ta sama rama co w X9 ale nie sugerował, że konstrukcja ramy jest zła bo włoska.

Co do montażu stelaża pod kufer w Satelisie to jest ona tak samo por?bana jak w X8 ale nie niemożliwa. Może ta fotka wiele wyjasni:

peugeot2177.jpg

Odnośnik do komentarza
Podejrzewam ze po zdjeciu plastikow zostaje 80% Piaggio !OKK ...

A po zdjęciu plastików z An650/50kkm zostaje 50 % rdzy... :P - bez urazy oczywi?cie... :(

Nie wiem czemu tak jedziecie po "włoszczyĽnie"(...)

Jade po wloszczyznie? W ktorym miejscu? Stwierdzilem tylko, ze pod plastikami Satelisa znajduje sie prawdopodobnie 80% dzisiejszej techniki Piaggio... I to jest jechanie wloszczyzny :) ? Predzej bym to zakwalifikowal jako wysmiewanie Peugeota za kopie X9, oczywiscie spozniona o 3 lata ;) .

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy

No dobra Mariusz i Bigu, przecież żartowałem (heh co? jednak jest na rzeczy z t? włoszcyzn? ;) ).

A co do kufra, paranoja, żeby podnie?ć siedzenie trzeba złożyć/zdj?ć(pewnie w nieorginalnych) kufer - bez sensu. Chociaż można powiedzieć że jest to dodatkowe

zabezpieczenie schowka pod siedzeniem !OKK

Mnie osobi?cie, z prezentowanych porównawczo pojazdów najmniej podoba się mimo wszystko X9. Najnowocze?niejsz?/najmodniejsz? linie prezentuje wg mnie satelis. Takie troszke kanciaste i ostre linie.

pzdr

Odnośnik do komentarza

Podobne rozwiazanie z podnoszonym kufrem ma chyba tez X8. Jestem do tego sceptycznie nastawiony, bo kazde niestale polaczenie, ma tendencje do luzowania, podskakiwania i wibracji. A w koncowym efekcie odpada !OKK i mamy wyprzedzajacy nas kufer ;) ...

Odnośnik do komentarza

Yp 400 i An 400 s? zupełnie inne co widać na pierwszy (drugi też) rzut oka.

ciach

Chodzilo mi o to, ze maxi w maxi skuterach uwidocznilo sie kilka trendow stylistycznych , ktore sprawiaja, iz produkty jednych firm upodabniaja sie do produktow drugich.

Satelis stylistycznie i prawdopodobnie konstrukcyjnie nawiazuje do X9. No i dobrze, jedni beda mieli tansze czesci do wlasciciele drugich beda je kupowac zamiast swoich drozszych orginalow.

An i Ypka...oba sa dlugie, oba sa niskie, oba maja podobnie prowadzony wydech, a jednak nie sa tymi samymi skuterami.

A teraz El Konkursso.

fota 1:

maxi1.jpg

fota 2:

maxi3.jpg

fota 3:

maxi2.jpg

fota 4:

maxi4.jpg

Jako, ze jestem leniwy i nie chcialo mi sie ladnie tych fotek obrabiac, poziom wrednosci el konkurso okreslam na 1 ryja i 3 racice (btw. wiecie z kad taki model okreslania wrednosci? !OKK )

Pozatym ogame mi nie dziala:) ROAAR ;)

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze
Jako, ze jestem leniwy i nie chcialo mi sie ladnie tych fotek obrabiac, poziom wrednosci el konkurso okreslam na 1 ryja i 3 racice (btw. wiecie z kad taki model okreslania wrednosci? ;) )

Pozatym ogame mi nie dziala:) ROAAR :P

Poziom wredno?ci niski jak na ideę 94.00 !OKK 1 ryj i 3 racice to mały pozim wredno?ci wręcz niespotykany w El'konkurso

A ogame prawie nikomu nie działa :)

Odnośnik do komentarza
yp 400

Piaggio X9 2000

yp250

Peugeot Satelis 2006

phi ...

:P

Co za nagroda ??

Gdzie adres podać, potrzebne mi fajne buciki na moto  !OKK

1 pomylka ;) niestety nie wygrywasz :)

Maximus:

Ano niespotykanie maly, bo taki poprostu jest. El Konkurso jest wrecz banalne :(

Odnośnik do komentarza
yp 400

Piaggio X9 2000

yp250

Peugeot Satelis 2006

phi ...

;)

Co za nagroda ??

Gdzie adres podać, potrzebne mi fajne buciki na moto  :P

1 pomylka :( niestety nie wygrywasz :)

Maximus:

Ano niespotykanie maly, bo taki poprostu jest. El Konkurso jest wrecz banalne :(

Je?li to trzecie ma byc burg 400 k3> to gdzie kurde jest oparcie dla pasażera ???

Nie podpasował mi przez to.

Odnośnik do komentarza
  • Administrator
Chodzilo mi o to, ze maxi w maxi skuterach uwidocznilo sie kilka trendow stylistycznych , ktore sprawiaja, iz produkty jednych firm upodabniaja sie do produktow drugich.

Tu się akurat zgodzę... Dlatego wła?nie zacz?łem ten w?tek.

Wła?nie dzisiaj do?wiadczyłem kolejnego de ja vu, kiedy odbierałem z Artixem testowego Dealima S2 250 (nota bene wkrótce na Burgmani będzie test tego skutera). Po głębszym przyjrzeniu się widać, że producent esdwójki wzorował się na Yamasze Majesty 250 po 2000 roku. Wiele detali o tym ?wiadczy jednak w pierwszej chwili możemy tego nie zauważyć.

Dokładnie taka sama sytuacja jest je?li idzie o stylistykę Xcitinga... Nie sposób oprzeć się wrażeniu, że pojazd przypomina Yamahę T- maxa.

Całkiem podobnie jest z samochodami i producentami dalekowschodnimi.

Kia Opirus to w przedniej czę?ci nadwozia Mercedes E- klasa W210.

opirus_opis3.jpg

Był jeszcze taki największy model Daewoo, który jad?c po ulicy wygl?dał jak żywa kopia Mercedes S- klase w karoserii W 140.

Skoro można zrzynać linie z samochodów to czemu nie kopiować skuterów?

Jedno co szanuje w Japończykach to, że swoje konstrukcje tworz? od podstaw i mimo podobieństwa s? zupełnie inne... Np. Burgman 650 jest czym? zupełnie innym aniżeli Silver Wing 600 a Majesty 400 mimo, że podobna konstrukcyjnie do Burgmana 400, to jednak jest czym? zupełnie nowym na rynku.

My?lę, że za rok, dwa którys z producentów dalekowschodnich wypu?ci model łudz?co podobny do Yp 400.

Bigu nie marudĽ. Dojeżdżasz na biwak, a Twoje graty czekaj? już tam na Ciebie

Bigu sobie zażartował ale pewnie starsi wyjadacze skuterowi będ? pamiętać jak kiedy? opisywałem historie o lataj?cym kufrze. Przy 100 km/h, zjeżdżaj?c z górki na wjeĽdzie do Olsztyna odpadł mi kufer firmy Shad z Burgmana 400 K1. Wyłamał się wtedy pazur w płycie mocuj?cej... Pamiętam cał? przygodę bardzo dokładnie bo utkwiła mi w pamięci.

A ogame prawie nikomu nie działa

Uff... i całe szczę?cie ;)

Ps. Regis... faktycznie 3- cia fotka to An 400 K3 ale brak oparcia mógł wprowadzić w bł?d potencjalnych konkursowiczów :) . Konkurs uważam, za nie ważny :P

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...