Skocz do zawartości
Forum Burgmania

Gdzie zrobić prawko w ZG?


Patryk92

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym wstąpić w wasze szeregi.

W styczniu przyjdzie mi zacząć uczyć się na kat A i B, dlatego moge powiedzieć, że sezon mi się zacznie wcześnie. Jednak zastanawiam się, którą szkołę wybrać. Lepiej robić A i B w jednej szkole, czy może w dwóch różnych?

Tak przy okazji zastanawiam się ilu nas już jest.

Odnośnik do komentarza

Szkolić się najlepiej będzie w jednej szkole ale egaminy rozłóż sobie na różne terminy bo zdając tego samego dnia na A i B istnieje duże prawdopodobieństwo, że jednego egzaminu nie zdasz

Odnośnik do komentarza

U mnie w szkole facet od wf prowadzi kurs na B. Ma zdawalność na poziomie 58%(za 1 razem). Lepszy (63%) w ZG jest tylko pewien facet w podeszłym wieku który kasuje 200zł więcej (za B rodzice płacą na szczęście), ale u niego jak jest 30 godzin wyjeździć tzn., że 30 wyjeździć, a nie np. 5 z nich stać w korku/na placu.

Znalazłem na internecie 3 szkoły co robią A,B,C itd, ale zdawalność w tych ośrodkach B wynosi 15-25%, dlatego mam dylemat.

Kwestie finansowe pomijam, bo robiąc A i B dostajemy aż 50-100zł taniej.

Niestety nie spotkałem się ze statystyką zdawalności na A. Czy w WORDzie udzielą mi tych informacji?

Na temat samego egzaminu jeszcze dużo nie myślałem, chociaż myśl, aby robić w tym samym dniu (jedno rano, drugie wieczorem) przeszła mi nie raz przez myśl.

Odbiegając od tematu:

W ZG powoli dzieje się to co w wawie. Zablokowali między szkołą a centrum 2 z 3 ruchliwych ulic. Autobusy mają ciągłe objazdy i spóźnienia. Tam gdzie kiedyś się jechało 5min samochodem (20 autobusem) teraz jedzie się godzine. Ma to się zakończyć w czerwcu 2010 !happybth.

Dziś widziałem drastyczne wydarzenie. Ludzie są do tego stopnia nieprzyzwyczajeni do takich korków, że robili sobie z jednego pasa 2 (niektórzy włączając chodnik) lub blokując skrzyżowanie, by czasem ktoś z boku nie zają jego miejsca. Karetka próbująca się przedostać stała 5min w miejscu. Na sygnalizatorze zielone, a ludzie przesuwają się o jedyne możliwe milimetry by zrobić jej miejsce. (dla zorientowanych: ul. Jaskółcza)

Odnośnik do komentarza

Trochę moich doświadczeń z prawem jazdy kat. A w ZG.

Zdawałem pod koniec lata 2009, więc "na świeżo" !piwko

tylko ze tam gdzie jest wszystko poziom nauki moze byc troszke lewy bo "A" zazwyczaj jest traktowane po macoszemu

Na szczęście nie jest to regułą, można też dobrze trafić. Ja robiłem w ZG prawko kat. A w ośrodku gdzie celem nie było wyjeżdżenie godzin na placu, tylko nauczenie kursanta (w stopniu jaki jest możliwy przy 20 godzinach jazdy) podstaw poruszania się na jednośladzie po mieście i poza nim. Zresztą bywało, że instruktor jeździł za mną na swoim motocyklu, więc zdaje się że wiedział o czym mówi !TAZ

Szczegóły OSK wyślę PM, żeby nie było kryptoreklamy !tut

egzaminy rozłóż sobie na różne terminy bo zdając tego samego dnia na A i B istnieje duże prawdopodobieństwo, że jednego egzaminu nie zdasz

Ja nawet rozdzieliłem egzamin teoretyczny od praktycznego. W okresie dużego obłożenia WORDu, szybciej wychodzi umówić się najpierw na egzamin teoretyczny, a potem na praktyczny. W moim przypadku w WORD w ZG całość trwała ok. 2 tygodnie (od momentu zgłoszenia się na egzamin teoretyczny do dnia egzaminu praktycznego)

Niestety nie spotkałem się ze statystyką zdawalności na A. Czy w WORDzie udzielą mi tych informacji?

Tak, tutaj są statystyki WORD w ZG

http://www.zgora.wordy.pl/index.php?id=243&lng=pl

Odnośnik do komentarza
Tak, tutaj są statystyki WORD w ZG

http://www.zgora.wordy.pl/index.php?id=243&lng=pl

Tylko tutaj są zdawalności z poszczególnych kategorii, a mi chodziło o statystyki typu: Firma XXX "nauczyła" Y osób z czego Z% zdała poprawnie.

Właśnie napisałem do WORDu i zobaczymy co odpiszą w tej sprawie, jeżeli nie dostane odpowiedzi to chyba skorzystam z Twojego polecenia głownie dlatego, że robią tylko A i B bez całej gamy.

JJ23Raczej bałbym się pożyczać czyjś motocykl, bo gdybym zniszczył coś to byłby tylko problem. Boje się tylko, że jeżdząc już od 4 lat (zrobionych kilkanaście tys. km) na 50ccm wyrobiłem sobie jakieś złe nawyki, które będzie mi ciężko zwalczyć przed egzaminem.

Odnośnik do komentarza

Już zaczełem na B (u Kowalika - 71% zdawalności za 1 podejściem). Teorie koncze pod koniec lutego. Z prawkiem na A postanowiłem się w ostatniej chwili wstrzymać i zaczynam jak tylko śniegi stopnieją.

Te statystyki dotyczą tylko B, bo A zdaje 80% chętnych.

Trochę się orientowałem tu i tam i raczej zaczne w poleconym przez Ciebie ośrodku, ponieważ tylko tam nie patrzeli się na mnie jak na idiote gdy pytałem o jazde w 2 osoby na 1 motocyklu, ewentualnie o 2 motocykle (wszędzie jeżdzą z samochodem). Zależało mi na tym sposobie, bo wtedy mam komunikacje dwustronną.

Dzięki za zainteresowanie moim tematem.

Jak zgromadzę kase i kupie !yeah to się odezwe !yeah

PS> nie jedziesz czasem na burgmanie 2010?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...