Skocz do zawartości
Forum Burgmania

Wypadek na silverze.


Gość zygus2

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

A więc dopiero teraz mam sily o tym pisac.

We wtorek, 13tego, mialem wypadek. Kilka minut przed 9.

Sprawa wygladała nastepująco.

Jechałem drogą pod poznaniem, widzialem wleczące sie samochody.

Więc stwierdzilem ze wyprzedzam, ale w tym momencie wyprzedzac chciał też bus

który był ostatni w kolejce. Bus mnie zauważył i odbił na swój pas ruchu.Wszystko było ok,

migacze i przepisowa rzekłbym odległość. Więc

stwierdzilem ze wyprzedzam, niestety okazalo sie ze dojechalismy juz do skrzyzowania

z uliczką do działek. A pierwsza w kolejce była koparka. Oczywiście skręciła w lewo.

O migaczu nie wspomne. Bo po co sie denerwować, no i stało sie.

Zachaczyła mnie łyżką (miała opuszczoną do dolu) zrywając prawą część plastików i troche

obijając + motor wybijając z toru jazdy. Wydaje mi sie ze poszedłem troche kołem do

góry przednim. I szlif na lewa strona. Pech chciał że przy drodze jest rów, taki 5m głębokości

z wodą na dole, i jest wzmocniony betonowym blokiem w który oczywiscie uderzyłem. Musze

powiedziec ze i tak mialem niesamowite szczęście, ze nie wyladowalem na dole,

bo pogruchotałem tylko lewą noge w dolnej części (kostka, okolice) i troche sie obtłukłem.

Więc uratowały mnie ciuchy motcyklowe (spodnie z protektorami na uda + łokcie

kolana itp) bo moją skóre i kawałki kości trzeba by zeskrobywać z asfaltu.

Na Szwajcarskiej mnie poskładali, i siedze w domku. Za trzy tygodnie stwierdzą czy

będa skręcać mnie na śruby. No i jeszcze 6 tygodni w gipsie nie uzywajac nogi.

Z silvera zgliszcza. Nawet pompa oleju miała przyjemność wyrwać się z silika

oczywiście wszystko rozwalone, chociaż została cała np. przednia lampa o dziwo.

Policja przyjechała do szpitala, przedmuchała mnie, 0.00 wynik wiec dostalem

jeszcze 500pln i 6pkt. W rowie utopiłem telefony dokumenty i wszystko co miałem w kufrze.

I teraz pytanie, gdzie moge rozglądać się za sw bez prawa rejestracji jako dawce ?

Bo nie wiem czy warto składać maszyne, czy lepiej sprzedac na czesci ...

Prosze tylko bez głupich komentarzy, i wypowiadanie sie tylko osób jeżdzących maxi, i mających

o tym jakies pojęcie. Bez urazy. Była moja wina oczywiście. No i nie jechałem przepisowe

tylko ze trzy razy szybciej. Życie.

Pozdrawiam Michał.

Odnośnik do komentarza

Witam!

Żeby nie było że "to, tamto". Jeżdżę na maxi od 2 lat, też miałem dzwona i... też na tzw. "własne życzenie", więc myślę, że doświadczenia w sam raz. Tyle, że mój anioł-stróż był pewnie postury Terminatora i miał refleks... powiedzmy dobrego rewolwerowca !piwko Widocznie uznał, że mam w planach jeszcze coś do zrobienia na tym padole :)

Wydaje mi się, że Twój problem ma podłoże w kilku czynnikach /tzw. niewłaściwy czas i niewłaściwe miejsce no i... brawura. Niestety. :D /:

1. jeśli nie musisz, NIGDY nie jedź 13-go /ciesz się, że to nie był piątek/ :D,

2. załóżmy, że koparka nie włączyła kierunkowskazów. Wyprzedzając takie monstrum bierz pod uwagę, kto nią kieruje i po jakich drogach ów kierownik przeważnie jeździ. Jesteś w stanie cokolwiek udowodnić? Raczej nie !piwko

3. kopara miała łychę opuszczoną. Wydaje mi się to niezgodne z przepisami. Tak myślę - nie chce mi się szukać. Jeśli tak było, pewnie pozostały na jej zębach jakieś ślady lakieru z Twojego SW...,

4. betonowy blok, który znalazł się na drodze kolizji /ale, który być może uratował Cię przed utonięciem/,

5. szybkość!!! Jeśli za przepisowe w tym miejscu uznać 40-50 km/h, a Ty jechałeś 3 x szybciej tzn., że sam się o to prosiłeś! Sorry.

Tyle połajanek. ;)

Mam nadzieję, że nie był to głupi komentarz.

A teraz odnośnie Twojego pytania:

..."gdzie moge rozglądać się za sw bez prawa rejestracji jako dawce ?"...

Allegro, Otomoto, Ebay ;) Ostatecznie "burgmania.net -> Kupię".

Licz się jednak z tym, że pewnie /raczej/ taki bez "prawa rejestracji" został komuś skradziony i ten ktoś może go poszukuje.

Sprzęt to tylko sprzęt. Zawsze coś można zrobić.

Życie mamy tylko jedne...

Wracaj do zdrowia... i w tym czasie wyciągnij z opisanego zdarzenia właściwe wnioski.

Pozdrawiam

Agnus

Odnośnik do komentarza

Na wstępie sory za nazwe tematu, prosze o zmiane, tak to jest jak sie nie spi po nocach...

Więc ten beton, przed poważniejszymi złamaniami mnie uratował, tak mi sie wydaje. Spaść kilka metrów z prawie 250 kilogramową maszyną nie było by ciekawe.

Świadkowie byli, nawet znam z widzenia, łycha w dole itd. ale to ja wyprzedzałem na podwójnej ciągłej ... Czuje sie winny tak czy inaczej.

A co do prędkości, to sw przy wyprzedzaniu bardzo szybko ją osiąga, co było i może też dobre. Bo jeżeli wpakował bym się czołowo w bok koparki, mogło by być także nieciekawie.

I mam jeszcze jedno pytanie, była lokalna telewizja, zrobili kilka fotek. Ale w artykule widze rażącą niekompetencje redaktora, zupełnie inna godzina, sw nazwany skuterkiem o pojemności 60cm2 a ja nazwany motorowerzystą ... No i mnie juz nie było bo karetka mnie zabrala, ale podobno zniszczyłem w dodatku ogrodzenie , bo wlasciciel posesji chciał dane mojego OC, juz nie chodzi o kase, bo przeciez szkody pokryte z OC nic mnie nie kosztują, ale o sam fakt wykorzystania MOJEGO nieszczęścia do zgarnięcia przez kogoś kasy ... Czy moge coś z tymi faktami zrobić ?

A co do motocykla bez prawa rejestracji, to przeciez zdazają sie sprzęty z ubezpieczalni odnalezione albo zabrane kierowcy ? Czy mam tylko taką złudną nadzieje ?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Dobrze że zdałeś sobie sprawę , że była Twoja wina - materiał do przemysleń na przyszłość.

Sprzęt to tylko sprzęt - liczy sie zdrowie i życie.

Życzę szybkiego powrotu do pełni sił.

Odnośnik do komentarza

Witam, ja kilka tygodni temu mialem szlifa po wymuszeniu pierwszeństwa przez samochód ale miałem trochę więcej szczęścia.... połamane plastiki, kierunek, lustarko i inne takie duperele ja sam tylko zostałem nieźle poobijany.

Ciesz się, że tylko tak sie skończyło, squt jaki by nie był to tylko trochę plastików, blachy i gumu zawsze da się wyreperować lub wymienić na inny.

DOBRZE, ŻE ZYJESZ I JESTEŚ W MIARE CAŁY jak na takie okoliczności :-))

pozdrawiam, i życzę szybkiego powrotu do zdrowia :);):);) !OKK

Odnośnik do komentarza

Obyś już nigdy więcej nie musiał czegoś podobnego przeżywać. Wracaj do zdrowia brachu.

A swoją drogą to z dwojga złego lepiej, że poszkodowani sami piszą o swoich "przypadkach", niż ktoś musiałby to opisać za nich. Ostrożności życzę.

Odnośnik do komentarza

... gdzie moge rozglądać się za sw bez prawa rejestracji jako dawce ?

Bo nie wiem czy warto składać maszyne, czy lepiej sprzedac na czesci ...

Na wsępie zdrowia życze!!

Jeśli chodzi o dawce polecam co prawda ze śląska gości ale zawsze moze ci sprzet dowieśc , a z tego co sie oriętuje maszyny ma z włoch zakupione jako " bez prawa rejstracji " oczywiście z fakturami itd.. więc nie ma mowy o sprzecie komuś zwiniętym podaje nr . 790358807 Qazi-Moto :) Gość warty polecenia !

Napewno w tej chwili Silwera nie ma ale może ci się rozglądnąć jak bedzie na południu.

POLECAM!

Odnośnik do komentarza

Wracaj jak najszybciej do zdrowia.

Co do skutera to zalezy od oceny fachowca. Jesli sprawa jest bardzo powazna, to lepiej kupic inna sztuke.

Silverow jest niewiele, ale widzialem jakies mocno uzywane, sprowadzone 2 sztuki na otomoto (z Podkowy Lesnej)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...