Skocz do zawartości
Forum Burgmania

Zmiana cen Piaggio


misioooo

Rekomendowane odpowiedzi

Dziś się dowiedziałem, że Piaggio zmieniło ceny na jednoślady... Poszły w.. górę!

Pomimo spadku euro od początku roku i końca "sezonu" w Polsce Piaggio podniosło ceny skuterów (zarówno małych jak i maxi) B) Średnio 3-5% wychodzi jakoś.

Ciekawe co Włosi chcą osiągnąć w ten sposób, bo przecież chyba nie liczą na zwiększoną sprzedaż, zwłaszcza "po sezonie"?

Odnośnik do komentarza

zx_space schodzi? Nie żartuj B) Właśnie nie schodzi, a główną przyczyną tego jest... brak towaru. Od połowy roku w Piaggio PL dostępne dosłownie kilka sztuk maxi i jakoś nie zeszły do dziś (X7 i MP3 250 w ilości 2 czy 3 sztukasów). nie wiem ile u dilerów kupujacych od importera stoii, natomiast u importera i jego zaufanych sprzedawców jak napisałem. Pojedyncze i nadal stoją. Chyba, że to zabieg na zasadzie:

1. W październiku podnosimy cenę o 5%, i tak nikt nie kupuje więc tym bardziej nie kupi.

2. W marcu robimy promocję na zeszłoroczniaki -10%, wtedy kupią, bo to w końcu dużo 10%!

Faktycznie taka obniżka to wiadomo... jak "myk" z przekreśloną ceną w sklepach (która to została dopisana, a nie faktycznie zmieniona na niższą)... Oj nieładnie nieładnie. Zwłaszcza, że Piaggio żadnej dostawy nie miało od dawna więc i ceny tego co już pod miesięcy zalega na magazynie są takie same (nie licząc kosztów magazynowania).

Odnośnik do komentarza

Niby tak, ale podejrzewam, że producent narzuca ceny.

U mnie w firmie jesteśmy dystrybutorem oraz importerem różnych producentów na Polskę. I producenci ustalają poziomy cenowe - nie możemy zejść poniżej ani powyżej zadanych przedziałów bez wywołania rabanu, masy telefonów i wyjaśnień. Oczywiście jak raz na fakturze wpiszemy więcej lub mniej to jakoś rozejdzie się po kościach, ale oficjalna zmiana cen na cały kraj - nie ma takiej opcji.

Wątpię aby taki koncern jak Piaggio pozwalał na taką samowolkę. Jakby Euro wzrosło to jeszcze do zrozumienia, ale ot tak sobie?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...