Skocz do zawartości
Forum Burgmania

Motocykle i skutery w wojsku?


Rekomendowane odpowiedzi

ale jajca - nie wiedziałem, że coś takiego w ogóle istnieje, ale jak widać z doświadczeń @jacek316 - jednak tak :lol::huh:

brzmi to co najmniej wschodnio-egzotycznie

Odnośnik do komentarza
Ciekawe kiedy przyjdzie pora na mazowieckie :lol: , mam nadzieję że maxiskutery raczej nie będą ich interesowały :huh:

będą brali te z kuframi - bo baza pod CKM gotowa :):D:)

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

O motocyklach jeszcze nie slyszalem, a autach terenowych tak, samochody kilku kumpli dostaly powolania do wojska !OKK

Najfajniejsze jest w tym wszystkim to ze nie mozna sie nie zgodzic i nalezy sprzet pod kara grzywny utrzymywac w nalezytym stanie (czytaj sprawny) gotowym do jazdy z pelnym bakiem hehehe, nalezy wskazac ewentulne usterki ktore moga wystapic i zapewnic podstawowe zapasowe czesci hehe w przypadku mojego auta co moze sie nie zepsuc to silnik i skrzynia !wolf

Odnośnik do komentarza

Ja na Hexagona dostałem taki papier !wolf Musiałem się stawić w urzędzie gdzie odbyła się krótka rozmowa z jakimś Panem Majorem bodajże, który sam mówił że jest mu wstyd z tego powodu iż wojsko nie posiada swoich motocykli i że musi się zajmować takimi pierdołami.

Wiem też że kilku chłopaków w moim mieście dostało takie wezwania.

Lecz w momencie kiedy oleśnicka jednostka została wyposażona w kilka wojskowych motocykli dostałem pismo wg którego podpisane przeze mnie oświadczenie staje się nieważne i WP nie chce już mojego Hexagona !OKK

Odnośnik do komentarza

No to brzmi jak jakies jajca :angry: a jednak jest prawdziwe

moze niedlugo beda rozsylac jakies wezwania do trzymania jeszcze miniumum woreczka ziemniakow dla wojska

Odnośnik do komentarza

Panowie a gdzie nutka patriotyzmu :D 70 lat temu (tyle się o tym teraz mówi) ludzie oddawali wszystko nawet życie w obronie ojczyzny a Wy skutera żałujecie. A tak poważnie to w dzisiejszych czasach broni nuklearnej, rakiet balistycznych na cholere im motocykle ? :angry: !V

Odnośnik do komentarza

w czasie wojny każdy pojazd się przyda !V wszak jak ulice będą pełne dziur od bomb (chociaż czy mogą być bardziej dziurawe??) motorem czy skuterem łatwiej będzie przejechać niż autem :angry: Z pewnością pojazdy z wózkiem bocznym mają jeszcze większą szansę zostać zmobilizowanym.

A zresztą skoro nie ma poboru to czym wojsko ma się zająć??

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

Hehe juz widze jak C1 ganiaja po lejach po bombie :angry: co do wojny to nuklearna nam nam nie grozi jesli juz to konwencjonalna. Mysle ze jednak bardziej moga sie obawiac wlasciciele quadow, crossow i terenowych aut, niz wlasciele skuterow.

Co do mobilizacji to odpukac ale w przypadku wojny to uzyje wlasnie pojazdu ktory bedzie sie najlepiej nadawal dla wojska czyli tez dla mnie do ucieczki i nie mam zamiaru oddawac komus kto mysli ze chce zeby mnie bronil !V Wojny wywoluja glupcy wiec niech martwia sie sami o siebie :D

A na marginesie przepis z 1967 roku hmm a my jestesmy w stanie wojny z Afganistanem i Irakiem

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy

Nie jesteśmy w stanie wojny z żadnym państwem,bo gdyby tak było to na pewno nie siedziałbym teraz przed komputerem i nie pił bym browarka.Jeśli chodzi o nasze maxi.to w żadnym wydziale komunikacji /normalnym/nie jest zapisane że to są skutery tylko motocykle i cieszmy się z tego,bo gdyby rząd wiedział że istnieje motocykl w którym biegi zmieniają się same to wszyscy mieli byśmy takie powiadomienia :angry: .

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

Siemik skoro nie jestemy w stanie wojny z Afganistanem i Irakiem to co robi tam Polskie wojsko, spedza wakacje na obozie integracyjnym z armia USA :angry: Dobra opowiem ci kiedys jaki piekny i bezpieczny byl Baghdad zanim nie napadlo go USA, ale moze na zywo zeby nie robic tu off topa !V

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy
  Dobra opowiem ci kiedys jaki piekny i bezpieczny byl Baghdad, ale moze na zywo zeby nie robic tu off topa  :angry:

Jestem jeszcze młody i nie wiele podróżuję po świecie i z wielką przyjemnością słucham o czymś o czym nie mam zielonego pojęcia.

Na żywo super, może całkiem w niedługim czasie.

Polska zgodnie z naszą konstytucją i prawem polskim nie jest jednak w STANIE WOJNY z żadnym państwem na świecie.Chyba że coś przespałem.

Odnośnik do komentarza

1. Wojsko musialoby mieć żołnierzy, którzy umieją jeździć motocyklami = mają prawo kategorii "A". A takich żołnierzy nie jest wielu. Więc nie będą brać motongów "na potegę" bo i tak nie mogli by ich uzyć. !scooter

2. Sam oddałbym wszystko co trzeba. Obrona Ojczyzny = rzecz święta. Polska raczej wojny nie bedzie wywoływać (jak tu ktos napisał "niech się martwia wojna ci co ją wywołują"). Ew. byłaby to wojna obronna. Pierwszy bym się zgłosił by pomóc.

Odnośnik do komentarza

Wklejam to, co napisałem na Forum Motocyklistów:

Jakby do mnie zapukali, to :

1. Krótka lekcja o "przyjaznym państwie", programie "PLan na powrót", poparta sytuacją osobistą (kiedy i dlaczego wróciłem, pod jakim warunkiem będę płacił podatki w Polsce, itd.).

2. Żądanie przelewu na konto równowartości nowego pojazdu (bo nie będę szukał używki z tego samego rocznika za wartość rynkową, zwłaszcza że trafienie dobrego egzemplarza często graniczy z cudem) jako kaucji na wypadek najdrobniejszej ryski/minimalnego spadku osiągów/pogorszenia jakichkolwiek własności.

3. Żądanie zapłacenia z góry za wynajem podobnego pojazdu z wypożyczalni na okres użyczenia własnego toczydła wojsku, policji czy jakimkolwiek innym organom (muszę mieć czym jeździć w ramach prowadzonej przeze mnie działalności).

4. Być może bym odstąpił od pobrania opłaty za usługę, jaką jest użyczenie jednośladu. Natomiast pobrałbym stosowną należność tytułem odszkodowania, gdybym stracił zarobek z powodu konieczności stawienia się gdzieś tam w danym czasie.

Myślę, że by im się odechciało. Mówimy oczywiście o pseudotestach w czasie pokoju.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...