Skocz do zawartości
Forum Burgmania

BARDZO PILNE


krzytro

Rekomendowane odpowiedzi

  • Klubowicze

WŁAŚNIE PRZED CHWILĄ WYMUSIŁ PIERWSZEŃSTWO,SREBRNY LANOS NR,REJ ,WW 980 A!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!.NASZ KOLEGA MOTOCYKLISTA PRZEZ NIEGO MAŁO NIE STRACIŁ ŻYCIA.KARETKA JUŻ PRZYJECHAŁA.OBSERWUJCIE NA MIEŚCIE TEN SAMOCHÓD.UCIEKŁ Z MIEJSCA WYPADKU SKU..............SYN! !piwko

Odnośnik do komentarza

Bzzzzzz

Numery wskazują na rembertów. Jednak proszę wszystkich o pomoc w znalezieniu kierowcy tego samochodu. W 2006 roku byłem poszkodowany przez osobę która również uciekła z miejsca wypadku :P

Nawet nie wiecie jak bardzo chcę spojrzeć w oczy tej osobie która mało mnie nie zabiła !piwko . Może ktoś z klubowiczów może pomóc....... oczywiście w w/w sprawie. !OK :lol::lol:

Odnośnik do komentarza

Policja nie może ustalić adres właściciela po numerach rejestracyjnych? Pewnie nie, ale jak by trzeba było zdjęcie wysłać !OK . A jak stan poszkodowanego? Życze mu powrotu do zdrowia. Niestety zbyt daleko mieszkam by pomóc wam zrobić z nim porządek :P:lol::lol: . A jak mało to jeszcze smoka wysłać :lol: . Takim !piwko to powinno się prawa jazdy zabierać by się nauczyli.

PS> uciekł świadomie czy nie?

Odnośnik do komentarza

Złapią go szybko... mam tylko nadzieję, że nie będzie to kolejny "cfaniak" który zostawi auto gdzieś w lesie zgłaszając jego kradzież - że skradli go rano...

Albo gorzej... pijane bydlę któro samo się zgłosi jutro już trzeźwe, tłumacząc się szokiem powypadkowym...

Słów mi brak... !zorro

Poszkodowanemu dużo zdrowia... :D

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze
WŁAŚNIE PRZED CHWILĄ WYMUSIŁ PIERWSZEŃSTWO,SREBRNY LANOS NR,REJ ,WW 980 A!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!.NASZ KOLEGA MOTOCYKLISTA PRZEZ NIEGO MAŁO NIE STRACIŁ ŻYCIA.KARETKA JUŻ PRZYJECHAŁA.OBSERWUJCIE NA MIEŚCIE TEN SAMOCHÓD.UCIEKŁ Z MIEJSCA WYPADKU SKU..............SYN! !zorro

Najpierw, wyrazy współczucia dla kolegi na 2oo i życzenia szybkiego pozbierania się.

Krzytro, Czy była kolizja z autem, czy tylko zajechanie drogi?

To chyba nie jest pełny numer rejestracyjny, ale policja powinna znaleźć auto bo nie ma tak wiele srebrnych lanosów z taką zbitką numerów. Tylko czy będą chcieli się bawić w łamigłówki, prościej karać za przekroczenie predkości o 20km/h (jeszcze jak się grzecznie zatrzyma) i za foto z radarów. Gorzej z BANDYTAMI na drodze, bo trzeba gonić, szukać, a czasem jeszcze się narazić, albo udowodnić jak w tym przypadku, a ile potem pisania, a prokurator i tak zaraz zwolni bo mała szkodliwość czynu. :D

Będę się rozglądał.

Odnośnik do komentarza

Dużo zdrowia dla poszkodowanego :D znam ten bul dwa lata temu zostałem poszkodowany w podobnym wypadku i również sprawca uciekł znałem tylko początkowe nr i kolor auta , było to dostawcze auto fiat Ducato lub coś podobnego ale według Policji to za mało tak czy inaczej w tym przypadku nie można mu tego darować Pozdrawiam ;)

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy

Szybkiego powrotu do zdrowia życzę motocykliście.

A co do tego s.....a w lanosie, to mam nadzieję, że

jak nie Policja, to inna sprawiedliwość go dopadnie. :D

Miałem podobną akcję jakiś czas temu temu (na pięćdziesiątce), kiedy wyjechał mi na Czerniakowskiej, jakiś cieć z podporządkowanej.

Ja przeszlifowałem plastiki i ubranie, a ten śmieć uciekł. U mnie na szczęście

obyło się bez interwencji lekarskiej...

pzdr

Odnośnik do komentarza

Ale ciśnienie skacze gdy po raz kolejny słyszę jak bandyta (bo jak inaczej) ucieka po potrąceniu motocyklisty, Krrrrr..wa.

Z drugiej strony obojętność policji też działa podobnie. Ostatnio pisałem o wypadku i ucieczce na 17 stycznia przez Mistubishi Pajero. Też go, kwa, nie znaleźli. Przecież takich samochodów nie ma dużo i a ten jechał przez całe miasto. A monitoring? Chwalą się, że złapali gówniarzy z piwem na przystanku, albo bezdomnych wynoszących złom z budowy.. Herosi.

Nawet urzędnicy państwowi "powyżej policji" nie korzystają z ich "usług". Gdy mieli problemy ze złodziejami radiów samochodowych, po złapaniu takiego nie oddawali go policji, bo by go zaraz wypuścili. Kazali mu położyć dłoń na słupku pomiędzy drzwiami i zamykali drzwi od samochodu. Koleś srał na miejscu z bólu, ale więcej radia nie znikały.

W Biblii napisali "oko za oko" i jeżeli winowajca nie wyraża skruchy w 100% się z tym zgadzam. A uciekając z miejsca wypadku, nie wyraża się skruchy, tylko podkreśla swoje pochodzenie ubliżające matce.

Życzę i trzymam kciuki za zdrowie kolegi.

@auksencjusz: Mt 5, 38-41.

Odnośnik do komentarza
Gość auksencjusz
W Biblii napisali "oko za oko" i jeżeli winowajca nie wyraża skruchy w 100% się z tym zgadzam. A uciekając z miejsca wypadku, nie wyraża się skruchy, tylko podkreśla swoje pochodzenie ubliżające matce.

W Biblii?

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy
W Biblii napisali "oko za oko" i jeżeli winowajca nie wyraża skruchy w 100% się z tym zgadzam. A uciekając z miejsca wypadku, nie wyraża się skruchy, tylko podkreśla swoje pochodzenie ubliżające matce.

W Biblii?

Tak, a dokładniej w Starym Testamencie...

pzdr

Odnośnik do komentarza

Nie ma nic dziwnego, że goście uciekają z miejsca wypadku. Skoro Policja w większości przypadków nie umie/nie chce ich odnaleźć (często mimo podania im gościa na tacy w postaci nr rej.) to jest to jasny i czytelny przekaz dla przyszłych uciekinierów - uciekajcie bo i tak nikt was nie znajdzie (a w każdym razie szanse są znikome).

Czy gościu jadący bez prawa jazdy, albo bez ważnego przeglądu albo pijany po spowodowaniu wypadku będzie czekał na Policję mając w świadomości, że Policja jest nieudolna i nie skora do działania?

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze
W Biblii napisali "oko za oko" i jeżeli winowajca nie wyraża skruchy w 100% się z tym zgadzam. A uciekając z miejsca wypadku, nie wyraża się skruchy, tylko podkreśla swoje pochodzenie ubliżające matce.

W Biblii?

Tak, a dokładniej w Starym Testamencie...

pzdr

To kodeks Hammurabiego (króla Babilonu) a nie biblia.

Odnośnik do komentarza
Gość auksencjusz
To kodeks Hammurabiego (króla Babilonu) a nie biblia.

Zgadza się, że oko za oko to Kodeks Hammurabiego. W Biblii kilka razy pojawiają się te słowa, ale nie w takim sensie, aby komuś odcinać rękę za rękę, czy wybijać oko za wybite oko. Jest powiedziane o odpowiedzialności za swoje czyny, czyli mniej więcej coś takiego, że jesteśmy odpowiedzialni za cudzą rękę, jak za swoją.

@auksencjusz: Mt 5, 38-41.

Zacytuję Mt 5, 38-41.

"38 Słyszeliście, że powiedziano: Oko za oko i ząb za ząb! 39 A Ja wam powiadam: Nie stawiajcie oporu złemu. Lecz jeśli cię kto uderzy w prawy policzek, nadstaw mu i drugi! 40 Temu, kto chce prawować się z tobą i wziąć twoją szatę, odstąp i płaszcz! 41 Zmusza cię kto, żeby iść z nim tysiąc kroków, idź dwa tysiące!"

Wydaje mi się, że jest to nawiązanie do Hammurabiego i ocena tego prawa jako niezbyt zgodnego z nauką chrześcijańską.

Nie chcę się zagłębiać w interpretację Biblii, bo nie jestem zbyt kompetentny w tej kwestii.

Co do tematu wątku - wolę nie komentować, bo nerwy puszczają, jak się czyta o takich kierowcach, jak ten z Lanosa. Koledze motocykliście życzę jak najszybszego powrotu do zdrowia.

A tymczasem rozglądam się za srebrnymi Lanosami...

Odnośnik do komentarza

A mi caly czas chodzi po glowie taki rejestrator ktory mialby w pamieci zawsze np. ostatnie 10 minut jazdy (np.z kasku - taka moto-czarna skrzynka).

Szczegolnie w przypadku motocyklistow mialo by to sens, ba przewaznie wszyscy dookola wmawiaja nam wine a wtedy jest szansa na dowod albo przynajniej poszlake.

W dobie tanich pendrive'ow i kamerek az dziw ze jeszcze tego nie zrobili na usb.- powinno sie wsztrzasowo wylaczac niestety (albo i nie), na paluszki, wodoszczelne i na kask.

zdrowia dla motocyklisty...i srodkowy palec dla "fiuta" co uciekl...

pozdr.polak

Odnośnik do komentarza

Jezeli ktos spotkal sie z rejestratorami tego typu to prosze o link. Na skuterze powinien wystarczyc taki od tankowania do tankowania. Nawet ostatnie 10 minut jest OK pod warunkiem ze mozna to gdzies zrzucic.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Gość auksencjusz

Też wiele razy myślałem o czymś takim. Kiedyś na tvn turbo prezentowali jakąś kamerkę do rejestrowania tego, co dzieje się na drodze przed pojazdem. (Kamerka była przystosowana do katamaranów). Może to było w "Gadżecie", a może w "Raporcie"? Już nie pamiętam. :D

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...