Skocz do zawartości
Forum Burgmania

Yamaha Połczyńska...


Marynarz

Rekomendowane odpowiedzi

W zeszłym roku była straszna padlina klik może wyciągnęli wnioski i poprawią się. Dajcie znać jak było w sobotę, to "niedziela będzie dla nas" :D

Odnośnik do komentarza

No dobra, jakby ktoś się wybierał to ja będę na Połczyńskiej już z samego rana (około 10.00).

Jakby co to pisać !!! może jakaś ustawka !zorro

C U

Odnośnik do komentarza

Byłem na Połczyńskiej. Odbyłem nawet jazdę testową na Majesty 400. Teraz mam porównanie do An 400 i powiem szczerze, że gdybym miał to doświadczenie wcześniej to miałbym niezły orzech do zgryzienia co wybrać. :D

Odnośnik do komentarza
Byłem na Połczyńskiej. Odbyłem nawet jazdę testową na Majesty 400.

A ja na T-Maksie. K***a, ale to zap******a! Mam tylko jedno "ale" do T-Maksa: ma dość mały schowek pod siodłem jak na maksiskuter. A może tylko ten model z ABS-em z 2008 r. tak ma?

Odnośnik do komentarza

Też dotarłem i udało mi się pojeździć Majesty 400 oraz Tmaxem :D

W sumie jak na dni otwarte, to jakoś mało osób wykazało zainteresowanie. Ale dzięki temu nie było kolejek do jazd.

Trochę sugestywnie po jazdach..

Majka:

Poezja. Bajka. Jak w jakimś krążowniku kosmicznym ;) Ruszanie, hamowanie, zakręty, ech.. czyściutki luksus.. !V

Przesiadając się z Cygnusa.. to jakby żyjąc na czerstwym chlebie jakimś cudem zjeść pieczoną kaczkę u Dekerta.

Tmax:

Po prostu "demon zapier...lacz". Ruszamy grupą ze świateł, 40, 80, 120, 160, 170.. a ścigacze cały czas obok mnie. Miałem wrażenie, że manetką gazu operuje się bezpośrednio wskazówką prędkościomierza, bo sam tmax w ogóle nie pozwalał odczuć prędkości.

..po wszystkim tak jakoś smutno mi się wracało Cygnusem do domku !OK !OK !OK

P.S. Olsen, kupiłeś kurtkę? ;)

Odnośnik do komentarza

W miniony weekend dzięki uprzejmości Yamaha Polska można było pojeździć praktycznie całą gamą jednośladów Yamaha. Oczywiście jako miłośnik skuterów skupiłem się na nich.

Na co dzień jeżdżę pierwszą wersją T-MAXa więc z ciekawością przystąpiłem do objeżdżania. Wziąłem do jazd nowego T-MAXa, Majesty i X-MAXa.

Nowy T-MAX zrobił na mnie świetne wrażenie. Porównując z moim 2001, duży plus nowego za znacznie lepsze hamulce. Komfort jazdy nieco wyższy a sztywność i zwartość konstrukcji dużo wyższa co przekłada się bardzo pozytywnie na zachowanie w zakrętach. Silnik łatwiej i płynniej oddaje moc - przyśpieszenie na tyle dobre, że z pod świateł ciężko było mnie dogonić DragStarem.

Majesty - pamiętam, że jak zastanawiałem się nad jej zakupem 3 lata temu to miałem wiele uwag. Teraz jakby zbliżyła się do mojego T-MAXa ale tego z 2001roku. Podobnie działa układ hamulcowy i obecny Majesty znacznie płynniej i sprawnie oddaje moc niż poprzedniczka. Niestety nadal pozostała przypadłość jedno-cylindrowca czyli drgania przy małych prędkościach. Natomiast zawieszenie jest komfortowe. Tłumik zapożyczono chyba też z T-MAXa.

X-MAX - mile zaskoczył mnie silnik. Natomiast wrażenie z jazdy "zniszczyła" mi pozycja kierowcy, za sterami siedzi się jak na krześle i nie można do tego zmienić ułożenia nóg (wycięte podesty z miejscem na stopy). Ergonomia i sposób prowadzenia jak w skuterach 50cm i to mi przeszkadza najbardziej. Za silnik duży plus - drgania mniej odczuwalne niż w Majesty - jednak ze względów ergonomicznych nie nazwałbym X-MAXa maksiskuterem bo raczej nie zachęca do dalszych wypadów za to miasto to jego żywioł.

W trakcie jazd testowch miałem możliwość podróżowania w użyczonym kasku SHOEI Multitec tym samym mogłem go porównać z moim Schubertem C3 ale o tym następnym razem !scooter

Lacze tematy.

dr.big

Odnośnik do komentarza

Dr.big > Hm, czyli kufer jest w T-Maksie niemal niezbędny. Bardzo chwalę sobie to, że pod kanapę w X-Maksie wchodzi równocześnie kask, przeciwdeszczówka, plecak i jeszcze parę innych gratów.

Unmaterial > Tak, kupiłem Modekę Challenger. Jeszcze raz dzięki za fotkę.

Wabbit > A ja przetestowałem Raida II. I podjąłem decyzję, że pozostaję przy Uveksie. :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...