Skocz do zawartości
Forum Burgmania

Ma być duży.....ale jaki


Szymek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich Maxi. Już prawie koniec sezonu. Ja zrobiłem na moim moto 6 tyś km i stwierdzam, biorąc wszystkie za i przeciw że chcę MAxi. Chcę dodać, iz moto służył mi praktycznie do dojazdów do pracy a robię 38km w jedną stronę. Latem dochodziły jeszcze spore korki bo przeciskam się z półwyspu Helskiego w kierunku Trójmiasta. Jeźdzę Yamahą Diversion 900xj. Teraz zdecydowałem się na Maxi i chcę żeby był stosunkowo duży gdyż mam te 182cm wzrostu. W grę wchodzi pojemność od 400 cm3. Dlatego proszę Was o porady jaki wybrać bo nie mam doświadczenia w Maxi skuterach. Myślałem o Kymco Xciting 500 ale nie jeździłem więc trudno mi porwnać. Prosze o wszelkie przydatne informację. Pozdro.

Odnośnik do komentarza

Opcja szukaj.. i mi wyskoczyło przynajmniej 7 tematów spełniających twoje pytanie. Każdy odpowie Ci, że jego maxi jest tym jedynym. Skup się na kilku modelach i szukaj info dokładnie o nich. Najlepiej jest przejechać się i pooglądać, wsiąść zobaczyć.

Odnośnik do komentarza

uwielbiam wątki/posty zawierające egzystencjonalne "kupi czy nie kupić ? .... kupić, ale jaki ? " :):)whist Dasko nie gniewaj się za tą dygresję. Każdy z nas kiedyś miał ten problem whist (przyznaję się bez bicia - ja miałem :) ). Jak kupisz też się będziesz kiedyś z tego śmiał.

Zastosuj się do rady @phila - dobrze mówi, polać mu :):):)

Sorki za mały OT

Odnośnik do komentarza
  • Administrator
Prosze o wszelkie przydatne informację.

Tu masz pierwszą przydatną informację. Jak wszystko przeczytasz pytaj o szczegóły a napewno coś podpowiemy :)

Odnośnik do komentarza

No to jestem po lektórze, czytałem szukałem porównywałem ale do końca jescze nie wiem jaki wybrać. W grę wchodzi kilka a mianowicie Yamaha T-max, Suzuki Burgmnan 650, 400, Kymco Xciting ale zastanawiałem się nad Aprilą Atlantic 500. Na Burgmani nie ma opisu lub porównań i nie widziałem jej na żywo. Do czego ją porównać? Jak się nią jeździ? Może ktoś z Was ma ten model więc czekam na jakieś info. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Najbardziej zbliżony do Twojego ideału będzie Tmax.

1. Jest duży i ma dużo miejsca na nogi (Twoje 182cm wzrostu)

2. Jest szybki i ma 2 cylindry (Jeżdziłeś dotąd moto o pojemności 900ccm) więc

nie będzie to dla Ciebie przesiadka na osiołka ale wolniejszy od Diversina

będzie napewno.

3. Bardzo dobrze się prowadzi w koleinach na frezowanych asfaltach, dobrze

pokonuje zakręty jest to zasługa silnika skręconego na sztywno z ramą (po

przesiadce z moto nie będzie znaczącej różnicy w tej kwestii)

4. Ma schowek pod kanapą mieszczący kask integralny/szczękowy, rękawice,

pokrowiec p. deszczowy i coś jeszcze tam wejdzie (inne skutery tutaj przodują

pod tym względem ale nie Kymco 500)

4. Dotychczas jeździłeś Yamahą i masz szanse to kontynuować !OKK

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Najbardziej zbliżony do Twojego ideału będzie Tmax.

1. Jest duży i ma dużo miejsca na nogi (Twoje 182cm wzrostu)

2. Jest szybki i ma 2 cylindry (Jeżdziłeś dotąd moto o pojemności 900ccm) więc   

    nie będzie to dla Ciebie przesiadka na osiołka ale wolniejszy od Diversina

    będzie napewno.

3. Bardzo dobrze się prowadzi w koleinach na frezowanych asfaltach, dobrze 

    pokonuje zakręty jest to zasługa silnika skręconego na sztywno z ramą (po

    przesiadce z moto nie będzie znaczącej różnicy w tej kwestii)

4. Ma schowek pod kanapą mieszczący kask integralny/szczękowy, rękawice,

    pokrowiec p. deszczowy i coś jeszcze tam wejdzie (inne skutery tutaj przodują

    pod tym względem ale nie Kymco 500)

4. Dotychczas jeździłeś Yamahą i masz szanse to kontynuować  ;)

Pozdrawiam

Stary ty jeździsz Yamachą to znaczy ze gość też musi ??

ja przed zakupem objeździłem ponad dwadzieścia skutów i muszę powiedzieć ze t-maxem jeździło mi się fajnie ale niestety wygląd już niestety ( chyba że nowy model jest super ) Kymkiem mi się najgorzej jeździło , ale moze to kwestia tego właśnie skutra wsiadłem na burku 650 i już wiedziałem ze to właśnie to, kupiłem niedawno i jestem zadowolony Aprilie Atlantic miałem przedtem fajny skuter do miasta ale ... mam burka i mam nadzieje ze serwis bedzie najrzadszym miejscem odwiedzin.

!scooter

Odnośnik do komentarza
Najbardziej zbliżony do Twojego ideału będzie Tmax.

1. Jest duży i ma dużo miejsca na nogi (Twoje 182cm wzrostu)

2. Jest szybki i ma 2 cylindry (Jeżdziłeś dotąd moto o pojemności 900ccm) więc    

    nie będzie to dla Ciebie przesiadka na osiołka ale wolniejszy od Diversina

    będzie napewno.

3. Bardzo dobrze się prowadzi w koleinach na frezowanych asfaltach, dobrze 

    pokonuje zakręty jest to zasługa silnika skręconego na sztywno z ramą (po

    przesiadce z moto nie będzie znaczącej różnicy w tej kwestii)

4. Ma schowek pod kanapą mieszczący kask integralny/szczękowy, rękawice,

    pokrowiec p. deszczowy i coś jeszcze tam wejdzie (inne skutery tutaj przodują

    pod tym względem ale nie Kymco 500)

4. Dotychczas jeździłeś Yamahą i masz szanse to kontynuować  ;)

Pozdrawiam

Stary ty jeździsz Yamachą to znaczy ze gość też musi ??

ja przed zakupem objeździłem ponad dwadzieścia skutów i muszę powiedzieć ze t-maxem jeździło mi się fajnie ale niestety wygląd już niestety ( chyba że nowy model jest super ) Kymkiem mi się najgorzej jeździło , ale moze to kwestia tego właśnie skutra wsiadłem na burku 650 i już wiedziałem ze to właśnie to, kupiłem niedawno i jestem zadowolony Aprilie Atlantic miałem przedtem fajny skuter do miasta ale ... mam burka i mam nadzieje ze serwis bedzie najrzadszym miejscem odwiedzin.

!scooter

Widać, że nie zauważyłeś ;) przy tym co napisałem.

Podałem konkretne argumenty a Twój post nie wnosi zupełnie nic.

Odnośnik do komentarza

Teraz to już wiem i pozostały mi trzy modele 650, T-max i jeszcze chciałbym zobaczyć Aprillę 500 ;) . Tak sobie myśle że chyba najbardziej wygodnie i kanapowo to chyba jeździ się na Burgmanie i chyba na Aprili ale właśnie tego nie wiem. U mnie w okolicy nie spotkałem tych w/wymienionych modeli więc będę miał problem aby sprawdzić jak się nimi jeździ. A jak jest ze spalaniem? Czy jeźdząc normalnie przepisowow i 2/3 trasa czy one podobnie spalają?

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Ale jaja !

Wymienione zostało chyba już wszystko, a co z SW ? czyzby ta zacna marka schodziła na psy ? ;)

A tak na poważnie, jest kilku gości z 3miasta, którzy dysponują wszelkiej maści :lol: . Spróbuj w regionalnych kogoś namierzyć i poproś o jazdę próbną, może Ci w jakiś sposób pomogą dokonać prawidłowego wyboru.

ps.

a teraz typowe snobistyczne podejście gościa zapatrzonego w swoje cacko!

!OKK KRÓL jest tylko jeden !OK

Odnośnik do komentarza
Najbardziej zbliżony do Twojego ideału będzie Tmax.

1. Jest duży i ma dużo miejsca na nogi (Twoje 182cm wzrostu)

2. Jest szybki i ma 2 cylindry (Jeżdziłeś dotąd moto o pojemności 900ccm) więc    

    nie będzie to dla Ciebie przesiadka na osiołka ale wolniejszy od Diversina

    będzie napewno.

3. Bardzo dobrze się prowadzi w koleinach na frezowanych asfaltach, dobrze 

    pokonuje zakręty jest to zasługa silnika skręconego na sztywno z ramą (po

    przesiadce z moto nie będzie znaczącej różnicy w tej kwestii)

4. Ma schowek pod kanapą mieszczący kask integralny/szczękowy, rękawice,

    pokrowiec p. deszczowy i coś jeszcze tam wejdzie (inne skutery tutaj przodują

    pod tym względem ale nie Kymco 500)

4. Dotychczas jeździłeś Yamahą i masz szanse to kontynuować  !OK

Pozdrawiam

Stary ty jeździsz Yamachą to znaczy ze gość też musi ??

ja przed zakupem objeździłem ponad dwadzieścia skutów i muszę powiedzieć ze t-maxem jeździło mi się fajnie ale niestety wygląd już niestety ( chyba że nowy model jest super ) Kymkiem mi się najgorzej jeździło , ale moze to kwestia tego właśnie skutra wsiadłem na burku 650 i już wiedziałem ze to właśnie to, kupiłem niedawno i jestem zadowolony Aprilie Atlantic miałem przedtem fajny skuter do miasta ale ... mam burka i mam nadzieje ze serwis bedzie najrzadszym miejscem odwiedzin.

;)

Widać, że nie zauważyłeś !OKK przy tym co napisałem.

Podałem konkretne argumenty a Twój post nie wnosi zupełnie nic.

Najbardziej zbliżony do Twojego ideału będzie Tmax. / TO PRAWIE REKLAMA

1. Jest duży i ma dużo miejsca na nogi (Twoje 182cm wzrostu) / WIĘCEJ BEDZIE MIAŁNAWET W HELIXIE

2. Jest szybki i ma 2 cylindry (Jeździłeś dotąd moto o pojemności 900ccm) więc

nie będzie to dla Ciebie przesiadka na osiołka ale wolniejszy od Diversina

będzie na pewno . / DWA CYLINDRY MAJĄ TEŻ SW 400 i 600 / MA TEŻ KYMCO 750 BURGMAN 650 i OCZYWIŚCIE GILERA GP 800 A ONA DOPIERO ŚMIGA

3. Bardzo dobrze się prowadzi w koleinach na frezowanych asfaltach, dobrze

pokonuje zakręty jest to zasługa silnika skręconego na sztywno z ramą (po

przesiadce z moto nie będzie znaczącej różnicy w tej kwestii) W BURGMANIE 650 JEST PODOBNIE I TEŻ SIĘ SWIETNIE PROWADZI

4. Ma schowek pod kanapą mieszczący kask integralny/szczękowy, rękawice,

pokrowiec p. deszczowy i coś jeszcze tam wejdzie (inne skutery tutaj przodują

pod tym względem ale nie Kymco 500) TU MOŻNA SCHOWEK POLECIĆ GOŚCIOWI MAJĄCEMU MOTOCYKL ALE INNE MAJĄ SCHOWKI WIĘKSZE

4. Dotychczas jeździłeś Yamahą i masz szanse to kontynuować / MOŻE GOŚC WŁASNIE CHCE COŚ INNEGO JA CELOWO DO KOŃCA NIE PODAJE MAREK MOGĘ POWIEDZIEĆ O SWOICH ODCZUCIACH ALE TO JEST INDYWIDUALNE PONIEWAŻ TO CO DLA MNIE JEST SUPER NIE KONIECZNIE MOŻE PODOBAĆ SIĘ DRUGIEJ OSOBIE WIĘC TWOJA WYLICZANKA JEST DLA MNIE REKLAMĄ TWOJEGO SKUTRA A NIE PORÓWNANIEM WIĘC POWINIENEŚ NAPISAĆ ZE JA KOCHAM SWOJĄ MASZYNĘ ZA I WTEDY BYŁOBY TO ŻECZOWE A NIE DLA CIEBYE BĘDZIE TO BO I W DODATKU KONTYNŁUJ BO ?

CO DO SW NIESTETY NIE BYŁO MI DANE, ALE NA ŻYWCA NIE PODOMAŁ MI SIĘ JEJ TYŁ A TO TEZ JEST WAŻNE, BO CZŁOWIEK SIĘ JAKOŚ UTOŻSAMIA Z TYM, CO MA MIĘDZY NOGAMI, ALE NA PEWNO TO TEŻ JEST FAJNA MASZYNA OGULNIE TEŻ SIĘ ŚWIETNIE PREZĘTUJE

NIE MOGĘ POWIEDZIEĆ TEN LEPSZY CZY TAMTEN PO PROSTU MUSIAŁ BYM MIEĆ KAŻDY SPRZĘT PRZYNAJMNIEJ NA KILKA TYS DLA MNIE AN 650 JEST NA RAZIE NAJLEPSZĄ MASZYNĄ JAKĄ JEŻDZIŁEM

ALE CO DO PROPOZYCJI NIE OŚMIELIŁ BYM SIĘ COKOLWIEK PROPONOWAĆ MUSISZ KAŻDĄ MASZYNE KTÓRA CI SIĘ PODOBA DOSIĄŚC I SPRAWDZIC !!

I SAMEMU ZADECYDOWAC

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
[...]zas jeździłeś Yamahą i masz szanse to kontynuować / MOŻE GOŚC WŁASNIE CHCE COŚ INNEGO  JA CELOWO DO KOŃCA NIE PODAJE MAREK MOGĘ POWIEDZIEĆ O SWOICH ODCZUCIACH ALE TO JEST INDYWIDUALNE PONIEWAŻ TO CO DLA MNIE JEST SUPER NIE KONIECZNIE MOŻE PODOBAĆ SIĘ DRUGIEJ OSOBIE WIĘC TWOJA WYLICZANKA JEST DLA MNIE REKLAMĄ TWOJEGO SKUTRA A NIE PORÓWNANIEM WIĘC POWINIENEŚ NAPISAĆ ZE JA KOCHAM SWOJĄ MASZYNĘ ZA  I WTEDY BYŁOBY TO ŻECZOWE A NIE DLA CIEBYE BĘDZIE TO BO I W DODATKU KONTYNŁUJ BO ?

CO DO SW NIESTETY NIE BYŁO MI DANE, ALE NA ŻYWCA NIE PODOMAŁ MI SIĘ JEJ TYŁ A TO TEZ JEST WAŻNE, BO CZŁOWIEK SIĘ JAKOŚ UTOŻSAMIA Z TYM, CO MA MIĘDZY NOGAMI, ALE NA PEWNO TO TEŻ JEST FAJNA MASZYNA OGULNIE TEŻ SIĘ ŚWIETNIE PREZĘTUJE 

NIE MOGĘ POWIEDZIEĆ TEN LEPSZY CZY TAMTEN PO PROSTU MUSIAŁ BYM MIEĆ KAŻDY SPRZĘT PRZYNAJMNIEJ NA KILKA TYS DLA MNIE AN 650 JEST NA RAZIE NAJLEPSZĄ MASZYNĄ JAKĄ JEŻDZIŁEM

ALE CO DO PROPOZYCJI NIE OŚMIELIŁ BYM SIĘ COKOLWIEK PROPONOWAĆ  MUSISZ KAŻDĄ MASZYNE KTÓRA CI SIĘ PODOBA DOSIĄŚC I SPRAWDZIC !!

                                        I SAMEMU ZADECYDOWAC

Netykieta... Nie krzyczymy! BO CZYTAĆ SIĘ NIE DA... i szczerze mówiąc - już dalej nie czytałem...

(Byłoby super jakbyś go 'przeedytował')

A Moderatorów przepraszam, że wchodzę w ich kompetencje.

Pozdrawiam

Lléo F

Odnośnik do komentarza

ja tak samo będę się przesiadał z motocykla na maxi .z powodu osiągów musi o mieć dwa cylindry !piwko .ideałem byłby burgman 650 ,ale sypiące się CTV i koszty naprawy mnie zniechęciły .na razie stawiam na honde silver wing 600 ,ale dopóki się nie przejadę -decyzji nie podejmę .życzę dobrego wybory i zakupu

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze
ja tak samo będę się przesiadał z motocykla na maxi .z powodu osiągów musi o mieć dwa cylindry !OKK .ideałem byłby burgman 650 ,ale sypiące się CTV i koszty naprawy mnie zniechęciły .na razie stawiam na honde silver wing 600 ,ale dopóki się nie przejadę -decyzji nie podejmę .życzę dobrego wybory i zakupu

ja mam dokładnie takie samo zdanie.Chociaż myślę też o SW-T400.Wciąż czekam na test,zbliżają się przeceny starego rocznika więc może warto się rozglądać .myślałem że obiektywny i długi test pomoże mi w wyborze a testu jak nie było tak niema !OKK Chyba się popłaczę !piwko A tak poważnie to może się doczekam ? :(

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze
;) Arturo, przeglądając testy znalazłem test który cię interesuje..

Może już go czytałeś?

http://www.motogen.pl/laboratorium/testysk...waga,art18.html

Tak czytałem ten test i ten na ścigacz.pl .Czytałem opinie z włoskiego forum oraz testy holenderskie , niemieckie no po prostu wszystko co znalazłem w necie.Problem w tym że włośi są nie obiektywni bo to forum silvera a oni są zakochani w tym modelu.Testy niemieckie czy holenderskie fajne ale to są opinie po przejechaniu jednego dnia w siodle.Więc sam widzisz że też nie są w 100% idealne.Dlatego jak Mariusz napisał że przygotował test długodystansowy to pomyślałem że to będzie bardziej miarodajne.No cóż nie pozostaje nic innego jak nadal cierpliwie czekać i co jakiś czas się przypominać !scooter !wchair :lol::lol:

Może w końcu się doczekam. :lol:

Odnośnik do komentarza

!wchair Tak jak piszesz Arturo, trzeba będzie poczekać.

Test długo dystansowy jest zapewne o wiele bardziej obiektywny.

!scooter wiec śledzimy wątki testowe..

Odnośnik do komentarza

Kup coś co ci sie podoba. Kazdy nowy skuter dobrej marki bedzie nieżle jeździł. Nie ma w końcu bardzo dużego wyboru w grupie największych. Pozdro

Odnośnik do komentarza

Idąc za myślą ciociobello - "Małe jest piękne, ale duże jeszcze piękniejsze!" ;-)

Jak koledzy wyżej pisali - niemal każdy współczesny, porządny sprzęt oferuje bardzo fajne wrażenia z jazdy. Reszta to kwestia gustu - jednemu na kanapie B650 bedzie niewygodnie, inny nie będzie chciał z niej zejść etc.

Czym więcej mocy tym bezpieczniej - owszem. Zwłaszcza po jeździe na 50ccm nieraz brak mocy doskwierał... Jednak moim zdaniem współczesna "ćwiartka" objeżdżająca 95% samochodów w mieście bez kłopotu przy lekkim ruchu manetką spokojnie wystarczy. na wypady autostradowe niby mało, ale tam można do 120-130 realnych się rozpędzić raczej bez obawy i sobie tak jechać prawym pasem B) Może i nic nie wyprzedzimy już, ale po co? Dla zasady, aby tylko wyprzedzić? Śmierdzące TIRy raczej wolniej się kulają więc im damy radę.

Odnośnik do komentarza

miiiiiii-sio ja to mam dziwne wrazenie ze ty to masz tyle pojecia o jezdzie jednosladem co moj ojciec o jezdzie na nartach :angry: teoretycznie wie wszystko ale praktycznie to pozal sie boze !YES .

np. taki xciting zazwyczaj lata 150km/h gdzie faktycznie jedzie ze ....135km/h a to jest tyle ile dobra 125 moze myknac :blink:

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...