Skocz do zawartości
Forum Burgmania

WAŻNE - POTRZEBNA KREW


Rekomendowane odpowiedzi

Koleżanki,Koledzy,Przyjaciele !

W piątek 28 sierpnia w godzinach wieczornych

doszło do tragicznego wypadku na drodze nr4

w którym bardzo poważnych obrażeń ciała doznał

nasz kolega motocylkowy Mario.

Wracająca z Krakowa Grupa HALIT w liczbie 14stu sprzętów przepychała się środkiem jezdni w strone Łapczycy żółwim tempem 40-50 km/h.

Stojący w długim korku młody posiadacz srebrnej Hondy Civic na bocheńskich blachach postanowił opóścic zajęte miejsce w szeregu aut i pojechać skrótem.

Beztrosko,głupio,bez zachowania jakichkolwiek zasad Prawa o Ruchu Drogowym wykonał gwałtowny manewr skrętu w lewo , wjezdzając w środek jadącej grupy motocykli. Ucierpiał tylko Mariusz / grupa jechała wolno i pozostali za nim wyhamowali / któremu bezpośrednio Civic zajechał drogę.

Obrażenia Mariusza / pomimo niewielkiej prędkości / są bardzo rozległe.

Zmiażdzone udo nogi,złamane żebra są niczym przy przerwanej aorcie w dwóch miejscach oraz krwotoku wewnętrznym.

Mariusz jest już po dwóch operacjach , cały czas pod respiratorem oraz ma ciągle przetaczaną krew

Krew której brakuje !!!

Grupa Motocyklowa HALIT oraz ich rodziny,znajomi i przyjaciele oddali i oddają ciągle ten dar życia.

Teraz proszę WAS ja ,Marco, o oddanie KRWI w obojętnym Punkcie Krwiodawstwa w kraju na hasło

"Mariusz Waśkowicz lat 41"

Większość z WAS zna Mario z tras motocyklowych

oraz z koncertów kapeli "SKAZANI" w której jest bębniarzem.

Uczestnicy Kina Letniego 2008 połączonego

ze ślubem Ingi i Arniego osobiście mogli poznać Mario

podczas koncertu "Skazani"

W niedziele 6 września w Szkolnym Kościele w Bochni o godz 9.30

odbędzie się Msza św w intencji powrotu do zdrowia Mario ,

na którą w imieniu Grupy HALIT, "Skazani" oraz swoim

serdecznie zapraszam

Pozdrawiam w nadzieji

Marco

Ps. Proszę o przesłanie informacji gdzie tylko się da !!!

źródło: marco z forum grupa-poludnie.info

Ostatnio żona mi marudzi, że czekoladek by pojadła - jutro śmigam oddać pół literka.

Odnośnik do komentarza

leszek to bez znaczenia. W Polsce to działa tak - jesteś w szpitalu i potrzebujesz np. 5L krwi. Nie dadzą ci do czasu, aż "na wymianę" nie dostaną od "ciebie" (czyli rodziny, kolegów etc) też 5L - obojętnie jakiej.

Zatem nie ma znaczenia jaka grupa. idziesz oddać, mówisz, że dla kolegi i hasło jak w temacie i już.

P.S. Z tym "nie dadzą" oczywiście w przenośni, ale czasami ciężko jest dostać rzeczywiście bez "wymiany"

Odnośnik do komentarza

Niestety pomimo chęci ja nie mogę oddać krwi, ale apeluję do wszystkich, którzy mogą to zrobić, aby tą krew oddali. Trzymam za was kciuki i liczę na wszą pomoc.

Odnośnik do komentarza

No i polecam co jakiś czas oddawać krew. Nie tylko "na hasło" !OKK Czekoladki dają, picie jakieś też etc. I generalnie jest to chyba jedyne miejsce (stacje krwiodawstwa) gdzie nazywają nas "dawcami" i nikt się nie obraża

Odnośnik do komentarza
No i polecam co jakiś czas oddawać krew. Nie tylko "na hasło" !happybth Czekoladki dają, picie jakieś też etc. I generalnie jest to chyba jedyne miejsce (stacje krwiodawstwa) gdzie nazywają nas "dawcami" i nikt się nie obraża

Faktycznie jakoś nigdy nie zarejestrowałem sobie że w punkcie mówią na nas dawcy !happybth . Ja niestety parę dni temu już oddałem więc tym razem odpadam . Można by było pomyśleć o oddawaniu krwi na konto klubowe tak jak to robią warszawscy motocykliści . :) !happybth !happybth

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...