Skocz do zawartości
Forum Burgmania

Które maxi skutery omijać?


biela

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Powoli badam rynek maxi skuterów używanych w cenie 5-10 tys zł. Głównie nastawiam się na coś o pojemności powyżej 250cmm. Jak na razie faworytem jest kymco xciting 500 i Suzuki Burgman 400. Na które skutery jeszcze zwrócić uwagę, a które lepiej omijać szerokim łukiem? Cenię bezawaryjność, ale przebiegów dużych nie będę robił.

Odnośnik do komentarza

Omijaj wszystko Made in China B) Wszystko inne jest dobre w swojej klasie, są skutery przystosowane do dalekich tras, są też sportowe itp...

Tutaj nikt złego słowa na swój skuter nie powie :P

Powiedz do czego Ci ten skuter potrzebny?

Jeśli dużych przebiegów robić nie będziesz to ja proponuję chociażby to co mam w avatarze czyli Nexusa, agresywny skuter ;) Szybki, zwinny i znakomicie hamuje ale komfort jest tragiczny porównując go np. do SilverWinga

Odnośnik do komentarza

A więc Nexus odpada. Za ok 10tyś zł kupisz np. przyzwoitą X9 500 B) Spory i wygodny.

Jeśli podoba Ci się Burgman 400 to zwróć też uwagę na Majesty 400 no chyba, że chciał byś coś co ma dwa cylindry na pokładzie?

Odnośnik do komentarza

Burgman 400 to jeszcze nie komplet wśród wyborów - ma kilka wersji od K1 do... chyba k9. Różnice potrafią być istotne (gaźnik-wtrysk, piękne zegary powyżej K2) mimo bardzo zbliżonego wyglądu. Idzie za tym jednak cena.

Odnośnik do komentarza

Witaj! Tak jak mówił przedmówca z powodzeniem mogę polecić x9. Są w bardzo dobrych cenach jeżeli weźmiesz pod uwagę cena/wyposażenie/rocznik. W X9 500 masz intercom, centralna nóżkę elektryczna, manetki grzane, spory bagażnik pod siodłem, komputer poza wskaźnikami. Zdecydowanie zrywna i szybka jednostka. Minusem może być krótkie siodło ale to już kwestia indywidualnego przymierzenia. Jeżeli chodzi o wygląd ... to tylu zwolenników co przeciwników - musi się po prostu podobać !

Odnośnik do komentarza

Nie ma takiej opcji. Każdy egzemplaż misisz traktować indywidualnie. Możesz trafić na X o którym piszą w superlatywach, a okaże się kupą, a zarazem przypadkowo trafisz opisywaną kupę która będzie Ci wierna przez kilka dobrych sezonów. Do sqta jak do kobiety- musisz pokochać.

Pozdrawiam J.D.

P.S.Mój wierny Burger do oddania w dobre ręce(szczeóły na pm).

Odnośnik do komentarza

A możeby tak atlantic 500?

Plusy:

+bezawaryjność

+niewielka ilość na naszych drogach

+wygodna kanapa

+mocny silnik

+komputer pokładowy

Minusy:

-brak ASO w polsce (wysoki koszt części)

-przewody akumulatora czesto śniedzieją (wystarczy przeczyścić)

-możesz nie zmieścić 2 kasków pod siedzeniem

Odnośnik do komentarza
chyba, że chciał byś coś co ma dwa cylindry na pokładzie?

Obojętne, to mój pierwszy sprzęt więc na razie nie mam dużych wymagań

Jeżeli chodzi o wygląd ... to tylu zwolenników co przeciwników - musi się po prostu podobać !

rzeczywiście jest specyficzny, przypomina mi się popularne jajo gsxf

P.S.Mój wierny Burger do oddania w dobre ręce(szczeóły na pm).

Czyli priv? B)

A możeby tak atlantic 500?

-brak ASO w polsce (wysoki koszt części)

-przewody akumulatora czesto śniedzieją (wystarczy przeczyścić)

-możesz nie zmieścić 2 kasków pod siedzeniem

Jak pisałem przebiegów dużych nie będę robił to i w serwisie często bywać nie powinienem. Cene pewnie da się przeżyć. Oby tylko części w PL (te eksploatacyjne i popularniejsze) były bo nie chce za każdym razem sprowadzać pierdółek na zamówienie.

Odnośnik do komentarza

Silverwing 600 z pierwszego rocznika. Zmieścisz się w 9-10 tys., jest duży, wygodny, pojemny i idealnie nadaje się na jeżdżenie w trasy. A skoro przebiegi nie będą duże, to przeżyjesz spalanie poziomie 6,5-7 l na 100km :P A jak odkręcisz manetkę to burgi 400 i xciting będą mogły tylko oglądać Twoje super wyglądające tylne światła B) Że nie wspomnę o tym że jednak dwa cylindry, to dwa cylindry. W tej cenie nie dostaniesz t-maxa ani burgiego 650, więc nad czym tu się zastanawiać ;)

A tak poważnie- ja jak kupowałem skuter brałem pod uwagę burgiego 650, t-maxa, xciting, nexusa a kupiłem..... silverwinga-bo był to jedyny skut którego dostałem w miarę fajnym stanie i za niezłą cenę, a kiedy się przejechałem to zobaczyłem że jest zajebisty. A np. na Nexusa, na którego byłem napalony po przeczytaniu artykułów o nim, po przejechaniu się nim nie chcę nawet patrzeć, bo przy 183 cm wzrostu czułem się na nim jakbym jechał na chińskiej 50 (tarcie kolanami o kierownicę niemalże). Dlatego wydaje mi się, że musisz poczytać ogólnie całe forum, żeby dowiedzieć się jak wygląda kwestia awaryjności i kosztów, ale i tak finalnie pewnie kupisz po prostu to, co uda ci sie dostać w fajnym stanie za niezłe pieniądze. i będzie ci się dobrze na tym jeździło. A biorąc pod uwagę jakie padaki oglądałem zanim trafiłem moje Skrzydło, to wcale nie będzie tak łatwo Ci coś znaleźć

Odnośnik do komentarza

Może nie będę tu oryginalny ale podpowiem tylko, że dwa cylindry to nie jeden.

Obecnie jeżdżę Tmax-em od Yamahy, wcześniej jeżdziłem Majesty 250 :P .

Miałem okazje też przejechać się YP400 i AN400.

Różnica pomiędzy jedno a dwu cylindrowcami jest ogromna. Wibracje w singlach jak dla mnie są największym minusem takich pojazdów, poza tym dzwięk silnika w twinie jest przyjemniejszy. Najśmieszniejsze są bujające się na dziurach wydechy w skuterach w których silnik nie jest na stałe przymocowany do ramy B)

Dodatkowo przy moich długich nogach na Tmax-ie czuje się bardzo dopasowany do tej maszyny, mogę podczas jazdy wyciągnąć nogi i nie cierpieć z tego tytułu. Na postoju spokojnie mogę postawić całe stopy na asfalcie.

Jak usiadłem na AN400 to przez moment doświadczyłem jak czuje się kobieta na fotelu u ginekologa ;) tak jest tam nisko, że kolana miałem prawie wyżej jak biodra.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Różnica pomiędzy jedno a dwu cylindrowcami jest ogromna. Wibracje w singlach jak dla mnie są największym minusem takich pojazdów, poza tym dzwięk silnika w twinie jest przyjemniejszy. Najśmieszniejsze są bujające się na dziurach wydechy w skuterach w których silnik nie jest na stałe przymocowany do ramy 

Dodatkowo przy moich długich nogach na Tmax-ie czuje się bardzo dopasowany do tej maszyny, mogę podczas jazdy wyciągnąć nogi i nie cierpieć z tego tytułu. Na postoju spokojnie mogę postawić całe stopy na asfalcie.

Jezdzilem przez dwa sezony YP400 a teraz smigam t-max'em i zgodze się ze wszystkim co napisał przedmówca z wyjątkiem dzwięku, uważam ze ypka miala przyjemniejszy dzwięk - ale nie dzwięk czyni dobry skuter B) ypka ma tez duzo wygodniejsze siedzenie

Odnośnik do komentarza

Mam podobny problem, ale rozważam jeszcze Hondę HELIX, co prawda już nie produkowana, ale z dobrymi "referencjami".

Czy ktoś ma jakieś doświadczenia z Burgim 400 K2 i Hondą HELIX - co wybrać?

Odnośnik do komentarza

Witam, tak się składa że miałem oba modele.

Suzuki napewno bardziej nowoczesny,pojemniejszy schowek mocniejszy silnik , szybszy B) mój akurat nie pił oleju, ale zakup używki to naprawde loteria - poszukaj sobie na forum były naprawde dziwne przypadki po "okazyjnych zakupach"

Helix - co tu pisać skuter legenda- silnik nie do zajechania, legendarna wręcz trwałość i niezawodność, wygląd - rzecz gustu, osiągi i hamulce niestety tylko przeciętne (jak na dzisiejsze czasy) Polecam przymiarke do jednego i drugoego, ja miałem problem w Helixie z bolącymi plecamy a inni uważają Helene za wzór ergonomii, każdemu widać pasuje coś innego :P

Szkoda że nie szukałeś troche wcześniej ja sprzedałem swoją Helene za bezcen - niestety takie czasy ;)

Odnośnik do komentarza

Warto abyś się poprostu poumawiał z kolegami z Wawy i przymierzył do kilku różnych skuterów. Jak masz ochotę to możesz wpaść do mnie pod prace na bemowie jak skończę pracę i się przymierzysz np. do yp250.

Odnośnik do komentarza

jak masz czas to wpadaj do jaworzna to mogę ci przedstawić helixa, yp 250, scarabeo , bewerly ,burgiego 250, piaggio x9, sym joyraid, i pare innych

zapraszam

Odnośnik do komentarza

Lucjan73, dzięki za info, faktycznie szkoda że wczęnisej nie szukałem !scooter

Rozum mówi - Burgman, serce - Helka !OKK

vindzior - czy ja też mogę liczyć na "przymiarki" !OKK?

Odnośnik do komentarza
Lucjan73, dzięki za info, faktycznie szkoda że wczęnisej nie szukałem !scooter

Rozum mówi - Burgman, serce - Helka !OKK

vindzior - czy ja też mogę liczyć na "przymiarki" !OKK?

no baaaaa helixa, x 9i yp 250 na 100% bo są w rodzinie na reszte musimy się umówić mój nr 664460331

reszta stoi u kolegi ma też do sprzedania byrgmana 250 były właściciel z burgmania " bemol 77"

musiałem adres usunąć ale wyśle na pm jak ktoś chętny

Odnośnik do komentarza

No muszę potwierdzić że vindzior ma racje co do gościa którego polecił sam u niego kupiłem maszyne jak również serwisowałem i serwisuje Polecam !

(gość ma wiedze o skutrach )

:ph34r:

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...