Skocz do zawartości
Forum Burgmania

Nie ma róży bez kolców


Tetsuo

Rekomendowane odpowiedzi

Gdyby Executive mial mozliwosc wylanczania ABS- u bylbym zdecydowanie za ta wersja chociazby ze wzgledu na mozliwosc "pomachania" lusterkami :angry: . Dzisiaj pojezdzilem kilka godzin nowym Silverwingiem i nowym Executivem i musze stwierdzic ze ABS Hondy zaskakuje jeszcze szybciej mimo troche rowniejszych podberlinskich drog. Mozna sie czasami naprawde przestraszyc.

Odnośnik do komentarza
  • Administrator
Gdyby Executive mial mozliwosc wylanczania ABS- u bylbym zdecydowanie za ta wersja chociazby ze wzgledu na mozliwosc "pomachania" lusterkami :angry: . Dzisiaj pojezdzilem kilka godzin nowym Silverwingiem i nowym Executivem i musze stwierdzic ze ABS Hondy zaskakuje jeszcze szybciej mimo troche rowniejszych podberlinskich drog. Mozna sie czasami naprawde przestraszyc.

No i to jest wła?nie ten problem.ABS OK ale każdy zarówno Burgman jak i Silver Wing powinien mieć opcję rozł?czania systemu.

A je?li w ogóle mam być szczery to ABS w motocyklu nie jest mi niezbędny je?li jednak kiedy? będę miał przymusow? sytuację aby go posiadać to chcę mieć wła?nie opcje rozł?czania.

Odnośnik do komentarza
Gość Yossarian

Witam,

jestem tu nowy. Je?li moge co? wtr?cić do tematu ABS, to prosty przycisk wył?czania go w niespodziewanych sytucjach może się nie sprawdzić. Nieprzewidziane sytuacje sa... nieprzewidziane i w takich momentach nie ma czasu na ich użycie. To musi być system uwzględniaj?cy działanie ludzkiej psychiki w takich sytuacjach, dlatego implementacja takiego rozwi?zania napotyka na wiele przeszkód. Choć oczywi?cie nie zmienia to faktu że powinna być możliwo?ć wył?czania "asystenta" hamowania.

Jak zwykle nowe jest wrogiem starego i można się spodziewać, że w 2005 roku będzię tylko wersja Executive, zastepuj?c tę zwykł?.

Odnośnik do komentarza

System powinien byc rozwiazany tak jak w BMW gdzie ABS mozna wylaczyc razem z wylaczeniem silnika. Nie jest to mozliwe w czasie jazdy, przy chodzacym silniku...

Odnośnik do komentarza

Bardzo fajny test 650. Po przeczytaniu doszedłem do wniosku że za rok trzeba będzie zmienić moje 400.

Ładne dziewczyny na zdjęciach. :););)

TALKA !scooter !scooter

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy

Czytałem, zastanawia mnie tylko czy faktycznie B650 ma przekładnie pasow? ??? !scooter

A, no i twierdzenie, ze: cyt. "ABS przypadku walki w miejskiej dżungli o zmiennej nawierzchni, wkopanych szynach tramwajowych oraz innych zagrożeniach dla przyczepno?ci jest to system bardzo potrzebny",

jest cokolwiek kontrowersyjne. Nie mam praktyki z ABS w motocyklu, ale

w samochodzie w przypadku ostrego hamowania, na torowisku czy tarce przed skrzyżowaniem, system ten moim zdaniem robi więcej szkody niż pożytku...

pzdr

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

Test jak test, bez wypasu, pisany przez kogos dla kogo skuter jest raczej ciekawostka niz pojazdem codziennym. I to skladanie sie w winkle w garniturze ;) ale nic moim zdaniem nie przebije sposobu siedzenia plecaczka ;) jak zyje nie widzialem czegos takiego, ba nawet bym na to nie wpadl ze mozna tak siedziec !scooter

Burgman_650_Executive_35.jpg

Do tego widac ze osoba robiaca zdjecia w czasie jazdy siedziala z tylu i koniecznie chciala zrobic licznik jak pokazuje magiczne predkosci ;) No dobra ale przynajmniej jest napisany naprawde ladnym jezykiem. !scooter co wcale nie jest tak oczywiste bo w ostatnim motocyklu rece mi opadly jak czytalem opis x-maxa

ps. Talka dopiero teraz decydujesz sie na AN650 chyba nie czytales wczesniej innych testow :)

http://www.burgmania.net/index.php?go=650

http://www.burgmania.net/index.php?go=11

http://www.burgmania.net/index.php?go=bg650_50k

http://www.burgmania.net/index.php?go=an650k5

Odnośnik do komentarza

Witam,

Ładny język, to fakt. Ale widać, że było to pisane z pozycji osoby na codzień jeżdż?cej motocyklem - np. narzekanie na małe koła i podatno?ć na wyboje. Ja, jako użytkownik mniejszego Burgmana, wła?nie w cechach trakcyjnych 650tki widzę jej wielk? zaletę. Nie zauważyłem nic niepokoj?cego na nierówno?ciach - wręcz przeciwnie - neutralne zachowanie.

Co do jazdy po mie?cie trudno mi się odnie?ć, bo raczej nie jeĽdziłem, może wypowiedz? się użytkownicy B650.

Hm, i czemu modelki fotografowano na tle BUWu? Dlatego że jest duży i się nie rusza? !scooter !scooter

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

A mi tam ze zdjęć najbardziej podoba się ta fotka. Takie zupełne oderwanie się od tematu :)

Burgman_650_Executive_33.jpg

A tak na poważnie to test całkiem przyjemny. My?lałem, że SMP sprzedało już swoj? testówkę An 650 K5, któr? testowałem w Bieszczadach ale jak widać jeszcze chłopaki ze |cigacza j? dorwali !OK .

Ja bym się przyczepił tylko do kilku rzeczy. Moim zdaniem wła?ciwo?ci jezdne Burgmana 650 s? bardzo porównywalne z wła?ciwo?ciami typowych motocykli i wła?nie tak się powinno na to patrzeć. Poza tym osobi?cie nie zauważyłem żebym zaci?gał na plecy jakie? ?mieci w zawirowaniach powietrza ale może ja zbyt rzadko ogl?dam swoje plecy :) .

No i spalanie rzędu 6.5 na 100 oznacza, że chłopaki ze |cigacza "konkretnie" go testowali !OK .

To jednak ja testówkami jeżdżę bardzo spokojnie :)

Odnośnik do komentarza

Jak bym miał kupić tak? kanapę na dwóch kółkach, to tylko z tymi dziewczynami, ale co potem............? :D

Garnitur i po winklach na kolano, co? chyba pomyliło się komu?, co do tekstu może być.

ps Burgi Ty ?wintuchu !!!!! hihihi

Odnośnik do komentarza

Ja chyba wiem o co chodzi z tym wiatrem w plecy. Podobny efekkt występuje w YP250 i YP 400. Przy prędko?ciach ponad 100km/h ci?g wiatru do przodu jest taki, że szarpie kapot? jakby kto? cie za fraki szarpał. Ale ?mieci to nie ma...

Odnośnik do komentarza

Oj, chyba nie kupie juz 650- ki, jakies smieci mam na plecy "zaciagac" !OK ?

Ogolnie wiadomo, ze kazdy pojazd zawirowywuje tak powietrze, ze z tylu pojazdu jest rozpylony kurz, najczesciej zmieszany z woda. Widac to czasami na plecach jadacego jednosladem, na tyle samochodu, a najlepiej pooobserwowac to zjawisko wlekac sie na ogonie TIR-a :lol: .

Chyba o to im chodzilo? Jesli tak, to ameryki nie odkryli !guns ...

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...