Skocz do zawartości
Forum Burgmania

Jazda Hondą Silver Wing


jacek.olo1

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnimi czasy stało się tak że zmieniłem sprzęta jakim się toczę po drogach. Moje ogólne odczucia po zmianie Majesty 250 na FJS 600 na pocz?tku były mieszane, no bo tak Honda jest cięższa większa szersza i jest troszkę trudniej przeciskać się ni? w warszawskich korkach aleeeee ta moc to jest rewelacja. Różnica w jeĽdzie też jest ogromna bo jak jad?c majk? praktycznie każda nierówno?ć była odczuwalna tak silver porusza się tak jakby był przyklejony do asfaltu. Przejeżdżanie przez koleiny czy zfrezowania na asfalcie teraz nie stwarzaj? najmniejszego problemu. :blink: Przyznam że nigdy nie jeĽdziłem żadnym dwukołowcem z pojemno?ci? większ? niż 500ccm. i może dlatego taki mój zachwyt FJSem. Najbardziej jednak podoba mi się jazda w trasie, przy prędko?ci przelotowej 110 km/h jest taki zapas mocy że wyprzedzenie praktycznie każdego samochodu nie stwarza najmniejszego problemu. Malutki minus jak dla mnie to troszeczkę za krótka szyba bo przy moim wzro?cie 185 cm i jeĽdzie z wyprostowanymi plecami cały pęd powietrza trafia wprost na kask i szumy s? olbrzymie, po przejechaniu 200 km z prędko?ci? 110-120 km/h w uszach powstaje taki pogłos jak bym wrócił wła?nie z koncertu TSA. Po użyciu zatyczek do uszu jest git :)

Nasuwa mi się jedno pytanie jak jest ze spalaniem w waszych silverach? Ja u siebie mam tak:

jazda w mie?cie (warszawa, korki)- 5,5 do 5,8 l

jazda w trasie 110 - 120 km/h - 5,2 l

jazda w trasie 90 - 100 km/h - 5,0 l

i jako? nigdy nie udało mi się zej?ć poniżej 5,0 ale widocznie tak musi być :P no bo za moc? idzie spalanie he he :)

Pozdrawiam Jacek

Odnośnik do komentarza
  • Odpowiedzi 61
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

  • Lucjan73

    4

  • jacek.olo1

    4

  • upiór

    3

  • Anubis

    3

Top użytkownicy w tym temacie

Zdarza mi się zej?ć poniżej 5 l (rekord - niecałe 4,5), natomiast nie udaje mi się spalić więcej jak 6 l. Raz wyszedł mi wynik 6,5 l, ale mógł być to bł?d pomiaru bo więcej, mimo prób, nie udało się przekroczyć 6 l. A wcale wolno nie jeżdżę :P Mam już pami?tkowe zdjęcie :)

Jak widzę po spalaniu innych SW ?miem twierdzić, że te chińskie mniej łykaj? :blink:

Odnośnik do komentarza

W Majce spalanie wynosiło około 3,5 l na setke przy prędko?ci do 100 km/h a wcze?niej jeszcze miałem małego chińczyka którego troszeczkę stuningowałem (80ccm) no to setke przejeżdzałem na 1,5 do 2 litrów.

Odnośnik do komentarza

5.5 to przy delikatnej jeĽdzie do 80... !kisss ?rednio 6, spokojna trasa 4.5

Z reszt? niżej po kliknięciu na przycisk spalania jest wykres !kisss

Odnośnik do komentarza

Jak miałem Silverka to ?rednie spalanie było na poziomie 5,5- 6l.

Mam 192 cm wzrostu i pomogło u mnie przedłużenie szyby opisywane w dziale *akcesoria*. W moim przypadku sprawdza się rewelacyjnie !kisss

Odnośnik do komentarza
W Majce spalanie wynosiło około 3,5 l na setke przy prędko?ci do 100 km/h a wcze?niej jeszcze miałem małego chińczyka którego troszeczkę stuningowałem (80ccm) no to setke przejeżdzałem na 1,5 do 2 litrów.

Nie wiem czy zaczarowałe? Chinola czy to spalanie na 50 km ja maj?c prawdziw? 50 spalałem powyżej 2,5 a dotarty był naprawdę super v/max przy mojej wadze dochodziła do 80 km/h po kupnie 250 nie zauważyłem prawie różnicy w spalaniu mam kilku znajomych z 50 im również spalanie przekracza 2 l na 100 kilometrów ( chyba że ważysz 40 kg) !kisss A co do fsj to podobno bardzo dobry wynik! !kisss

Odnośnik do komentarza
Jak miałem Silverka to ?rednie spalanie było na poziomie 5,5- 6l.

Mam 192 cm wzrostu i pomogło u mnie przedłużenie szyby opisywane w dziale *akcesoria*. W moim przypadku sprawdza się rewelacyjnie :P

Witam :blink: .

Pozostaje mi tylko napisać tylko tyle , że moja zacna !kisss spalanie ma bardzo podobne . Do dam tylko że spalanie powyżej 130 :) 140 i w górę to nie wiem ale potrafi łykn?ć . No ale jak w temacie . Odjazd po wyżej 100 km to ma , no ale to przecież dwa garnki i na wodę nie pojedzie :rolleyes: . Zacna marka i szacun !kisss :) .

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy

Silvera polecam jako bezobsługową maszynę idealną na trasę. Dzienne przebiegi w stylu 1000-1202 km bez problemowe (dupsko i reszta gnatów w całości).

Przyślizgającym pasku i sporym ładunku max spalanie miałem 6,3l/100km.

pawel883

Odnośnik do komentarza

według moich porównań skuter raczej nie jest pojazdem ekonomicznym w stosunku do moto (za automatyczn? skrzynię trzeba płacić) - przykłady z własnego garażu

suzuki gn 125 nigdy nie przekroczyło 3 litrów - mój skuter 125 standart ok 3,5

suzuki ls 650 - z pełnym maksymalnym obci?żeniem (czytaj dużym przeci?żeniem) na trasie to ok do 4,5 litra, max na mie?cie przy bardzo agresywnej jeĽdzie co udało mi się uzyskać to 5,4 litra na 100 i to było najwyższe zużycie przy pojemno?ci 650

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Mój silverek pali zawsze 6 l. i tak ma być przy większych prędko?ciach nawet ponad 7 l. co do szyby mam turystyczn? GIVI 10 cm. wyższ?, jest parę minusów ale nie zdejmę jej ponieważ wolę plusy. Nie mam chałasów wiatru ale za to słyszę jak pięknie gra mój silniczek.

Odnośnik do komentarza

bogdi - wła?ciwie nie za automatyczn?, tylko za pasow? - bezstopniow?. Niestety jest to rozwi?zanie skazane na występowanie strat.

Spalanie SW jest spore, bo z tego co piszecie jest to więcej niż każdy ze sprzętów, które miałem - NTV650, GSF600, XT600, nie wspominaj?c o Helixie, który w 3,5 mie?cił się zawsze - ale to była tylko 250-tka.

No ale swoje robi po pierwsze powierzchnia czołowa, po drugie napęd pasowy, po trzecie masa.

Odnośnik do komentarza

W mie?cie- 7l

Na autostradzie ( przelotowa 170 km/h)-7,5l

W spokojnej trasie (przelotowa 130 km/h) - 5-6l

Wyniki może i nie s? zachęcaj?ce, ale ja nie lubię mało dynamicznej jazdy i mam zwyczaj dla własnego bezpieczeństwa wyskakiwać spod każdych ?wiateł ( inaczej już parokrotnie próbowano mnie skasować od tyłu). Zatem Twoje spalanie można uznać za bardzo zacne !kisss

Odnośnik do komentarza

Witam

moja Czarnula łyka w przedziale 4,7 do 5,2 na setkę. Dzisiaj tankowałem po jeĽdzie na gierkówce K-ce - Wa-wa (przelotowa 110-120 km/h) i spaliła 4,77. Z moich obserwacji spalania w mie?cie i poza, stwierdzam (choć pewnie Ameryki nie odkryję), że prędko?ci 90-110 s? najbardziej optymalne.

Odnośnik do komentarza
Artixowi ostatnio wyszło 8,5 więc masz wszystko w normie. ;)

Brawo Wła?ciciele Hondy Silver Wing 600 wasze skuterki wręcz oszczędzaj? paliwo :(

Jestem bardzo ciekaw jakie zużycie paliwa było by gdyby?cie dotrzymali „ kroku” Artixsowi i przejechali w jego tępcie przynajmniej 300km. Wyszła by prawda ile SW 600 pali. :(;)whist:(:(

No chyba że.z6257O.jpg

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Jak jezdżę spokojnie po mie?cie to ok 5,5l/100km, jak ostrzej to i 8l potrafi skotłować. na trasie około 5 do 6,5l. ale tak ostatnio to wcale nie sprawdzam ile spala, ważne, że ?miga aż miło whist .

Odnośnik do komentarza

Witam, mój SW spalił - rekord 4,13 - trasa do J.Góry, Szklarskiej, Świeradowa, Harahova i z powrotem - mam na to świadków !OKK sam nie mogłem uwierzyć. Trasa do Czech - park safari tuż za granicą (jechałem z kolegą on na B650) spalanie 4,30 Rekord spalania 5,60 głównie miasto !scooter Nie wiem o co chodzi może te nowsze Silvery maja coś poprawione whist

Odnośnik do komentarza
Gość Michał Kupczyk

A mnie przeszkadza nie tyle wysokie spalanie, co wynikajacy z niego slaby zasieg.

6.5/100 daje okolo 200km na zbiorniku (przy 120-130km/h). A ja mam do pracy 528 kilometrow w jedna strone, i przez to musze dwa razy tankowac... :(

Aha- i wydaje mi sie ze drogomierz przeklamuje - pokazuje dluzsza droge niz google maps. o cale 10% !scooter. I wg drogi z google maps wychodzi mi spalanie grubo powyzej 7L/100km. (ktos tez ma taki objaw???)

Bardzo bym sie ucieszyl gdyby ktos zrobil do niego 20-22 litrowy zbiornik !OKK whist:(:D !OK !OK

Michal

Odnośnik do komentarza

Drogomierz może być (zwykle tak jest) "zintegrowany" z prędkościomierzem... Prędkościomierz zawyża więc i drogomierz zawyża. Choć w SiWi może jest to inaczej rozwiązane?

Michale za to masz jedną przewagę nad innymi - jakby ktoś pytał ile jeździsz to możesz zawsze mu wygarnąć, że "dwa razy dziennie z pustego do pełna tankuję" lub rzec komuś "chłopie! Ja więcej razy z pustego do pełna tankowałem niż ty dni o tym świecie chadzasz!"

Odnośnik do komentarza
Gość Michał Kupczyk

Michale za to masz jedną przewagę nad innymi - jakby ktoś pytał ile jeździsz to możesz zawsze mu wygarnąć, że "dwa razy dziennie z pustego do pełna tankuję" lub rzec komuś "chłopie! Ja więcej razy z pustego do pełna tankowałem niż ty dni o tym świecie chadzasz!"

Do pracy nie jezdze przeciez codziennie :rolleyes::rolleyes: .Nie wyobrazam sobie machania 1060 km dziennie, dzien w dzien. Raz na tydzien, raz na dwa tygodnie - to jest moja czestotliwosc. Wiec tych tankowan nie jest az tak duzo. Ale czas sie traci. Szukam motocykla z zasiegiem 600km na baku. Ktos zna? :D

Mam tez wrazenie ze szybkie autostradowe przeloty to nie jest najmocniejsza strona Silverwinga. Zaloze ciezarki Dr.Pulley i zobacze. Artixowi obroty spadly o 500 obr/min przy ~120km/h, a spalanie o ~0.5L . byloby super gdyby efekt u mnie byl podobny.

--

Michal

Odnośnik do komentarza
Moja SW nigdy nie spaliła więcej niż 4,9/100.

Całe szczęście że Twoja HONDA FJS 600-'08 to nie jest jakaś Chińska bo te to tylko.

baefa4b58a991d667a85aa2c7927fcdb.jpg

Odnośnik do komentarza

Mareczku a Burgmamy to śmigają tylko na benzynie , czy może jeszcze na czymś :D . Trebor 4,9 na 100 km :rolleyes: , tylko jaka prędkościom kolega śmigał :rolleyes: . No ale skoro tak Kolega pisze , to nie pozostaje mi nic innego jak tylko życzyć powodzenia :lol: !OK .

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...