Skocz do zawartości
Forum Burgmania

ITALMOTO


Gość bogdi

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio nieco lizn?łem tematu. Z tego co znalazłem to można zaufać Bogusławskiemu oraz Moto-importer.eu (o ile dobrze nazwę pamiętam). Z pierwszego wrażenia - Bogusławski nie odpisał na dwa emaile. Drugi pan odpisał i to szybko :)

Ten moto-importer nawet umowę z różnymi serwisami ma, więc w razie konieczno?ci skorzystania z naprawy gwarancyjnej nie trzeba do niego bezpo?rednio, ale do serwisu, z którym ma umowę. Więc wygodniej. Obaj oczywi?cie wymagaj?, aby przegl?dy okresowe robić w ASO (lub tam, gdzie ma umowę motoimporter - zwykle dobre i sprawdzone serwisy) więc w zasadzie mamy tak samo jak od dystrybutora na PL...

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy

Wiem, że temat dotyczy ITALMOT-u, ja natomiast chcę sprostować info na temat Moto-Importera.

Misiooooo, widzę, że ulegasz reklamie. Czy widziałe? umowę moto-importera z jakim? serwisem. Swego czasu bardzo mnie zainteresowała oferta tego Pana, pojechałem na Prymasa do jednago z serwisów z listy i ...... byli bardzo zdziwieni o czym mówię, naprawiać mog? ale ja muszę płacić i ew. póĽniej wydębić kasę od MI.

Tak było rok temu, może teraz jest lepiej ale radzę to dokładnie sprawdzić przed zakupem pojazdu.

Nie wiem misiooo na ile przerabiałe? temat Bogusławskiego i M-I ale wydaje mi się, że za mało aby pisać jakie? opinie. Mamy na forum parę osób, które kupiły w takich firmach 2oo i uwierz mi, nie usłyszysz nic o gwarancji czy naprawie gwarancyjnej :)

Odnośnik do komentarza

W przypadku motoimportera pytałem w serwisie z ich listy w Poznaniu (mam najbliżej i kolegów też tam kilku siedzi) - i robi? tak jak robić powinni gwarancyjnie. W przypadku Bogusławskiego trzeba jemu odesłać/dowieĽć sprzęt...

Tak na prawdę to w tym roku może nie, ale w ubiegłym różnica w cenach pomiędzy importem a oficjalnym kanałem dilersim w PL była taka, że można było za ni? ponad pół silnika wymienić na nowy, oryginalny. Więc temat gwarancji zostawmy w spokoju :)

Napisałem o tych dwóch w odpowiedzi na posta, bo odno?nie tych dwóch importerów zdobyłem sporo info "pozytywnego" - można się dogadać, terminu dotrzymuj?, sprzęt bez żadnych wad etc... I nie tylko to co w necie jest, ale również do ludzi co u nich kupowali pisałem jak to przebiegało.

Przy dzisiejszych cenach jednak kupiłbym raczej w salonie dealera - oczywi?cie po negocjacji cenowej (sporo dodatków w cenie to się dogadamy)...

Odnośnik do komentarza

Witam!

Panowie, zasadnicz? różnic? pomiędzy Bogusławskim i MI a Italmoto jest to,ze Ci ostatni sprzedaj? używki z Włoch więc nijak Bogdiemu nie pomagamy :P

Bogdi,sklep o który pytasz powstał stosunkowo niedawno jest to własciwie dwoje ludzi sprowadzaj?cych skuty z Włoch.Akcesoria wysyłaj? bezproblemowo i cena negocjowalna rownież.Co do 200 to jednak import od makaronów i sprawę należy podwójnie obw?chać.Mam od nich moja Aprilie i poki co nie narzekam tylko,ze przed kupnem praktycznie j? przy nich rozebrałem :blink: Mieszkam niedaleko więc jakby co? to wiesz.

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza

To kilka moich zdań na temat Bogusławskiego.

Kolega z pracy, od którego odkupiłem swojego Antka, chciał kupić u nich T-maxa. Stał w ogłoszeniach do?ć długo, taki nowy 2-3latek z tego co pamietam. Wydzwaniał do nich przez kilka kolejnych dni, aby otrzymać ofertę leasingow?. Chciał to załatwić za jednym wyjazdem - wszyytko co się da załatwić przez telefon, kurierem, przelewem i pojechać na miejsce aby dokończyć formalno?ci, a potem wrócić do Warszawy na kołach. Mieli go w tzw. poważaniu, nikt nie raczył odpisac na maile, ani oddzwonić, nie było ani oferty na finansowanie, a tym bardziej propozycji jak to zorganizować na odległo?ć. Dla mnie porażka. Skończyło się na tym, że ja zabrałem jego Antka, a kolega kupił uzywane 2oo, niestety juz nie skuter :)

Odnośnik do komentarza

Widzę, że muszę co? skrobn?ć :)

Moim zdaniem zakup sprzętu u prywatnego importera to nie jest dobry pomysł. Pod warunkiem oczywi?cie, że różnica w cenie nie jest wysoka. Gdy ja moj? chińsk? Hondę kupowałem u Bogusławskiego różnica w cenie w stosunku do autoryzowanego salonu wynosiła 12.000 zł. (dwana?cie tysięcy złotych). Wtedy ma to sens. Decyduj?c się na zakup zakładałem, że nigdy nie będę korzystał z gwarancji jak? daje Bogusławski. I mimo problemów nigdy z niej nie korzystałem. Tam nie ma serwisu!

Ale gdybym wiedział, że miesi?c póĽniej ceny w salonach spadn? o 9.000 zł. na pewno kupilbym Hondę w 3miejskim salonie Pomirski.

Jeżeli chodzi o wcze?niejsze opinie z tego w?tku o firmie Bogusławski potwierdzam, że miałem trudno?ci z komunikacj? i niespełnionymi obietnicami, które skutkowały tym, że z Plebanem pojechali?my na wycieczkę do Słupska i wrócili?my z niczym. Umówiony odbiór, widzieli?my Hondę, ale nie mogli?my jej zabrać :blink: Wtedy wła?nie Pleban j? dotkn?ł i powiedział: "Ty, ona jest jaka? chińska" !TAZ :P

Nastepnym razem przy odbiorze był problem z odpaleniem skutera. Na szczę?cie przez telefon pomógł Pidżam bo nikt u Bogusławskiego nie wiedział jak zapalić Silvera :)

Najbardziej jednak zabolało mnie to, że po zakupie, wpłacie całej gotówki i odbiorze sprzętu firma miała mnie już głęboko w d...ie. Okazało się, że brakuje w skuterze dwóch ?rub w srebrnych skrzydełkach (dla niewtajemniczonych to te elementy, na których zamontowane s? podnóżki pasażera). Domy?lałem się, że w tych miejscach był przykręcony stelaż do transportu skutera. Po rozpakowaniu skutera po prostu nie wkręcono ?rub na swoje miejsce. Niestety kilka telefonów i ci?głe zbywanie. Pan Bogusławski miał sprawdzić i oddzwonić. Nie doczekałem sie tego telefonu. Udałem się do Pomirskiego i w trzy dni miałem nowe oryginalne ?ruby - 10 zł. każda.

Reasumuj?c - firmy takie kieruj? się zasad?: sprzedać i zapomnieć. To tak jak teraz firmy sprzedaj?ce chińczyki.

Honda jak to Honda, nie ma z ni? większych problemów, ale nie polecam zakupu u prywatnego importera np: Burgmana 650 !TAZ

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...